30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Počet evidovaných pojistných událostí  (Přečteno 7145 krát)

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #15 kdy: 04 Ledna 2023, 15:10:49 »

... zakony duvod pominul
Pominul? Na základě minulých pojistných událostí se počítá bonus/malus pro aktuální povinné ručení.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #16 kdy: 04 Ledna 2023, 17:46:33 »

Jaká je ta skartační lhůta? Já mám jen jednu pojistnou událost v roce 2005 a také by se mi hodilo ji vymazat.

Napíši asi pojišťovně volným stylem: Zjistil jsem od své současné pojišťovny, že evidujete na moji osobu pojistnou událost ohledně pojištění odpovědnosti z provozu vozidla ze dne DD.MM.RRRR, uvádím, že jsem jako provozovatel vozidla nebo pojistník nebyl žádné takové pojistné události účasten, záznam vedete k mé osobě chybně a žádám jeho výmaz. V opačném případě mi zašlete kopii dokumentů dokládající moji odpovědnost z předmětné pojistné události (např. škodní spis).
« Poslední změna: 04 Ledna 2023, 18:15:55 od alo.is »
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #17 kdy: 04 Ledna 2023, 20:30:28 »

Moje případy z roku 2003 a 2005 jsou již skartovány.

Ano, napíšu asi něco velmi podobného. Očekávám, že to nebudou chtít udělat, takže pak asi budu muset napsat na ČNB, která má nad pojišťovnami dohled.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #18 kdy: 05 Ledna 2023, 01:50:29 »

ČNB to ŕešit nebude, dohled ČNB slouží k něčemu jinému, bude pak muset být podána žaloba soudu předpokládám.  Ale možná je veliká šance, že pojišťovna rovnou vyhoví.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #19 kdy: 05 Ledna 2023, 11:10:13 »

a co očekáváte od ČNB v situaci, kdy některé pojišťovny, zúčastněné na vašem problému, již zanikly? I u těch existujících vám ČNB nejspíše odpoví, že se jedná o váš vztah s pojistitelem, který nepodléhá její dohledové činnosti.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #20 kdy: 06 Ledna 2023, 14:43:38 »

Od jedné z pojišťoven jsem dostal zajímavou odpověď:

Vzhledem k tomu, že od vzniku události již uběhlo více než 19 let, lze konstatovat, že veškerá vzájemná práva týkající se předmětné škody jsou promlčena. Spis události je skartován, neexistuje možnost se k němu dále vracet.


Co z toho vlastně plyne? Událost má vliv na výpočet současného pojištění, ale veškerá vzájemná práva jsou promlčena.
Tady bych už asi potřeboval nějaké odborné vysvětlení.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #21 kdy: 06 Ledna 2023, 14:59:29 »

Asi záleží, jaká byla otázka.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #22 kdy: 06 Ledna 2023, 16:26:42 »

Otázka nebyla žádná. Napsal jsem ji něco hodně podobného, co jste navrhoval.
Chtěl jsem tedy opravu chybně evidované škodní události a její vymazání ze seznamu, který předávají ČKP pro výpočet bonusu.

Zjistil jsem od své současné pojišťovny, že evidujete na moji osobu pojistnou událost ohledně pojištění odpovědnosti z provozu vozidla ze dne DD.MM.RRRR, uvádím, že jsem jako provozovatel vozidla nebo pojistník nebyl žádné takové pojistné události účasten, záznam vedete k mé osobě chybně a žádám jeho výmaz. V opačném případě mi zašlete kopii dokumentů dokládající moji odpovědnost z předmětné pojistné události (např. škodní spis).
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #23 kdy: 06 Ledna 2023, 18:59:19 »

Tak to podle mě znamená, že to odmítli vymazat, a zároveň pŕiznali, že nemají jak prokázat existenci pojistné události. Zbývá asi jen žaloba soudu, do toho bych ale nešel, nestálo by mi to za to. Která to byla pojišťovna?
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #24 kdy: 06 Ledna 2023, 19:22:12 »

Direct.
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #25 kdy: 07 Ledna 2023, 21:03:40 »

A je k těmhle starým škodným událostem přihlíženo při zřizování POV?
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #26 kdy: 08 Ledna 2023, 06:37:00 »

Já myslím, že ano. Když jsem zkoušel online kalkulátory, tak to chtějí před výpočtem ceny zadat a u některých pojišťoven to má vliv na cenu, jestli tam tu jednu pojistnou událost přiznám nebo ne. A nezajímá je, jak je pojistná událost stará.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #27 kdy: 08 Ledna 2023, 19:54:29 »

Samozřejmě, že k těmhle starým událostem je přihlíženo při výpočtu bonusu na povinné ručení dnes. Právě tak jsem na to přišel, dal jsem si u nějakého online srovnávače vypočítat povinné ručení a dozvěděl jsem se, že mám 6 škodních událostí, které mi zhoršují bonus. Na stáří vůbec nezáleží. Parametry jsou počet měsíců, kdy jsem byl pojištěn a počet škodních událostí.
Takže v mém případě 264 měsíců a 6 škodních událostí. Kdy k nim došlo nehraje vůbec žádnou roli.

Ona pojišťovna tedy říká, že "veškerá vzájemná práva týkající se předmětné škody jsou promlčena ", ale zároveň ta předmětná škoda má vliv na výpočet dnešního bonusu.
« Poslední změna: 08 Ledna 2023, 19:56:04 od Lafayette »
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #28 kdy: 09 Ledna 2023, 01:02:32 »

Jde asi o to, že ta vzájemná práva se týkají vztahu mezi danou pojišťovnou a pojištěným, ta zanikla.

To, že nová pojišťovna při sjednání smlouvy hledí na takové informace nebude mít nic se zánikem vzájemných práv z předchozích smluv.

Co si třeba pamatuju, tak byla doba, kdy si toto pojištovny evidovaly každá za sebe, u nové pojistky nešlo zjistit stav z minulosti, takže se někdy žádalo o potvrzení z předešlé pojišťovny, nebo to bylo na čestné prohlášení, nebo jenom tak per huba. Předešlá pojišťovna zase mohla mít jenom svá data, nebo data svá + chybně zanesena data z minulosti u jiných pojišťoven. Sám vím, že jednou mi makléř do nové smlouvy dal 0 událostí, ač jsem řekl, že jsem měl nějakou událost, protože chtěl získat lepší cenu a "společná evidence ještě není". Jak se to pak vezlo dál až k dnešku ale nevím.
« Poslední změna: 09 Ledna 2023, 05:42:58 od swenak »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Počet evidovaných pojistných událostí
« Odpověď #29 kdy: 09 Ledna 2023, 02:59:58 »

Otázka tedy zní, kolik let pojišťovnám trvá, než spisy pojistných událostí skartují a jak docílit výmazu záznamů takových pojistných událostí, když pojišťovna nemůže spisem prokázat, že k pojistné události došlo?
« Poslední změna: 09 Ledna 2023, 07:17:38 od alo.is »
IP zaznamenána