30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Prosím posouzení fotky z RAMER 10C, rychlost překročena o 60 km/h v obci  (Přečteno 2340 krát)

Jarre

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Zdravím ve spolek.

Prosím o posouzení fotky v příloze, zda lze čímkoli argumentovat...

Geneze:
- předjetí hlídky v obci, v tunelu na 60 km/h rychlostí 120 km/h
- hlídka mě dojela, zastavila, ztotožnila
- správní řízení přišlo, rozhodnutí o odebrání ŘP na 6 měsíců
- podán odpor
- přišla výzva na jednání
- návštěva magistrátu a ofocení spisu - fotky z radaru, z mé strany nic nevysvětlováno
- ofocen i ověřovací list RAMER a je platný
- nyní mám lhůtu 7 dnů na seznámení se s kopií spisu a vyjádření se k předloženému důkazu: fotce
- argumentace pouze touto fotkou + svědectví dvou pře(d)jetých polišů

Dotaz:
- je tato fotka vyfocená v souladu s návodem na použití RAMER 10C?
- lze něčím argumentovat?

Díky Jerry
« Poslední změna: 18 Srpna 2023, 01:52:06 od Jarre »
IP zaznamenána

Yea

  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil

Já si myslím, že je většina auta mimo svazek, ale je to asi hodně na hraně, a nespoléhal bych na to.
Otázka zda vůbec je reálné správně měřit Ramerem v tunelu, kde vlastně celé okolí je velká odrazová plocha? Samotného by mě to zajímalo.
Kdyžtak návod u číkuse: http://acab.cikus.net/temp/Navod_RAMER10_www.pdf
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil

1) Podle mě je fotka ok. Stačí i méně auta vidět. 2) oblíbená věta SO radar vyfotil, OK. Radar se nemýlí. 3) Možná by se dalo kouzlit s tím názorem o odrazivosti tunelové roury, jinak to vidím špatně. Ramer 10C se poslední dobou daří rozstřelit jen málokomu.
IP zaznamenána

Jarre

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Zatím díky i tak... chápu, že zde moc manévrovací prostor není...
IP zaznamenána

Jojoba

  • Příspěvků: 437
    • Zobrazit profil

Použití mřížky k vyhodnocování snímku už v novém návodu není. Je s podivem, že pro radar vyrobený např. 2012 používá SO jako platný návod k obsluze z např. 2015, který v době výroby neexistoval. Dle expozice mřížky, asi starší SW radaru, je většina auta v radarovém/měřícím paprsku . Tunel se jako odrazivá plocha nikdá v návodach nevyskytoval....existence zdroje možné reflexe je snad nadějná, pokud je auto na snímku "mimo mřížku", nejlépe malou částí, bez čitelné SPZ.
Pokud někdo má takový snímek, prosím o jeho zaslání pro aktuální řízení s fotem mimo mřížku ale čitelnou SPZ. Díky za podporu.
IP zaznamenána

Grave

  • Příspěvků: 266
    • Zobrazit profil

bod 6.3.1.3. v návodu (strana 86)
Rozdíl rychlostí 120 km/h a 60 km/h mi přes palec spočítáno vychází o chlup více než 20 km/h.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil

Vím o návodech v. 2011 a v. 2015, byly by k dispozici i jiné verze, pokud existují?
IP zaznamenána

Hrebos

  • Příspěvků: 38
  • Bojovník za pravdu a lásku proti lžím a nenávisti
    • Zobrazit profil

Jsou ve spise lepítka o plombách? Taky věc, na které se dá otočit.
IP zaznamenána
Žádné zlo se ještě nepodařilo odstranit tím, že byly odstraňovány jeho symptomy. Je třeba odstranit jeho kauzu. - Václav Havel