30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.  (Přečteno 11696 krát)

Chapon

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

Dobrý den,

tak se mi ve středu povedlo přehlédnout auto na hlavní schované za odbočujícím a doslo ke srážce. A jelikož se mi něco podobného stalo již v únoru, jedná se o 2x stejný přestupek v rámci 12ti měsíců. Já trouba k tomu zavolal policii a pan policista se sam divil, že jsem je zavolal sám na sebe. Ale to je si jedno, stejně by je asi zavolala paní, neb měla půjčené auto.
Jelikož s největší pravděpodobností přijdu o ŘP na 1-6 měsícu, rád bych se zeptal, zda budu moci zažádat o předčasné vrácení. A dále zda budu muset na psychotesty, které jsou dost drahé. Děkuji.
IP zaznamenána

Foxik

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 179
    • Zobrazit profil
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2015, 16:43:00 »

Zdravím,
tady vidíte jak je důležité snažit se řešit všechny přestupky a ne až ty kde jde o papíry. Ještě nevěšte hlavu. Zaleží kde se to projednává, protože by se z toho mohlo dat vykroutit... Zaleží na spoustě věcí a úředník musí dodržet spoustu věcí...
IP zaznamenána

Chapon

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #2 kdy: 05 Září 2015, 07:51:47 »

Dobry den, dekuji.Projednavat to budou na Kladne.Mam tedy doufat?Pripadne nejake rady jak zvysit sve sance by nebyly?Dik moc.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #3 kdy: 05 Září 2015, 07:58:43 »

Zařiďte si datovku + okamžitě.

Rád bych upozornil na § 46 správního řádu: Zahájení řízení z moci úřední
(1) Řízení z moci úřední je zahájeno dnem, kdy správní orgán oznámil zahájení řízení účastníkovi uvedenému v § 27 odst. 1 doručením oznámení nebo ústním prohlášením, a není-li správnímu orgánu tento účastník znám, pak kterémukoliv jinému účastníkovi. Oznámení musí obsahovat označení správního orgánu, předmět řízení, jméno, příjmení, funkci nebo služební číslo a podpis oprávněné úřední osoby.

Pokud vám nedoručí do datovky že je zahájeno, správní řízení zahájeno nebylo a cokoli učiní bez vaší účasti před zahájením řízení je neplatné.

Optimálně to nechat dojít fáze rozhodnutí a pak jim to celé hodit na hlavu.

IP zaznamenána

Chapon

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #4 kdy: 05 Září 2015, 09:54:27 »

Dekuji,datovou schranku opravdu nemam.Kdyz ji zridim,musim dat uradu vedet,ze ji mam?Co kdyz to poslou postou?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #5 kdy: 05 Září 2015, 10:01:49 »

Nemusíte, úřad má sám za povinnost si to zjistit.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #6 kdy: 05 Září 2015, 10:18:10 »

Dekuji,datovou schranku opravdu nemam.Kdyz ji zridim,musim dat uradu vedet,ze ji mam?Co kdyz to poslou postou?
Od okamžiku, kdy máte DS nesmíte žádnou poštu z Kladna převzít. Tím má být dosaženo té neplatnosti rozhodnutí.
Jinak opas začne házet hrách na jinou stěnu.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #7 kdy: 05 Září 2015, 12:01:13 »

Projděte si tady všechny rady ohledně DS a dejte pozor, že nesmíte dát úřadu možnost prokázat že jste se s nesprávně poštou doručenou písemností MOHL seznámit.
Takže pošťačce se musíte vyhýbat jako čert kříži (pokud by jste jí řekl, že dopis nepřeberete - máte můlu bude jakoby doručený). Pokud Vám to po 10 dnech vhodí do schránky - raději spálit a nikdy nepřipustit, že to ve schránce bylo. Klidně raději sundat na čas své jméno ze schránky.
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #8 kdy: 05 Září 2015, 18:28:34 »

Citace
Klidně raději sundat na čas své jméno ze schránky.

To zas nie, to by podla mna smerovalo k tomu, ze na urad dojde "Destination Host unreachable" a mozu sa zacat vrtat v ISDS z vlastnej iniciativy. Len nech to tam pekne vhadzuju (=pred postarkou sa fakt zapierat).
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

Chapon

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #9 kdy: 06 Září 2015, 00:27:33 »

Děkuji všem za rady. Chápu to tak,že rozhodnuti záleží na momentální náladě úředníka.Může to sebrat na 1 měsíc,ale i na 6.A než spoléhat na/štěstí,je lepší mu pomoci založením datové schránky a vyhybáním se pošťačce.Jen teda ještě dotaz,kdyby tu poštu převzal otec,mohl bych já tvrdit,ze o ničem nevím?Už mi takhle jednou na poště vyzvedl Výzvu k podání vysvětlení.
« Poslední změna: 06 Září 2015, 00:30:53 od Chapon »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #10 kdy: 06 Září 2015, 06:58:36 »

Bude mít úřad dodejku, ze které je třeba podle čísla vaší občanky jasné, že se vám ten papír dostal do ruky? Nebude. Takže nemá doručeno. A neví o tom. To je ta nejlepší možná verze.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #11 kdy: 07 Listopadu 2015, 01:47:57 »

Ale to je si jedno, stejně by je asi zavolala paní, neb měla půjčené auto.
Není důvod, nevolá se ke škodě k vozidlu které se účastnilo nehody, i kdyby bylo třeba papeže.

Jinak převzetí pošty kýmkoli jiným je ideál, ano. Dotyčný vám nikdy nic nedal a vůbec, má to být do vlastních rukou, smůla, doručeno nikdy nebylo.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

vstan

  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #12 kdy: 07 Listopadu 2015, 14:27:28 »

Ale to je si jedno, stejně by je asi zavolala paní, neb měla půjčené auto.
Není důvod, nevolá se ke škodě k vozidlu které se účastnilo nehody, i kdyby bylo třeba papeže.

Není podmínkou zavolat policii, pokud došlo ke škodě třetí osobě? Což v případě půjčeného auta nastalo?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #13 kdy: 07 Listopadu 2015, 14:36:21 »

Co takle si přečíst zákon? Třetí osoba je majitel zbouranýho plotu, na auta co se účastní na nehodě se prostě nevolá. K čemu by jim taková úprava byla když cílem je válet si šunky na služebně kdyby tam stejně museli jezdit?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:2x nedání přednosti v jízdě během 12ti měsíců.
« Odpověď #14 kdy: 20 Listopadu 2015, 11:31:56 »

Já bych jako poškozený sral na nějakej záznam o DN. Nedávno mě sestřelil pán na rychlostní silnici (policie přijela automaticky a úsek rychlostní silnice zavřeli). Pán policii vše přiznal, zaplatil blokovou pokutu. Druhý den mi pán volal, jestli jsem náhodou nenaboural já jeho. Takže fakt seru na nějakej papír o DN a hodlám volat PČR ke každé větší události, už jen kvůli pojišťovně. Naštěstí (aspoň pro mě), se 99% lidí před PČR zesere a vše podepíše.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.