30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] "Nečitelná" RZ během sněhové kalamity  (Přečteno 19378 krát)

Jojoba

  • Příspěvků: 435
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #45 kdy: 04 Dubna 2023, 17:51:44 »

... a šel pryč.   To jako s protokolem v kapse, doufám.
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 147
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #46 kdy: 04 Dubna 2023, 19:47:02 »

Pokud se nechytnou za nos, tak to vyhrajete u SO2. Možná ještě požadovat výslech svědků.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #47 kdy: 05 Dubna 2023, 09:50:47 »

Pokud se nechytnou za nos, tak to vyhrajete u SO2.
Proč by se chytali? Když to vyjde maj pokutu, když to nevyjde, nikomu se nic nestane, tak proč to nezkusit? Teprve SO2 riskuje, že by pak platil nějaké odškodné kdyby sebrali řidičák a následná správní žaloba proti nim vyšla.
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #48 kdy: 03 Května 2023, 18:03:28 »

Dorazilo rozhodnutí - vinen. Prakticky CTRL+C - CTRL-V z příkazu.

Zavinění: Nevědomá nedbalost:
"Zákon ponechává na řidiči, kdy a jak bude provádět kontrolu vozidla, aby se nedopustil přestupku"
"Obviněný si měl před jízdou zkontrolovat obě RZ.."
"Jedná se o účelové tvrzení obviněného, že před jízdou byly obě RZ čisté"
"O vině obviněného nejsou pochybnosti, použití zásady "In dubio pro reo" nepřichází v úvahu"

Dále se úřad pouští do jakýchsi fantazií ohledně způsobu, jakým se značka zašpinila:
"K tak silnému zašpinění nedojde za jednu jízdu. Dochází k němu při opakovaném znečištění, kdy špína zaschne, je překryta další vrstvou špíny a toto se děje opakovaně..."

Formální znak:
"Argumentace čitelností RZ na fotografii je irelevantní. Rozhodující je čitelnost v reálném provozu..."

Materiální znak:
Totéž co v příkazu. Ptal jsem se při ústním jednání a úředník nebyl schopen mi to vysvětlit:
"Jednání jednoznačně nese znaky společenské nebezpečnosti....došlo k porušení právem chráněného zájmu...ochrany života, zdraví nebo majetkujiných osob i svého vlastního, ochraně životního prostředí, života zvířat apod. takovou intenzitou a způsobem, že došlo k naplnění materiální stránky přestupku"

Na závěr poučení, že jako absolvent autoškoly mám jezdit podle předpisů a trest zákazů řízení mě pořádně vyškolí.

Ještě nevím, zda mám na konec odvolání taky napsat poučení, že v případě, že odvolací SO2 bude stejného názoru, jako SO1:
- věc bude pokračovat správní žalobou
- žalobou o náhradu škody za dobu, co nebudu moc řídit
- úřednice podepsaná pod rozhodnutí SO1 půjde k soudu výše uvedené vysvětlit jako svědek
- případ bude medializován
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #49 kdy: 03 Května 2023, 18:36:49 »

Podle mého názoru by takové výhružky byly naprosto kontraproduktivní a zbytečné.
Buďte maximálně věcný, zdůrazněte, že SO své rozhodnutí zdůvodňuje účelovým tvrzením, které je nejen zcela nepravdivé, ale hlavně nepřezkoumatelné nejen pro svou nesrozumitelnost (spočívající v rozporuplnosti a zjevné nesmyslnosti tvrzení).
Soustřeďte se na to, abyste rozbil jedno jejich tvrzení po druhém, což by nemělo dát naštěstí žádnou práci. Ten formální znak je šťavnatý, protože popírá jednoznačné důkazy ve prospěch obviněného.  ;)

Pokud by to šlo k soudu, měl byste (podle mého subjektivního názoru) velmi dobré šance.
IP zaznamenána

Féna

  • Příspěvků: 137
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #50 kdy: 03 Května 2023, 23:39:19 »

Když vidím, co všechno jsou poslední dobou úředníci schopni vyplodit, chce se mi zvracet. Fandím Vám, ale po mé nedávné zkušenosti bych doporučoval trochu krotit vášně. To, že SO nemá v ruce nic jiného než fantasmagorické konstrukty, ještě neznamená, že případný soud nerozhodne ve Váš neprospěch. Bohužel.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #51 kdy: 04 Května 2023, 09:52:46 »

Muzete v odvolani argumentovat tim, ze urednik SO musi pri posuzovani zavineni vychazet z jednoznacnych podkladu . V zadnem pripade nemuze spekulovat, ci se "pasovat" do role znalce v oboru dopravy, o tom jak nejaky dej probihal. V tomto konkretnim pripadu napriklad spekuluje o tom ze zaspineni nemohlo vzniknout pri jedne jizde a je tedy dlohodobeho charakteru a tim zpochybnuje vase tvrzeni o tom ze jste to pred jizdou kontroloval a bylo to ciste. Tedy zpochybnete ze nema patricne vzdelani ci opravneni na to aby sam delal takoveto "znalecke" zavery. A tedy zadejte bud at predlozi opravneni delat znalecke posudky, nebo predlozi znalecky posudek z ktereho vychazi  ;)
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #52 kdy: 04 Května 2023, 18:02:41 »

Muzete v odvolani argumentovat tim, ze urednik SO musi pri posuzovani zavineni vychazet z jednoznacnych podkladu .

Tak především správní orgán nemá pravomoc rozhodovat, zda řízení se platnou legislativou přichází či nepřichází v úvahu a jakékoliv fantazie úřadu o tom, co jsem před jízdou dělal či nedělal, nemají právní základ. V Česku platí presumpce neviny, tudíž já ani nemusím dokazovat, že auto bylo čisté a před jízdou kontrolované, ale SO nechť mi dokáže opak a podloží svá tvrzení důkazy.
Ohledně spekulací jak došlu k ušpinění - "jedna jízda" může ze zákona trvat i 4,5 hodiny bez přestávky, povětrnostní podmínky se mohou za tuto dobu podstatně měnit, může se jet pos ilnicích nižší kvality, které nejsou tak upravené jako hlavní cesta, kde se kontrolovalo atd...argumentů mám celou mísu.
 
« Poslední změna: 04 Května 2023, 20:39:57 od Hoba.rce »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #53 kdy: 04 Května 2023, 18:10:28 »

"jedna jízda" může ze zákona trvat i 4,5 hodiny bez přestávky

U osobního automobilu je nějaké časové omezení?
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #54 kdy: 04 Května 2023, 18:20:45 »

U služebního auta do 3,5t (orgán ví, že je služební) 4,5 hodiny, pak min. 30 minut pauza:
https://www.skolenibozp.cz/aktuality/bezpecnostni-prestavky-ridicu/
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #55 kdy: 04 Května 2023, 20:35:12 »

Koncept odvolání v příloze. Nechám to pár dní v rámci lhůty odležet a případně doplním Vaše postřehy.

Zkoušel jsem fotky vytisknout na několika různých tiskárnách a třeba na mém barevném laseru při sebelepším nastavení vyleze RZ jako černý flek a auto strakaté, přičemž na několika různých monitorech je vše v pohodě čitelné. Proto dodávám pouze digitálně a upozorňuji, že tiskem může dojít ke ztrátě kvality.

Jsem docela alergický na to, co podle úřadu mohu a mám vědět či dělat, frázi se učím používat i opačně :)
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #56 kdy: 04 Května 2023, 21:11:20 »

Str. 4 bych výrazně zredukoval na prostá fakta, ne co si o tom myslíte.
Taktéž bych vynechal veškeré budoucí záměry na str. 7.
Je to matematika a logika, ne soupeření.
Na str. 6 část 2) začína větou chybné polarity.
Jakým způsobem provedli představitelé mozkového myšlení zadokumentování špíny?
IP zaznamenána

Hoba.rce

  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #57 kdy: 11 Května 2023, 14:15:28 »

Odvolání dnes podáno.

Oproti konceptu výše jsem do přílohy na CD doplnil vybrané pasáže z audiozáznamu ústního jednání. Jeho pořízování není zakázáno a posvětil to i NSS (5 As 37/2009-94) a orgán byl o jeho pořizování informován.

Například tam správní orgán
- diskuzi o materiálním znaku označuje za "omáčku, kterou vyžaduje zákon"
- na moje dotazy jak zjistil zavinění není opakovaně schopen odpovědět
- uznává, že na fotkách je sníh, aby v rozhodnutí napsal, že nikde sníh není
- že můžu povídat co chci, úřad vydá rozhodnutí a když se mi to nebude líbit, ať se odvolám

- a spoustu dalšího, ochutnávku máte v příloze...
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #58 kdy: 26 Května 2023, 10:20:56 »

IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 598
    • Zobrazit profil
Re:"Nečitelná" RZ během sněhové kalamity
« Odpověď #59 kdy: 26 Května 2023, 16:30:55 »

"Jak správně krajský soud podotkl, takové podmínky jsou v zimním období poměrně běžné, přesto nelze na krajnicích silnic, benzinových stanicích či odstavných plochách sledovat zástupy řidičů očisťujících registrační značky svých vozidel."
IP zaznamenána