30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]  (Přečteno 6740 krát)

Ladislav Laker

  • Příspěvků: 124
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #15 kdy: 12 Července 2022, 22:10:29 »

Že státní poznávací značka je něco zcela jiného než registrační značka - to je dobře vidět při výrobě duplikátu za poškozenou registrační značku.
Správní poplatek je 600 Kč a vypisuje se formulář nesmyslně nazvaný „Žádost o vydání tabulky s registrační značkou“. Mimochodem, ten název je opět nesmysl, protože ve skutečnosti jde o "žádost o vydání tabulky se státní poznávací značkou", neboli - s použitím legislativní zkratky - "žádost o vydání registrační značky"[/b]).
V tomto případě státní poznávací značka zůstává stejná tak, jak je zapsána v registru silničních vozidel. Vy požadujete po úřadu pouze jednu plechovou registrační značku, nikoli (jinou) státní poznávací značku.

Naprosto zmateně jste popsal jiný případ v citátu z (popleteného) textu zákona:
Citace
Dále § 7b ZPK - RZ je zde evidentně užito ve smyslu SPZ na přání a SPZ elektrického vozidla, protože jde o údaj, který se zapíše do RMV a slouží k identifikaci vozidla. Pak dává smysl i to, že § 7b ZPK rozlišuje "RZ" a "tabulku RZ" (viz. odst. 2 - RZ se zapíše do RMV, tabulku RZ dostane žadatel). To samé odst. 7 - RZ se přidělí vozidlu (zapíše do RMV), "Tabulky s přidělenou registrační značkou" dostane žadatel.
To všechno jsou naprosté nesmysly. Neexistuje nic co by se nazývalo "tabulka RZ", ani "tabulka s přidělenou registrační značkou". Registrační značka se nepřiděluje - ta se vydává. Samotná RZ je přece jen ta plechová tabulka! Přečtěte si legislativní zkratku v těch třech zákonech. Ta legislativní zkratka zní "registrační značka", nikoli "tabulka registrační značky". A "registrační značka" je legislativní zkratkou pro "tabulku s přidělenou státní poznávací značkou". Lituji, o opakovaných nesmyslech nemá cenu diskutovat.

Pojem RZ nemůže být nikdy libovolně zaměněn za pojem SPZ, protože to jsou dva různé pojmy. Ale jsem rád, že uznáváte, že  v zákoně jsou pitomosti a že takto to ve skutečnosti nikdy neprobíhá.

Takže popíšu jak je to ve skutečnosti se značkou na přání: vlastník/provozovatel požádá o (jedinou) SPZ na přání pro silniční vozidlo. Tuto (jedinou) SPZ úřad přidělí silničnímu vozidlu, zapíše ji do registru silničních vozidel a vytiskne technický průkaz a OTP s touto SPZ. Teprve pak si přijde vlastník/provozovatel  pro papíry a k nim mu úřad vydá dvě nově vyrobené plechové registrační značky. A pokud některou RZ poškodí, dostane třetí, čtvrtou, pátou, .... To všechno jsou RZ, nikoli SPZ. Státní poznávací značka (SPZ) je pouze jedna jediná, je v databázi registru - nelze ji poškodit, ztratit, odcizit, zabavit. SPZ je věčná. Ale to už jsem zde psal dvakrát. 
« Poslední změna: 12 Července 2022, 22:38:46 od Ladislav Laker »
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #16 kdy: 12 Července 2022, 23:45:29 »

„Žádost o vydání tabulky s registrační značkou“. ... ve skutečnosti jde o "žádost o vydání tabulky se státní poznávací značkou",
Co mi to jenom připomíná?
SPZ = RZ = číslo přidělené vozidlu zapsané v RMV
tabulka (s přidělenou) SPZ = plech = tabulka RZ

Podívejte se, já mám jenom jedny nervy. Napsal jsem vám, že pokud chcete konstruktivní diskuzi, tak máte napsat něco "objektivně přezkoumatelného" a nikoli pouze vaše dojmy. Až se vám bude chtít vést dialog a nikoli pouze zcestný monolog založený na překrucování jinak funkční zkratky SPZ = RZ, můžete se sem kdykoli vrátit.

Vrásky mi to nedělá, protože cílem není podlehnout vašemu trollení a nebo vás dokonce přesvědčit; každý si může udělat obrázek o tom, zda dává větší smysl formulace
a) "tabulek tabulek s přidělenou státní poznávací značkou" (ve smyslu RZ = tabulka s SPZ), nebo
b) "tabulek se státní poznávací znčkou" (ve smyslu RZ = SPZ).
A pokud tomu náhodou opravdu nerozumíte, tak je mi vás sice líto, ale více času tomu opravdu obětovat nehodlám.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #17 kdy: 13 Července 2022, 06:09:48 »

Podívejte se, já mám jenom jedny nervy [...] více času tomu opravdu obětovat nehodlám.
Já děkuji za nervy i obětovaný čas. Když se zde LL objevil a začal z čisté vody suverénně radit, nebyl jsem si jistý, co si o tom myslet. Především díky vám je nyní asi nejen mně jasné, na jakou hodnost zde LL aspiruje.

(Mam jenom ja dojem, ze se sem vratil pod dalsi identitou jiz drive oblibeny prispevatel se zbytnelym pocitem vlastni neomylnosti?)
Pocit neomylnosti je společným jmenovatelem, ale jinak jsou jejich styly jedinečné a nenapodobitelné. A tenhle mi povědomý není, tipuji nový exemplář.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #18 kdy: 13 Července 2022, 08:38:46 »

Tak nějak laicky bych předpokládal, že to je to samé, možná někdy za komunismu se to v zákonech a vyhláškách nazývalo pouze SPZ, pak se postupně přešlo v rámci slaďování s předpisy EU na RZ.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #19 kdy: 13 Července 2022, 11:28:24 »

Také jsem si nebyl ze začátku jistý, co si o panu LL myslet - suverénní odpovědi mohou mít v zásadě dva (v různých podmnožinách pak více) důvody, které se musí nechat "vykrystalizovat". Tak aspoň už teď tušíme, co čekat.

Popravdě mi to jednoho bývalého frekventanta tohoto fóra připomnělo, ale na jméno si nevzpomínám a zatím nemám ani motivaci to hledat. Kromě toho mám dojem, že tu tehdy ani nepobyl dost dlouho na to, aby si od oktavánů vysloužil přiléhavou přezdívku (panu LL můžeme dát prozatím pracovní označení "strašný Láďa").
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #20 kdy: 13 Července 2022, 12:42:48 »

Závěrem chci poslat díky moderátorům za odplevelení fóra včasným rozdělením vlákna. Je to zábavná diskuze, leč z kategorie exot-bizár.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #21 kdy: 13 Července 2022, 20:48:33 »

IZS: byl to Tacecek, neboli úředník z brněnského magistrátu (ODSČ) a pravděpodobně bývalý spolužák jistého úředníka z JMK.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #22 kdy: 13 Července 2022, 21:18:38 »

>ViktorN: Tacecek to zcela jistě nebyl, neboť
1) se zde na fóru vyskytoval naopak velmi intenzivně, a
2) se tato kauza odehrála poměrně dávno předtím, než bych si dovolil něčí kompetence nebo motivaci soudit.
Jsem sice rád, že vám Kupčík tolik utkvěl v paměti, ale je třeba to zase nepřehánět.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #23 kdy: 13 Července 2022, 21:50:57 »

Tacecek výrazný styl neměl. Nebylo to ani žádné extra hluboké krytí, sice psal relativně normálně a občas dokonce i konstruktivně radil, ale pocit, že to vidí z druhého břehu, mělo víc lidí dlouho předtím, než jeho identita vyšla definitivně najevo.

Zajímavý exot byl SYeti - především tedy tím, jak se sem vracel asi pod 10 dalšími nicky. A z nedávné doby pan "kondenzátorem proud neteče" jungvoj. Když to tak vezmu, máme docela štěstí, že se zde exoti a trolové zjevují jen sporadicky.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #24 kdy: 13 Července 2022, 23:44:12 »

IZS: jj, také si nemyslím, že by se Tacecek reinkarnován vrátil. Já jen reagoval na Vaši větu: „…Popravdě mi to jednoho bývalého frekventanta tohoto fóra připomnělo, ale na jméno si nevzpomínám…“  :)

hh: exoti a trolové sice občas pobaví, ale po pravdě řečeno — na pobavení by zde bohatě měla postačit náplň vlákna „Výroky a citáty“…  ;)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #25 kdy: 14 Července 2022, 10:39:10 »

hh> Mel jsem na mysli odbornika na datove prenosy a ex vedouciho manazera firmy Motorola. Ale ted jsem koukal, ze ten zde ma novy thread pod vlastnim nickem, takze zrejme mate pravdu a tohle bude nejaky novy odbornik.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #26 kdy: 14 Července 2022, 17:57:03 »

Jak jste přišli na to, že Tacecek byl Kupčík? :D Co ho odhalilo?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #27 kdy: 14 Července 2022, 21:56:22 »

johncreek: Tacecek byl delší dobu divnej a občas se vyjadřoval hodně zvláštním způsobem (povaha úředního parazita v něm byla zřejmě velmi hluboce zakořeněná). No a když jsem se zde zmínil, že uvažuji podat na Kupčíka TO, tak mi začal psát SZ a byl na to strašně moc zvědavej. Až moc. Pokusil jsem se na něj nachystat past, do které se chytnul na první dobrou. Pak jsem šel nahlédnout do spisu a jeho nadřízený odmítnul mi umožnit nahlédnout do spisu jednoho mého případu (ve kterém se měly vyskytovat pasáže z části fóra, kam měl přístup jen omezený počet členů), začal na mne vulgárně řvát a hrozil že mne nechá vyvést městskou polucií. O dva dny později (pokud si dobře vzpomínám) jsme s Františkem (kterého jsem promtně kontaktoval) a ještě jedním kolegou šli navštívit osobně Kupčíka a nahlédnout do spisu, kde byly vytištěné sejmuté obrazovky. A na nich bylo už vidět, pod jakým jménem byl přihlášený…
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #28 kdy: 14 Července 2022, 22:33:45 »

Jednak mi přijde jako ryzí akt debility zakládat do spisu screeny s fóra ještě s loginem :D Jako jasně, nemělo by mě to překvapovat - překvapuje mě spíš, že když věděli, že tam nejspíš ještě polezete, že to nedali pryč :D Druhak, osobní setkání muselo to stát za to :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:SPZ v. RZ [Odděleno z Stání s jinou spz]
« Odpověď #29 kdy: 15 Července 2022, 08:38:04 »

Co osobní setkání! To bylo přímo intimní setkání, když jsme my tři jeli na těsno s Taceckem výtahem do jeho kanceláře. Bylo na něm vidět, jak je hodně nervózní… :-)
IP zaznamenána