30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko - dálniční známka  (Přečteno 9241 krát)

Wilda

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Rakousko - dálniční známka
« kdy: 04 Září 2023, 14:24:19 »

Povedlo se mi projet rakousko s pár dní prošlou dálniční známkou. Vzpomněl jsem si až moc pozdě, tak už jsem jen doufal, že nic nepřijde, ale přišlo. Vypadá to na nedoporučený dopis (každopádně byl vhozený do schránky). Jak ten automat zjistí, že ta nálepka je procvaknutá o pár dní vedle???  :o
A co s tím teď?
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2023, 18:44:36 »

systém na to mají už od roku 2008:
"Dokáže totiž odhalit nejen to, zda dálniční známku za oknem máte, ale také to, zda není prošlá. Kamerám nevadí ani zhoršené povětrnostní podmínky, jako je sníh, déšť či mlha.Podařilo se vyřešit i problémy, které se dosud vyskytovaly při testech za deště nebo při větším znečištění skla. Cena jednoho kontrolního zařízení dosahuje 230 000 eur (asi 6,5 miliónu Kč).

a co píšou na další straně toho dopisu, když pokutu nezplatíte? nebo nějaká možnost odvolání?
IP zaznamenána

Wilda

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #2 kdy: 04 Září 2023, 19:46:41 »

Tak to musi byt brutalni kamera  :o
Tohle je na druhe strane. Jaka je sance, ze by stacila fotka platne znamky nebo tak neco?
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 632
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #3 kdy: 04 Září 2023, 21:34:02 »

Je správně to, že nelze použít úřední jazyk země domicilu?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #4 kdy: 05 Září 2023, 20:10:54 »

Je mi divné, že tohle zjistil automat, protože jak chcete v té rychlosti (cca 100 km/h), zaměřit na vozidlo, které je od kamery několik metrů a zkontrolovat procvaknutí lístku?
Mně to taky nedává smysl.

Arnoldstein je u hranic s Itálií, netankoval jste tam někde nebo nezastavoval na odpočívadle? Že by chytila tam kamera vás nebo někdo bonzoval? A divím se, že to řeší Salzburg, jiná spolková země.

A jen by mě zajímalo, jestli Asfinag může něco vymáhat, protože to je to samý, jako kdyby pokutu vymáhalo Ředitelství silnic a dálnic.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #5 kdy: 05 Září 2023, 21:11:43 »

Je mi divné, že tohle zjistil automat, protože jak chcete v té rychlosti (cca 100 km/h), zaměřit na vozidlo, které je od kamery několik metrů a zkontrolovat procvaknutí lístku?

Mam zdroj v prostredi vystavby rakouskych dalnic a mohu potvrdit, ze kontrolni kamery opravdu dovedou tohle zkontrolovat. Nijak se nezameruji, jsou pevne nastaveny na urcite misto a vzdalenost. Je jich vzdycky nekolik vedle sebe, a pracuji na nekolika vlnovych delkach. Dovedou to spolehlive zaznamenat i v silnem protisvetle, nebo v mlze. Nejsou to ty prehledove kamery, ktere jenom sleduji dopravu (na ty se muzes podivat na asfinag/webcams).

Jeste takovej detail: ne vzdycky kdyz vidis nad dalnici rampu s kamerama tam ty kamery taky jsou. V AT je ochrana osobnich udaju resena temer na absurdni urovni a zakon urcuje asfinag-u, kolik kamer a jak casto muze byt maximalne umisteno. To same na dalnicnim parkovisti: muzes napocitat treba 20 kamer na sloupech, ale z nich jenom 5 budou opravdu kamery, vsechno ostatni jsou atrapy, i kdyz se hejbou a blikaji (obcas je mezi sebou meni).
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #6 kdy: 05 Září 2023, 21:19:45 »

https://cnn.iprima.cz/pokuty-ze-zahranicni-platte-vcas-prodleni-znamena-nasobny-rust-puvodni-sankce-10432

V minulosti platilo, že pokuta musela být hříšníkovi doručena v češtině. Aktuálně platná evropská legislativa však již překlad textu nepředepisuje, pouze ho doporučuje. A navíc úředním jazykem v zemích EU je angličtina. Možnost, že vám z ciziny přijde pokuta v češtině, je tedy méně pravděpodobná, i když stále se běžně vyskytující. Zcela určitě to není důvod k tomu, abyste ji mohli ignorovat.


co je na tom pravdy?
zkusím pohledat tu aktuální legislativu
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #7 kdy: 05 Září 2023, 22:16:44 »

...A navíc úředním jazykem v zemích EU je angličtina...

At autor teto pitomosti zajde na obecni ourad nekam do Hroznove Lhoty, a skusi na ne mluvit anglicky! :-D
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #8 kdy: 05 Září 2023, 22:31:06 »

„3. Každý, kdo je obviněn z trestného činu, má tato minimální práva:     být neprodleně a v jazyce, jemuž rozumí, podrobně seznámen s povahou a důvodem obvinění proti němu;


Stěžovatel:    Vizgirda
Žalovaný stát:    Slovinsko
Číslo stížnosti:    59868/08
Datum:    17.01.2017
Článek Úmluvy:    čl. 6 odst. 1 a odst. 3 písm. a), e)
Rozhodovací formace:    Senát
Soud:    Evropský soud pro lidská práva
Hesla:    povinnost státu informovat o právu na tlumočníka, práva obhajoby, právo na použití mateřského jazyka, právo na tlumočníka
Český právní řád:    čl. 37 odst. 4 Listiny základních práv a svobod § 2 odst. 14, § 28 zákona č. 141/1961 Sb., trestní řád

https://sbirka.nsoud.cz/vyber/15515/
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Paulie455

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #9 kdy: 05 Září 2023, 23:12:48 »

Pokud si pamatuju, tak z Hitlerlandu jsou zvyklí doručovat obyčejně, což je sice cool a uhlíkově neutrální, nicméně dle našich doručovacích zvyklostí to neprojde. Povýšíte to ještě na další level, pokud si pořídíte datovku - s tou neumí vůbec.

Zatím mi od nich přišlo v průběhu let přes 10 pokusů. Ignorace je za mě nejlepší strategie. V momentě, kdy projevíte ochotu nějakým způsobem komunikovat, tak je dost možné, že se toho chytí.
IP zaznamenána

hp

  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #10 kdy: 06 Září 2023, 07:10:29 »

ad Paulie455: s datovkou to pokud vim neprojde, nebot zahranicni urady nemaji povinnost do datovky dorucovat.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #11 kdy: 06 Září 2023, 10:59:01 »

to fu:

ale to je z 2017 .. nebyla nějaká novelizace 2020 , když to píši jako novinku toho roku v článku?
IP zaznamenána

Paulie455

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #12 kdy: 06 Září 2023, 11:00:39 »

IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #13 kdy: 06 Září 2023, 20:27:28 »

Je mi divné, že tohle zjistil automat, protože jak chcete v té rychlosti (cca 100 km/h), zaměřit na vozidlo, které je od kamery několik metrů a zkontrolovat procvaknutí lístku?

To same na dalnicnim parkovisti: muzes napocitat treba 20 kamer na sloupech, ale z nich jenom 5 budou opravdu kamery, vsechno ostatni jsou atrapy, i kdyz se hejbou a blikaji (obcas je mezi sebou meni).

Vím, že to tak dělají i s radary - takové ty osamocené plechové šedé budky, bývají i na dálnici spojené s kamerami na sloupech, jinak ty budky bývají i solo ve městech či vesnicích a uvnitř dají radar. A vím, že třeba dnes tam je a za měsíc ta budka je hluchá, bez radaru.
IP zaznamenána

opasino

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #14 kdy: 08 Září 2023, 15:54:56 »

Zdravím přítomné diskutující, nechci zakládat nové téma, tak to dám sem, je to obdobný problém.

Dnes mi od Asfinag došla pokuta 120 euro za to, že jsem prý neměl na vozidle dálniční známku, když jsem jel v červenci do Chorvatska. Zjištěno podle nějaké speciální kamery za Vídní, co se dívám na uvedenou lokaci. Já však známku měl, kupoval jsem ji den předem na BČS Benzina v Mikulově. Podařilo se mi dohledat účtenku z benzinky, kde je jasně vidět položka 10 denní rak. DZ pro osobní vozidla, jelikož jsem platil kartou, jsou na účtence i čtyři poslední čísla platební karty, tak jsem na účtu dohledal i platbu a stáhl potvrzení. Zkusím reklamovat na ten email, co má i kolega shora na druhé straně výzvy.

Co však nevím, teď jsem někde na internetu četl, že rak. dálniční známka by měla být vylepena v místě zpětného zrcátka vyjma toho zastínění na skle nebo v pravém dolním rohu. Já ji měl umístěnou v levém dolním rohu u řidiče a neměl jsem ji nalepenou, ale danou za takovou tou plastovou packou, která je třeba na připevnění parkovacího lístku. Známka krásně přiléhala oknu, na to jsem si dal pozor.

Teď je však otázka, jestli ty známky nemají nějakou ochranu, podle které kamera pozná, že není nalepená na skle, nebo jestli by mohl být problém v tom umístění v levém dolním rohu čelního skla.

Měl by k tomu prosím někdo nějakou zkušenost?? Musím to zkusit řešit, protože předpokládám, že přijde ještě jedna pokuta za zpáteční cestu. Díky za jakékoliv info.
IP zaznamenána