30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Autor Téma: [LOST] Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!  (Přečteno 68311 krát)

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #30 kdy: 14 Července 2015, 06:43:29 »

To se týká jen toho zadržení řidičáku. Přestupek bude pravděpodobně řešit někdo jiný a to bude ten spis který potřebujete.
Ve věci přestupku už Vám poslali oznámení o zahájení řízení?
« Poslední změna: 14 Července 2015, 06:45:43 od Tacecek »
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 025
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #31 kdy: 14 Července 2015, 08:34:12 »

Podepsal jsem nejake rozhodnuti o zadrzeni ktere uz mi pry chteli posilat.
Aha. Takže jste bez řidičáku, dokud ve věci nebude pravomocně rozhodnuto, případně dokud (po roce) nespadne do prekluze. Teď už má cenu se bavit jen o tom, jak moc a jak rychle potřebujete řidičák zpátky, případně jak vysoká pokuta je/není problém. Teoreticky nejrychlejší varianta je přiznání, nasypání popela na hlavu, přijmutí trestu pravděpodobně na spodní hranici 6 měsíců bez papírů (pokud např. nejste recidivista nebo se úředník blbě nevyspí a neřekne si, že se mu víc líbí 9 měsíců).
IP zaznamenána

speedex

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #32 kdy: 14 Července 2015, 09:03:07 »

Citace
Aha. Takže jste bez řidičáku, dokud ve věci nebude pravomocně rozhodnuto, případně dokud (po roce) nespadne do prekluze. Teď už má cenu se bavit jen o tom, jak moc a jak rychle potřebujete řidičák zpátky, případně jak vysoká pokuta je/není problém. Teoreticky nejrychlejší varianta je přiznání, nasypání popela na hlavu, přijmutí trestu pravděpodobně na spodní hranici 6 měsíců bez papírů (pokud např. nejste recidivista nebo se úředník blbě nevyspí a neřekne si, že se mu víc líbí 9 měsíců).


No já si myslím, že nejrychlejší cesta bude jim vše na úřadě odkývat, zahrát pokorného malého človíčka a nechat si napařit 6 měsíců a pokutičku, jak mi řekla úřednice a na konci září bych mohl mít ŘP zpět. Ještě nikdy jsem nebyl trestaný v takovéto věci, stalo se mi to poprvé, takže doufám o spodní hranici. Zarazila mě ale jiná věc, co mi na úřadě řekla ta paní. A to že budu muset absolvovat psychotesty. Proč proboha?
« Poslední změna: 14 Července 2015, 09:04:57 od speedex »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #33 kdy: 14 Července 2015, 10:10:48 »

To odkývání by mělo mít ale takovou formu, aby když Vám napaří něco, co nebudete schopen přijmout, tak Vám nezavřelo cestu k odvolání a případnému vítězství. ŘP tím rychleji nezískáte, ale dá se neplatit pokuta a nedělat ty opruzárny kolem. To znamená, že ve svém vyjádření stejně musíte uvést, že jste si nebyl vědom, že by jste nikdy nejel a že zahodíte svůj čínský měřák, který Vás uvedl v omyl. A potom si počkáte, jak to orgán ohodnotí. Takže pokud půjdete na dohodu, tak se moc neponižujte, protože tím spíš by Vás osolili.
Podle starého pravidla :
Kterému oslovi se nejvíc naloží ?
Tomu co nejvíc unese. 
IP zaznamenána

speedex

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #34 kdy: 14 Července 2015, 10:38:19 »

aha no tak ted fakt nevim co mam delat....ja se v tom moc nevyznam tak mam strach aby tam na me neusili nejakou boudu
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #35 kdy: 14 Července 2015, 20:42:48 »

Nechci být protivný, ale v tomto vláknu jsou už skutečně všechny informace, které ve svém případu potřebujete.
Takže 20.7. se dostavte na jednání a dejte do zápisu, že s odebráním řidičského oprávnění nesouhlasíte, neb si nejste vědom žádného porušení svých povinností. Zjistěná hodnota obsahu alkoholu je na limitní tolerované hranici a patrně jste se stal obětí pomalejšího vstřebávání alkoholu z důvodu požití většího množství tučných jídel (vepřové koleno), které jste měl se 2 pivy před 6 hodinami. (popracujte s http://auto.idnes.cz/alkulacka.aspx , po 5 hodinách by jste měl být alkohol free). Navrhněte správnímu orgánu řízení zastavit, event, s nějakou nižší pokutou za neúmyslný přestupek, jinak jste připraven tento svůj postoj obhájit v přestupkovém řízení za cenu vzájemného zdržování se.
Asi Vám ho stejně seberou, ale aspoň budete mít v zápisu tuhle argumentaci, která bude použita i dále a nebude možné ji shodit s odkazem na účelovost tvrzení.
Pokud je tohle na Vás složité, tak tam jděte s někým, kdo to bude schopen jako Váš zástupce (zapsán na místě do protokolu) srozumitelně formulovat nebo to tam pošlete s předstihem písemně.
Howgh
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #36 kdy: 15 Července 2015, 06:59:35 »

....

Já to pochopil tak, že RP jiz byl odebran ... mozna proto je tazatel trochu confused ...
IP zaznamenána

speedex

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #37 kdy: 15 Července 2015, 08:53:41 »

Ano presne tak. Ridicak uz mi vzali to jsem podepsal takze mi jde ted o to co jim tam mam rict protoze ridicak mi stejne nevrati kdyz to je pravomocne ne?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #38 kdy: 15 Července 2015, 08:59:44 »

Já vím, že ho fyzicky nemá. Teď to první kolo bude oficiální zadržení a paralelně se rozběhne přestupkové řízení, které má ten zločin patřičně ocenit. Takže vše co již bylo psáno platí a je potřeba to nastudovat a pochopit.
Hladina 0,3g alkoholu/kg krve je skutečně bezvýznamná (1 pivo po půl hodině) a ve spoustě civilizovaných zemí to nikdo neřeší. Měřitelné ovlivnění začíná nad 0,5prom., a to především rychlost rozhodování a objektivní reakční doba. Pokud si je toho řidič vědom, tak o 10kmh zpomalí průměrnou rychlost a je to v cajku. Já mám zkušenost, že nejlépe hraju bowling (uvolnění, soustředění, přesnost) po 3-4 pivech.   
IP zaznamenána

speedex

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #39 kdy: 15 Července 2015, 09:22:17 »

A tam budou i ti policajti kteří mě stavěli? Nebude blbé jim říct, že jsem měl sice 2 piva, ale myslel sem si že už v sobě nemám alkohol? Protože do zápisu jsem jim uvedl, že si nejsem vědom, že bych před jízdou požil alkohol. Taky se mě ptali co jsem jedl v ten den. To tam teď budu tvrdit zase něco jiného? Taky mě zaráží, co když mi po telefonu řekli naschvál jinou hodnotu a to 0.27 a ve skutečnosti mi z krve naměřili méně?
« Poslední změna: 15 Července 2015, 09:24:00 od speedex »
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #40 kdy: 15 Července 2015, 09:43:01 »

A tam budou i ti policajti kteří mě stavěli?

Pakliže je orgán nebo vy nepředvolá, nebudou.

Nebude blbé jim říct, že jsem měl sice 2 piva, ale myslel sem si že už v sobě nemám alkohol? Protože do zápisu jsem jim uvedl, že si nejsem vědom, že bych před jízdou požil alkohol. Taky se mě ptali co jsem jedl v ten den. To tam teď budu tvrdit zase něco jiného?

Neřešte, co jste řekl nebo ne. Stejně si to nebudou pamatovat. Relevantní je to, co je uvedeno ve spisu. Poproste někoho, ať se Vás ujme a stanoví strategii, postupovat lze několika způsoby v závislosti na situaci a vašich preferencích.
Taky mě zaráží, co když mi po telefonu řekli naschvál jinou hodnotu a to 0.27 a ve skutečnosti mi z krve naměřili méně?
 

K tomu slouží spis, kde ta informace musí být.
IP zaznamenána

speedex

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #41 kdy: 15 Července 2015, 10:03:21 »

tak mám napsat at mi ten spis poslou?
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #42 kdy: 15 Července 2015, 11:08:33 »

Zkusit poprosit o poslání spisu (třeba i mailem) můžete, ale oni Vám vyhovět nemusí. Když se na úřad vypravíte osobně, tak do něj budete moci nahlédnout určitě.

http://frankbold.org/poradna/kategorie/spravni-rad-a-spravni-rizeni/rada/6-veci-ktere-byste-meli-vedet-o-nahlizeni-do-spisu
« Poslední změna: 15 Července 2015, 11:12:19 od vava »
IP zaznamenána

speedex

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #43 kdy: 15 Července 2015, 11:14:51 »

Já jsem tam byl osobně a stejně mi ho neukázali a lhali....
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Alkohol 0,36 a 0,35 poté krev POMOOOOOC!!!!
« Odpověď #44 kdy: 15 Července 2015, 11:16:56 »

Vzneste požadavek na nahlédnutí do spisu, po jeho prohlédnutí žádejte o provedení jeho celé kopie (mohou po váš chtít pár korun za okopírování). Pokud Vám toto odmítnou, trvejte na zaprotokolování + chtějte nadřízeného.

Neudělat Vám kopii spisu, to si snad nikde netroufnou; je to jasné porušení správního řádu, práva na spravedlivý proces a smeč na podjatost + stížnost.
« Poslední změna: 15 Července 2015, 11:21:52 od e-m »
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7