30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] příkaz , §125 odst.1 nezajistil aby byly dodrzovány povinnosti řidiče......  (Přečteno 27411 krát)

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

Každopádně se furt dá argumentovat nehodou a ze spisu zjistit, jestli úřad udělal něco nad rámec výpalnýho, aby zjistil viníka.
IP zaznamenána

john.hawk

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil

jak já můžu jako sprostý občan ověřovat pravost dokladů u cizinců ?? Také si myslím že se může stát že kopie mého ID se objeví na internetu jako fotka ?? v tom příkazu na sebe oni práší že vlastně nic neudělali, znevěrohodnují totožnost Čínanky ( o tom se s nima nehádám) ale znevěrohodnují i čestné prohlášení že byla poučena proto, že jim to to pasuje do toho modelu nezajistil aby s vozidlem nebyl páchám přestupek... Čestné prohlášení o poučení jim asi nestačí.. no ještě mám v rukávě pár es.. ale spíš mně zajímal další názor na rozdané karty..:)
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil

Když dojde se SPRDELí na lámání chleba, tak tady moc odborníků nenajdete. Popravdě řečeno, nikde na fóru jsem nenašel ani náznak nějakého východiska s pravděpodobností úspěchu alespoň 50:50. Samozřejmě, pokud je správní orgán neschopný a odvolací taky, je možné dát jim šanci utopit se ve vlastních chybách. Taky mohou mít obavu, že to dotyčný dá k soudu, a pak budou mít eventuelně z ostudy kabát, nebo dokonce jim soud v některém konkrétním případě přistřihne křídla a pak se na to všichni "piráti" budou odvolávat.

U soudu je to ale jiné kafe. Pokud šetření přestupku i samotné SPRDELe obsahuje něco, co je možné považovat za obstrukce (omluvenky, Helmuti, mrtvoly, údajné nehody), pak je rozhodnutí soudu jasné (vždy to nějak odůvodní) a NSS to velmi pravděpodobně podrží.

Já to řeším tak, že jsem se ve firmě specializoval přímo na SPRDEL a abych náhodou neudělal nějakou chybu, nedělám raději vůbec nic. :) Proto nepředpokládám, že to skončí na úrovni odvolacího správního orgánu, ale rozhodně se to bude muset řešit u soudu. S ohledem na předchozí odstavec se ani nepokouším nějak řešit vlastní přestupek. Ten jsem potom připraven rozcupovat ve SPRDELi s poukazem není přestupek=není SPRDEL. Samozřejmě mám nachystáno i odvolání na vlastní SPRDEL a počítám s tím, že to dřív než u NSS neskončí.

Co je ale jasné je to, že pouze s odvoláváním na totální nespravedlnost při ručení za chování jiné osoby u NSS neuspějete. Tam bude potřeba trochu vyšší level. Můžete se podívat na tu "eleganci" NSS např. v následujícím rozsudku soudu ze dne 24.01.2008, čj. 9 As 36/2007, ze kterého vybírám:
„Nesplnění povinnosti tuzemského dopravce zajistit dodržování dob řízení vozidla, bezpečnostních přestávek a doby odpočinku řidičů daných mezinárodní úmluvou zakládá naplnění skutkové podstaty správního deliktu ve smyslu § 35 odst. 2 písm. b) zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě. K naplnění skutkové podstaty tohoto deliktu dochází za předpokladu, že nedodržení doby řízení, bezpečnostních přestávek a doby odpočinku řidičů bylo spolehlivě prokázáno. Odpovědnost za posuzovaný delikt je odpovědností za výsledek, neboť chráněný zájem, tj. zdraví a život všech účastníků silničního provozu, v tomto případě převažuje nad rizikem, že případné svévolné protiprávní jednání řidiče půjde k tíži dopravce.“

A jen pro zajímavost, já jsem zatím také pouze teoretik, za ty tři roky jsem se ještě ve SPRDELi nikdy nedostal ani k rozhodnutí správního orgánu, natož k odvolání. Zatím jsem v některých případech u odporu. Ostatní buď dali pokoj po výzvě a prekludovali, nebo čekám.
« Poslední změna: 13 Října 2015, 16:40:53 od uziv »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 195
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Když dojde se SPRDELí na lámání chleba, tak tady moc odborníků nenajdete. Popravdě řečeno, nikde na fóru jsem nenašel ani náznak nějakého východiska s pravděpodobností úspěchu alespoň 50:50. Samozřejmě, pokud je správní orgán neschopný a odvolací taky, je možné dát jim šanci utopit se ve vlastních chybách. Taky mohou mít obavu, že to dotyčný dá k soudu, a pak budou mít eventuelně z ostudy kabát, nebo dokonce jim soud v některém konkrétním případě přistřihne křídla a pak se na to všichni "piráti" budou odvolávat.

U soudu je to ale jiné kafe. Pokud šetření přestupku i samotné SPRDELe obsahuje něco, co je možné považovat za obstrukce (omluvenky, Helmuti, mrtvoly, údajné nehody), pak je rozhodnutí soudu jasné (vždy to nějak odůvodní) a NSS to velmi pravděpodobně podrží.

Já to řeším tak, že jsem se ve firmě specializoval přímo na SPRDEL a abych náhodou neudělal nějakou chybu, nedělám raději vůbec nic. :) Proto nepředpokládám, že to skončí na úrovni odvolacího správního orgánu, ale rozhodně se to bude muset řešit u soudu. S ohledem na předchozí odstavec se ani nepokouším nějak řešit vlastní přestupek. Ten jsem potom připraven rozcupovat ve SPRDELi s poukazem není přestupek=není SPRDEL. Samozřejmě mám nachystáno i odvolání na vlastní SPRDEL a počítám s tím, že to dřív než u NSS neskončí.

Co je ale jasné je to, že pouze s odvoláváním na totální nespravedlnost při ručení za chování jiné osoby u NSS neuspějete. Tam bude potřeba trochu vyšší level. Můžete se podívat na tu "eleganci" NSS např. v následujícím rozsudku soudu ze dne 24.01.2008, čj. 9 As 36/2007, ze kterého vybírám:
„Nesplnění povinnosti tuzemského dopravce zajistit dodržování dob řízení vozidla, bezpečnostních přestávek a doby odpočinku řidičů daných mezinárodní úmluvou zakládá naplnění skutkové podstaty správního deliktu ve smyslu § 35 odst. 2 písm. b) zákona č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě. K naplnění skutkové podstaty tohoto deliktu dochází za předpokladu, že nedodržení doby řízení, bezpečnostních přestávek a doby odpočinku řidičů bylo spolehlivě prokázáno. Odpovědnost za posuzovaný delikt je odpovědností za výsledek, neboť chráněný zájem, tj. zdraví a život všech účastníků silničního provozu, v tomto případě převažuje nad rizikem, že případné svévolné protiprávní jednání řidiče půjde k tíži dopravce.“

A jen pro zajímavost, já jsem zatím také pouze teoretik, za ty tři roky jsem se ještě ve SPRDELi nikdy nedostal ani k rozhodnutí správního orgánu, natož k odvolání. Zatím jsem v některých případech u odporu. Ostatní buď dali pokoj po výzvě a prekludovali, nebo čekám.

Tak to ukazuje asi neco o nasem pravu, zajdete si na nejakou VS a popovidejte si s absolvety, abyste videl tu kvalitu. 26 let po rezimu se chovaji, jak stado, zadne naznaky samostatneho mysleni.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil

Nemusíte nikam chodit, i když ne ještě absolvent, nabízím se dobrovolně jako pokusný králík.
« Poslední změna: 16 Října 2015, 01:46:58 od paty »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Když dojde se SPRDELí na lámání chleba, tak tady moc odborníků nenajdete.....
Pokud není někdo dostatečně zorientován v problematice a zároveň i odhodlán dobře vedený případ dotáhnout kam se dá, tak je skutečně sprdeli se potřeba vyhnout. Je tu velká kreativita v metodách, se kterými se úředníci naučí pracovat (nebudu psát jak... :) ).
Je mi jasné, že tu spousta členů klubu pohoří, ale principiálně je vítězstvím už to, že se učí klást odpor, úřadu to zdraží a za své peníze si zaplatí školení. A příště už orgán nepodcení s kopií dokladu, ale budou mít reálného Helmuta, který se ve vhodný okamžik zjeví a tím potvrdí protiprávnost způsobu vedení správního řízení atd..... 
IP zaznamenána