30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rakousko - dálniční známka  (Přečteno 9236 krát)

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #15 kdy: 08 Září 2023, 16:38:13 »

A ta akciovka Asfinag Vám to poslala jak? Doporučeně a nebo obyčejnou poštou? A bylo to psané česky a nebo německy? Pokud obyčejným dopisem, tak si procvičte ignorování zásilky, která Vám vůbec nepřišla. Teprve pokud by to přišlo doporučeně, tak bych jim poslal kopii účtenky s českým vysvětlením, že muselo z jejich strany dojít k mýlce a ať Vám proplatí náklady na poštovné z důvodu nepodloženého a evidentně falešného obvinění…
IP zaznamenána

cervenydrak

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #16 kdy: 09 Září 2023, 12:01:41 »

Prvně ta kamera, která snímá auto a SPZ není ta samá, co snímá známky. Resp. nejsou to dva stejné čipy. Kamera, která analyzuje známku je mnohem vyspělejší a kontroluje to několika způsoby z nichž jen jeden je OCR. Zkrátka a dobře sejme se obrázek a to v několika spektrech a potom se z toho parsuje ta známka. Systém ji hledá pouze a jenom na místě, kde dle rakouských předpisů musí být umístěná. Když tam není, znamená to dle jejich zákonů totéž, jako bys jí neměl - byť jí máš za okýnkem. A pokud na svém místě je, opět je analyzován tvar známky a "výkus". Každopádně rada na závěr: pokud se člověk chce do budoucna vyhnout v (A) problémům, doporučuji zaplatit a známku vždy kupovat online.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #17 kdy: 09 Září 2023, 14:23:22 »

to Paulie 455:  hledat jsem hledal, ale ten Váš odkaz je na případ, který začal v roce 2019. Takže pokud by byla změna v 2020, je to mimo.
Ale stejně se mi nepodařilo najít žádný aktuální odkaz na nějakou novou verzi úmluvy z roku 2000.
Na stránka EU je stále jen tato jedna:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex%3A42000A0712%2801%29, kde se uvádí "must be translated"

Schválně zkusím napsat tomu pisálkovi z CNN primanews o zdroj té jeho informace.
IP zaznamenána

opasino

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #18 kdy: 10 Září 2023, 10:42:00 »

Prvně ta kamera, která snímá auto a SPZ není ta samá, co snímá známky. Resp. nejsou to dva stejné čipy. Kamera, která analyzuje známku je mnohem vyspělejší a kontroluje to několika způsoby z nichž jen jeden je OCR. Zkrátka a dobře sejme se obrázek a to v několika spektrech a potom se z toho parsuje ta známka. Systém ji hledá pouze a jenom na místě, kde dle rakouských předpisů musí být umístěná. Když tam není, znamená to dle jejich zákonů totéž, jako bys jí neměl - byť jí máš za okýnkem. A pokud na svém místě je, opět je analyzován tvar známky a "výkus". Každopádně rada na závěr: pokud se člověk chce do budoucna vyhnout v (A) problémům, doporučuji zaplatit a známku vždy kupovat online.
Jj, tak nějak jsem si myslel, že problém bude ve špatném umístnění a nenalepení, bohužel. V minulosti to nenalepení nevadilo, jezdil jsem tak opakovaně a nic, ale měl ji aspoň správně umístěnu, teď po mnoha letech jsem ji nekoupil elektronicky, ale narychlo na benzině a posral to, bohužel....
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 322
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #19 kdy: 11 Září 2023, 10:59:51 »

A jak to vypadá s tím doručením? Neviděl bych to jako zcela posrané...
IP zaznamenána

opasino

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #20 kdy: 12 Září 2023, 09:16:23 »

No převzetí dopisu od České pošty oproti podpisu.  :(
IP zaznamenána

h3rd4

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #21 kdy: 14 Září 2023, 19:21:19 »

Ahoj, jo umístění je problém, já jí měl v pravém horním rohu (z pohled řidiče), takze uplne blbě :) a taky pokuta 120e, očekávám druhou za cestu zpět, kterou jsem absolvoval týden poté :///.
Zdravím přítomné diskutující, nechci zakládat nové téma, tak to dám sem, je to obdobný problém.

Dnes mi od Asfinag došla pokuta 120 euro za to, že jsem prý neměl na vozidle dálniční známku, když jsem jel v červenci do Chorvatska. Zjištěno podle nějaké speciální kamery za Vídní, co se dívám na uvedenou lokaci. Já však známku měl, kupoval jsem ji den předem na BČS Benzina v Mikulově. Podařilo se mi dohledat účtenku z benzinky, kde je jasně vidět položka 10 denní rak. DZ pro osobní vozidla, jelikož jsem platil kartou, jsou na účtence i čtyři poslední čísla platební karty, tak jsem na účtu dohledal i platbu a stáhl potvrzení. Zkusím reklamovat na ten email, co má i kolega shora na druhé straně výzvy.

Co však nevím, teď jsem někde na internetu četl, že rak. dálniční známka by měla být vylepena v místě zpětného zrcátka vyjma toho zastínění na skle nebo v pravém dolním rohu. Já ji měl umístěnou v levém dolním rohu u řidiče a neměl jsem ji nalepenou, ale danou za takovou tou plastovou packou, která je třeba na připevnění parkovacího lístku. Známka krásně přiléhala oknu, na to jsem si dal pozor.

Teď je však otázka, jestli ty známky nemají nějakou ochranu, podle které kamera pozná, že není nalepená na skle, nebo jestli by mohl být problém v tom umístění v levém dolním rohu čelního skla.

Měl by k tomu prosím někdo nějakou zkušenost?? Musím to zkusit řešit, protože předpokládám, že přijde ještě jedna pokuta za zpáteční cestu. Díky za jakékoliv info.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #22 kdy: 17 Září 2023, 23:06:15 »

Asi 10 nebo 15 let sem mel vzdycky znamku v pravem hornim rohu, a nikdy s tim zadnej problem nebyl. A to najezdim po Rakousku 20-30 tisic km rocne. Nekolikrat sem byl kontrolovan i na rychlostnich cestach (kde je taky nutne mit dalnicni znamku). Ja byl pripravenej argumentovat, ze vlevo dolu nebo pod zrcatkem mi prekazi ve vyhledu (a to opravdu, protoze ta rakouska je z vetsiho nepruhledneho papiru). Ale policajt si jen vsiml kde je umistena, skontroloval platnost, a nerekl nic. Krom toho, myslim ze i v Rakousku muze povinnosti ukladat jenom zakon. A nikde v Kraftfahrgesetz sem nic o umisteni dalnicni znamky nenasel.

Pravda, od ty doby co delaji taky elektronickou "vignettu" si uz nic na sklo nelepim. Ta rakouska papirova se sundavala velice tezko. Mnohem hur, nez ceska nebo slovenska...
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #23 kdy: 18 Září 2023, 10:12:10 »

se sundavala velice tezko. Mnohem hur, nez ceska nebo slovenska...
Dnes už asi zbytečná rada, ale možná pro zahraničí? My známku odlepili od podkladu, přilepili na tepláky (krom rohů), udělali to třeba 5x a nalepili. Sundávání naprostá pohoda..
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #24 kdy: 18 Září 2023, 10:43:16 »

Fogyn>  spis to je nebezpecna rada[1]:
1.9.3.2 Substitute toll rate
If a toll sticker has not been attached properly to the vehicle (see section 2.2) and has been
manipulated either by chemical or technical means in such a way that the toll sticker is prevented
from self-destruction upon removal or multiple use cannot be excluded, the price of the substitute
toll will be doubled for each category (see table above).

[1]https://www.asfinag.at/media/mphh5eso/00_mo_v73_mautordnung_en.pdf str.23
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 923
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #25 kdy: 18 Září 2023, 11:57:04 »

no a nebo nalepit novou  na místo, kde zůstalo trochu lepu z původní a sluničko vám za 2 dny vytvoří bublinu  a vyleze fragment písmen (invalid) - opravdu jen kousek "v" a "a".  Rakouští fašisti mne zabavili pas , vykřikovali pořaád falsum, falsum, a prý dokud nezaplatím ( tuším že to bylo tenkrát 300€) tak mne nepustí. Řešil jsem to s ambasádou a s mnoha kecama, fašista nakonec napsal kauci v té částce. PO půl roce dopsiování a prokazování nákupu této 10 denní známky ( i s videozáznamem s benzinky kde se kupovala) mi pak těch 300€ vrátili..  Ale hnus to jejich jednání - dokonce po mne chtěli, abych zavezl auto na expertizu někam do Salzburgu - jsem jim napsal, když mi proplatí komplet náklady - značně přesahující 300€ - tak beze všeho..
« Poslední změna: 18 Září 2023, 12:00:08 od sennheiser »
IP zaznamenána

Wilda

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #26 kdy: 20 Září 2023, 18:40:24 »

Koukám se to tady rozjelo :-) mám ještě asi 2 týdny na zaplacení a nevím teda jestli jo nebo ne. Obálka byla ve schránce, takže důkaz o převzetí žádný není. Mám čekat?
IP zaznamenána

Mikek

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #27 kdy: 22 Září 2023, 12:47:47 »

Na nedorucenou postu bych nereagoval. Je tu popsano tuna pripadu z Rakouska, kde se pak uz nic nedelo.
IP zaznamenána

peterVR46

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #28 kdy: 23 Září 2023, 11:15:49 »

Čo sa týka umiestnenia nálepky, tu je to pekne popísané. Ak chodí pošta obyčajne, tak s tým odhodením do koša je OK do momentu, keď pôjdete opäť do Rakúska a zastavia Vás. Si píšte, že v systéme budete evidovaný ako delikvent a poriešia vás na mieste. V tomto prípade by som určite nešpekuloval a pokutu zaplatil v lehote.
IP zaznamenána

peterVR46

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Rakousko - dálniční známka
« Odpověď #29 kdy: 23 Září 2023, 11:17:46 »

IP zaznamenána