30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 9

Autor Téma: [LOST] Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici  (Přečteno 78221 krát)

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Překročení rychlosti téměř dvojnásobně.
« Odpověď #15 kdy: 22 Července 2015, 08:57:09 »

Já myslím, že podpis není nic problematické, pokud tam tedy nebylo napsáno něco extra mimo skutečnosti a snad ani pak by to nevadilo.

Nemyslet! Nepodepisovat!!

Tak to mě trochu uklidnilo, že podpis nehraje takovou roli, ale i tak jsem po právní stránce trochu analfabet :) Takže jak to budu řešit dál vůbec nevím.

Ne, ono to az tak pravda neni. Podpis/nepodpis je dulezity! Znam par lidi co podepsali a ted chodi pesky. Az neco prijde, volejte o pomoc. Tady.
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #16 kdy: 22 Července 2015, 09:11:22 »

Co se týče podpisu, tak i na "školení" se to myslím probíralo. Ano, pokud to jde, nepodepisovat. Jenomže to může v těch sr..ích vyvolat dojem, že se chcete vyhýbat správnímu řízení, dělat obstrukce a můžou třeba chtít kauci, zabránit v další jízdě, nebo dělat jiné problémy. Jistě, později to asi bez problémů rozstřelíte v řízení, že to nebylo oprávněné jednání z jejich strany a překročili své pravomoce, jenomže co do té doby? Takže, pokud si to dobře pamatuji, pokud projde nepodespisování, super, pokud by na to bylo navázáno něco dalšího, co už by znamenalo větší problémy pro řidiče, klidně podepsat. Samozřejmě, je to potřeba přečíst, aby tam třeba nebyla nějaký text typu "řidič si je vědom přestupku", nebo tak něco. Ono na tom papíru samo o sobě nic není, je to jenom soupis toho, co klade pacho za vinu, nebo co si myslí, že se stalo, co si myslí, že viděl, co si myslí, že se stalo. Řidič je ztotožněn i bez podpisu. Podepsal jsem leda tak to, že si pacho něco myslel, domníval se, ....
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #17 kdy: 22 Července 2015, 10:00:46 »

Lze podepsat maximálně vyjádření, že se vyjádřím v případném správním řízení. Tím se jim sebere i argument, že se hodláte vyhýbat.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #18 kdy: 22 Července 2015, 10:04:19 »

To je ale druhá strana tiskopisu. Co když budou trvat na tom, že chtějí podepsat jejich stranu, nebo kauce 10tis? Nebo 20tis? A teď nehledím na to, jestli ty peníze mám sebou, nebo můžu vybrat z účtu. Já měl zatím štěstí, že jsem se nemusel rozhodovat.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #19 kdy: 22 Července 2015, 10:21:57 »

Trvat na tom můžou. Když mají na druhé straně vyjádření, že se vyjádřím ve správním řízení tak nemohou dost dobře tvrdit, že se mu budu podle jejich názoru vyhýbat  ;D
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #20 kdy: 22 Července 2015, 10:27:05 »

Ale můžou tvrdit, že chceš zpochybňovat jejich závěr třeba :-) Ale tak je to myslím již zbytečná nebata. Pokud to jde, nepodepsat, pokud je problém, napsat vyjádření, že se vyjádřím ve správním řízení a pokud to nejde, podepsat i jejich výplod, no. Nemyslím, že to extra něčemu vadí, že podepíšu, že jsem četl, co si myslí. Tím chci hlavně říct, že pokud podepsal, neznamená to, že udělal zásadní sek, který mu odepírá jakoukoliv další možnost obrany.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #21 kdy: 22 Července 2015, 11:46:37 »

Proskrtat veskere volne misto, slusne napsat, ze s uvedenym prestupkem nesouhlasim a budu se hajit ve spravnim rizeni a ze svym podpisem potvrzuji, ze jsem papir precetl. Podepsat nejakym klikihakem, ze ktereho jde pri velke fantazii poznat maximalne prvni pismeno jmena. Papir si z obou strat vyfotit mobilem, ci to alespon predstirat. S usmevem vratit.

Timto ma protistrana v ruce vse, co zadala, presto jste svou pozici v naslednem spravnim rizeni nijak neoslabil. Naopak je mozny i bezny postup, kdy si policista je vedom toho, ze jde jen o jeho zaznam, ridici to vubec neukaze a posle (s nekolikastrankovym elaboratem ze sluzebny) rovnou na urad.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #22 kdy: 22 Července 2015, 14:55:03 »

Podepsat nejakym klikihakem, ze ktereho jde pri velke fantazii poznat maximalne prvni pismeno jmena.

Kontrolujou co tam kdo napsal? Co se podepsat ve stylu: "Nakakat" případně něco podobného :) ... v případném dalším jednání bych zpochybnil, že jsem něco takového kdy psal :)
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #23 kdy: 22 Července 2015, 17:14:09 »

Samé legrácky :-) Ale teď vážně. Co přesně může být za problém, že podepsal to, co pachové napsali? O co v budoucni při správním řízení díky tomu, že podepsal, co si oni myslí, přišel?
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #24 kdy: 23 Července 2015, 09:18:21 »

Samé legrácky :-) Ale teď vážně. Co přesně může být za problém, že podepsal to, co pachové napsali? O co v budoucni při správním řízení díky tomu, že podepsal, co si oni myslí, přišel?

Hlavne se muze stat ze policistovy nevhodne upadne tuzka a nahodou tam dopise par slov navic. Pokud je podpis a neni fotografie ... 
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #25 kdy: 23 Července 2015, 09:42:24 »

Na tom jsem se neptal, fotka je, obsah je znám. Ptám se na to, jaký problém bude způsoben tím, že ten obsah podepsal a má to nafoceno.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #26 kdy: 23 Července 2015, 11:46:38 »

Problem je, ze vsichni policiste a drtiva vetsina uredniku si mysli, ze podpisem "souhlasite" se vsim napsanym a vzdavate se nasledne vsech svych prav.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #27 kdy: 23 Července 2015, 12:03:26 »

Ano, to taky, ale koho zajímá, co si myslí. Podstatné je, že realita je taková, že se ničeho nevzdávám a mám stejné vyjednávací možnosti s podpisem i bez, tedy alespoň dle mého. Jistě, fotografie zápisu je důležitá a to ať s podpisem, nebo bez, ač samozřejmě, fotografie podepsaného zápisu je právě z důvodu pozdější manipulace důležitější. Prostě ho nestrašte :-)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #28 kdy: 23 Července 2015, 23:22:45 »

Ještě se můžete podepsat třeba jako doctor QQ a tvrdit, že je to Váš pseudonym, který používáte podle par. 79 OZ a ať to nikomu raději neříkají nebo poruší autorský zákon
http://zakony.centrum.cz/obcansky-zakonik-novy/cast-1-hlava-2-dil-2-oddil-5-paragraf-79
někteří lidé nejsou tím, čím se zdají být  :)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_pseudonym%C5%AF
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Překročení rychlosti o více jak 50km/h na dálnici
« Odpověď #29 kdy: 23 Července 2015, 23:27:02 »

Pokud Vás do toho nutí, není nic jednoduššího než na první stranu napsat: "Četl jsem, nesouhlasím." + podpis a na druhou "Vyjádřím se ve správním řízení." + podpis. A samozřejmě vyfotit obě strany.

Podepsané to je (jak chtěli) a zároveň tím jen potvrzujete, že jste si je poslechl, ale že si myslíte, že nemají pravdu, a dál to budete řešit se správním orgánem....
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 9