30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 9

Autor Téma: [LOST] Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici  (Přečteno 78085 krát)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
[LOST] Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« kdy: 01 Července 2015, 01:10:33 »

Tak jsem měl tu čest se dnes konečně setkat s dálniční kobrou SuperB:-) Zatím vlastně není co řešit, ale snad se něčeho i dočkám, takže to sem dávám. Musel jsem jim přibrzdit, aby měli šanci mě změřit a pak i zastavit, protože než jsem si všimnul, že se někdo za mnou honí, tak jsem jim omylem ujížděl. Popravdě si nejsem jist, co mají, protože v době, kdy jsem jel cca tak, jak údajně naměřili byli ode mně dost daleko a když se přiblížili na rozumnou vzdálenost, jel jsem dle GPS pomaleji, než mi kladou za vinu. Když už byli dost blízko, jel jsem pouze jako běžný pirát a zastavovali mně v předpisové rychlosti. Dálnice byla prázdná, předjel jsem pouze několik aut (včetně toho jejich), povrch kvalitní, žádné kličky, prostě jízda bezpečná.

2x se mně snažili zastavit bez úspěchu, povedlo se jim to až na 3tí pokus na místě, které jsem i já uznal za bezpečné. Když jsem po zastavení řekl, že bych rád nechal běžet motor, tak mi říká, že asi chci nechat dochladit turbo :-) Vedoucí hlídky si řekl o papíry, pak jsme si vysvětlili, že on je ten, kdo určuje, kde je bezpečné zastavit, ale že je vše OK, protože ač jsem jim nezastavil, tak jsem zjevně nechtěl ujíždět a komunikoval jsem s nima přes okénko, že tam zastavovat nechci a chci zastavit na pumpě. Dokonce chápal, že jedno místo, ač dle něj jistě bezpečné, jsem taky ignoroval, protože to tam neznám a nebylo to hned vidět, že je tam dost místa na bezpečné zastavení. Slušně se mně zeptal, jestli vím, proč mně staví, řekl jsem, že nevím. On, jestli mi to má říkat, já na to, že radši ano. Ptal se, kolik jsem jel, řekl jsem, že nevím, ale bylo to bezpečné. Oznámil jsem mu, že nad rámec svých povinností ho informuji, že si vše nahrávám. Nevadilo mu to.

S tím, co to vedl, jsem lehce pohovořil, jeho řidič nafotil auto a asi i mně. Hezká byla formulace "Asi jste si zapoměl nalepit dálniční známku." :-) Taky se mně ptal, jestli mám pojištění proti pokutám, říkám, že si takové věci řeším sám :) Vysvětloval mi, že rychlost byla již moc a že to musí dát do správního řízení a jestli s tím souhlasím. Jiná možnost na výběr nebyla, takže jsem to vzal :-)

Měl jsem v plánu původně nedat hned řidičák, ale spletl jsem si ho s občankou, kterou naopak teď nemám a používám pas :-) Nakonec to ale nevadilo, vrátil mi ho bez pokusů o odebrání a nějakých výhrůžek. Když zjistil, že jsem cizinec a mám adresu mimo ČR, chtěl řešit kauci, ale v klidu jsme si to vysvětlili, že tady žiju a pracuju. Trošku ho mátlo, že mám trvalý pobyt na obecním uřadě v zahraničí a jak to napsat, aby mi to přišlo, ale snad jsme se dohodli, jak to mají adresovat. Druhá adresa z techničáku je neplatná (což jsem neventiloval a jenom jsem řekl, že nevím, jestli by to tam bylo doručeno a že to chci poslat do zahraničí na obecní úřad) a jinou jsem mu nedával. Pak se zeptal, jestli nemám datovou schránku, což mám, ani mu nevadilo, že nemám DS pro FO, řekl, že DS pro PFO stačí, jenom se ptal na její označení.

Vypsal oznámení přestupku, na vše se ptal a ověřoval údaje, vysvětloval mi, že se ptá takto proto, že si to nahrávám, aby bylo vše jasné a srozumitelné.  Vysvětlil jsem, že nemám právní povědomí a že to proto nechci podepisovat. Oznámení jsem si nafotil, ač řidič hlídky měl kecy (byl obecně napruzený) a nechtěl mi to nechat nafotit s tím, že když já nejsem povinen to podepsat, tak mi to taky nemusí dát nafotit. Ten co to vedl ho usměrnil, že je to v pořádku. Písemně jsem se nevyjadřoval, kopii jsem nedostal, bloček nebyl propisovací.

Poděkoval jsem, uznanlivě jsem řekl, že jsem spokojen s jeho přístupem, že vše proběhlo korektně a že to není běžné, na což on říkal, že proč by se rozčiloval, že dělá svoji práci a že když já nedělám problémy, tak proč by je dělal on. Na jeho nashledanou jsem řekl, že snad radši ne :-)

Obecně mám z celé akce dobrý pocit, samozřejmě, lepší by bylo, kdybych si je všimnul hned, ale za daných okolností to proběhlo velice korektně a ač nemám příslušníky rád a působí na mně jako červený hadr na býka, tak prostě vše v klídku a pohodě, ze strany toho velitele profesionálně.

Uvidíme, co bude dál, docela mně to zajímá, jak to dopadne :) Přikládám fotky jak z focení mého auta, tak z jízdy. Na P4 je označen SuperB v době kdy jsem cca jel, jak naměřili, na P5 jsou blíž a snad vo dostřelu měření, ale to jsem jel už o něco pomaleji.






« Poslední změna: 02 Července 2015, 11:55:23 od swenak »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti téměř dvojnásobně.
« Odpověď #1 kdy: 01 Července 2015, 07:51:15 »

On nemá vestu! :o Jinak na pojištění už se mě taky ptali. Byla to asi třetí otázka v pořadí, na kterou jsem reagoval, že nebudu odpovídat a příslušníkovi hlídky OSD Kobra 624 tím konečně došlo, že se mnou si moc nepokecá. Po nepodpisu bonzpapíru se teda ještě snažil jakoby přátelsky, že to pojištění je asi fajn věc, načež jsem jen pokrčil rameny.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti téměř dvojnásobně.
« Odpověď #2 kdy: 01 Července 2015, 08:14:35 »

Tohle byl ten řidič/fotograf, co byl napruzelej, velitel hlídky vestu nasadil :-) Ta otázka mně překvalipa, nevím, jaký by pro ně v tom byl rozdíl, práci musel udělat stejnou.

Jo a pro doplnění, po dokončení kontroly nepokračovali směrem, kterým vedl pruh, kde mně zastavili, ale v protisměru, je tam v tom místě rekonstrukce, takže oba pruhy vedou v jednom.

EDIT: Jo a kdyby jenom vestu, i čepici jdeme lovit až z kufru :-)
« Poslední změna: 01 Července 2015, 21:38:38 od swenak »
IP zaznamenána

chuck

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti téměř dvojnásobně.
« Odpověď #3 kdy: 01 Července 2015, 18:03:04 »

Tak něco podobného mám za sebou v neděli. Akorát na motorce. Předjížděl jsem pár aut na dálnici bylo to tak cca kolem 160km/h a vidím, jak za mnou kvačí nějaké auto. Tak jsem mu trochu poodskočil :) A když jsem si řekl, že pojedu tedy pomaleji ať si klidně jede v tu ránu byli za mnou tentokrát už s majáky. Mladý pan policista byl "nadšený", že prý jsem jeho skoro rekordman.

Akorát nevím, co dál. O papíry přijít nechci.

Nezná někdo někoho, kdo by mě z toho vysekal?
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti téměř dvojnásobně.
« Odpověď #4 kdy: 01 Července 2015, 21:54:16 »

Já osobně to budu řesit, až něco doručí a dle toho, co mají. Hlavně z videa je patrné, že se nejednalo o nebezpečnou jízdu, dálnice úplně volná, provoz minimální, takže jsem jel pouze rychleji, což samo o sobě ještě není na kulku do hlavy :-)

Jinak tady jsou oni, než jsem je předjel, jeli cca 160km/h, jenom nevím, jestli jeli pro svačinu, provokovali mně, nebo už vykonávali nade mnou dohled:-) Od doby, co jsem je předjel, do "kontaktu", jsem předjel 4 auta na pár kilometrech.
« Poslední změna: 01 Července 2015, 22:32:08 od swenak »
IP zaznamenána

chuck

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti téměř dvojnásobně.
« Odpověď #5 kdy: 01 Července 2015, 22:05:47 »

No já to měl podobný, taky pár aut a pak volná dálnice. Provoz minimální, sucho, viditelnost dobrá, nikoho jsem taky neohrožoval. Jenže v případě překročení o víc jak 50km/h než je povoleno je automaticky minimálně 6 měs. bez papírů, 5tis. pokuta + 5 bodů dolů. Body a pokuta mi nevadí, ale řidičák potřebuju. Prej mě maj natočenýho na nějaký kameře, co měli v autě. Myslím, že to byl superb.
K ničemu jsem se nevyjádřil, ale bohužel jsem to podepsal, což asi není uplně to nejlepší.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti téměř dvojnásobně.
« Odpověď #6 kdy: 01 Července 2015, 22:08:28 »

Já myslím, že podpis není nic problematické, pokud tam tedy nebylo napsáno něco extra mimo skutečnosti a snad ani pak by to nevadilo.
IP zaznamenána

chuck

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti téměř dvojnásobně.
« Odpověď #7 kdy: 01 Července 2015, 22:43:47 »

Tak to mě trochu uklidnilo, že podpis nehraje takovou roli, ale i tak jsem po právní stránce trochu analfabet :) Takže jak to budu řešit dál vůbec nevím. Něco si tu pročtu, ale nejsem si jistý, jestli to sám zvládnu.

Já to mám na D11, zrovna tam, kde se uvažovalo o navýšení rychlosti na 150km/h. No ale i tak bych to překročil o víc jak 50km/h, teda údajně, podle nich.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti téměř dvojnásobně.
« Odpověď #8 kdy: 02 Července 2015, 10:35:56 »

...
Jak tak sleduji Vaše příspěvky po fóru, tak Vám teď doporučuji především zhluboka dýchat, uklidnit se a čekat. I já jsem měl to štěstí být změřen na dálnici v „královské” kategorii 50+, a ještě s prošlou technickou. Hned ten den jsem psal známému JUDr. Beranovi s prosbou o pomoc. Tu jsem ale nakonec k vítězství nepotřeboval. Víte, co se stalo?
Vůbec nic. Nepřišel mi ani jediný dopis, řízení nezahájili. Třeba neměli kvalitní důkazy (vězte, že to „mají natočený” vždycky, nikdy nic jiného neřeknou, ale realita bývá jiná).

V této fázi Vám mohu doporučit jen připravit sebe a další obyvatele Vaší domácnosti na nutnost průtahů při přebírání pošty. Těch deset dnů musíte vždy využít. Asi by i bylo dobré psát si do notýsku data prvního pokusu o doručení, přebrání atd., protože by bylo velmi nepříjemné zbytečně uklouznout na prošvihnutí nějaké lhůty.

A až něco přijde a Vy si to nakonec přeberete, tak se podělte tady na fóru.

Přeji pevné nervy!
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #9 kdy: 02 Července 2015, 11:58:08 »

Přesně tak, klídek. Já to beru jako zajímavost, ale asi bych se cítil jinak, kdybych k životu auto a oprávnění potřeboval. V nejhorším prostě chvilku nebudu řídit, nebo budu řídit bez oprávnění, no :-)

Jinak jsem přejmenoval téma na "Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici", ono je totiž ve výsledku jedno, jestli je to o 51km/h, nebo o 111km/h, nebo o více :-)
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #10 kdy: 02 Července 2015, 12:04:45 »

Koukam ze misto krabicek vod mejdla z electro-weeerldu pouzivaji ted na foceni nakej supr-zoom (coz je jiste nevyhnutnost, kdyz se foti auto ze dvou metru). No jo, zrejme slusnej oddil! :-)
IP zaznamenána

unlimited

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 210
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #11 kdy: 21 Července 2015, 13:29:18 »

Přesně tak, klídek. Já to beru jako zajímavost, ale asi bych se cítil jinak, kdybych k životu auto a oprávnění potřeboval. V nejhorším prostě chvilku nebudu řídit, nebo budu řídit bez oprávnění, no :-)

Jinak jsem přejmenoval téma na "Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici", ono je totiž ve výsledku jedno, jestli je to o 51km/h, nebo o 111km/h, nebo o více :-)

Na tohle bacha, není to řízení bez ŘO, ale rovnou maření úředního rozhodnutí se sazbou do 3 let a výrazným prodloužením zákazu na 1-10 let. A s tím překročením taky pravdu úplně nemáte, protože má většinou vliv na výši sankce, jak peněžní, tak co se týče zákazu činnosti. Do jaký míry to potom správní orgán dokáže odůvodnit a do jaký míry je to přezkoumatelný, je věc druhá, ale pokud odhlídneme od toho, že se bráníme a jsme poslušné a tupé ovce, tak to vliv na sankci často má.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #12 kdy: 21 Července 2015, 13:40:23 »

Ano, je to maření, ale vzhledem k tomu, že jsou zde lidé, kteří mařili snad 16 rozhodnutí zákazu a nic, bych se toho moc nebál, což neznamená, že to nemusí dopadnout špatně.

Co se týče 51 vs 111, tak opět, ano, můžou to zkoušet, ale pokud se nepletu, není ze zákona v tom rozdílu, vše je to výrazné překročení o více, než 50km/h na dálnici. Jistě to zkoušet můžou, ale obhajoba z jejich strany by problém být mohla. Ale samozřejmě opět, může i toto dopadnout blbě, ale to je život :-)
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #13 kdy: 21 Července 2015, 18:04:01 »

Jeden pribuzny za mareni (nepochopil, ze mu uz byl vysloven zakaz a tak se pred fyzickym odevzdanim ridicaku jeste jel projet a byl pristizen) dostal podminku. Ale je to uz tak 8 let. Kazdopadne s tim postihovanim za mareni to bude asi oblast od oblasti jine.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #14 kdy: 21 Července 2015, 18:13:14 »

Tak samozřejmě, je zájem si ho nenechat sebrat. Ale statisticky bych měl smůlu, abych byl zase zstaven, kdyby se to stalo.

Jinak jsem kecal, ona měla 18zákazů, ale aktivních bylo 5:)

http://praha.idnes.cz/zenu-se-zakazy-rizeni-opet-chytili-za-volantem-flv-/praha-zpravy.aspx?c=A140102_164521_praha-zpravy_bur
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 9