30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fotografie - Ramer 10C  (Přečteno 808 krát)

Sudaler

• OSBID
  • *
    • Zobrazit profil
Fotografie - Ramer 10C
« kdy: 23 Června 2022, 06:59:19 »

Dobrý den,
mám odstartované správní řízení kvůli překročení nejvyšší povolené rychlosti na výjezdu z obce. Změřeno bylo civilní Octávií.

Prosím, pomohli byste mi zhodnotit fotografii ve spisu pořízenou Ramerem 10C?

Oproti návodu mě napadá pouze chybějící údaj o délce vozidla a skutečnost, že se vozidlo nenachází celé v oblasti radarového svazku.
Předem děkuji a přeji pěkný den.
IP zaznamenána

concorde

• hard core 30kmh.cz
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Fotografie - Ramer 10C
« Odpověď #1 kdy: 23 Června 2022, 08:20:38 »

délka vozidla už není mezi povinnými údaji na výstupu z Rameru. několik let.

důležité je, jak se k tomu postavila soudružka na SO1. Mají nějaké předepsané úkony pro práci se snímkem a pokud je neudělá - nenapíše do rozhodnutí, dá se s tím docela dobře operovat.

jinak je snímek poměrně chudý na závady. chybí tam velké odrazové plochy, chybí tam jiné vozidlo, které by mohlo tvořit reflexy ....
IP zaznamenána
Concorde

Sudaler

• OSBID
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 23 Června 2022, 13:43:17 »

Moc děkuji za zhodnocení.

V tuto chvíli jsme ve fázi, kdy je nařízeno ústní jednání. Sprostá podezřelá je v pokročilém stádiu těhotenství a brzy porodí, takže je dost možné, že se bude s termínem ústního jednání křížit termín nějakého zdravotního úkonu.

Pravděpodobně se tedy omluvíme a následně budeme požadovat doložení návodu k měřícímu zařízení a výslech svědků.

Z jednání se soudružkou ze SO1 začínám cítit nervozitu - problém byl se vůbec dostat ke spisu. Pošleme co nejdříve nějaké stížnosti (znemožnění nahlížení - soudružka prý měla pauzu na oběd; a špatné doručování - úřad nenechává písemnosti doručené fikcí vhazovat do schránky, ale vrací je zpátky).

IP zaznamenána

concorde

• hard core 30kmh.cz
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 23 Června 2022, 14:03:21 »

na vracení zásilek zpět  na národní výbor je potřeba si dát pozor. Úřad pro takové jednání musí mít důvod - obvykle třeba že v domě bydlí dva jedinci stejného jména a příjmení, případně tam bydlí protistrany nějakého sporu.

pokud taková situace u Vás, není, je potřeba napadnout jejich (ne)doručování při jednání a případně i u odvolání a třeba nakonec bude muset rozhodnout i správní soud, protože to přesně zákon nepopisuje. Jen naznačuje.

osobně jsem takový případ donesl až právníkovi pod nos, protože kasační stížnost už jsem nemohl já a vyhráli jsme. Ale tam SO1 doručoval velmi zajímavě - dopisy, které moc nechtěl, aby můj kamarád dostal nechával vracet na úřad a dopisy, které chtěl aby měl, nechával vhodit. Soud jim to omlátil o hlavu a kamarád nakonec vyhrál na celkovou prekluzi, protože Teplicím se pak už nechtělo začínat se mnou a ním znovu  :D. A kámoš nepřišel o papíry, protože jinak by měl 2 tříbodové přestupky za rok....

těhotenství i období po porodu s sebou jistě nese spoustu zdravotních úkladů, od ranních nevolností po bolest zad a všeho okolo a SO1, který by toto nebral v potaz by byl snad krajem umravněn. SO1 má pak takové nápady, že si obviněná měla zařídit zmocněnce.... ale to je právo, nikoli povinnost... ovšem SO1 veden touhou po penězích často dělá zbytečné chyby a to se nám vždy hodí... tak je nechte ty chyby dělat :-)
« Poslední změna: 23 Června 2022, 14:10:29 od concorde »
IP zaznamenána
Concorde

concorde

• hard core 30kmh.cz
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 24 Června 2022, 08:04:25 »

ještě doporučuji přečíst článek od DFENSE na téma vyhodnocování snímků z radarů

https://road-fens.cz/jak-se-vyhodnocuji-snimky-z-radaru-ramer/

IP zaznamenána
Concorde

Sudaler

• OSBID
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 24 Června 2022, 22:37:58 »

V tomto případě se jedná také o Teplice. Řešil jsem s nimi již více přestupků. Úřad je optimalizovaný na výběr pokut za každou cenu, nezastaví se před ničím, ani před odvoláním, kdy krajský úřad  cokoli podrží. Zákony si ohýbají, jak se jim zrovna hodí a jejich úředníci jsou drzí jak lázeňské veverky.

Ale k věci. Podle zkušeností, které mám, predikuji, že pokud uvedu jako odvolací důvod nějakou chybu ve vedení správního řízení - zde např. problém s nahlédnutím do spisu a doručováním, SO1 i SO2 to shodí na tom, že sice došlo k pochybení, ale na svých právech jsem nebyl krácen, protože jsem se nakonec ke spisu dostal a písemnosti byly také doručeny, neboť si je sprostá podezřelá vyzvedla. Myslíte tedy, že je vhodnější, pokud si nějakou písemnost nevyzvedne? Reálně se to opravdu může stát, aniž bychom obstruovali. Předpokládám, že čerstvě po porodu nepoběží na poštu pro dopis.

Nevím, kolik máte s parazity v TP zkušeností, ale letmo házím odkazy na pár mých zajímavých:
- https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9346.msg101078#msg101078
- https://www.30kmh.cz/index.php?topic=9934.msg107640#msg107640 (zde byla dokonce podána správní žaloba)

IP zaznamenána

Sudaler

• OSBID
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 01 Srpna 2022, 11:37:40 »

osobně jsem takový případ donesl až právníkovi pod nos, protože kasační stížnost už jsem nemohl já a vyhráli jsme. Ale tam SO1 doručoval velmi zajímavě - dopisy, které moc nechtěl, aby můj kamarád dostal nechával vracet na úřad a dopisy, které chtěl aby měl, nechával vhodit. Soud jim to omlátil o hlavu a kamarád nakonec vyhrál na celkovou prekluzi, protože Teplicím se pak už nechtělo začínat se mnou a ním znovu  :D. A kámoš nepřišel o papíry, protože jinak by měl 2 tříbodové přestupky za rok....
Podali jsme na doručování stížnost, se kterou si nyní Teplice vytřeli ánus.
Prosím, byl byste tak hodný a poskytl např. anonymizované znění rozsudku NSS, příp. číslo jednací? Rád bych podal žádost o přešetření způsobu výřízení stížnosti.
Děkuji :)
IP zaznamenána

concorde

• hard core 30kmh.cz
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 01 Srpna 2022, 15:49:19 »

já už s tím člověkem nejsem v kontaktu a popravdě on je dost bordelář ... tak bych se divil, kdyby to našel. Ale hned mu jdu psát, třeba překvapí  :)
IP zaznamenána
Concorde