30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zapomenutý ŘP, když jsem pospíchal za babičkou, která je po operaci kyčlí  (Přečteno 10223 krát)

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Dobrý den,
Stala se mi nemilá věc, když jsem byl na cestě za babičkou, která potřebovala mou pomoc, protože byla opět na operaci kyčle(už má obě) a nemohla moc chodit... zastavil jsem na benzínce, jelikož má přítelkyně byla v té době těhotná, takže potřebovala na wc vedle mě zastavili opičáci a vyhazovali odpadky od sváči.. už od pohledu jsem věděl, že ten jeden chce dělat akorát problémy.. hned jak jsem vyjel tak mne chytli

Co se týče vylíčení situace opičáky.. tak je to jedna velká naprostá lež.. zkouším najít videozáznam z té doby ( zatím se mi moc nedaří ) bylo to tak že se mnou jela i přítelkyně a ta že je zkusí ukecat ( říkal jsem jí, že to nemá cenu a neměla by to dělat ). Opičákům jsem už od začátku říkal, že s přestupkem nesouhlásím a ať to dají ke správnímu 20 minut pryč možná déle a frajer přijde s příkazem na místě.. na což jsem mu odpověděl, že s přestupkem nesouhlasím, takže mu nic takového nepodepíšu... ten už si šel do autíčka pro rukavice a zahlásil "už mě sereš ty debile" v tu chvíli uviděl můj telefon jak ho celou dobu natáčí a jak on tak jeho kolega otočili a dělali jak se nic takového nestalo a že lžu..

Nepamatuju si, že bych jim vysloveně řekl, že ho nemám 100% u sebe(mám za to, že videozáznam nemají už z toho důvodu jak se jeden z opičáků choval) .. jen jsem ho nemusel předložit, ale možná jsem i rád, když si vzpomenu jak zacházel se zelenou kartou, že jí málem roztrhl, když se mi jí rychle snažil vytrhnout z ruky

Tohle hádání zde trvalo asi hodinu..

Dá se s tím něco dělat? nebo se mám smířit s 1.500,- Kč pokutou ( na místě mi hned dával 2.000,- Kč )
Taktéž jsem měl v té době čerstvě udělený zákaz řízení, takže v tu dobu co mne zastavili to ještě nebylo v systému... za to už mne stíhat nemůžou, že?

více viz. příloha

Předem děkuji za odpovědi a rady
« Poslední změna: 25 Března 2022, 22:40:28 od Locallyhated »
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

No tak pokud už byl zákaz pravomocný, tak se hraje o mnohem více než si uvědomujete. Protože pokud dojde na správní řízení, tak úředník si samozřejmě všimne že kontrola proběhla v momentu kdy už jste neměl za volantem co dělat.

No a pokud zaplatíte, tak se přiznáte a přestože v praxi sem tohle ještě nikdy neřešil, řekl bych, že se tím doznáte a pak Vám uvaří mařenu.

Takže otázka zní - zákaz řízený byl už pravomocný? A nebo byl teprve ve fázi, že jste držel v ruce příkaz, nebo trestní příkaz?
« Poslední změna: 01 Března 2022, 16:25:35 od Dýkej »
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Pravomocný, ale jen pár hodin v podstatě jeden den pravomocný a hned další den v 1:00 ráno(11. A 12. Dne měsíce) mne chytli, ale úředník napsal do příkazu, že jsem byl ještě v podstatě dřžitelem řidičského oprávnění a je zde též napsáno, že mám ŽŘMV, který byl doručen fikcí.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Vůbec bych se nedivil, kdyby Vás chtěl zkásnout nejdříve za řidičák, vy mu to zaplatíte, a tím pádem se mu krásně přiznáte že jste tam byl, řídil,  a máte buď mařenku, z které ale nemá parazit nic, nebo minimálně řízení bez řidičského oprávnění, kde už je krásný výběr do kasičky.


Je jedno jestli byl pravomocný den nebo týden.  Máte problém a velký.

Pokud zacálujete příkaz, za mě jste v háji a budete trnou “do konce“ života.  Není tomu tak dávno, kdy jsem řešil to, že chlap si výpisem z czechpointu ověřoval jestli už je zákaz v kartě řidiče. Když nebyl, tak jezdil. Chytli jej PČRka, když ještě zákaz nebyl zanesen, takže normálně prošel, ale ten blb zaplatil blokovku. Jak to dopadlo je asi zcela jasné.
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Co tedy navrhujete?
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Dneska jsem fakt přetaženej, budu tedy uvažovat nahlas a když napíšu blbost, snad mě někdo “umravní“

Zatím se mi jeví jako možnost to, že seženete někoho, kdo je podobný Vám ideálně ( kdyby na to parazit neskočil a mělo by dojít na rekognicitu s fízlama) a ten se přizná ve správním řízení k tomu, že řídil on a že je připraven pokutu zaplatit příkazem bez caviků jakmile s ním úřad zahájí řízení příkazem. Že jsou policajti prostě lopaty a nepoznali to. Svědecká výpověď spolucestující, která to potvrdí + svědectví několika lidí že jste toho času byl jinde.

Je zde ale riziko toho, že parazit vycítí “levou“. Spis už ale má, a tam je Vaše karta řidiče, a budeme předpokládat, že tam zákaz ještě není vyznačený a snad vezme za vděk ovcico se přizná a zacáluje,  Doporučil bych Vám tedy v tuto chvíli někoho poslat pro spis. V žádném případě se tam neukazovat sám !
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Nebude to blbost, když bych tam poslal někoho jiného, když mne na míste ztotožnili.. ( max mne napadá bratr ), ale bojím se, že by mne mohli mít na kamerovém záznamu z auta mít.. + by z toho bratr měl problémy, že "řekl" mé údaje jako své nebo ne?

nějaká jiná možnost by vás ještě napadla?

Problém je v tom, že odpor se musí poslat do zítřejší půlnoci, když budem počítat i víkendy (DS)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Kdy se měl přestupek stát a od kdy do kdy máte dle příkazu ZŘMV? Jakým způsobem bylo doručeno rozhodnutí, kterým byl ZŘMV udělen? A jak vypadalo?

Je zajímavé, že v příkazu parazit uvádí, že vlastníte řidičská oprávnění, ale že máte vysloven ZŘMV. Ten už mezi tím vypršel? Zažádal jste o vrácení ŘO a bylo Vám vyhověno? Chtělo by to více informací.

Na rozdíl od kolegy Dýkej se nedomnívám, že zaplacením pokuty za příkaz (přesněji řečeno necháním příkaz nabýt právní moci) za banální přestupek dle § 125c(1)(k) se přiznáváte k čemukoli. Naopak pokud příkaz nabude právní moci, mohlo by se jednat o variantu "vrabec v hrsti".

Neodpustím si ale malé moralizování: Krucinál chlape! Víte, že máte platný zákaz řízení, vedle Vás oplendujou opičáci, kteří vypadají, že chtějí dělat problémy, a Vy se posadíte za volant a rozjedete se? To jste tomu průseru šel vyloženě naproti.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Číkus - řidiči je kladen za vinu banální přestupek. Jenže ten banální přestupek se měl stát v době, kdy již neměl za volantem co dělat. Pokud nechá nabýt právní moci, a někdo si toho všimne ? Ale samozřejmě , ty informace jsou částečné, dávkované. Na žvásty parazita v příkazu spoleh není, ty kecy o tom, že je držitelem řidičského oprávnění se dle mého vztahují spíše na fakt, aby si mohl zdůvodnit proč jej sankcionuje - máš papíry, máš to znát ale nedodržel jsi to..tak to máš za 1500, nebo kolik to je.
« Poslední změna: 01 Března 2022, 21:33:15 od Dýkej »
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Číkus - 12.9. 1:00 se měl stát údajný přestupek a 11.9. (sobota) nabyl pravní moci zákaz řízení, který byl bohužel doručen fikcí ( nesouhlásím s ní, ale bohužel s tím asi nic nejde dělat - výzva údajně vhozena, ale samotný dopis-najednou už "nemá schránku", přitom tam je zabudovaná do velkých vrat)
ZŘMV vyprší teprv za 10 dní( i když bych rád, aby byl zrušen a nemusel bych tak mít body + pokutu, ale většina lidí zastává názoru, že s tím nic nezmůžu ).

Já vás chápu, též bych za volant nevlezl, ale vůbec jsem netušil, že mi byl příkaz o zákazu "doručen"  od té doby jsem si zřídil DS
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Číkus - ještě bych doplnil, že tento přestupek řeší stejná osoba
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Máte k dispozici ten příkaz, kterým byl udělen ZŘMV? Kdy proběhl první pokus o doručení tohoto příkazu? Jak víte, že výzva byla údajně vhozena? Z čeho vyplývá, že "nemá schránku"? Kdy jste zpřístupnil DS (předpokládám, že se jedná o DS FO)?
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Zde je příkaz... první pokus podle české pošty 23.8.2021 ... Pošťačka zaškrtla na doručence.. To jsem se nikdy nedozvěděl, ale když zadám tu adresu do streetview jsou tam vidět dodnes velké vrata.. navíc v této době jsem měl ještě jiné správní řízení, taktéž s tou stejnou osobou bylo to mezi dnem kdy se měl stát původní přestupek za který mám zákaz a než mi byl "doručen" ten příkaz o zákazu a normálně jsem dopisy na této adrese vyzvedával mám je dodnes schované jsou z dubna 2021..

Ano DS mám FO zřídil jsem si jí kolem listopadu 2021 mám za to mohu se pokusit najít papíry nebo email, abych byl přesný.

Co se týče toho příkazu.. tak co je z fotek jasné je jen, že mi chybí zadní tlumič výfuku katalyzátor jsem na autě měl a co se týče těch folií tak na fotkách jsou normálně čiré(dalo by se uhrát na čirou ochranou folii světel) mohu popřípadě, též poslat ty fotky nebo zbytek spisu.. jsou tam i chyby jako špatný datum narození na každém papíru skoro jiné č.p. apod.

prozatím zasílám příkaz o zákazu řízení a doručenku
« Poslední změna: 25 Března 2022, 22:40:47 od Locallyhated »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

To nevypadá moc dobře. 23.08.2021 první pokus o doručení (a zároveň i uložení - viz tracking ČP; nechal jste čitelný čárový kód), tedy doručeno fikcí 02.09.2021, konec lhůty pro odpor 10.09.2021, nabytí právní moci 11.09.2021. DS byla založena až po, tedy to využít nepůjde.

Kdy jste příkaz získal? Předpokládám, že to bylo formou nahlédnutí do spisu. Pokud od té doby už uběhlo více než 8 dnů, tak už ani nemá cenu zkoušet anulovat to doručení fikcí, neboť i kdyby se podařilo to doručení fikcí zrušit, bylo následně doručeno nahlédnutím a lhůta pro podání odporu uběhla tak jako tak.

Ještě by se dalo zkusit ten příkaz o ZŘMV napadnout přezkumem a/nebo žádostí o obnovu řízení.

Nezapomeňte požádat o navrácení ŘO (bude to chtít také dopravně psychologické vyšetření a návštěvu obvoďáka).

Co se týče aktuálního problému, skoro bych se klonil k variantě nechat příkaz nabýt právní moci a nebo podat Schrödingerův odpor.

Jelikož Vám byl příkaz o uložení ZŘMV doručen fikcí a tak jste o něm nemohl vědět (snad neproběhlo nahlížení před 12.09.2021), pak by to snad nemělo být na trestný čin.

Protože jde (nebo by mohlo jít) o papíry (snad ne o TČ), přesouvám dočasně do neveřejné sekce.
« Poslední změna: 09 Března 2022, 11:48:06 od Číkus »
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Chápu... ( pardon zapomněl jsem  :D )

Ono je to takový složitější já o něm nevědel do doby než mně zastavili 200km od mého místa bydliště kde jsem chvíli žil s přítelkyní.. kde jsem se snažil vysvětlit, že mi nic nepřišlo, ale však víte fikce doručení je fikce doručení, takže jsem dostal další zákaz řízení.. na to jsem poprosil kamarádku co je z města, odkud je údajný první zřmv, aby mi nafotila spis... spis nejdříve moc nešel sehnat, pán se vymlouval jak ho nemůže najít, že se musí zajít další den znovu, že ho najde.. poté co jsem obdržel celý spis.. podával jsem nejdříve blanketní odpor prostřednictvím emailu a poté jsem ho doplnil o rozsáhlejší verzi prostřednictvím ČP, natož mi nebylo vyhověno a podával se další blanketní odpor, při čemž jsem byl vyzván k odstranění vad podání odporu a zde to skončilo, jelikož jsem ztratil víru a neměl nikoho kdo by mi pomohl.. mohu to sem vše poslat, pokud chcete

Takže teď to mám takhle složité dva zákazy jeden končí za 10 dní a druhý, když zažádám v půlce o odpuštění od zbytku trestu tak minimálně až v září se podívám za volant  :( a co si budem těch 31.000,- Kč jsem mohl investovat do své novorozené dcery.

Nahlížení do spisu proběhlo až 22.12.2021

a co se týče úředníka co to řeší.. tak mohu říct ještě to, že nerespektuje k jakému úkonu je daná plná moc zhotověna, jelikož cokoliv co přišlo poté mě do DS, tak přišlo i té kamarádce domů
« Poslední změna: 01 Března 2022, 23:39:14 od Locallyhated »
IP zaznamenána