30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10

Autor Téma: Dvě prasátka  (Přečteno 17261 krát)

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #105 kdy: 26 Ledna 2024, 18:48:15 »

Není to "hrubá urážka úřadu"?  :-)

Pořád dokola mne fascinuje, kolik papíru, času, pozornosti spotřebujou jen na to, aby mne popotahovali za to, že se prase projde za zahradou a trochu se napase! A fascinuje mne, kolik zákonů a jak často i absurdních máme.  Víte, že vás můžou potrestat pokutou třeba i 100 000 za to, že vaše kočka má třeba koťata 4x za dva roky? Kočka, která smí chodit ven, to tak většinou má - přichází s outěžkem 2x ročně. Zákon na ochranu zvířat tedy lidi nutí, aby svoje kočky vůbec nepouštěli ven. To je jenom malej příklad, našel bych desítky absurdit...
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #106 kdy: 31 Ledna 2024, 06:40:11 »

K té kočce a koťatům 4x ročně bych chtěl víc info.
Čistě ze zvědavosti bych rád poznal nalézací metodu, kterou bude nějaký úřad dokazovat, že je to Vaše kočka.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 893
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #107 kdy: 31 Ledna 2024, 07:42:41 »

Tak já mám kočky očipovaný aby mohly procházet kočičími vrátky ven a zase dovnitř jak se jim zlíbí......ovšem vždy je nechávám vykastrovat takže mi koťata nehrozí :)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #108 kdy: 31 Ledna 2024, 08:13:44 »

...aby se chodili vymesovat k sousedum... hrozi lupanec mezi usi a to ze se nevrati...
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 893
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #109 kdy: 31 Ledna 2024, 09:35:52 »

Tak mám několikátou  "generaci"
Kočka - 8 let - otrávila se
Kocour - 13 let - utracen - ledviny kaput
Kočka - 12 let - utracena - opakované záchvaty mozkové mrtvice
Kocour - 11 let - utracen - neléčitelná cukrovka
Kočka - 8 let - zatím v pohodě

Takže buď obezřetná zvířata, nebo tolerantní sousedé - jinak co vím vyměšují se většinou na vlastním pozemku, ale couraj všude možně.....
« Poslední změna: 31 Ledna 2024, 09:38:35 od pk202 »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 201
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #110 kdy: 31 Ledna 2024, 10:01:56 »

Tak ja mam jinou statistiku:
1. sousedka asi 20 kocek, redukovano 5  - prevazne kastrati, byla tak dobra, ze kastrovala i kocky zbylym sousedum
2. soused 4 kocky
3. zbyli sousede dalsi asi 10 kocek v blizkem okoli

vsechny chodily mimo svoji zahradu a pravidelne uklizime jejich darecky, kocicince je nejlepe nacpat majitelu do ust. Prece kocicky jsou, tak sladke a voni po fialkach nehlede na TOXO+ ostatni parazite a nemoci mysi - to je co chcete mi na sve zahrade.

« Poslední změna: 31 Ledna 2024, 10:04:32 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #111 kdy: 31 Ledna 2024, 13:46:00 »

Ano, dokazovat se to bude špatně, že to je vaše kočka. Ale jednak někdo ji má čipovanou, jindy bude úřadu stačit svědectví udavače + jeho kamaráda. Vaše tvrzení, že kočka vaše není, je účelové – znáte to. Chovatelem (a tím pádem postižitelnou osobou) je, mimochodem, kdokoliv, kdo se o zvíře stará, podá mu misku se žrádlem nebo vodu… takže vůbec nemusí dokazovat, že jste přímo majitelem. Navíc, v tom zákoně se píše třeba o útěcích zvířat, že KAŽDÝ je povinnen učinit opatření proti úniku…  V praxi se úřad bude takovou skutkovou podstatou zaobírat samozřejmě pouze v případě, že vás někdo udá, takže ze zákona je další skvělý prostředek, jak se někomu pomstít… Možná vám nakonec nic nedokáže, ale budete trávit hodiny nad smolením odvolání, a navíc, lidí, kteří jsou schopni se úřadům bránit, je asi jen mizivá menšina…
Kolik má být nebo nemá být na vesnici koček, potažmo myší, to ´je jiná otázka, já se jen pozastavil nad tím, jak blbě je ten zákon napsanej a jak se dá zneužít.
Ale zpátky k praseti: z úřadu se mi stále neozvali, je to už skoro 2 tejdny. Jak můžu zjistit, v jakém je řízení stavu? Jestli už třeba nenabylo právní moci?
IP zaznamenána

hořčík

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
xx
« Odpověď #112 kdy: 31 Ledna 2024, 14:00:06 »

xx
« Poslední změna: 26 Února 2024, 15:55:36 od revell »
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #113 kdy: 01 Února 2024, 13:35:16 »

To všichni asi chápeme, že kočky nebudou moc šťastné, když na vesnici budou moct jenom do voliéry, a ne třeba na pole za zahradou, kde si chytaly myši. Právě proto jsem o tom ale psal: ten zákon říká, že musíte udělat opatření proti úniku zvířete. Takže když vás soused nabonzuje, že vám kočka uniká, není vyloučené, že nějaký trapný úředník to bude řešit, když to zákon říká a když dostal na vás to udání. Stejně tak tak ten zákon říká, že kočka nesmí mít koťata 4x za dva roky, takže abyste toho docílil, musíte ji buď vykastrovat, nebo chovat jen v kleci a podobně. Zákon si pročtěte, je tam i spousta dalších perel. A drakonické pokuty, takže to není jen k pousmání. Judikatura sice někdy dopady těch absurdit mírní, ale úředníci vám to napálí stejně, počítají s tím, že většina lidí v judikaturách hledat nebude…  Ale to je jen perlička, s tím nic nenaděláme.   Jak se tedy můžu dozvědět, zda rozhodnutí nabylo právní moci?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 026
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #114 kdy: 01 Února 2024, 13:36:44 »

Jak se tedy můžu dozvědět, zda rozhodnutí nabylo právní moci?
Rozhodnutí SO1?
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #115 kdy: 01 Února 2024, 13:43:32 »

Ano, SO1. měli mi poslat výzvu k doplnění blanketu, ale neposlali
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #116 kdy: 01 Února 2024, 13:45:07 »

Fu: problém s exkrementy na zahradě máte právě proto, že nemáte kočku - byli jsme ve stejné situaci - neměli jsme kočku a o naši zahradu se praly kočky z celé ulice a v důsledku si ji značkovaly.

V okamžiku pořízení kočky se toto změnilo. Párkrát jsme našli pečlivě naaranžované hovno naší kočky a od koček je pokoj. Je to území té naší kočky a basta.

Stejný problém hlásí všichni v ulici, kdo nemají vlastní kočku - kočky z celé ulice (včetně té naší) chodí značkovat neobsazenou zahradu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 026
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #117 kdy: 01 Února 2024, 13:45:35 »

Poku bylo podáno proti rozhodnutí SO1 včasné odvolání (klidně blanketní) a doposud nebylo doručeno rozhodnutí SO2 o zamítnutí tohoto odvolání, rozhodnutí SO1 není pravomocné.

A pokud Vám neposlali výzvu k doplnění, tím lépe.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 162
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #118 kdy: 01 Února 2024, 13:48:55 »

Já vím, že by pravomocné být nemělo. Ale co když to úřad neví a pravomocným ho učinil, prostě proto, že si myslí, že když na odvolání není odůvodnění, je neplatné a hledí na něj, jako by podáno nebylo? Jak se můžu dozvědět, že je rozhodnutí pravomocné? Posílají o tom vyrozumění? Asi ne, ne?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 026
    • Zobrazit profil
Re:Dvě prasátka
« Odpověď #119 kdy: 01 Února 2024, 13:52:14 »

Tak v tom případě prostě pravomocné není. Pokud má úřední parazit jiný názor, je to jeho problém.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 6 7 [8] 9 10