30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: R10C lapen mimo obec a ztotožněn  (Přečteno 10536 krát)

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« kdy: 02 Března 2023, 17:27:33 »

Zdravím + prosím o rady,
v listopadu jsem při předjíždění ( vpravo souvislý proud s kamiony, za mnou další nešnecí  "na kufru" ) na 4-pruhu vjel mimo obec do snížení rychlosti na 70. Samo mezi šnekama číhal vlk v modrém supu. Nechal mne předjet a asi po 1 km ( výměna řidiče bez šance  ) diskotéka.  Diskuze bez komentáře, nepodepsal, nesouhlasil, ale ztotožněn.
Prošla úložní lhůta příkazu, blíží se 8. den na odpor - asi podám bianko a dondu pro spis.
Koumám z přečtené praxe o podání odporu a zaplacení složenky z cizího účtu jako omylem. Předpokládám po roce požádat o vrácení / plátci. Ale furt mě vadí bodíky. Momentálně jsem čistej, ale..... jeden nikdy neví co přinese nový den.
Mám naskenovaný a pomazaný příkaz a situaci v mapě + foto situace/místa.
Řešit přes kuchyň ?
Děkuji za podporu.
« Poslední změna: 02 Března 2023, 17:31:10 od Jojoba »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #1 kdy: 02 Března 2023, 22:24:00 »

No moment.. sice jsem trochu "vypadl" z aktivního čtení tohoto fóra, ale i tak mi přijde, že si tu situaci s odporem a zaplacením představujete nějak podivně.

Tato strategie, jestli si dobře pamatuji, funguje tak, že vy podáte odpor odpor nějakým "kontroverzním"/dvojznačným způsobem (např. byly pokusy formou poznámky u bankovní platby či různě jinak zmrzačené odpory), úředník to hodí do koše s tím, že je to neplatný odpor (nebo ho přehlédne), vy počkáte na promlčení a pak se bráníte proti nečinnosti orgánu, který měl pokračovat v řízení, ale vysral se na to.

Pokud podáte odpor (což asi má smysl), tak s vámi poběží dál řízení. Pokud zároveň zaplatíte pokutu, tak vám bude platba s nejvyšší pravděpodobností vrácena a nebo si ji úřad (neoprávněně) ponechá dokud se neozvete, že chcete prachy zpět. Jestli tomu rozumím dobře, tak vy chcete sázet na to, že úředník "přehlédne" odpor a naopak nepřehlédne platbu?
Nebo tomu špatně rozumím a vy se domníváte, že si u úřadu peníze uložíte a pak je budete vymáhat (asi i s úrokem...?) zpět?

Oba nápady jsou podle mě nesmysly.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2023, 08:28:57 »

Díky za odborné zhodnocení mých nesmyslů.
Mohl by mi tedy někdo pomoci s fundovanějším postupem ve věci ?
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2023, 10:08:21 »

Pro lepší představu ještě doplňuji obsáhlý elaborát z ouřadu. Jako laikovi se mi jeví, že ouřad má noty z kraje tak, aby se omezila nákladovost, včetně zbytečného ústního jednání, jež berou jako nadbytečné neb nemají pochyb......
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #4 kdy: 06 Března 2023, 11:31:40 »

Dnes bych chtěl pořídit kopii spisu + podat odpor + podat podjatost na obec a úřad. Teda esli to zase není blbost.....
Napadá mě pro další úkony si zřídit datovou schránku - předpokládám, že to je jiná kolej než DS podnikající FO, a nepřebírat nadále počtu od ouřadu, který možná bude pokračovat v zasílání poštou jak ten příkaz. Má to nějakou šanci ?
IP zaznamenána

doctor

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #5 kdy: 06 Března 2023, 15:42:08 »

Napadá mě pro další úkony si zřídit datovou schránku - předpokládám, že to je jiná kolej než DS podnikající FO, a nepřebírat nadále počtu od ouřadu, který možná bude pokračovat v zasílání poštou jak ten příkaz. Má to nějakou šanci ?

Pokud chcete jit touto cestou a zkusit urednika zmast datovou schrankou, myslim, ze je vhodne ji zalozit az v okamziku, kdyz ocekavate vydani rozhodnuti. V prubehu rizeni je velka sance, ze pravda s DS vyjde najevo a urednik bude mit jeste dost casu na napravu.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #6 kdy: 06 Března 2023, 19:30:23 »

Díky za radu k DS.
Tak jsem dnes podal do podatelny jednoduchý odpor, nahlédl do spisu - nebyla soupiska - jen v PC, na kontě mám 3 body ( po roce od přestupku se mažou, nebo až po roce po nabytí právní moci ? ), podal žádost o doplnění spisu ( obave, že dle znění příkazu daj nějaké turbo  jako rovnou rozhodnutí )....
Na první pohled se mi nezdají souřadnice měření, dle terénu na foto je jedno místo před "70" a jedno za "70", také si neumím představit, jak dohled v koloně mine značku "70" a hned nastavuje limit měření a fotí.... ? Se mi zdá jako nachystaná pastička předem. Na foto také postrádám "šablonu" pro vyhodnocení měření. Dále je divný vztah mezi rychlostí auta dohledu 64 kmh a pozicí měřeného 96 kmh - tedy měření okamžité ? Co něco jako úhel nastavení měřící hlavy, nebo odraz od svodidel ?
Požádal jsem o doplnění několika statistik a záznamu z palubní kamery. Tam bych to viděl na něco jako že cajti v koloně a další nedodrželi bezpečný odstup pro zařazení pyráta do pravého pruhu, a protože měl pyrát za zadkem další pyráty , nemohl po spatření  překvapivého omezení rychlosti ani potřebně zpomalit z řádné rychlosti mimoobecní na 70 ani se zařadit doprava kde nebylo bezpečné místo. Tedy ohrožení života pyráta by měl být stav vylučující trestnost beznásledkového překročení rychlosti bez významného ohrožení okolí na 4-pruhu se svodidly silnice dálničního typu.......
Uvítám rady i kritiku, díky.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #7 kdy: 07 Března 2023, 15:05:13 »

Eště si dovoluji doplnit pro představu situaci a text žádosti o doplnění spisu. Snad se najdou další konstruktivní rady k postupu. Díky.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #8 kdy: 08 Března 2023, 08:45:57 »

Opravdu nedoporucuji SE PRIZNAT formulaci "za mnou jela auta tak jsem prekracoval rychlost"....
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #9 kdy: 08 Března 2023, 12:25:39 »

Přiznání jsem zatím dalek.  Nicméně uvítám názory na vyhodnocení rizik/ohrožení/chráněný zájem v běžné situaci - jedete na 4-pruhu mimo obec v levém v rychlejší koloně, vpravo kolona pomalejší a o to hustší.
Za zatáčkou za stínu vozu před vyskočí "70". Viz situace . Zabrzdit se nestíhá + za zadkem další vozidlo kde není najisto, zda hned zareaguje a stihne.
Jak minimalizovat škody/riziko ? Nemělo by případné překročení rychlosti být bagatelní proti ohrožení života v takové teoretické dopravní pastičce ?
Mám to za pastičku, neb honiči předem očekávali vznik takové situace. Jednoznačně museli vědět, že před tím omezením by mělo být před tou zatáčkou varování že to omezení přinde.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #10 kdy: 08 Března 2023, 14:16:22 »

Vy mate znacku predvidat, zvlast v zatacce, vozidla za vami maji dodrzeny odstup. Zadne riziko nehrozi, pouze to z vasi nebezpecne rychlosti. (To je samozrejme blbost, ale to vam odpovid urednik a vsici to podrzi...)
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #11 kdy: 08 Března 2023, 15:31:51 »

A čo je to tá " nebezpečná rýchlosť" ???
.....  lze objektivně doložit, že  nedošlo k vzniku škody dle zvládnutí situace daným způsobem, jakože se hypotetický řidiř zachoval správně.
Pokud se nelze spolehnout, že ten další v koloně vidí a řádně zareaguje - není jiné cesty než vpřed !
Zákon je slepý a totok tedy trestá ..... nebo existuje vyšší chráněný zájem jako "záchrana života" ?
Hrabu-hrabu, hledám ...
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #12 kdy: 08 Března 2023, 16:07:37 »

Nebezpecne to je, protoze je to zakazane a zakazane je to proto, protoze je to nebezpecne. Ze nedoslo ke vzniku skody by znamenalo, ze 99,9% prestupku nelze sankcionovat. Jaky zivot jste zachranoval porusenim predpisu? Toho ridice za vami, ktery jel samozrejme dle predpisu a v dostatecnem odstupu? Ja vase myslenkove pochody chapu, a (byt s nejakou prevenci nehody nesouhlasim, protoze to je hovadina) souhlasim, ze kdyz se nic nestalo tak nema byt prestupek, ale tak to v absurdistanu nefunguje a ani soud vas nepodrzi...
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #13 kdy: 11 Března 2023, 10:41:34 »

Díky za stanovisko za života. Tedy klíč hledat v materiální stránce měření či postupu SO..... zatím při nahlédnutí SO nevedl soupisku a nějaké indicie za snímku.
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:R10C lapen mimo obec a ztotožněn
« Odpověď #14 kdy: 18 Března 2023, 20:15:24 »

Neměl by někdo povědomost, co cajti vedou za dokumentaci činnosti a zločinů ? Provozní deník, služební deník, deník provedených měření apod. ? Jaký je proces výroby úředního záznamu ke snímku měření ?
IP zaznamenána