30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli  (Přečteno 7292 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« Odpověď #15 kdy: 10 Srpna 2022, 11:55:40 »

... "zahájení řízení".

Potom ovšem podle mne není žádnou výhodou jít pátrat o co jde, protože nijak nezůročíte zmatky kolem doručování. Počkal bych až se úřad ozve, minimálně by vás měl informovat ještě před případným vydáním rozhodnutí. Pak teprve bych šel pro spis a omlátil jim o hlavu to doručování. Pokud ovšem rovnou vydají rozhodnutí, máte mimo to podivné doručování další neprůstřelný bod od odvolání:
Ust. § 36 odst. 2 SpŘ stanoví, že „Nestanoví-li zákon jinak, musí být účastníkům před vydáním rozhodnutí ve věci dána možnost vyjádřit se k podkladům rozhodnutí“.

Takže já bych nikam nechodil a nechal bych je nasekat chyby.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« Odpověď #16 kdy: 10 Srpna 2022, 12:08:11 »

Děkuji, pane pk202.
Udělám to tak. Bude aspoň větší zábava.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« Odpověď #17 kdy: 10 Srpna 2022, 14:21:38 »

Bacha, je-li to zahájení řízení, taky může jít o příkaz (a než namítnete, že v tom případě by v té poznámce stálo ne "zahájení řízení", ale "příkaz/rozhodnutí", tak si nejdřív vyhodnoťte, jak spolehlivá a závazná tahle metadata jsou).

Jsou zhruba 3 možnosti, jak se k tomu postavit. Buď si to vzít poslední den lhůty, tj. vykašlat se na zmatky s doručováním, ale doufat, že to nestandardní doručování souviselo s tím, že to posílali na poslední chvíli a 10. den už bude po prekluzi (i když jsem k tomu skeptický, moc si neumím představit, jak by něco takového úřad, byť neoficiálně, organizoval, zejména je-li to pošta v nějaké jiné lokaci než SO). Nebo to ignorovat a počkat na další úkon, a kdyby se náhodou ukázalo, že šlo o příkaz, hrát to přes neúčinné doručení fikcí. Nebo nenechat nic náhodě a poslat jim (ve lhůtě pro podání odporu vzhledem k možnému datu doručení fikcí) něco na tento způsob:

Vážení,

manželka mě informovala, že se mi pošta pokouší od vás doručit dopis, který nelze vydat jiné osobě ani vhodit do schránky. Bohužel si jej z důvodu dočasné nepřítomnosti v místě bydliště nemohu vyzvednout. Proto žádám o opakované doručení (volitelně třeba na jinou adresu, nebo e-mailem, se zdůrazněním, že se žádost týká pouze tohoto konkrétního dopisu, ne celého řízení či jiných budoucích písemností) a z procesní opatrnosti pro případ, že by obsahem této písemnosti (označené na obálce č. j. XYZ/2022) byl příkaz ve smyslu § 150 správního řádu, podávám tímto proti tomuto příkazu odpor.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« Odpověď #18 kdy: 10 Srpna 2022, 14:26:43 »

Ano, děkuji, určitě zvážím. Úřad je sice přes dva okresy, ale shodou okolností na mojí pravidelné trase. Takže nevyzvednu, ale budu si s nimi dopisovat.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« Odpověď #19 kdy: 10 Srpna 2022, 21:54:30 »

Nápad: Co třeba poslat odpor naslepo ?

"Proti příkazu č.j. XYZ/2022 podávám odpor."

Pokud je to příkaz měla by identifikace tímto č.j. stačit, pokud to příkaz není je to jedno.

 
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« Odpověď #20 kdy: 11 Srpna 2022, 07:57:25 »

pk202: No to je v podstatě přesně to, co mám jako variantu 3 výše (akorát to mám trochu víc okecané, kdyby to náhodou opravdu byl příkaz, aby z toho, že obviněný podává odpor, někdo nezkoušel odvozovat, zda a kdy mu bylo materiálně doručeno).
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« Odpověď #21 kdy: 11 Srpna 2022, 10:08:54 »

No já si pořád myslím, že k úplné výhře vede pouze ignorance , čekání na další krok úřadu a poté rozporování doručení fikcí.  Ale má to samozřejmě svoje rizika.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« Odpověď #22 kdy: 11 Srpna 2022, 10:18:27 »

Problém je, že ty skutečnosti vylučující uplatnění doručení fikcí pravděpodobně nemá Kokrhel123 jak prokázat. Fotka obálky je mu k ničemu, vůbec nic neprokazuje. Doručovatelka bude tvrdit, že ve schránce nechala výzvu i poučení a svědectví agenta manželky bude prohlášeno za účelové.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« Odpověď #23 kdy: 11 Srpna 2022, 15:00:20 »

Sleduji dva primární cíle:
1. získat čas, prekluze se blíží
2. přidat úřadu práci, aby mohl generovat chyby.

Pokud nechám obálku vrátit a za týden pošlu dopis s dotazem a odporem naslepo na úřad, tak:
Ad 1 - v případě příkazu nezískám nic.  Odpor bych posílal za týden tak jako tak, i kdybych obálku přijal poslední den úložné lhůty a byl v ní příkaz. V případě jiné listiny bude záležet na tom, jestli ji zašlou znovu a poběží nová lhůta. V tomhle se u úřadu nedá nic odhadnout, obzvláště když nevím, jen mlhavě tuším, o který případ jde).
Ad 2 - tady jde rozhodně o přínos, jsou to pro úřad úkony navíc, tedy možnost získání munice, plus sypání písku do soukolí.

Takže pocity z toho mám zatím poněkud ambivaletní. Uvidím, jestli zvítězí moje zvědavost a snaha minimalizovat rizika, nebo pasivita.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« Odpověď #24 kdy: 11 Srpna 2022, 19:13:23 »

Cíle 1 a 2 mají jasnou hierarchii - primárně je třeba postupovat tak, aby to maximalizovalo šance na WIN, a v tomto směru je obvykle efektivnější zkusit podpořit konkrétní životaschopný plán (i kdyby měl nějaké mouchy a ani zdaleka to nebylo ložené), než střílet do vzduchu a čekat na náhodnou chybu protistrany. Teprve pokud buď není co ztratit, nebo je to s primární strategií mimoběžné, lze optimalizovat na maximalizaci jalové zátěže pro SO.

Já osobně radši vím, na čem jsem, než mít polomrtvou kočku někde v krabici. Ale pokud aspoň zhruba tušíte, o co by se mohlo jednat, jsou relevantní všechny nastíněné strategie. Je-li reálně možné, že se hraje o dny do prekluze, zkusil bych znovu nasadit agenta, který se zatím velmi osvědčil, aby zkusil ještě vylepšit důkazní situaci ohledně nedoručení fikcí. Např. by mohl dojít na poštu, neúspěšně zkoušet dopis vyzvednout a znovu vyfotit obálku s neodtrženým poučením, ideálně s aktuálními novinami někde na pozadí ... :)
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« Odpověď #25 kdy: 31 Srpna 2022, 12:16:28 »

Po vyhodnocení rizik jsem šel do polomrtvé kočky v krabici. Určitý odhad případu přece jen mám. Agent již nepoužit.
Považuji za správné (když už si je platím) vystavovat úředníky nutnosti vykonávat jiné úkony než rutinní. Takže odešlo včasné multipodání s různými body, včetně mírně modifikovaných těch, které navrhoval pan hh. Zatím ticho, tedy nenastalo ani opětovné doručování původního dokumentu, o něž jsem žádal, ani žádné nové.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« Odpověď #26 kdy: 20 Října 2022, 21:19:46 »

Na základě mého multipodání úřad zaslal dokument znovu, sice měl kecy, ale zaslal. Bylo to "Oznámení o pokračování řízení o přestupku a o možnosti seznámit se s podklady pro vydání a před vydáním rozhodnutí ve věci se vyjádřit k podkladům rozhodnutí."
Akorát jsem ve svém multipodání žádal mimo jiné o sdělení, z jakého zákonného důvodu úřední osoba zvolila tento způsob doručování. Jelikož se k tomu úředník vyjádřil vyhýbavě prostým konstatováním, že zákon takové doručování umožňuje, v následném vyjádření jsem tento svůj dotaz zopakoval. A zdůraznil, že jeho původní odpověď neodpovídá na položenou otázku, a ať sdělí konkrétní zákonný důvod. Zatím nic nepřišlo.
Zahájit proti provozovateli v tomto případě již nemohou, údajný přestupek se stal 2021, takže prekluze. A já jako nahlášený řidič jen čekám, jak se k mému vyjádření ouřada postaví. Třeba se konečně dozvím ten důvod, který mne fakt zajímá.
IP zaznamenána