30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh  (Přečteno 5917 krát)

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #15 kdy: 15 Prosince 2022, 17:07:12 »

Tak omluva byla zamítnuta a rozhodlo se v mojí nepřítomnosti. Odůvodněním jest:

"Protokol o ústním jednání o přestupku ze dne 29.11.2022 konaném v nepřítomnosti
obviněného z přestupku, neboť se na jednání nedostavil, správnímu orgánu byla pouze dne
24.11.2022 doručena omluva z ústního jednání z důvodu odletu na dovolenou v den konání
ústního jednání, tj., dne 29.11.2022 v 15:25 hodin. K tomu správní orgán uvádí, že tuto
omluvu z ústního jednání neakceptoval, neboť se obviněný omluvil těsně před konáním
ústního jednání a dále správní orgán konstatuje, že obviněný ani o náhradní termín ústního
jednání nepožádal, zároveň měl obviněný možnost se při ústním jednání seznámit se
spisovou dokumentací před vydáním rozhodnutí."

Tohle mi přijde fakt komické. Omluvil jsem se 4 dny před, co chtějí víc. Odlet jsem jim i doložil fakturou. Navíc, od kdy se kruci musí žádat o nový termín?!
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #16 kdy: 16 Prosince 2022, 00:30:28 »

Je to komické. V odvolání to zkuste na tom točit. To, že jste se omluvil podle mě nepřímo indikuje, že chcete být aktivní a chcete se účastnit ÚJ. V opačném případě byste se na ně vysral, protože víte, že ÚJ je vaše právo, nikoliv povinnost. 4 dny určitě není těsně. Navíc jste doložil alespoň nějaký důkaz. Za mě se jedná o zjevný účelový postup ze strany správního orgánu, který navíc nemá důvod nikam chvátat.

Na druhou stranu, kdybych si měl vsadit, tak bych sázel na to, že to MD podrží. Ale určitě se odvolejte. Slovy mistra: pro začátek blanketně.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 421
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #17 kdy: 16 Prosince 2022, 01:04:52 »

4 dny určitě není těsně.
Podle mě to je dokonce 5 dní předem :-)
A to opravdu není "těsně před ÚJ".
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 1 000
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #18 kdy: 16 Prosince 2022, 08:30:49 »

Já bych tam šoupnul rovnou podjatost. Však všude jinde úřady stanovují náhradní termínky bez keců ani nechtějí důkaz, že důvod není vymyšlený a vás tu na tom budou dusit.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #19 kdy: 16 Prosince 2022, 10:40:23 »

Ve starších vláknech jsem tu dohledal, že se jde točit na tom, že není součástí spisu záznam o projednání bez nepřítomnosti. Dělá Praha tuto chybu stále? Do spisu bych se rád vydal nahlédnout v tom týdnu po Vánocích. Očekávám, že spousta ouřadů bude mít volno, a tak by jeho zpřístupnění mohlo být komplikované.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #20 kdy: 16 Prosince 2022, 10:56:38 »

Já bych tam šoupnul rovnou podjatost. Však všude jinde úřady stanovují náhradní termínky bez keců ani nechtějí důkaz, že důvod není vymyšlený a vás tu na tom budou dusit.

Námitku jsem jim dnes odeslal, ale mám trošku obavu z toho, aby mi ji nevzali jako "odvolání". Byť to zní jako nesmysl, naposledy se mi stalo, že jsem po vydání rozhodnutí zaslal stížnost a námitku podjatosti, s vědomím, že mám ještě čas na odvolání a nedlouho na to mi přišel dopis, že moji stížnost odeslali na MD jako odvolání, protože to přišlo ve lhůtě a na názvu té písemnosti vlastně vůbec nezáleží. Tenkrát mě to tak nas..., že jsem to odvolání na MD doručil sám, s tím, že MHMP se nedá věřit.
« Poslední změna: 16 Prosince 2022, 12:06:24 od Doggazz »
IP zaznamenána

joekilla

  • Příspěvků: 69
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #21 kdy: 24 Prosince 2022, 00:11:34 »

Námitka podjatosti podaná po vydání rozhodnutí se posuzuje materiálně a považuje se za námitku odvolací. Nevím jak přesně vaše dřívější stížnost a námitka vypadala, ale obecně postupovali v rámci vymezeném judikaturou. I když o tom možná sami nevěděli, těžko říct. Teď jste ve stejné situaci, kdy jste poslal námitku po rozhodnutí.

Některé SO mají tendenci neuznat omluvu, která se jim nehodí do krámu, a odůvodnit to +- jakkoliv. Ale pozor, judikatura je všellijaká, (ne)uznávání omluv dost gumové. Rozhodně nespoléhejte na to, že když 9 z 10 SO podobnou omluvu uzná a ten 10. - váš ji neuzná, je jeho neuznání omluvy bez dalšího nezákonné. Doporučuji to velmi pečlivě a podrobně rozporovat, ověřit si splnění ustanovení správního řádu a přestupkového zákona o omluvách a naplnění podmínek specifikovaných zde: NSS 21.6.2013, 6 As 25/2013-23. Jinak reálně hrozí, že to SO2 podrží.
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #22 kdy: 27 Března 2023, 11:20:51 »

Tak mi přišlo rozhodnutí z MD. Rozhodnutí MHMP ruší a vrací k novému projednání správnímu orgánu, který rozhodnutí vydal. Důvodem jest ona neuznaná omluva. Co teď? MHMP mi znovu zašle pozvánku k ústnímu jednání?
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #23 kdy: 12 Května 2023, 11:56:11 »

Tak po delší nečinnosti si mě paní referentka znovu pozvala na ústní jednání. Má to být 1. 6., přestupek se stal před rokem 9. 6. Dá se to pak v případě omluvy uhrát na to, že další termín už bude následovat po a bude to tedy už déle než rok?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #24 kdy: 12 Května 2023, 12:11:19 »

Doggazz> Nedá. Roční promlčecí doba se restartuje mj. zahájením správního řízení.

edit: A také vydáním rozhodnutí o vině, což ve Vašem případě bylo někdy v listopadu/prosinci 2022. Do promlčení je ještě daleko.
« Poslední změna: 12 Května 2023, 13:27:00 od Číkus »
IP zaznamenána

Doggazz

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:MHMP Praha 9 Průmyslová 96kmh na 70kmh
« Odpověď #25 kdy: 06 Listopadu 2023, 15:06:22 »

Tady mohu oznámit WIN. MD to 2x vrátilo, jednou kvůli zamítnutí omluvy, podruhé kvůli stále nedodanému vyjádření k mojí námitce podjatosti. Poté nastalo delší ticho a pak přišlo od MHMP "usnesení o zastavení řízení", neboť zanikla odpovědnost za přestupek.
IP zaznamenána