30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zábor veřejného prostranství §5  (Přečteno 7141 krát)

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
[WIN] Zábor veřejného prostranství §5
« kdy: 14 Července 2022, 10:30:17 »

Dobrý den.
Řeším "zábor veřejného prostranství dle §5", kdy po ignoraci lístku od MP přišel příkaz od MÚ.
Po zaslaném odporu přišlo "pokračování v řízení", s pozvánkou na ústní jednání.
Souhlasil jsem s jednáním bez přítomnosti a vysvětlením, že dané auto jsem ten den neřídil, ani nezaparkoval a dále odpírám se jakkoliv vyjadřovat dle čl.37.
Teď přišlo vyzvání k "seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí" s možností se vyjádřit k průběhu řízení.
Otázka je: jít tam?
Ono se není moc s čím seznámit, vše co mají, už napsali v prvotním příkazu. Tam je dokumentace přestupku MP bez ztotožnění řidiče. Nic víc nemají.
Je mi divné, že to teď nezastavili.
Děkuji za každý názor.

IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #1 kdy: 14 Července 2022, 10:43:57 »

Ja jsem od prirody zvidavy clovek, takze bych se tam zasel do spisu podivat.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #2 kdy: 14 Července 2022, 10:48:54 »

Je to Praha 10? Pokud máte DS, klidně bych znovu napsal, že jsem na místě neparkoval. Podle mě jen otravují.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #3 kdy: 14 Července 2022, 10:59:29 »

Praha 10 to není, je to Ostrava. Věnoval jsem tady tomu pár "chvil", abych nasbíral co nejvíc informací, proto mě překvapilo co přišlo.
Jaké jiné rozhodnutí by mohlo přijít? Je to §5, řidiče nemají, přiznání nemají.
Je to standartní postup z MÚ?
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #4 kdy: 14 Července 2022, 11:11:35 »

Samozrejme. Oni vas klidne upali na hranici. Rozhodnuti prijde vinen, o tom ani na vterinu nepochybujte. Mozna to SO2 zrusi, mozna podrzi a zrusi to az soud. Ze urednik vyda rozhodnuti v rozporu se zakony je uplne jedno, jeste ho pochvali, ze tu carodejnici usvedcil. Nebavite se se soudcem, ale s inkvizitorem a popirani je dukaz viny...
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #5 kdy: 14 Července 2022, 11:53:07 »

Citace
Jaké jiné rozhodnutí by mohlo přijít?

Jiné rozhodnutí, než že jste vinen přestupkem, čekat nelze. Kdyby vás chtěli nechat být, tak řízení o přestupku se zastavuje "pouhým" usnesením a tam není potřeba vás seznamovat s žádnými podklady.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #6 kdy: 14 Července 2022, 12:07:41 »

Dobře. Zajdu tam, zopakuji, že vozidlo jsem neřídil, dál nic k tomu nemám.
Oni vydají rozhodnutí vinen, já podám odvolání a pak se uvidí.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #7 kdy: 14 Července 2022, 12:14:20 »

Určitě si pořiďte skrytý audiozáznam - na telefon stačí. Nejsem si úplně jist, jestli je moudré tam něco říkat. Já bych si v takové situaci nafotil spis a oznámil orgánu, že se vyjádřím písemně do 5 dnů. Můžete se jich ale zkusit zeptat (a to si fakt ideálně nahrajte), z čeho dovozují, že jste vy pachatelem přestupku. Na to bych opravdu chtěl slyšet face-to-face odpověď a tu odpověď si i náležitě nahrát. Kecy o tom, že vám chtějí šetřit čas a sledují zásadu hospodárnost správního řízení jsou na-přes-držku.

Dle mého amatérského názoru opravdu jen otravují a doufají, že se vystresujete a nedotáhnete to. Lidi se naučili se záborům bránit a tak úřady zkouší agresí, kdy obviňují provozovatele a i bez důkazů to nechtějí pustit. V kuchyni dokonce máme případ, kdy kreativní přestupková komise stíhá za zábor majitele, otevřeně přiznává, že řidič ji nezajímá, neboť vlastnictví zavazuje.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #8 kdy: 14 Července 2022, 12:31:06 »

Dobře, prozatím děkuji všem.
IP zaznamenána

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #9 kdy: 01 Srpna 2022, 18:17:48 »

Zdravím vespolek. Takže, do spisu nahlédnuto. Jak se dalo čekat, nic nového v něm nebylo. Jediné co by stálo za zmínku, tak poznámka, že jsem bez omluvy nebyl na ústním jednání. Přitom sami psali, že dle §80 odst.4 tam nemusím. Což jsem jim předtím do vyjádření napsal.
Dál mi ještě v mezidobí poslali "sdělení správního orgánu" kdy mi vysvětlili, že v této věci vystupuji jako provozovatel vozidla a jako takový mám určité povinnosti a když půjčím vozidlo kamarádovi, tak musím zaplatit a vyřídit si to mezi sebou. A ještě mi naznačili, že podáním odporu jsem si vlastně přitížil a bude to asi horší.
Teď budu čekat na rozhodnutí, ale co napsat do odvolání, to nevím. Vždyť se nic nezmění. A jak se bránit proti naroubování objektivní odpovědnosti na §5, to zatím netuším.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #10 kdy: 01 Srpna 2022, 19:37:38 »

Podle Vašeho popisu by to mělo jít jednoduše vyhrát. Raději sem ale nahrajte podklady v anonymizované podobě.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #11 kdy: 02 Srpna 2022, 05:41:36 »

Dál mi ještě v mezidobí poslali "sdělení správního orgánu" kdy mi vysvětlili, že v této věci vystupuji jako provozovatel vozidla a jako takový mám určité povinnosti a když půjčím vozidlo kamarádovi, tak musím zaplatit a vyřídit si to mezi sebou. A ještě mi naznačili, že podáním odporu jsem si vlastně přitížil a bude to asi horší.
Můžete sem toto sdělení (po anonymizaci) hodit? Vypadá to trochu jako nahrávka na smeč.

Odemknul jsem vám jedno téma v Kuchyni (na které zřejmě výše odkazoval johncreek), ať máte představu, do čeho jdete. Důvod, proč SO mlží, že provozovatel má určité povinnosti, ovšem bez citace konkrétního předpisu, který by tu údajně porušenou povinnost měl uložit, je jednoduchý, žádná taková povinnost "zaplatit a vyřídit si to mezi sebou" neexistuje. Otázka je, co vlastně SO úkonem sledoval - běžně se takové bububu dělá, pokud orgán zkouší někoho manipulovat (aby akceptoval blok, nepodával nějaký opravný prostředek ...). Ale v situaci po podání odporu a před vydáním rozhodnutí to nedává smysl.
IP zaznamenána

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #12 kdy: 05 Srpna 2022, 08:23:11 »

Dnes to nahraju.
IP zaznamenána

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #13 kdy: 05 Srpna 2022, 11:09:59 »

Jistě si povšimnete, že je to v ženské osobě, celé to jde na vrub ale mě.
IP zaznamenána

adder78

  • Příspěvků: 30
    • Zobrazit profil
Re:Zábor veřejného prostranství §5
« Odpověď #14 kdy: 05 Srpna 2022, 11:19:28 »

další
IP zaznamenána