30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Slepice  (Přečteno 8691 krát)

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #15 kdy: 03 Března 2023, 22:17:56 »

Pokud by mi přišla předexekuční výzva (musej ji poslat, nebo můžou rovnou exekuovat?), asi bych teda, jak píše Číkus, podal na SO2 Opatření proti nečinnosti.

Stejně mi to ale asi nedá a pošlu jim to Odvolání proti usnesení, doplněný tou větou od iWarpa - vypěstoval jsem si už nějaký zvláštní chvění, když na mne útočej úřady. Jednak mi to nahání (racionálně více-méně neodůvodnitelnej, protože zase o tolik nejde) existencionální strach, jednak to ve mně vzbuzuje nadšení, že se do těch náfuků, co lidem otravujou život, pustím. Jen mám pro ten boj zatím málo zkušeností. 
Hodně přispěvatelů tady obdivuju, za tu erudici a zkušenosti. A zároveň za nezištnou pomoc a stovky hodin práce, který věnujete pomoci ostatním. Někdy se vás chci zeptat na motivaci, proč pomáháte. Tuším, že většina z vás asi odpoví, že je prostě prudí, jak úředníci škodí, ale já zase vím, že tenhle pocit je jedna věc, ale věnovat pomoci tolik svého času, to je věc druhá a určitě ne samozřejmá. Ale to by bylo fakt na jiný vlákno. Jen vám chci všem poděkovat...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #16 kdy: 04 Března 2023, 09:43:29 »

...A pro úřady bych byl vinen...

No mně je teda celkem fuck co si o mně myslí ouřad, hlavně když to pro mně nemá žádné finanční ani jiné důsledky.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #17 kdy: 04 Března 2023, 10:18:40 »

Přesně tak, oni mají zcela jiné zájmy a často právě i takové ty kecy o morlánosti, slušnosti a podobně používají k tomu, aby jejich zájem - oholení občana, nebo alespoň pokoření - vyšel.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #18 kdy: 04 Března 2023, 20:44:53 »

Jenže když budu vinej a přijde další udání, budu recidivista :-)

Ta pokuta pro mne většinou nebývá nějaká likvidační (aspoň zatím), ale já si myslím, že by úředník prostě NEMĚL vyhrávat. Zatím se mi ještě nestalo, že bych svým jednáním někoho skutečně ohrožoval. Že by teda úředník opravdu hájil nějaké ušlechtilé zájmy a dělal svět lepším. Typicky přichází úředník na udání a řeší to proto, že musí, protože mu přišlo to udání.    No a nebo jsou to cajti na silnici - a tu buzeraci už asi znáte všichni.

Můj hlavní motiv teda je, že bych chtěl to řízení vyhrát. Protože si nemyslím, že bych udělal něco špatného, a protože si nemyslím, že by úředníci měli mít nad lidmi takovou moc.

A když mám jednou možnost vyhrát, protože úředník nemá pravdu, je mi to příjemnější, než vyhrát promlčením.   Ale jak tady padlo, tenhle přestupek by se stejně nepromlčel, je tak závažnej (chovám si pro radost 4 slepice, 3 kachny a 2 husy), že se promlčí až za tři roky. A to je fakt dlouho.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #19 kdy: 24 Května 2023, 15:11:33 »

Páni veterináři se odvážili opět mne kontaktovat.

Označili to jako Oznámení o pokračování ve správním řízení, ale beru to jako Výzvu k vyjádření se k podkladům před vydáním rozhodnutí. Nepřeskočili nějaký krok? Toto je od nich vlastně první úkon od mého podání odporu, když nepočítám to jejich zcestné Usnesení (že musím do Odporu přidat odůvodnění), které potom po mém odvolání proti němu vzali zpět. Píšou, že ústní jednání se dělat nemusí (když jde o řízení na podkladě Kontroly)(a to jsem vlastně rád, nechtělo by se mi jezdit na jednání nějakejch 100km), ale jak ví, že nechci navrhovat další důkazy? Neochuzují mne o nějaká práva, či nejsou třeba podjatí?

Přidávám sem to, co mi teď poslali. Vidím tam jen:
-   v Poučení zapomněli dát před výčet mých práv sloveso, takže nevím, jestli tam má být „může“ nebo „nesmí“ :-) – dá se to někde uplatnit, že jsem byl nedostatečně poučen? A mám si to nechat spíš do odvolání?

Jinak mám v plánu jim poslat žádost o kopii spisu, podle 106, ať si trochu zapracují (ve spisu ale neočekávám nic, co bych ještě nevěděl, snad kromě toho, zda mají číslované stránky (což zákon přímo neukládá) a zda mají soupisku.
A stěžejní pro mne je poslat jim argumenty, které jsem vypsal v Námitka proti Vypořádání námitek ANON (Přiložil jsem o pár příspěvků výše), coby Vyjádření se k podkladům pvr.

Souhlas?
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #20 kdy: 24 Května 2023, 15:52:15 »

Jinak mám v plánu jim poslat žádost o kopii spisu, podle 106,
Na to vám naserou, protože jako účastník řízení máte místo 106 nahlížet do spisu. A do spisu se nahlíží na úřadě.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #21 kdy: 24 Května 2023, 17:46:40 »

Minule mi to vyšlo. A i pokud to nevyjde - i to "naserou" jim zabere čas. A o to jde: nejde mi o nějaký 3 tisíce, co bych zaplatil, ale otrávit úředníkům život, protože oni ho otravujou mně a spoustě lidí, co se neumějí bránit vůbec - úplnou bagatelní p*čovinou. Ale tenhle krok je vedlejší - jde mi o ten druhý - jaksi k věci.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #22 kdy: 24 Května 2023, 19:47:06 »

Tak ve spise maji co, fotodokumentaci/video? Jak postavili najisto, ze jde o Vasi drubez, neni sousedova nebo to jsou mazlicci?
« Poslední změna: 24 Května 2023, 19:53:21 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #23 kdy: 24 Května 2023, 23:02:10 »

Ve spise mají protokol  z kontroly SVS (dal jsem zde do příloh). Tam se píše, že u mne viděli 1 kachnu, 2 kačery, pár hus, čtyři kurovité. Jídlo a pití jsem jim dával, jak nařizuje MVO (mimořádné veterinární opatření proti ptačí chřipce), pod přístěnek, ale dostatečně jsem jim prý neomezil výběh. Drůbež si na zahradě vyfotili a přidali to k protokolu. Že by ptáci byli sousedovi, to nevím - to bych byl asi musel něco takového povídat, ne? Ukázal jsem jim, kde ptáci pijou, tak tím jsem se k nim asi přiznal.
Právě ale stavím svoje argumenty na tom, že to drůbež není, jsou to mazlíčci. Uvádím tam, jak je drůbež definovaná v evropském nařízení, ze kterého ono MVO vychází.
Můj další argument je ten, že jsem situaci přesně popsal v dotazu na další krajská ředitelství SVS (v jiných krajích). Odpověděli mi, že jsem výběh ptáků omezil dostatečně, ba mne i pochválili. Píšu, že posuzování situace by mělo být konzistentní mezi jednotlivými kraji, předvídatelné.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #24 kdy: 01 Července 2023, 10:04:26 »

Můžete přesunout do WIN. Dneska mi přišlo usnesení o zastavení řízení.
Cituji:

"Dle § 86 odst. (1) písm. c) přestupkového zákona správní orgán usnesením zastaví
řízení, jestliže spáchání skutku, o němž se vede řízení, nebylo obviněnému prokázáno.
Správní orgán opětovně vyhodnotil všechny okolnosti a skutečnosti týkající se
přestupku, kterého se měl podezřelý chovatel dopustit, zejména však adresného určení
Nařízení SVS o mimořádných veterinárních opatřeních vs. deklarování chovatelem volně
pohybující se drůbež jako edukativní pomůcky, a proto rozhodl, jak je uvedeno ve výrokové
části tohoto usnesení, tj. dospěl k závěru, že spáchání skutku, o němž se vůči obviněnému
chovateli vede řízení, nebylo prokázáno.
Správní orgán pro úplnost uvádí, že chovatelem navrhované ustanovení pro zastavení
předmětného řízení - § 76 odst. 1 písm. a) přestupkového zákona, dle kterého správní orgán,
aniž řízení zahájí, věc usnesením odloží, jestliže došlé oznámení neodůvodňuje zahájení
řízení o přestupku nebo předání věci, použít nelze, anžto přestupkové řízení bylo příkazem
pod čj. SVS/2023/0... ze dne 7. 2. 2023 již zahájeno.
Jelikož spáchání skutku, o němž se vede řízení, nebylo obviněnému prokázáno, došlo
k zastavení řízení"

Fajn. Vyhrál jsem. Dost mne ale sejří, že oni si klidně začnou řízení, když to nemaj podložený, člověk jim to předem vysvětlí, proč se nechytaj, oni to řízení stejně začnou, obviněného to stojí spoustu času, práce a třeba i nervů, a oni si potom jenom jednou větou napíšou, že teda to znova vyhodnotili a řízení zastavujou. A to ani nemluvím o tom, že faktická nebezpečnost (materiální aspekt) toho, že jsem měl na dvorku pár slepic, byla od začátku nulová.

  Je nějaká možnost, jak je pohnat k odpovědnosti za ten šlendrián??
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #25 kdy: 01 Července 2023, 13:38:17 »

Můžete na ně poslat stížnost.
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #26 kdy: 01 Července 2023, 13:43:46 »

Komu, a čím argumentovat?
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #27 kdy: 01 Července 2023, 16:00:41 »

§ 175 správního řádu. Tomu, kdo řízení vedl a rozhodnutí vydával, na toho stížnost. Jeho nadřízený bude muset psát odpověď. Následně dle odstavce 7 žádost o přešetření způsobu vyřízení stížnosti, bude to muset řešit nadřízený nadřízeného. Šance na úspěch nulová, ale orgáni zabijou čas a nebudou škodit jinde. Argumentace klidně zcela volně v duchu, že na počátku byl přestupek jasný a ve finále přiznali, že nemají v ruce nic. Navíc požadujte informace, jak byl viník potrestán a jaká byla přijata nápravná opatření, aby se něco takového neopakovalo.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #28 kdy: 01 Července 2023, 18:34:01 »

Obávám se, že odpoví, že „…žádné pochybení nebylo nalezeno a úředníci postupovali podle zákona.“. Je úplně lhostejné, že je to jednoznačná lež, ale úředníci lhát mohou a donekonečna. Neexistuje za lhaní žádný postih, žádná odpovědnost. Za porušení zákona opět — neexistuje žádný postih. Leda se bránit za „nesprávný úřední postup“ a za něj vymáhat škodu. Ale opět — tento „nesprávný úřední postup“ se musí následně prokázat a být uznán, následně škoda musí být přesně do koruny vyčíslena a prokázána a pak nezbyde než se o tuhle škodu soudit…
IP zaznamenána

Tačůd

  • Příspěvků: 156
    • Zobrazit profil
Re:Slepice
« Odpověď #29 kdy: 01 Července 2023, 22:36:48 »

Děkuju. Až budu mít trochu čas, zkusím je trochu pošimrat. Nejdřív musím napsat odvolání ke své 0,35 promile kauze, zrovna mi přišlo rozhodnutí...
IP zaznamenána