30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?  (Přečteno 19122 krát)

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« kdy: 28 Května 2015, 23:57:16 »

Společně s kopií spisu mi došel screenshot z nějakýho seznamu s mými osobními údaji, přičemž na pozadí za daným oknem jsou vidět osobní údaje úplně jiných lidí (kteří se vůbec nezúčastní daného řízení, prostě je vidět kus toho seznamu).

Je možnost v tom ouřadu nějak vymáchat? Nedbalostí porušuje minimálně zákon o ochraně osobních údajů, ne?
« Poslední změna: 29 Května 2015, 01:53:46 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #1 kdy: 29 Května 2015, 01:35:52 »

Rekl bych, ze to je na oznameni UOOU, ktery to necha v klidu nekde na spodni strane supliku..
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2015, 00:52:02 »

Done.

Nedá se ještě nějaká stížnost nadřízenému na laxnost a diletanství? Dotyčný ouřada mě mj. chybně předvolal na ústní jednání den předem, než se to mělo konat (přičemž mě vypakoval že tam za 10 minut má jiné jednání, odmítl mě i nechat nahlédnotu do spisu etc. a pak mi do sranda žádosti o mimořádnou náhradu výdajů ještě napíše, že jsem s odložením souhlasil tak nemám co chtít žádný prachy za jízdenky a ztracenej čas že jsem tam jel zbytečně!). V podstatě to ještě pořádně nezačalo a už několik bot, tak že bych je trochu nechal papírovat.

Přemejšlím že rovnou dám podjatost i kvůli tomuto, do čtvrtka (nový termín ÚJ) jim to tam přijde a při té jejich debilitě provedou ústní jednání i když budou mít nevypořádanou podjatost :D Nebo si to mám nechat na později? Dotyčná opička-svěděk hádám bude úplně nadšená že dostane třetí předvolání, tak už jen kvůli tomu bych to podal nejradši hned :D

K té žádosti, nejsou nějaké vhodné judikáty na náhradu škod způsobených chybným jedáním úřadu?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2015, 21:46:40 »

Nemusíte být dokonalý, úřad Vám s tím jistě pomůže.
Takže by mělo stačit :
Žádám o náhradu škod způsobených nesprávným úředním postupem, který spatřuji v ....... .
Důkaz : ......
Jedná se o tyto náklady ......
Důkazy : ..........
Platbu zašlete na číslo účtu .......
S pozdravem
......

Oni už Vám řeknou na co se zaměřit dále.  :)
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2015, 22:22:36 »

Ano ano, sice to zamít (a nablábolil tam blbosti, které jsem taky využil v podjatosti dnes odeslané), ale správně uvedl, že tímto není dotčena náhrada škody nesprávným úředním postupem.

Ale skoro se mi chce ze srandy poslat odvolání i tak, protože si správně ani nesečetl kolik chci za 1 hodinu času a za dvě jízdenky :D Tak že bych poslal jak odvolání, tak žádost náhrady škody vzniklé nespr. ÚP. Ať mají co dělat…nadřízený úřad to sice rovnou odmítne, ale třeba mu rozstřelí i ty jeho kecy, cožpak můžu využít ještě dále.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #5 kdy: 02 Června 2015, 00:13:55 »

Ty jsi Pavle ďábel.  ;)
Kočkovat se s úřednictvem je povinností a kratochvílí místních odbojářů.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #6 kdy: 02 Června 2015, 02:14:27 »

Nj, s podjatostí jsem poslal i žádost na mzdy, odměny a počty případů všech na odboru dle 106 :D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #7 kdy: 03 Června 2015, 16:14:24 »

Toto je zlej sen! Když to člověk chce protáhnout tak to dodaj druhej den, ale když to potřebuju rychle tak nejsou schopni třetí den posunout jeden dopic o pět kilometrů. Pakáž mizerná, kdy se to bude konečně privatizovat?

Já nevstávám v sedum ráno abych zejtra lozil po úřadech, jestli to nedojde do dvou hodin tak pošlu firemní datovkou oskenovaný. Podpis tam bude, jméno tam bude, tak to považuju za v pořádku. A dopic jim přijde snad nejpozděj zejtra o pár hodin později.

EDIT: tak jsem se dovolal na podatelnu a tam to přišlo, pro mě tedy vyřízeno…už se těším jak se budou zítra ksichtit až ráno přijde opička na výslech a vono ouha, znovu odkládáme. Tady si hezky vyžere tu šikanu i s úrokama, aspoň to pozná z první ruky. A jestli v tom maj bordel a ouřada se na to včas nepodívá, tak mi bude teprve ráno vyvolávat kde že sem  :D
« Poslední změna: 03 Června 2015, 16:44:53 od Behemot »
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #8 kdy: 04 Června 2015, 11:20:30 »

Tak mi ÚOOÚ napsal, že se nic nestalo a pokud se mi něco nelíbí, mám si napsat na ÚMČ zeptat se vo co jako go (což samozřejmě taky udělám). Tak jsem jim odpověděl:

dle mého názoru mohlo dojít minimálně k porušení

(2) Fyzická osoba se jako správce nebo zpracovatel dopustí přestupku tím, že při zpracování osobních údajů

h) nepřijme nebo neprovede opatření pro zajištění bezpečnosti zpracování osobních údajů (§ 13)

a z toho důvody by bylo záhodno provést na úřadu MČ Praha 1 kontrolu povinností osob při zabezpečení osobních údajů dle § 13, když zde máte jasný důkaz, že dost možná zabezpečení není dostatečné, případně u něj osoby chybují.

Sami popisujete podobné případy např. v https://www.uoou.cz/povinnost-zabezpecit-osobni-udaje-zprosteni-odpovednosti/d-1760

Povinnost dle § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb. a této povinnosti odpovídající skutková podstata správního deliktu je formulovaná jako odpovědnost za následek. Dojde-li tedy k následku předvídanému v § 13 odst. 1 zákona č. 101/2000 Sb. (neoprávněnému přístupu k osobním údajům apod.), což je v této věci nepochybné, znamená to, že se správce osobních údajů dopustil také správního deliktu. Odpovědnost za správní delikt je přitom postavena na objektivní odpovědnosti (tedy bez ohledu na zavinění), přičemž zákon č. 101/2000 Sb. upravuje v § 46 odst. 1 liberační důvod, jehož naplněním se pachatel správního deliktu může odpovědnosti zprostit.

Zde došlo ke obdobnému případu, Podmínky Správce nemohou v žádném případě stanovovat předávání osobních údajů cizím osobám, např. mě jako účastníkovi úplně jiného řízení, ustanovení § 14 jsou tedy v této věci irelevantní, když zřejmě došlo k úniku osobních údajů. Měli byste tedy zahájit šetření zda se toho dopustila přímo fyzická osoba (kterou zde máte i identifikovánu na stříbrném podnose), nebo pochybil Správce, tedy Úřad MČ Praha 1, špatným nastavením podmínek pro předávání kopií spisu po vyžádání dle zákona 106/1999 Sb.

Místo toho zde od stolu prohlašujete, že k pochybení nedošlo aniž byste vůbec provedli kontrolu splnění povinností správce a nadto doporučujete mě jakožto vůbec nezúčastněné osobě abych tuto vaši práci, za kterou i vás platím ze svých daní, suploval za vás já a já vám pak toto opět donesl? Je to snad vaše práce a máte speciální zákonné prostředky, zatímco já se mohu ÚMČ Praha 1 dotázat opět leda tak dle 106/1999 Sb.

Žádám tedy o důkladné přezkoumání této věci.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #9 kdy: 04 Června 2015, 11:30:35 »

Nebylo by to na podezření z trestného činu ?
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #10 kdy: 04 Června 2015, 12:03:03 »

V nejhorší to zkusím touto cestou, nicméně to má šetřit úřad a pokud najde pochybení trestní, tak to předpokládám předaj zastupitelství. Jenže úřad na to očividně sere jak na placatej kámen…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #11 kdy: 09 Června 2015, 14:17:59 »

Tak poté co jsem je naposled zdrbal mě teď vyrozuměli že to postupují ke správnímu řízení :D Aspoň budou na MČ mít zábavu…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #12 kdy: 24 Června 2015, 15:34:26 »

Nakonec jsem nepodával odvolání na tu žádost o úhradu výdajů, ale pořád nechávám otevřenou žádost o odškodnění nespr. postupem.

Každopádně ve schráně přistály tři lístky, předpokládám bude starosta chválit tajemníka jakej je to skvělej chlap, tajemník vedoucího odboru a vedoucí odboru všechny podržtašky pod sebou.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #13 kdy: 07 Července 2015, 13:36:11 »

Tohle bude ještě velká sranda. Podjatost samozřejmě zamítli, sranda je vypořádání se s námitkou konkrétně u projednávajícího podržtašky - protože jsem namítal podjatost řízení jako celku (kde?), tak není podjatý ani tím, že dělá chyby a pak je zkouší pochybným způsobem žehlit. Opět kreativní úřednická logyka. Odvolání.

Na žádost o platy založím nové vlákno, to bude sranda :)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Kopie spisu obsahuje osobních údaje cizích osob?
« Odpověď #14 kdy: 13 Července 2015, 10:49:56 »

Hehe 8)
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky