30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] prijit o papiry snadno a rychle  (Přečteno 34688 krát)

pajik77

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #15 kdy: 14 Července 2015, 13:19:09 »

Super, všem moc díky. co je udajne z videa patrne.

- zastavili mě až po dalších asi 5ti kilometrech, mohli zastavit i BMW, které jelo za námi, ale neučinili tak. Jinými slovy - viděli, že BMW spáchalo taky přestupek, ale neřešili to
- neinformovali mě, že mají kamerový záznam. Neinformovali mě vůbec. Pouze sdělili, že jsem předjížděl a posílají to na správní řízení (ani jsem netušil, jaký za to je flastr)
- neuznali mi omluvu ani přeložení do místa trvalého bydliště (prý kdyby se museli vyslechnout policajti, bylo by to drahý). Bylo řečeno, že mě mohou uznat vinným i tak. Na náhradní termín nebrali zřetel
- nevyslechli a neřešili mého spolujezdce, který byl se mnou v autě
- úřad sám rozhoduje, že mám prachy a tudíž mohu zaplatit náklady správního řízení.
- úřad sám posoudil, že jediné riziko, které mohlo vzniknout je, že by mě BMW mělo v mrtvém úhlu, chtělo se vrátit zpět na vozovku nabořili bychom se
- fyzicky to policajti mohli těžko vidět, byli před autem 150 metrů a logicky bych čekal, že koukají dopředu.


No uvidíme, zítra bude spis, mezitím sepíšu všechny prvky odvolání, aby to bylo připravené. Pokud by to krajský úřad zamítl, tak ho musím žalovat. Bude to ještě dlouhé, ale věřím, že to krajský úřad uzná.
« Poslední změna: 03 Října 2015, 00:16:26 od pajik77 »
IP zaznamenána

pajik77

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #16 kdy: 14 Července 2015, 13:24:25 »

Nenym - přesně tak. Ale prý je ten zákon tak debilně postaven, že i škarpa je součástí komunikace. Takže sousední pole ne, ale pokud traktor pojede v pangejtu a bude ho sekat, tak to tak opravdu je.

Nicméně zkušenost, kterou má každý řidič. Jedete po velmi široké cestě. Před vámi Avie. Je tam zákaz předjíždění, avie jedoucí třicítkou do mírného kopce zahne těsně ke krajnici. S klidem kolem projede náklaďák, aniž by hnul volantem. Nicméně policie to vyhodnotí, že jste Avii předjel a jste bez papírů. Když to neuděláte vy, tak to udělá páté auto za Vámi v koloně a vzniká mnohem větší společenská nebezpečnost.

to je celé, co mě točí. Policie má pomáhat a chránit. Kdyby řekli.... "hele, tohle se fakt nesmí, bacha na to, je to sice proti selskému rozumu ... bla bla bla", tak to beru. Ale oni vyloženě šli po tom buzerovat a doslova škodit. Kdyby za to chtěli litr, byl bych nasranej, ale asi bych se nehádal. Nicméně půl roku bez řidičáku je úlet. Od té doby jsem se ptal 5ti policajtů a všichni si klepali na čelo
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #17 kdy: 14 Července 2015, 13:32:56 »

Tohle je stejné, jako když pojedete po silnici o třech a více pruzích, pojedete dle vyhlášky v pravém jízdním pruhu a dojedte auto, které jede uprostřed. Co uděláte? Budete-li pokračovat v jízdě svým pruhem, dopustíte se přestupku. A že třeba na D1 z Prahy na Brno je těch možností spousta.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #18 kdy: 14 Července 2015, 13:57:42 »

Nenym - přesně tak. Ale prý je ten zákon tak debilně postaven, že i škarpa je součástí komunikace. Takže sousední pole ne, ale pokud traktor pojede v pangejtu a bude ho sekat, tak to tak opravdu je.
O tomto není sporu, součástí komunikace je kde co. Podle mého podstata tkví v tom, že pro provoz vozidel je určena vozovka. Co se děje mimo vozovku je sice na pováženou a je nutné tomu věnovat pozornost, ale rozhodně to není "provoz" ve smyslu ZPPK, protože se jezdí vpravo při pravém okraji vozovky.
§ 11 odst. (1) ZPPK: Na pozemní komunikaci se jezdí vpravo, a pokud tomu nebrání zvláštní okolnosti, při pravém okraji vozovky, pokud není stanoveno jinak. Vy jste jel vpravo, vedle SDZ V4. Jinak stanoveno (např. dočasným značením, kterým by z odstavného pruhu udělali jízdní pruh) nebylo.
§ 17 odst. (1) ZPPK:Předjíždí se vlevo. Abyste předjížděl, musel byste jel vlevo, ale to dost dobře nejde, protože jste jel vpravo. Takže o předjíždění, tak jak jej definuje § 17, nešlo. Jinou definici předjíždění, než § 17, ZPPK nenabízí.

EDIT: Ad absurdum § 5 odst (1) písm. b) ZPPK: věnovat se plně řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti a sledovat situaci v provozu na pozemních komunikacích Vy jste se plně věnoval řízení a sledování provozu na pozemní komunikaci, který se podle definice v § 11 odst. (1) ZPPK odehrává na vozovce. Co se dělo mimo vozovku jste sledoval pouze do té míry, aby to neznemožňovalo plniti Vám udělenou povinnost - tedy zda odtud nehrozí nějaké přímé nebezpečí či ohrožení (chodci, zvěř, zvířata, vozidlo vjíždějící do vozovky, překážka zasahující do vozovky......). Zda dotyčné vozidlo mimo vozovku stálo či se pomalu pohybovalo nevíte a ani nesmíte vědět, protože byste nedostál své hlavní a podstatné povinnosti.

V úvahách můžeme i nadále pokračovat: § 11 odst. (2) ZPPK: Na krajnici smí řidič motorového vozidla vjet jen při zastavení a stání nebo, jestliže je to nutné, při objíždění, vyhýbání, odbočování nebo otáčení; přitom musí dbát zvýšené opatrnosti. Vy jste si okrajovým viděním vozidla na krajnici nepochybně musel všimnout (jinak byste se nevěnoval provozu); v souladu s přiměřeným očekáváním, že i ostatní dodržují pravidla o provozu jste předpokládal, že vozidlo na krajnici řidič zastavil či došlo k zastavení vozidla. Tato úvaha mi přijde vzhledem k rozsudku NSS dost nebezpečná či přinejmenším dvojsečná, takže bych ji v argumentaci raději nepoužil. Navíc jest otázkou, zde je odstavný pruh krajnice - podle § 36 odst. (1) písm. a) věta druhá asi ano.

Neodvažuji se tvrdit, že mnou navržená argumentace je neprůstřelná, ale určitě je do odvolání dobře použitelná v součinnosti s ostatními zde navrženými postupy a argumenty.
« Poslední změna: 14 Července 2015, 17:13:18 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #19 kdy: 14 Července 2015, 16:25:21 »

Tohle je stejné, jako když pojedete po silnici o třech a více pruzích, pojedete dle vyhlášky v pravém jízdním pruhu a dojedte auto, které jede uprostřed. Co uděláte? Budete-li pokračovat v jízdě svým pruhem, dopustíte se přestupku...
Domnívám se, že jde o zcela jinou situaci. Zde se vše odehrává na vozovce mezi čarami V 4. Plaziči uprostřed porušují § 12 odst. (1) ZPPK, předjížděči vpravo porušují § 17 odst. (1) - pokud nejde o souběžnou jízdu. Postih za předjíždění vpravo (= předjíždění tam, kde to není dovoleno, anžto se až na vyjmenované výjimky předjíždí vlevo) je podstatně tvrdší, než za jízdu v nesprávném jízdním pruhu a navíc svůj přestupek nelze omluvit/zdůvodnit/tolerovat přestupkem jiného řidiče.
Zde by se dalo rozsáhle teoretizovat, kdy jde a kdy nejde o souběžnou jízdu, ale to už by bylo OT.
« Poslední změna: 14 Července 2015, 16:29:01 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #20 kdy: 15 Července 2015, 14:08:56 »

Tohle je stejné, jako když pojedete po silnici o třech a více pruzích, pojedete dle vyhlášky v pravém jízdním pruhu a dojedte auto, které jede uprostřed. Co uděláte? Budete-li pokračovat v jízdě svým pruhem, dopustíte se přestupku. A že třeba na D1 z Prahy na Brno je těch možností spousta.

Je i opačný právní názor.. i asi něčím podložený.. že přestupek udělal jen řidič který jel nesprávně uprostřed, ale ne ten kdo kolem něj jel pravým pruhem.

pajik77: Argumenty k té situaci:

- Vedle vozidla které zastavilo nebo stojí se objíždí i překážka provozu na pozemních komunikacích. Překážka provozu může být i vozidlo a nenašel jsem nikde že by muselo být stojící.
Nám v autoškole říkali že i velmi pomalu jedoucí vozidlo může být překážka provozu, ale na takový argument asi soud nedá.

- Až uvidíte ten záznam tak třeba bude připouštět argument že vozidlo v tu chvíli zastavilo nebo že zastavilo předtím a pak se zase rozjelo.

- Argument že jste ho objel kvůli bezpečnosti smetou jako v té žalobě.. že jste měl dodržet bezpečnou vzdálenost. Lepší je bezpečnou vzdálenost jsem dodržel, ale další vozidlo za mnou ne a při intenzivním brzdění by bylo velké riziko srážky. Ale nejdřív zkontrolovat ten videozáznam.
IP zaznamenána

spapanek

  • Příspěvků: 67
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #21 kdy: 15 Července 2015, 15:15:23 »

Dnes rano kolem sedme na D1.

Vsichni kdo se tou dobou pohybovali okolo 15. kilometru smer na Prahu zpusobili dopravni prestupek a meli by se jit udat. Jsem jednim z nich a mam to natocene. A co? Za plnou carou oznacujici krajnici se malou rychlosti pohybovalo vozidlo udrzby. Jelo max par km za hodinu a blikalo. Vsichni jeli dal a nikdo kvuli nemu nebrzdil. Pomalu jelo, nestalo.

Prece se to pri rozumne argumentaci musi nechat rozsekat. Zalezi samozrejme na tom, co je na zaznamu, ale obecne rict, ze clovek nesmi predjet nic pohybujiciho se za carou je nesmysl.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #22 kdy: 15 Července 2015, 16:10:11 »

Ale jen na rozumnou argumentaci jako na jedinou kartu bych radši nespoléhal, protiargument totiž může být „protože proto”...
IP zaznamenána

pajik77

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #23 kdy: 15 Července 2015, 21:44:19 »

Tak přátelé, všem děkuji za názory. Zítra budu mít v ruce kompletní spis. Dám vědět, co v něm bude. Sepisuji odvolání a měl bych mít pomoc od jednoho právníka. Následně to sem nahraju a uvidíme, co koho případně napadne. Vnímám to jako precedens, protože pokud má někdo všech pět pohromadě, tak tohle nemůže myslet vážně.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #24 kdy: 15 Července 2015, 22:10:18 »

Poněkud OT, když tak to přesuňte jinam, v rychlosti jsem nenašel vhodné vlákno.
Je i opačný právní názor.. i asi něčím podložený.. že přestupek udělal jen řidič který jel nesprávně uprostřed, ale ne ten kdo kolem něj jel pravým pruhem.
Argumentaci znám pro situaci, kdy ten vpravo jede ve svém jízdním pruhu a nemění jej. Pak nejde o předjíždění je smyslu § 17 ZPPK, případně nejde o zakázané předjíždění podle odst. (5). Moc bych to nezkoušel, přijde mi to hodně nejisté. Muselo by se to podle mého názoru vyfutrovat o stav podle věty druhé odstavce (1) § 17 ZPPK, tj. ten v levém pruhu měnil směr jízdy vlevo a nebyly pochybnosti o dalším směru jeho jízdy.
Ale jak známo, když se sejdou dva právníci, mají na stejnou věc nejméně tři právní názory (právník nejsem).
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

pajik77

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #25 kdy: 15 Července 2015, 22:18:05 »

Tak jsem právě dostal video do ruky. Někam to nasdílím, ale zatím fakta. Musím se smát:

- Frajeři mě natáčeli mobilním telefonem nebo nějakou ruční kamerou. Určitě ne certifikovanou kamerou z policejních aut. Na konci ten obraz uhne úplně do prdele
- záznam ukazuje, že já jsem již před tím autem. Bavo jede v odstavném pruhu pár metrů za mnou a následně se zařazuje.
- jako samostatné video nahráli v jinou dobu, v jiný čas, jinou kamerou všechny značky, které na té dalnici jsou. Ale opravdu tam byli v tu chvíli? Mají na to důkaz?

Nicméně to hlavní. Na videu není vidět, že jsem auto předjel, nýbrž jen jak jedu ve svém pruhu dva metry před tím autem.

Otázka - pokud to video je delší a mají i to "předjetí", ale neposkytli mi ho, mohu to napadnout? Jinak myslím, že tohle je fakt úlet
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #26 kdy: 15 Července 2015, 22:52:47 »

...
Nám v autoškole říkali že i velmi pomalu jedoucí vozidlo může být překážka provozu, ale na takový argument asi soud nedá.

...
nám taky, tedy nám říkali, že pomalu jedoucí vozidlo ( údržba atp. ) JE překážkou...
ale o bylo v počátcích demokracie...
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #27 kdy: 16 Července 2015, 12:13:08 »

Otázka - pokud to video je delší a mají i to "předjetí", ale neposkytli mi ho, mohu to napadnout? Jinak myslím, že tohle je fakt úlet
Ouřada při rozhodování musí vycházet pouze z toho, co je ve spise, čili pokud to tam není, tak to prostě není a nedá se to použít jako důkaz.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #28 kdy: 16 Července 2015, 21:02:49 »

Není záznam, není přestupek. Nejste si vědom. Opět se ukazuje, že často nemají nic víc, než na sebe občan napráská sám.
Starý dobrý D-FENS ..... nebavíme se, nebavíme se, nebavíme se. A kdo nechápe, tak 100x napsat. 
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #29 kdy: 17 Července 2015, 08:11:29 »

"milný" - je to nemilé, ale asi tam mělo být slovo "mylný"
IP zaznamenána