30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: u koho máte POVINNÉ RUČENÍ  (Přečteno 4254 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:u koho máte POVINNÉ RUČENÍ
« Odpověď #15 kdy: 21 Června 2022, 21:03:16 »

Ahoj, rád bych pro jednu osobu v rodině sehnal nové povinné ručení. Nyní má ta osoba cca 13 let staré MPV s objemem motoru 1.8, v minulosti asi 4 drobné nehody (ťukance na parkovištích) a 1 velkou s usmrcením (kde byla nakonec vina 50:50). Dnes platí u Generali 9200 Kč ročně, je v tom ještě pojištění předního skla do 16 000 Kč.

Má smysl zkoušet různé ty srovnávače? V této oblasti se vůbec nevyznám a nerad bych této osobě ještě pohoršil, nepotřebujeme asi úplně to nejvýhodnější, ale pokud by se dalo ušetřit, tak by to bylo fajn. Toto pojištění jí sjednal prodejce auta, údajně velmi výhodné.. :D Nemám přehled, jestli by někde taková osoba s takovou historií nehod mohla někde realně dostat něco lepšího.

Díky za odpovědi/doporučení
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:u koho máte POVINNÉ RUČENÍ
« Odpověď #16 kdy: 22 Června 2022, 08:50:17 »

Chybi dulezity udaj: jak dlouhou ma ta osoba historii povinneho ruceni, kolik mesicu si plati/platila nejake povinne ruceni pod svym RC. Jinak mne se nejvic dlouhodobe osvedcuje  tento srovanvac/vyhledavac (popripade tento - oba vedou do stejne firmy, PFP Liberec).
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:u koho máte POVINNÉ RUČENÍ
« Odpověď #17 kdy: 22 Června 2022, 09:50:53 »

Opravdu si dejte do Googlu srovnavac nebo kalkulacku povinneho ruceni, nic snazsiho neexistuje. Vsechny vraci velmi podobne vysledky, co se tyce cen i ochotnych pojistoven, ja jen na zacatku vzdy zavru rovnou ty, ktere chteji email a telefon. V dotazu chybi zasadni veci pro vypocet, tedy bydliste, vek, vykon motoru, terminy nehod. Za naprosto bezne auto, ridic nema trvale bydliste ve velkem meste, mi to vyhazuje kolem 2500-3000 od vice pojistoven, po zadani bonusu na rodne cislo je to kolem 2000-2500 Kc. Za obycejne sklo se priplacelo kolem 500-1000 rocne, za takto drahe uz v te pojistce jen za sklo je 1000-2000 Kc.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:u koho máte POVINNÉ RUČENÍ
« Odpověď #18 kdy: 22 Června 2022, 11:02:32 »

Děkuju za odkazy. Ptal jsem se hlavně proto, abych se vyhnul nějakým případným podrazům/scamům :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:u koho máte POVINNÉ RUČENÍ
« Odpověď #19 kdy: 22 Června 2022, 11:47:04 »

Jemně bych se sem, s dovolením, vmezeřil.

Obstaráváme POV pro čerstvou mladou řidičku z Prahy se starým autem a samozřejmě bez bonusů. Vychází to všude možně hrůzostrašně (8000-9000 ročně) i přes srovnávače - jasně, když není bonus, tak pšenka nepokvete - akorát u Jaro Pojištění se povedlo získat nabídku od Hasičské vzájemné pojišťovny s nápadně nižší částkou 5251 Kč ročně včetně rozšířené asistence a limitů 100M/100M - argumentují obchodní slevou 30%.

Máte s touto organizací zkušenost? Já v tom svým qerulantským zrakem furt čuju nějakou zradu typu spoluúčast nebo "důvěra" (to bývalo u Koop - platíš jako kdybys měl bonus, ale když nabouráš, tak doplácíš rozdíl pojistného), ale ani po detailním probádání obchodních podmínek mi to nepřijde nedůvěryhodné, jenže stále hlodá "nechcu slevu zadarmo" pocit, že tam někde bude nějaký skrytý zádrhel.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:u koho máte POVINNÉ RUČENÍ
« Odpověď #20 kdy: 22 Června 2022, 12:06:23 »

Nabidku, ze dostanes bonus, ale pokud bouras, tak si priplatis, jesem videl i u mnohem radoby znackovejsich pojistoven, zde ok. Mlada holka z Prahy bez historie, to je orisek. Ja bych z ciste financniho pohledu radil uzavrit pojisteni na babicku/partnera z vesnice, pokud je k dispozici. A vsem podobnym ostatnim myslet dopredu a zaregistrovat a pojistit si na sebe nejaky skutr, i kdyby skoro nejezdil, tak se to v tomto absurdnim systemu s odstupem casu na bonusech vyplati.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:u koho máte POVINNÉ RUČENÍ
« Odpověď #21 kdy: 22 Června 2022, 12:21:44 »

Tak zrovna to "dostanu bonus - pokud bourám, doplatím" za zádrhel ani nepovažuju, pokud o tom vím dopředu (kdysi právě u té Koopky to agenti ze srovnávačů dávali automaticky a klienti to leckdy ani netušili).
Jen jsem si vzpomněl na dávný produkt tuším ČPP: ultralevné POV s ultradrahou spoluúčastí, něco jako 1000 Kč ročně za POV a 25000 Kč spoluúčast při plnění. Toto už považuju za big warning, jelikož výdaj 25k zničehonic může nemalou část populace finančně dost potrápit, ne-li zlikvidovat.
Proto u té levné nabídky Hasičské vzájemné pojišťovny zjišťuju zkušenosti a čuchám potenciální problémy.
Mladá holka z Prahy bez historie je velkej oříšek, to mi bylo jasné od začátku. Jiný pojistník bohužel v úvahu nepřichází. Ale nějak si ty bonusy do budoucna vyjezdit potřebuje, až bude chtít pojistit seriosní větší auto a ne 1.4i plechovku krátce po přelomu století..

Jinak jsem z více stran z mého okolí dostal info, že pojistky na jednostopé mašiny nejde v bonusech aplikovat na automobil, což by byla teda trochu podpásovka. Takže mladí po maturitě by si pak měli koupit a pojistit přívěsný vozík? :D
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:u koho máte POVINNÉ RUČENÍ
« Odpověď #22 kdy: 22 Června 2022, 12:28:24 »

Nevím jak je to s převodem bonusů moto na auto.
Já vlastním fichtla od 15 let a auto od 18 let. Takže jsem si bonusy vyjezdil už dávno.

Ale když jsem si před 6 roky koupil nový přívěsný vozík, tak mi na něj nedali ani % bonusu, že prej se na to počítají bonusy zvlášť.
Vzhledem k ceně 200,- Kč rok mě to nijak ani netrápilo, tak jsem to více neřešil.

Ono to možná bude záležet pojišťovna od pojišťovny. Co jsem našel nějaké starší diskuze, tak prý šli převádět bonusy mezi příbuznejma a tak podobně. Jenže to už jsou diskuze staršího data. Podmínky v tomto se strašně rychle mění.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:u koho máte POVINNÉ RUČENÍ
« Odpověď #23 kdy: 22 Června 2022, 13:31:57 »

Ještě bych doporučil se podívat i na slevy přímo u pojištoven za sjednání online, posledne u Generali to bylo 20% a dostal jsem se na cenu lepší, než u srovnávace a to tam ješte kouzlili s tím, že budu mít POV u jedné a HAVu druhé.

Léta jsem využíval "agenta", který mi vždy dal "TOP", než se ukázalo, že si to zařídím sám obdobně a že mi nic navíc nedává a často spíše dával míň:)
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:u koho máte POVINNÉ RUČENÍ
« Odpověď #24 kdy: 22 Června 2022, 16:10:38 »

K otázce různých fíčur typu "převedu bonus z fichtla na os. auto" nebo dokonce "převedu bonus z přípojného vozidla" lze doplnit, že je třeba opět a zase číst pojistné podmínky. Obvykle se v nich vyskytuje něco podobného tomuto: ...pojistitel stanoví bonus na základě předchozího škodního průběhu vozidel, která spadají do téže skupiny, jako pojištěné vozidlo. Skupiny jsou stanoveny následovně 1) motocykly a tříkolky 2) osobní vozidla do 3,5 t, 4) nákl. vozidla 5) přívěsy a návěsy....x) traktory. Tedy tím chci sdělit, že převod bonusu z fichtla či přívěsu opravdu nevyjde. Má-li někdo prokazatelnou zkušenost z posledních cca 10 let, kdy se mu to povedlo, rád bych to viděl.

Co se týče sjednání pojištění pomocí srovnavačů - není to triviální. U pojištění POV je situace snadnější, neboť rozsah je definován zákonem  a moc to upravovat nejde. Různé spoluúčasti apod. jsou již dávno za zenitem - byly nějaké tahanice ohledně práva poškozeného dle §9(1) uplatnit nárok proti pojistiteli, který následně musel požadovat refundaci "spoluúčasti" po pojištěném, kterým ovšem není jen pojistník, ale poměrně široká množina osob, které rozhodně neplatily s nadšením nějaké spoluúčasti. Taktéž např. při spoluúčasti 10.000 Kč si bylo možné představit, že pojistitel vcelku ochotně proplatí škodu 9.990 Kč bez přílišného zkoumání....atd. Dále srovnavač nemusel zohlednit různé nadstavby typu asistence, přímá likvidace (nehorázná kokotina, leč nabízená jako bonus).
U havarijního pojištění je to ještě více sázka do loterie, neboť lze vymyslet produkt odlišný od standardu - opět různé nadstavby, ale i jiné způsoby stanovení přiměřených nákladů apod.
Chápu, že tomu někdo dá přednost, ale nejsem-li líný a trochu uvažuji, touto cestou bych se nevydal. Dosud se mi nestalo, že bych měl cenově dražší produkt při přímém jednání s pojistiteli, než ze srovnavače, i při započtení cena-výkon.
« Poslední změna: 22 Června 2022, 16:14:28 od gumidos »
IP zaznamenána