30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh  (Přečteno 5842 krát)

vbm76

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« kdy: 17 Října 2022, 00:56:24 »

17.6.2022 - pirátění
25.7.2022 - výzva k uhrazení
6.10.2022 - příkaz
13.10.2022 - podán odpor

Už jsem poučen že lepší by bylo bývalo mít spolupracujícího řidiče, ale je to můj první případ.

V příkazu mě zaujala jedna pasáž

Citace
Stanovisko orgánu Policie České republiky, Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy ze
dne 03.09.2021, č.j. KRPA-48370-4/ČJ-2021-0000DI, ze kterého vyplývá, že orgán
MČstské policie hl. m. Prahy provádČl mČření rychlosti plnČ v souladu s ust. § 79a zákona
č. 361/2000 Sb., neboť tuto činnost vykonával na místČ určeném Policií České republiky
a postupoval přitom v součinnosti s Policií České republiky.

Opravdu stanovisko z 3.9.2021? Jakou má takové stanovisko platnost? Nebo se úředník upsal, a aspoň mohu na něčem stavět a prodlužovat? Snažil jsem se najít jiný příkaz tady na fóru ale nepodařilo se mi. Tak proto se obracím s dotazem.
« Poslední změna: 17 Října 2022, 00:58:26 od VVlasy »
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2022, 22:49:03 »

Dnes mi přislo to samé. Praha zjevně změnila taktiku. Dříve po výzvě k úhradě následoval dopis, ve kterém chtěli udat řidiče. Tam jsem pak dával Helmuta. Teď už přišel rovnou příkaz. Jsem mírně zaskočen. Byť tedy ještě nemám spis, tak moc nevím, jak s tím naložit. Helmut byl tutovka :-D
« Poslední změna: 19 Října 2022, 23:06:52 od Doggazz »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #2 kdy: 20 Října 2022, 20:06:14 »

Opravdu stanovisko z 3.9.2021?
Mám za to, že to bude dokument, kterým PČR stanoví MP místa, kde mohou provádět měření rychlosti. Můžete ho chtít vidět, dle mého názoru to nemusí mít nutně nějaké časové omezení.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #3 kdy: 21 Října 2022, 19:56:05 »

Teď mě jen napadlo… dá se nějak točit na tom, že po výzvě neposlali ten bonzovací dopis? Nebo to dříve byla jen jejich dobrá vůle?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2022, 23:53:53 »

Byla to ryze dobrá vůle, resp. slušnost. Ačkoliv nechci MHMP nijak extra zastávat, patřil asi k těm nejkorektnějším úřadům. Nejel tubo, respektoval judikaturu dle které se nestačí jen jednou zeptat udaného, zdali řídil, nesprdelizoval dokud nebylo pravomocně zastaveno řízení s řidičem. Musím říct, že mě překvapuje, že začali zagresivňovat jejich přístup zrovna v roce, ve kterém jim byla schválena (pro ně) klíčová novela mj. § 125g ZPPK. Chce to informace z jiných případů, zdali skutečně změnili procesy, nebo se jedná o ojedinělé opomenutí či deviaci konkrétního úředníka.

Nepletuli se, obecně platí jakási zásada konzistence postupu a předvídatelnosti správního orgánu. Nemělo by tedy být monžné, aby půlka úředníků jednoho SO jela turbo a druhá ne. Pochybuji ale, že by šlo vyhrát případ na základě toho, že je všeobecně známé, že MHMP turbo nepoužíval. Už jen namítáním toho by provozovatel přiznával, že si byl moc dobře vědom toho co dělá a že plánoval zneužít právo, resp. judikaturu.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

vbm76

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #5 kdy: 22 Října 2022, 21:36:58 »

Opravdu stanovisko z 3.9.2021?
Mám za to, že to bude dokument, kterým PČR stanoví MP místa, kde mohou provádět měření rychlosti. Můžete ho chtít vidět, dle mého názoru to nemusí mít nutně nějaké časové omezení.

Taky si myslím že to budou stanovená místa. Ale tak si třeba vyžádám jako další "potvrzení" že místa jsou stále platná, ať jsem aspoň trochu otravný :)
IP zaznamenána

vbm76

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #6 kdy: 24 Října 2022, 14:16:02 »

Byl jsem nahlédnout. Zpětnou kontrolou a znovupřečtení FSM mi došlo, že ve soupisu spisu bylo pouze oznámení, výzva, oznámení o odložení přestupku proti řidiči a můj odpor. Paní mi ale předložila spoustu dalších příloh, foto dokumentaci a přílohy z fotky výše, které v soupisu nejsou. Jak moc jsem prosral svoji příležitost?

Ještě mi paní tvrdila, že to lze "vrátit na projednání na místě provazetelem" a částka bude ta původní z výzvy. Nějak se mi tohle nezdá, nikde jsem o takové věci neslyšel...

Soupis mám vyfocený, ale nerozporoval jsem ho na místě. Mám tam nakráčet znovu?  ;D
« Poslední změna: 24 Října 2022, 15:45:24 od VVlasy »
IP zaznamenána

ddd

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #7 kdy: 24 Října 2022, 16:56:31 »

Chce to informace z jiných případů, zdali skutečně změnili procesy, nebo se jedná o ojedinělé opomenutí či deviaci konkrétního úředníka.


Ano změnili své standardní postupy...ono se toho na MHMP letos změnilo více..

opraveno...
« Poslední změna: 25 Října 2022, 19:43:51 od ddd »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #8 kdy: 24 Října 2022, 22:39:13 »

Děkuji účte s jediným příspěvkem za potvrzující inside informaci. Neváhej se podělit o další věci, které se změnily - jistě nejsem jediný, koho to zajímá. Jak se má paní Antošová?
« Poslední změna: 24 Října 2022, 22:45:55 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #9 kdy: 25 Října 2022, 08:46:17 »

Ano změnili své standartní postupy...ono se toho na MHMP letos změnilo více..
[grammar nazi mode on] Vy máte na MHMP nějaké postupy týkající se standarty? Něco na způsob, že každou pokutu ceremoniálně tou vlajkou odmávnete?
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #10 kdy: 25 Října 2022, 13:58:46 »

Víte někdo, jak je to případně s tou možnosti vrátit se k částce z výzvy? O tom slyším poprvé
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #11 kdy: 25 Října 2022, 18:29:13 »

Patrně se tím myslí klasický blok, nejspíš na přestupek řidiče (teoreticky by asi šel blok, tj. příkaz na místě, i na sprdel provozovateli, ale pokud s tím pokutovaný skutečně souhlasí, tak je to dost fuk). To není žádná novinka, šlo to vždy, dokonce i rozjeté plnotučné řízení v libovolné fázi (třeba i v x-tém kole po odvolání či dokonce soudech) lze "vyřešit" tím, že se souhlasem obviněného bude rozhodnuto blokem a běžící řízení zastaveno pro překážku věci rozhodnuté. Liší se pouze ochota úřadů na takovou zkratku přistoupit.
IP zaznamenána

ddd

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #12 kdy: 25 Října 2022, 19:35:03 »

Ano změnili své standartní postupy...ono se toho na MHMP letos změnilo více..
[grammar nazi mode on] Vy máte na MHMP nějaké postupy týkající se standarty? Něco na způsob, že každou pokutu ceremoniálně tou vlajkou odmávnete?
Tak jsem zaměnil d a t... ::) a nevím proč píšete Vy máte na mhmp.. jen předávám informace, které jsem se dozvěděl, jelikož tam došlo k personální změně. Mimo jiné už tam nejsou dvě oddělení, ale jen jedno.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #13 kdy: 23 Listopadu 2022, 12:16:23 »

Tak už mi přišla pozvánka k ÚJ, shodou okolností se trefili na den, kdy zrovna odjíždím do ciziny, což v omluvence doložím kopií objednávky letenek. Záměrně tam nebudu dávat zpáteční cestu, a tak mě napadá, jestli bych přímo v té omluvence třeba neměl zmínit, že žádám o termín třeba za půl roku, protože po celou dobu budu v té cizině.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #14 kdy: 23 Listopadu 2022, 12:28:00 »

Pokud budete v cizině tak dlouho, je to jen významné plus pro Vás a úřad bych o tom neinformoval — koneckonců ptal se Vás na to? ;-)
Pokud Vás pozve v té  době, tak opět přece nemůžete… a získáváte další čas.
IP zaznamenána