30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] prijit o papiry snadno a rychle  (Přečteno 34689 krát)

bussobusso

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #30 kdy: 17 Července 2015, 09:46:06 »

Máte tam fakt hodně chyb a některé formulace jsou nesrozumitelné. Zkuste na tom ještě zapracovat. V citaci z úředního záznamu si anonymizujte svoje jméno.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #31 kdy: 17 Července 2015, 10:18:26 »

Asi bych dal pryč ty stížnosti na postup policie při kontrole, protože oni vůbec nemusí nic vysvětlovat ani ukazovat, od toho je až právě probíhající řízení.

A určitě si ještě ověřte, zda Vám mezi ústním jednáním a rozhodnutím byla dána možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí. Pokud ne, do odvolání to napište, možná i s poznámkou, že samotné ústní jednání nelze za tuto možnost považovat, protože při něm ještě nebylo ukončeno shromažďování podkladů.
« Poslední změna: 17 Července 2015, 10:21:57 od vava »
IP zaznamenána

pajik77

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #32 kdy: 17 Července 2015, 11:24:27 »

rozumím. psal jsem to po pár drincích, abych si utřídil myšlenky :) jdu to celé přepsat. mám na to ještě týden, za chvíli to udělám pořádně
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #33 kdy: 17 Července 2015, 13:01:36 »

Jen jsem to zběžně prolítl... oni rozhodli jen na základě úředního záznamu od cajtů? Bez toho, aby je vyslechli a vy u toho byl přítomen? Myslím, že už jenom toto může rozhodnutí shodit. Nevyslechli řidiče BMW?

S určitou nejistotou mně také napadá situace krajní nouze. Nešlo by arguentovat tak, že úřad neprokázal, že nenastala situace: Odvrácení krajní nouze není trestným činem ani přestupkem, přestože toto jednání jejich zákonné znaky jinak naplňuje. Co když váš manévr byl vynucený okolnostmi? [§ 2 odst. 2 písm. b) zákona o přestupcích - "přestupkem není jednání, jímž někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému zákonem, jestliže tímto jednáním nebyl způsoben zřejmě stejně závažný následek než ten, který hrozil, a toto nebezpečí nebylo možno v dané situaci odvrátit jinak"].

Více zde: http://www.pravniochranaridicu.cz/clanky/co-je-to-prestupek-/

A co se takhle ponimrat v otázce zavinění, které je pro vznik přestupnku nutné (přestupek je ZAVINĚNÉ jednání)? Nemělo vaše auto, přestože jste ho před cestou kontroloval, poruchu, který si vynucovala určitý styl jízdy?  - vím, toto asi nepůjde uplatnit... ale vy to budete vědět nejlépe, já to opravdu moc nečetl

Dá se nimrat v tom, jak tam byla umístěna značka? Byla viditelná? Zabýval se tím orgán? Odpovídá normě? http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010061304 Velmi často vídám přenosné značky, které nejsou na červenobílých sloupcích....




IP zaznamenána

pajik77

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #34 kdy: 21 Července 2015, 03:04:17 »

Tak přátelé, mám 4 dny na odvolání. Sepsal jsem to čistě a precizně. Poločistopis dávám do přílohy.

Jedinou věc, kterou na mě mají je to, že jsem to napsal na zadní stranu toho Policejního papírku. Jasně, chyba. Nemám zkušenosti. Nicméně to v odvolání napadám. Byl jsem ve stresu, bylo to hodinu poté, co se situace měla stát, v danou chvíli jsem ani nevěděl, co se vlastně stalo. Máte s tím prosím zkušenosti ?? Nic jiného reálně nemají. Policajty nevyslechli, spolucestujícího nevyslechli, mají videa z dálnice, které je natočeno v jinou dobu, než jsem tam byl já, mají moje video, kde vozidlo je prokazatelně za mnou. Naopak. Jediné, co mají je jízda BMW v odstavném pruhu a to neřešili i když ze zákona musí.

Možná jsem se v tom moc rozkecal, ale raději jsem to nyní udělal delší, přidávat i škrtat mohu vždy. Ještě chci poprosit jednoho právníka, aby mi to z formálního pohledu prohlédl. Video přikládat není potřeba, dva klíčové fotky z videa jsem vložil do odvolání.

díky za názor
« Poslední změna: 23 Července 2015, 03:46:05 od pajik77 »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #35 kdy: 21 Července 2015, 09:23:38 »

Nechci do toho nějak kecat, ale možná si prohlídni, jak píše odvolání jkraus222(stačí prohledat fórum). Tohle je sice pěkně napsaný, ale spíš jenom takový konstatování nebo stížnost, nikde z toho není jasné proti čemu se vlastně odvoláváš a co je v tom jejich rozhodnutí špatně. Rovněž postup policistů nikoho na kraji moc nezajímá. Rovněž chybí návrh na zastavené řízení.
IP zaznamenána

pajik77

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #36 kdy: 21 Července 2015, 10:43:56 »

Díky Plikous, postahoval jsem si všechna možná odvolání od Jkrause a koukám, že mám ještě dost práce, ale tím, že textu mám spousty, tak to snad do večera zvládnu. Chtěl jsem být rozumný, protože to je celé blbost :)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #37 kdy: 21 Července 2015, 11:35:40 »

MInimálně od jkrase okopíruj strukturu toho, jak to má vypadat, plus tam přidej svoje texty a klidně něco i obšlehni od něj, ono je to všechno vždycky dost podobný, rovněž si tady někde najdi judikdát, že nelze rozhodnout pouze z úředního záznamu, ale je třeba vyslechnut policisty, atd. Napiš tam toho co nejvíc a dobré je to okořenit paragrafama a rozsudkama NSS.
IP zaznamenána

pajik77

  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #38 kdy: 23 Července 2015, 03:47:07 »

Díky všem za postřehy, musel jsem to opravdu celé předělat. PRefinální PDF dávám k náhledu, třeba někoho něco napadne a nebo mu to někdy poůže
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #39 kdy: 23 Července 2015, 07:26:48 »

Mně tam trochu chybí ještě jeden argument, který jsem již uvedl dříve v tomto vláknu, a to neexistence formálního znaku přestupku (jednání není označeno jako přestupek v zákoně). Obsahově asi nějak takto:
I kdyby se hypoteticky dokázalo, že jsem vozidlo na krajnici míjel v okamžiku, kdy bylo v pohybu (což dokázáno není), tak se nemohlo ani formálně jednat o předjíždění. Vodorovná dopravní značka "Vodicí čára" V 4 znamená okraj vozovky (§ 18 písm. e) Vyhl. 30/2001) a jezdí se vpravo při pravém okraji vozovky (§ 11 odst (1) Zákona 361/2000). Předjíždí se vlevo (§ 17 odst. (1) Zákona 361/2000) a já jsem jel vpravo při pravém okraji vozovky, z čehož vyplývá, že jsem nemohl jet zároveň vlevo a tedy předjíždět ve smyslu Zákona 361/2000. Míjení vozidla vyskytujícího se mimo vozovku lze možná charakterizovat obecným pojmem "předjíždění" ve smyslu pohybovat se rychleji než někdo jiný, ale nelze jej nazvat předjížděním ve smyslu § 17 odst. (1) Zákona 361/2000. Nebyl by tedy naplněn ani formální znak mně za vinu kladeného přestupku.

V textech okolo obrázků z videa (i všude jinde) doporučuji změnit slovo "pohybovat" pro BMW v odstavném pruhu za "vyskytovat". Např: I snímek z nulté vteřiny prokazatelně dokazuje, že vozidlo Škoda Octavia je zřetelně ve svém jízdním pruhu a před vozidlem BMW, které se prokazatelně pohybuje vyskytuje v odstavném pruhu mimo hlavní komunikaci dálnice D3. Jednoduše ve svých textech nepřipusť, že by se BMW pohybovalo, pouze se tam vyskytovalo. Samozřejmě netvrď, že stálo, to by snížilo tvoji věrohodnost (rozpor s tvým vyjádřením pro PaChy). Správní orgán nese důkazní břímě, že se BMW pohybovalo.
« Poslední změna: 23 Července 2015, 08:34:13 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #40 kdy: 23 Července 2015, 09:07:58 »

O parník lepší než první verze! Chybí mi tam stále jen to seznámení s podklady - měl jste možnost, nebo ne? Pokud ne, musíte to do odvolání napsat. Tento Váš argument má proti ostatním tu výhodu, že sám o sobě stačí na vrácení k novému projednání bez ohledu na cokoliv dalšího. A odvolací orgán to rád udělá, aby se nemusel babrat ve všech těch rozsudcích a argumentech.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 652
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #41 kdy: 24 Července 2015, 10:48:45 »

IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pivko

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #42 kdy: 05 Srpna 2015, 16:41:20 »

Tak tohle je snad nejhorší případ, který jsem doposud u nás viděl a to judikaturu k těmto věcem sleduji celkem pravidelně. Co jako měl ten řidič podle policie a správního orgánu prvního stupně dělat? Zaflekovat to tam na místě a nechat se nabořit zezadu? Tady zcela evidentně chybí materiální znak přestupku a o naplnění formálního znaku si také nejsem jist - popsaná situace podle mě vůbec není předjížděním. To s tím mrtvým úhlem je samozřejmě volovina - při změně pruhů odpovídá vždy ten, kdo pruhy mění a mrtvým úhlem nemůže v případě kolize vůbec argumentovat.

Pokud jde o ten citovaný judikát 9 As 95/2011, tak tam šlo přece jen o kapku jinou situaci, protože řidič zřejmě navíc nedodržel bezpečnou vzdálenost, což mu evidentně přitížilo a podle toho, jak to tam popisují, tak ten manévr byl asi poměrně divoký (i když to video jsme nikdo neviděli, že). Tady ale není vůbec nic, co klást řidiči za vinu, ani teoreticky.

Přeju pevné nervy v boji s úředním šimlem a myslím, že tohle je případ, kdy by mělo dojít k vyvození osobní odpovědnosti všech těch, kteří se na tom podíleli. Od zasahujících policistů, kteří v tomto případě evidentně zneužili svou pravomoc až po toho pitomce na prvním stupni, který to samozřejmě mohl přes nedostatek materiálního znaku odložit už sám a nemusel čekat na kraj, atd. atd.

Jo a myslím, že u tohohle měl být od začátku advokát.
« Poslední změna: 05 Srpna 2015, 16:52:02 od pivko »
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #43 kdy: 06 Srpna 2015, 08:28:28 »

....Jo a myslím, že u tohohle měl být od začátku advokát.....

Já bych u tohodle spíš od začátku viděl TV a media obecně. O pYrátech toho píšou spoustu. Ale že PaCH šikanuje řidiče, to media nezajímá.
IP zaznamenána

Vojtas

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:prijit o papiry snadno a rychle
« Odpověď #44 kdy: 11 Srpna 2015, 17:24:48 »

Díky všem za postřehy, musel jsem to opravdu celé předělat. PRefinální PDF dávám k náhledu, třeba někoho něco napadne a nebo mu to někdy poůže

Pokus o anonymizaci pekny, ale prave tlacitko v Acrobat readeru na cerne obdelniky a "odstranit" ho kompletne zhati. :)

Znova a lepe ;)
IP zaznamenána