30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Kontrola čipu/očkování psa  (Přečteno 3750 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola čipu/očkování psa
« Odpověď #15 kdy: 26 Prosince 2022, 22:56:27 »

..říkali na Nově :D
no když to ale neřikali na síenen prima ňůs tak to pravda nebude :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 018
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola čipu/očkování psa
« Odpověď #16 kdy: 26 Prosince 2022, 23:07:52 »

Zrovna tady bych se Novy trochu zastal.

Dle mých informací se věc má tak, že od 01.01.2023 má vstoupit platnost povinnost psy registrovat do centrálního registru. Problém ovšem je, že tento centrální registr doposud neexistuje a pravděpodobně v dohledné době existovat nebude, takže tato povinnost je nesplnitelná.

Nabízí se mj. 2 věci:

1. DDoS: Chovatelé psů se budou sami ve velkém udávat, že nesplňují zákonem danou povinnost.

2. Podnět k ÚS na zrušení zákona udávajícího nesplnitelnou povinnost.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola čipu/očkování psa
« Odpověď #17 kdy: 27 Prosince 2022, 02:05:47 »

Tu povinnost registrovat mají ale pouze veterináři, chovatelé psů ne, ti mají pouze povinnost psa nechat očkovat a v nějakých asi tříletých intervalech přeočkovat, a možná i očipovat, i když i tuto povinnost mají spíš veterináři, že jí mají provést při očkování nebo přeočkování, pokud to dobře chápu.
« Poslední změna: 27 Prosince 2022, 02:10:48 od alo.is »
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola čipu/očkování psa
« Odpověď #18 kdy: 27 Prosince 2022, 08:46:49 »

já jsem chtěl jen dodat, že (bohužel) skutečně tchýni na Slovensku mám, je teda už bývalá (naštěstí), ale já jí tak pořád říkám  :D
A co bych nemohl venčit jejího psa, který tu je na týden - to ho snad čipovat nemusí - tedy ona jako majitel, ne ?

ale jak říkáte, zabavení psa a ať si pro něj majitel přijede je riziko. byť jen teoretické, útulky pro psy jsou většinou plné a ještě aby jim tam sváželi psy zabavené ...  :)
IP zaznamenána
Concorde

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola čipu/očkování psa
« Odpověď #19 kdy: 27 Prosince 2022, 09:38:06 »

Já bych byl opatrný s tvrzením o tchyni ze Slovenska a jejím vlastnictví psa.... dokud bych nezjistil, že převozem čokla bez nějakého dalšího papírování nebyl spáchán jiný typ přestupku....

Jinak je to §5e zákona 166/1999.

Chovatel do registru má přístup - a to pouze za účelem zápisu čísla svého telefonu, jinak pouze nahlížení. A pozor - do registru má pochopitelně přístup orgán veřejné moci, takže kdejaký fízl může dohledávat telefonní číslo každého chovatele, který neprozřetelně svoje číslo registru poskytne.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 627
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola čipu/očkování psa
« Odpověď #20 kdy: 27 Prosince 2022, 11:32:02 »

Je zjevně nezdravá společnost, ve které se už i vlastnictví psa stane prostředkem špiclování.
(To já jen tak na okraj.)
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola čipu/očkování psa
« Odpověď #21 kdy: 27 Prosince 2022, 11:41:18 »

concorde: Pozor! Pes musi byt ocipovan (nebo tetovan) a hlavne mit evropsky pas.

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/carry/animal-plant/index_cs.htm
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 909
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola čipu/očkování psa
« Odpověď #22 kdy: 27 Prosince 2022, 17:47:58 »

Info od naší veterinářky. Komora se tomu vehementně brání s ohledem na finanční náročnost a případné nutnosti zvyšovat příspěvky, atd.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola čipu/očkování psa
« Odpověď #23 kdy: 29 Prosince 2022, 00:43:37 »

Tady je krásně vidět, jak je náš stát zkurvenej. Místo toho, aby poskytoval občanům servis a zázemí, soustředí se jenom na to jak je voholit a vymáhat dokonce i nesplnitelné nesmysly.
Kdyby byl stát k něčemu tak když už zavádí nějaké povinosti, tak by současně s poviností očipovat každého psa zavedl vlastní bezplatný registr, do kterého by měl každý chovatel psa povinost do x dnů od očipování čip a psa oproti prokázání totožnosti zaregistrovat. Na poště, datovou schránkou, atd. Těch cest je fůra. A neházel by to na nějakou komoru veterinářů.
Když se zamyslím - jaké právo mně legitimovat má veterinář ? Takže když vezmu nějakého Azora, nechám mu nastřelit za 350 CZK čip a uvedu jméno a adresu souseda tak je celý registr stejně na h.... pokud je tím myšleno, že se tím dá prokázat komu nějaký zaběhlý pes co pokousal kolemjdoucí patří.

Já jsem psa zaregistroval ve třech různých registrech hlavně kvůli sobě, kdyby se náhodou někde zaběhl. Počítám se mezi zodpovědné a poctivé chovatele, ale ne každej je takovej.
IP zaznamenána

Medojed

  • Příspěvků: 342
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola čipu/očkování psa
« Odpověď #24 kdy: 29 Prosince 2022, 02:41:42 »

Technická otázka, kdo vlastně zodpovídá za funkčnost toho čipu, resp. správnost informací v něm? Třeba se Azor připletl k silnému elmag. poli, shodou okolností na 125kHz, a čip už nečipuje.

Když to připodobním k autu, před jízdou provedu kontrolu, že na vozidle je RZ -> vidím RZ = je tam čitelná RZ.
Proti tomu u psa -> tuším, že je tam čip = vůbec nemohu ověřit, že je čitelný.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola čipu/očkování psa
« Odpověď #25 kdy: 29 Prosince 2022, 08:26:17 »

njn, ale jak prokážete že tam ten nefunkční čip je či byl, asi jedině účet od veterináře...
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Kontrola čipu/očkování psa
« Odpověď #26 kdy: 29 Prosince 2022, 23:19:51 »

V rozumné společnosti by stačilo prohlášení, že čip v psovi v danou chvíli byl, zařízení ke čtení nefungovalo a je na správním orgánu, aby prokázal opak.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.