30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9

Autor Téma: [LOST] Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici  (Přečteno 78259 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #75 kdy: 15 Října 2015, 14:57:38 »

Dám to sem, ono asi není důvod ho sem nedat.

Kód: [Vybrat]
https://youtu.be/QC2WjsFFoRE
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #76 kdy: 15 Října 2015, 15:25:20 »

Prosil bych nějak ke stažení, ať si s tím mohu pohrát po sekundách. Ze známé vzdálenosti patníků to půjde patrně spočítat (velikost zoomu a tím pádem i vzdálenost mezi vozidly). Z toho by již měl jít určit rozdíl rychlostí, který se ještě neprojeví na velikosti měřeného vozu na displeji. Z videa mám pocit, že se k tomu bílému fleku přibližují.
Nebo to jde přímo stáhnou z youtube - pokud ano, prosím o nakopnutí, kterak?
« Poslední změna: 15 Října 2015, 15:27:38 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Starypes

  • Příspěvků: 117
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #77 kdy: 15 Října 2015, 15:27:53 »

...pocitani pixelu :)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #78 kdy: 15 Října 2015, 15:42:10 »

Tady. Ono to youtube i trošku komprimoval, takže tam je to hezčí :-) Na tom záznamu je i vidět skoky, jako by vůz nejel plynule, ale poskakoval dopředu, resp. jako by se nějaké framy ztratili.
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #79 kdy: 15 Října 2015, 16:15:09 »

To ať se na mě příslušníci VB nezlobí, ale z toho videa ani nejsem schopen poznat jestli je to Golf nebo Polo nebo třeba úplně něco jiného, mohl by to být i Fiat Bravo... :-D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #80 kdy: 15 Října 2015, 16:18:08 »

Tak nějak. Nevím, jestli mně náhodou takový vůz nepředjížděl předtím, než zastavili mně.
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #81 kdy: 15 Října 2015, 16:20:19 »

Z toho plyne jasné ponaučení, že na D1 je potřeba jezdit buď do 140ti nebo nad 240, protože pak to tak skáče, že se opicajtům rozklepe kamera a video je jim k ničemu :-D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #82 kdy: 15 Října 2015, 16:43:29 »

Já tam vidím, že na začátku videa jsou cca 10 přerušovaných čar daleko a po změření jenom cca 6 přerušovaných čar, což mi signalizuje, že se velkou rychlostí přibližovali.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #83 kdy: 15 Října 2015, 16:45:06 »

Ono to možná spíše zoomovali?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #84 kdy: 15 Října 2015, 17:04:34 »

Po prvotním prozkoumání
- vypadlo jim dost frame, čísla nejdou po sobě
- podle patníků na záběru kamery bych odhadl, že za dobu měření na vzdálenosti 100 m (mezi frame 702458 a 702490) se přiblížili o cca 25 m, což by odpovídalo rychlosti měřeného vozidla 180 km/h, klidně to však může být 15 m, nebo 50 m (v zatáčce s velkým zoomem klame úplně všechno)
- je to tak příšerně roztřepané, že pixely nelze dost dobře spočítat, ale patníky vlevo vždy vedle měřeného bílého fleku vypadají tak, že ten na konci měření je nejméně o 25 % vyšší, než ten na začátku měření (zde to svádí opět k redukci rychlosti na 180km/h, ale to není pravda, museli bychom znát skutečnou vzdálenost mezi vozidly, toto je nejvyšší možná rychlost)
- vzdálenost měřicího vozu neumím spočítat, protože měřili v zatáčce o pro mne neznámém poloměru (GPS souřadnice tam jaxi chybí), snad by to uměl někdo podle velikosti ZOOMu, v objektivech se nevyznám dostatečně
Pro ilustraci přikládám vypreparované zkomprimované tři frame, které jsem studoval podrobněji (začátek měření, konec měření a frame 702488 na 81 m měření, který je nejméně roztřepaný).
Takže bez nějakého dalšího velkého zkoumání lze jednoznačně tvrdit, že měřicí vůz jel rychleji, než vůz měřený. Technicky je to podle mého jasné, nicméně bych ještě někoho poprosil, ať to po mě překontroluje - nutno vypreparovat ze zázamu, moje přílohy jsou pro další zkoumání nepoužitelné.
V jakém stadiu správního řízení tento poznatek uplatnit a zda požadovat vyjádření znalce ponechávám na zkušených matadorech.
Ono to možná spíše zoomovali?
Ne, na záznamu je zoom konstantní (návod strana 19, údaj č.6 - X019.4, uprostřed nahoře).
Nicméně (nebo všechnovíce - dle libosti) nedodrželi navíc návod k obsluze, který doporučuje měřicí vzdálenost 100 m pro rychlosti pod 100 km/h (strana 6, tučné písmo).
Já tam vidím, že na začátku videa jsou cca 10 přerušovaných čar daleko a po změření jenom cca 6 přerušovaných čar, což mi signalizuje, že se velkou rychlostí přibližovali.
Vidím přibližně totéž (10 -> 6+mezera), kandence čar je 6/6, takže podle tohoto se přiblížil na 100 m o 44 m až 50 m, což by odpovídalo tomu, že bílý flek jel přesně povolenou rychlostí.
« Poslední změna: 15 Října 2015, 17:27:17 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #85 kdy: 15 Října 2015, 20:01:13 »

Díval jsem se ještě a hned v prvním příspěvku jsem náhodou trefil přesně situaci, kdy měřili (P5). Pokud jde odhadnout, měřili z cca 150-200m vzdálenosti, dle patníků (měli by být 40, nebo 50m od sebe). Zastavování proběhlo hned po změření.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #86 kdy: 15 Října 2015, 20:06:09 »

Pokud jde odhadnout, měřili z cca 150-200m vzdálenosti, dle patníků (měli by být 40, nebo 50m od sebe)
Nejde to odhadnout, je to záběr z kamery se zoomem, nikoli výhled z okna očima. Klidně mohli být 300 m vzdáleni. Kdyby to nebylo v zatáčce, dala se vzdálenost vypočítat z úhlu mezi patníky (jejich kadence je 50 m).

EDIT:Pohrál jsem si trochu s pixely. Rozchod kol bílého fleku na začátku měření je 87 pixelů, na konci měření 97,5 pixelů - obojí reprezentuje stejný rozchod cca 1,4 m, takže pomahači si k rychlosti pomohli sami. To samo o sobě by mělo stačit na nepoužitelnost důkazu.
Šířka dálnice je (na začátku měření) u druhého sloupku vlevo 630 pixelů, u třetího 470 pixelů, což obojí reprezentuje něco mezi 7,5 a 8 metry - neznám přesně parametry jízdních pruhů v tom místě, na vzdálenosti 50 m. Tady je velký problém, pohybujeme se v desetinách stupně a každý pixel šířky dělá velké metry ve vzdálenosti. Takže jako důkaz skutečné rychlosti absolutně nepoužitelné, pouze pro představu. Euklides s Pythagorem shodně tvrdí, že tom případě
- začali měřit ve vzdálenosti nejméně 150 m,
- skončili s měřením ve vzdálenosti nejvýše 127 m.
Rozptyl, daný parametry obrázků a tím, že je to celé v zatáčce, odhaduji na dalších 20 až 30 m. Takže se za 100 m měření přiblížili nejméně o 23 m, nejvýše o 53 m. Hmm...., ale odpovídá to i ostatním použitelným pomůckám a reprezentuje to rozptyl rychlosti bílého fleku 130 až 180 km/h. Jsou to tedy hnusní zákeřníci, kdoví kolik nešťastníků takto utopili, aniž vůbec překročili povolenou rychlost. Fuj! chce se mi blít, velebnosti.
« Poslední změna: 16 Října 2015, 01:19:26 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Cecil

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 227
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #87 kdy: 22 Října 2015, 23:13:16 »

Zdá sa mi to alebo tam je vpravo hore "ZMENIT DYSK"?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #88 kdy: 22 Října 2015, 23:21:49 »

Zdá sa mi to alebo tam je vpravo hore "ZMENIT DYSK"?

Guess why, když je to přístroj PolCam ;)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #89 kdy: 23 Října 2015, 05:02:58 »

Překladatel z PL si prostě řekl, že DISK i DYSK jedno jest :-)
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9