30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Počet evidovaných pojistných událostí  (Přečteno 7112 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #30 kdy: 09 Ledna 2023, 12:11:44 »

Na první otázku je odpověď zatím jen přibližná - určitě to bude maximálně 17 let (ale je pravděpodobné, že méně, těch 17 let je ale na 100%, mám ověřeno).
Druhá otázka je komplikovanější - pojišťovna to nebude chtít dobrovolně udělat (alespoň zatím to tak vypadá).
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #31 kdy: 09 Ledna 2023, 14:46:03 »

Ještě mě napadá zkusit to na ně přes UOOU, tedy nejdříve žádost o výmaz dle GDPR a když nevyhoví, tak stížnost na UOOU.
http://www.oou.cz/vzoryzadosi/zadostovysvetleni
IP zaznamenána

Nikdo Nikdovič

  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #32 kdy: 09 Ledna 2023, 17:41:59 »

Ještě mě napadá zkusit to na ně přes UOOU, tedy nejdříve žádost o výmaz dle GDPR a když nevyhoví, tak stížnost na UOOU.
http://www.oou.cz/vzoryzadosi/zadostovysvetleni
Být na straně ČKP a chtěl trolit, tak bych takové vědomé žádosti vyhověl a vymazal údaje o všech uzavřených pojistkách i nehodách.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #33 kdy: 09 Ledna 2023, 18:31:22 »

ČKP nemá cenu o nic žádat, musí se to vyžádat po pojišťovně.
Lze žádat o výmaz i jen chybně zpracovávaných údajů.

https://www.uoou.cz/vismo/zobraz_dok.asp?id_ktg=4454&n=chci-podat-stiznost-na-spravce-nebo-zpracovatele&p1=4454
« Poslední změna: 09 Ledna 2023, 18:39:57 od alo.is »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #34 kdy: 10 Ledna 2023, 01:15:55 »

Nicméně mi není jasné, co tím má být dosaženo. OK, dejme tomu, že stará pojišťovna, pokud existuje, smaže u sebe všechna data a dejme tomu se tím sníží počet pojistných událostí u nich vedených ze 2 na 0. Nicméně, že by to změnilo těch aktuálních 6 vedených na 4 se mi nezdá pravděpodobné.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #35 kdy: 10 Ledna 2023, 10:30:01 »

Má tím být dosaženo samozřejmě snížení počtu evidovaných škodních událostí (a uvedení do souladu se skutečností).
Když se povede vymazat u obou pojišťoven ty události z let 2003 a 2005, tak to pochopitelně sníží ten celkový počet z 6 na 4. ČKP eviduje to, co jí jednotlivé pojišťovny nahlásí. Takže když pojišťovna nahlásí opravu, v roce 2003 nula škodních událostí, tak ČKP tuto událost evidovat nebude.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #36 kdy: 10 Ledna 2023, 16:13:32 »

Pokud náhodou uspějete, tak dosáhnate dle GDPR smazání údajů, fajn. Ale aby se počet snížil v evidenci, musí ta pojišťovna udělat nějaký další formální krok vůči evidenci. A to je něco jiné, než pouhé smazání z dat/papírů pojišťovny. Neboli jinak, pokud si takto dle GDPR necháte smazat skutečnou pojistnou událost, která se stala, ale již nejste klientem dané pojišťovny, uplynul potřebný čas a máte nárok na smazání, tak se taky nestane to, že se sníží počet evidovaných pojistných událostí. Ale samozřejmě, to jenom tak odhaduju.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #37 kdy: 10 Ledna 2023, 16:59:01 »

Ale já nechci jen dosáhnout smazání osobních údajů. Já chci dosáhnout smazání škodních událostí, která se nestaly a které pojišťovny evidují mylně. Takže aby ČKP evidovala o 2 škodní události méně.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #38 kdy: 10 Ledna 2023, 17:01:46 »

Ale to já chápu, píšu ovšem, že přes GDPR, jak bylo navrženo, mi to nedávám smysl a do cíle to dle všeho nevede.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #39 kdy: 10 Ledna 2023, 17:02:35 »

Aha, tak s tím souhlasím. Přes to GDPR se mi to taky nezdá.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 618
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #40 kdy: 10 Ledna 2023, 17:17:33 »

Tipoval bych to na speciální žalobu, pokud se zjistí, že to je neregulovaná oblast, kde se nebude možné domoci standardrními prostředky ničeho.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #41 kdy: 10 Ledna 2023, 18:54:51 »

Já jsem třeba přes GDPR dosáhl výmazu negativního záznamu v úvěrovém registru tak, že jsem o to požádal úvěrovou firmu, která ho tam vložila, jsem přesvědčen, že takový postup se dá aplikovat i na registr škodních událostí.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #42 kdy: 10 Ledna 2023, 21:42:53 »

Já jsem třeba přes GDPR dosáhl výmazu negativního záznamu v úvěrovém registru tak, že jsem o to požádal úvěrovou firmu, která ho tam vložila, jsem přesvědčen, že takový postup se dá aplikovat i na registr škodních událostí.

A byl tam ten záznam v registru dlužníku oprávněně?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #43 kdy: 11 Ledna 2023, 15:00:18 »

Formálně ano, naúčtovali mi při ukončení úvěrové smlouvy poplatek v řádu pár korun, který jsem neuhradil, zjistil jsem ten záznam v úvěrovych registrech asi až po 2 letech, když mi jiná úvěrová firma odmítla poskytnout úvěr. Požádal jsem úvěrovou firmu o výmaz záznamu s tím, že považuji poplatek za neoprávněně naúčtovaný a prošlo to hned napoprvé.
« Poslední změna: 11 Ledna 2023, 15:03:58 od alo.is »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 419
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #44 kdy: 21 Dubna 2023, 22:40:55 »

Pokračování:
Jedna ze škodních událostí je evidovaná správně, bohužel jsem si neuvědomil, že jednu škodu způsobila manželka.
Nicméně druhá je opravdu evidovaná chybně - pojišťovna vychází z rozhodnutí správního orgánu, který viníkem určil mne. Toto rozhodnutí bylo později zrušeno nadřízeným správním orgánem.
A do promlčení nebylo už rozhodnuto nijak. Neboli z tohoto hlediska škodní událost viníka neměla.
Pojišťovna si samozřejmě může udělat vlastní šetření škodní události a v extrémním případě pochopitelně může za viníka označit druhou stranu, než úřady,  resp. policie. Nestává se to asi moc často, ale možné to je.
Nicméně v tomto případě pojišťovna otevřeně říká, že ve svém rozhodnutí vychází z rozhodnutí správního orgánu (přímo se na to odkazují) a že své rozhodnutí změní jen pokud dodám "pravomocné rozhodnutí soudu, jímž jsem zavinění zproštěn". To je doslovná citace.

Neboli já říkám "Nejsme vinen, vymažte to" a oni říkají "Vymažeme, pokud donesete rozhodnutí soudu, že ruší vaši vinu".
Na otázku, jak by takové rozhodnutí mělo vypadat, pochopitelně neodpovídají.

Několikrát jsem se jim snažil vysvětlit, že obracejí staleté právní zásady, že se dokazuje vina, nikoliv nevina, že po mě chtějí něco, co z principu nemůže existovat, že nemůžu mít zrušení zavinění, když neexistuje žádné rozhodnutí o zavinění.

Jestli budu mít chuť, tak zkusím připravit nějakou žalobu.
« Poslední změna: 21 Dubna 2023, 22:53:39 od Lafayette »
IP zaznamenána