30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 8 9 [10]

Autor Téma: Dvě prasátka  (Přečteno 17269 krát)

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #135 kdy: 29 Března 2024, 21:08:34 »

Já vím, že MUSÍ vyzvat. Čekali jsme, že alespoň SO2 si to uvědomí a vrátí to SO1 právě k doplnění blanketu. Ale kdepak. Sakra, nemají SO povinnost postupovat podle správního řádu a nemají povinnost zohledňovat judikáty? Nejde je za to nějak trestat?  Chystám se je minimálně zesměšnit, třeba v tisku, ale zasloužej si trest a suspendaci. Oni maj dohlížet nad dodržováním zákonů, přitom zákony neznaj. Není to divný?

Stále ale nevím: musím podávat tu žalobu, nebo stačí je nějak upozornit na zjevnou nezákonnost jejich postupu? Jenže, vydali rozhodnutí a proti němu není odvolání, tak asi nic než žaloba v úvahu nepřipadá, ne?
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #136 kdy: 29 Března 2024, 21:47:44 »

tady tedy to brilatní zamítnutí blanketního odvolání, v příloze
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 350
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #137 kdy: 29 Března 2024, 23:13:45 »

Pokud by se podobná situace opakovala i v dalších správních řízeních se stejným úředníkem, tak by z toho bylo možné vyvodit úmysl a podat TO.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #138 kdy: 30 Března 2024, 01:31:46 »

Tak jsem zatím vygoogloval, že Žalobu proti rozhodnutí správního orgánu můžu podat datovkou. Soud mne pak vyzve, abych v nějaký lhůtě zaplatil 3000 Kč na účet krajskýho soudu.

Žaloba by měla obsahovat:
-   správné označení napadeného rozhodnutí a den jeho doručení žalobci
-   uvedení toho, co má soud udělat („žalobní petit“ - zpravidla se žalobce domáhá toho, aby konkrétní rozhodnutí správního orgánu bylo zrušeno),
-   úplné a správné vymezení žalobních bodů, tj. uvedení toho, z jakých skutkových a právních důvodů považuje žalobce rozhodnutí za nezákonné.
-   Návrh na na náhradu nákladů řízení (3000 Kč)
-   opis napadeného rozhodnutí

Taky jsem pochopil, že na to mám dva měsíce. Nevím, jestli má nějakej smysl to podání oddalovat (jestli se počítá tahle doba do prekluze, když správní řízení už teď neběží... No a taky tohle je přestupek s prodlouženou prekluzí, tak bych se asi stejně nedočkal...)

Ačkoliv pochybil už SO1, když mne nevyzval k doplnění blanketu, účastníkem řízení je ten SO, kterej rozhodoval v posledním stupni, takže mám žalovat SO2, předpokládám.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 635
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #139 kdy: 30 Března 2024, 01:42:03 »

Jde podat podnět k přezkumu mimo odvolací řízení, ale i kdyby se podal, žaloba je jistější.
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 350
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #140 kdy: 30 Března 2024, 09:11:44 »

Kontrolní otázka: Co by se stalo, kdyby bylo podáno obojí, tedy podnět k přezkumu i žaloba? A podnět k přezkumu by byl vyřizen kladně, dříve než žaloba? Předpokládám, že pak by soud žalobu zamítnul a soudní poplatky by žalobce musel hradit z vlastní kapsy. Je to tak?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #141 kdy: 30 Března 2024, 09:24:08 »

Žalobu lze i stáhnout.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #142 kdy: 02 Dubna 2024, 11:38:10 »

Mám tedy do žaloby dát jen to, že mne nevyzvali k doplnění blanketu? Nebo už tam mám dát to všechno, co potom dám do odvolání (důvody, proč věcně nemají pravdu)?
Má smysl podat žalobu až ke konci dvouměsíční lhůty, nebo to je jedno?
Pokutu za „prohrané“ správko 2000+1000 mám tedy normálně zaplatit, SO mi ty peníze v případě mojí výhry pak automaticky vrátí? A vrátí to už v momentě obnovy řízení (to by asi měl, když řízení bude dál pokračovat a nic vlastně rozhodnuto není)? Nebo o to mám v momentě obnovy řízení požádat? A jak?
Můžu tedy podat žalobu datovkou?
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #143 kdy: 02 Dubna 2024, 15:16:09 »

Co se týče podání žaloby... Teď už o termíny nehrajete, takže bych tak nějak nečekal a podal to hned, jak budete mít vše připravené.

Správko máte (prozatím) prohrané, tudíž je lepší vše uhradit. Až vyhrajete soud, tak úřad vyzvete k zaplacení daňového přeplatku (doufám, že to píšu správně).

Co se týče obsahu žaloby, tady mám pocit, že je lepší to tam vše napálit rovnou, protože zásada koncentrace řízení. Plnotučné odvolání máte nejspíš připravené, tak ho vezměte a přidejte na začátek že nevyzvali.

A k čemu jinému by datovka asi tak byla...?
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #144 kdy: 02 Dubna 2024, 16:07:03 »

Koncentrace řízení: to jo, ale teĎ mne napadlo, že tím bych se připravil o jeden stupeň řízení: pokud budu žalovat jen to, že mne nevyzvali, obnoví se řízení a já budu konečně moct řádně podat odvolání, na který musí SO2 řádně reagovat.
Pokud odvolání SO2 zamítne, zase podám žalobu, ale to už bude jiná žaloba, takže se domnívám, že není co koncentrovat. Je to tak?

Na druhou stranu, argument, proč do jedný žaloby dát obojí, takže to, že mne nevyzvali, a pak věcnej obsah, by byl pro mne ten, že tu první část skoro určitě vyhraju, takže bych si tím "zaplatil" i žalobu o tom věcnym obsahu. Na druhou stranu - musel by mi SO vrátit celej soudní poplatek, pokud bych vyhrál jenom půlku žaloby?  Nebo jen půlku? Pokud bych vyhrál obě části žaloby, pak bych asi vyhrál (dvakrát) i v případě, že bych nejdřív zažaloval to nevyzvání a pak bych zažaloval, že se nevypořádali s odvoláním... - ne?
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #145 kdy: 02 Dubna 2024, 21:50:57 »

Co se týče podání žaloby... Teď už o termíny nehrajete, takže bych tak nějak nečekal a podal to hned, jak budete mít vše připravené.

Pokud bude žalobní petit pouze na vrácení k SO a výzvu k doplnění odvolání, lhůta 2 měsíců k podání správní žaloby se nepočítá do promlčecí doby původního přestupku? Lhůta se přece staví po dobu, po kterou se vedlo soudní řízení správní. Kam tedy patří ty dva měsíce lhůty na podání správní žaloby? Předem díky za objasnění.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 8 9 [10]