30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zapomenutý ŘP, když jsem pospíchal za babičkou, která je po operaci kyčlí  (Přečteno 10226 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Z Vás to leze jak z chlupaté deky. O to prominutí zbytku si zažádejte co nejdříve, ať stihnete požádat o vrácení ŘO dříve, než uplyne rok od nabytí právní moci prvního příkazu o ZŘMV. Ať ještě navíc nemusíte absolvovat autoškolu.

Ve světle těchto informací se naopak jeví jako vhodné nyní odpor podat a pokusit se udržet správní řízení v běhu co nejdéle. Pravomocné uznání viny z dalšího přestupku by mohlo mít neblahý vliv na prominutí zbytku trestu. Tedy ne že by běžící řízení o přestupku (navíc, pokud to správně chápu, u stejného úředního parazita) neblahý vliv nemělo, ale IMHO by to mělo škodit méně a na obviněného se hledí jako na nevinného, že?

Pro zajímavost: Jak vypadalo to vozidlo nezpůsobilé provozu na pozemních komunikacích?
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Omlouvám se a Chápu..
Tento nový zákaz by měl být pravomocný od 24.2.2022, takže bych řekl tak cca 24.8. bych mohl zažádat, což bude docela ofous, když si to tak vemu...

Takže myslíte, že se nevyplatí nějak napadat to rozhodnutí z prvního zákazu?

Tak jakoby toho parazita co mi dal první zákaz už nějak co se týče zákazu řízení nebudu potřebovat, že? Budu žádat o ŘO ten úřad co mi dal zákaz na základě toho prvního zákazu od parazita co řeší i tenhle přestupek mám pravdu? Nebo budu muset oba?

Já se právě bál, že kdybych na tento příkaz dal odpor a parazit mi to zamítnul a šlo to ke KÚ, že už to taková sranda nebude a oni by si všimli, že jsem měl v té době zákaz.


Někdo říkal, že psychotesty jsou těžký někdo zas, že nezná nikoho kdo by je neudělal co je na tom pravdy? pokud tedy o tom něco víte, protože toho se asi bojím nejvíce

Vypadalo vcelku v pohodě jen světla byla zatmavená.. a zadní tlumič výfuku chyběl, jelikož jsem to takto koupil a jednalo se o limitovanou edici, kterých se moc kolem česka nepohybuje, takže jsem musel dlouho schánět, ale naštěstí jsem asi do 3 měsíců od toho dne sehnal a udělal tak i novou STK, kde auto prošlo bez jakýchkoliv problémů
« Poslední změna: 02 Března 2022, 00:19:43 od Locallyhated »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Začíná se nám to dost větvit, jelikož již hovoříme již o 3 různých správních řízeních (z nichž 2 jsou již pravomocně ukončeny, ale i tak lze podávat mimořádné opravné prostředky).

Pro navrácení ŘO budete muset:
- Nechat doběhnout první ZŘMV (už se stejně blíží konec).
- Nechat dojít druhý ZŘMV do poloviny a požádat o prominutí zbytku trestu. Prominutí není nárokovatelné, ale typicky bývá vyhověno. Ovšem není dobré mít přitěžující okolnosti, například nový přestupek spáchaný v době běhu trestu. To tady ale snad nehrozí, pokud to chápu správě, druhý ZŘMV byl uložen až po akci benzínka, o které bylo původně toto téma. Také je nutné, aby byla uhrazena pokuta.
- Požádat o vrácení ŘO na svém úřadě (ten, který vede Vaši kartu řidiče). K tomu je potřeba vyšetření od psychologa (zvládne skoro každý, ale je to opruz), vyšetření od obvodního lékaře a pokud od nabytí právní moci (prvního) uložení ZŘMV 12 měsíců, pak je potřeba i přezkoušení v autoškole.

Troufám si tvrdit, že napadnout první ZŘMV mimořádným opravným prostředkem (tj. přezkumem a/nebo obnovou řízení; ideálně oboje) má smysl. Šance na výhru je sice velice malá, ale v případě úspěchu by vznikl dominový efekt, kdy by mělo být jednoduché mimořádným opravným prostředkem zrušit i ten druhý ZŘMV. Navíc by to nemělo mít vliv na posuzování prominutí druhé poloviny druhého ZŘMV, neboť je u jiného SO. Chtělo by to ale znát kompletní spis. A dalo by to dost práce.

Napadat druhý ZŘMV by bylo v tuto chvíli spíše kontraproduktivní, neboť by to snížilo šanci na prominutí zbytku trestu.

Naopak podat odpor proti aktuálnímu příkazu z tohoto hlediska vhodné je, neboť další přestupek v kartě řidiče snižuje šanci o prominutí zbytku trestu (viz výše). Z jiného pohledu (dostal jste pokutu za banální přestupek, když hrozil další ZŘMV, nebo v extrémním případě i TČ) je naopak podání odporu riskantní. Rozhodnutí je samozřejmě na Vás.
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Chápu ... a omlouvám se :D

to vše tak nějak chápu

Ano chápete to dobře 2. ZŘMV byl uložen až po akci benzínka. Pokutou myslíte kterou? tu za ten druhý zákaz těch 26.000,- kč co mi uložili? myslel jsem, že stačí to mít jen na splátky nastavené..

Mohl bych vám ho sem naposlat, pokud byste se na to chtěl podrobněji kouknout a pokusit se o to..

Chápu hlavní je ten prvn zákaz od něho se vše odvýjí.

Co byste dělal vy na mém místě s tímto přestupkem? Já si troufám říct, že obě varianty nejsou zrovna nejlepší, ale příhlížel bych asi k uhrazení a být zticha a doufat, že parazit nebude chtít řešít tento přestupek dál jako porušení zákazu.. než dávat odpor, který by stejnak podle mého odmítnul jak má ve zvyku a KÚ by se to už tak moc nemuselo líbit.. a nebo podat odpor, aby se to prodloužilo jen než skončí ZŘMV, pokud to k něčemu vůbec bude
« Poslední změna: 02 Března 2022, 01:02:56 od Locallyhated »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Máte pravdu, mělo by stačit mít domluvený splátkový kalendář. Myslel jsem si to špatně. Nicméně i tak bych si tipl, že uhrazení celé pokuty zvyšuje šanci na úspěch.

Spis sem klidně dejte, ale zkuste jej nějak rozumně strukturovat, ať se v tom lze jednoduše orientovat.

První zákaz je hlavní a od něj se vše odvíjí pouze v případě, že se jej podaří zrušit. Jinak je v podstatě irelevantní, neboť doběhne dříve, než polovina druhého. Je u něj zásadní pouze nabytí právní moci, protože od něj se odvíjí, zda bude potřeba autoškola a nebo ne.

Já bych doporučil:
- Příkaz o prvním ZŘMV napadnout žádostí o přezkum i žádostí o obnovení řízení.
- Proti aktuálnímu příkazu (akce benzínka) podat odpor a maximálně využívat lhůt.

Je to ale samozřejmě dvojsečné a naopak může tento postup i uškodit. Ovšem predikovat výsledek není jednoduché. Určitě bych na Vašem místě ještě počkal, zda se nevyjádří někdo další. Víc hlav víc ví a já si rozhodně nenárokuji patent na rozum.

Pokud si zatím nejste jist, můžete podat odpor obyčejným e-mailem a máte 5 dnů na rozmyšlení, zda jej potvrdíte via DS (případně jinak) a nebo nepotvrdíte.
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Dobře.. To je nejspíše pravda..

Mám ho popořadě snad správně ..

Přesně..

Tak já vám pošlu spis a řeknete mi, zda to má smysl co vy na to?.. já si totiž nejsem jist, zda jsem tím zadním tlumičem výfuku.. vážně neporušil ten zákon , i když úpřímně nevidím v chybějícím zadním tlumiči výfuku bezprostřední ohrožování ostatních účastníků

já furt totiž netuším kde je větší šance, že z toho bude něco víc než jen tenhle banální přestupek... zda při přiznání viny a nechání nabytí právní moci nebo podání odporu, při čemž jsem si téměř jistý, že by můj odpor znovu zamítl a přišlo by mi znovu to samé rozhodnutí a pak by to bylo na KÚ kde si myslím, že by už byli pečlivější a řešili by to i dál a ne jen tento banální přestupek

Ale nejspíš dám na vás a během zítřka pošlu tedy email s blanketním odporem a uvidíme co na to řeknou ostatní lidé zde .. a pak se uvidí, mezitím budu o tom, taktéž přemýšlet.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Nikoli, ten spis dejte sem do tématu. Já nemohu zaručit, že na to budu mít čas, ale bude to tak k dispozici i ostatním.

Možností pro napadení prvního ZŘMV je obrovské množství. Například jste mohl zjistit, že tato limitovaná edice vozu má z výroby katalyzátor a tlumič v jednom "bazmeku". Nebo že z podkladů ve spisu nelze prokázat, že tlumič chyběl (a nebyli předvoláni svědkové), nebo že sice nějaká závada byla, ale nebyla natolik zásadní, nebo že řídil někdo jiný, nebo třeba udělal SO nějakou formální chybu. Ale jak jsem již psal, ta šance na úspěch je opravdu malá.

Kde je větší šance je těžké odhadnout. Jen je potřeba zopakovat, že necháním příkazu nabýt právní moci (a následně zaplacením pokuty) se rozhodně k ničemu nepřiznáváte. SO2 (KÚ) nemůže jen tak navýšit uloženou sankci. Ale samozřejmě zde hrozí překvalifikování přestupku. Nelze také zanedbat šanci, že jste již řešen příslušnými orgány pro podezření z TČ, ale ještě o tom ani nevíte.

Pro úplnost: včas podaný odpor nelze zamítnout. Včas podaný odpor ruší příkaz, ať se to úřednímu parazitovi líbí a nebo nelíbí.

Nemáte to rozehrané moc dobře, to lze konstatovat již nyní.
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Dám ho sem.. to chápu, přeci jen kdybyste měl chvíli čas a pomohl mi nějaké dobré napadení prvního ZŘMV sepsat byl bych vám opravdu vděčný, jelikož já na to asi moc dobrý nebudu a když říkáte, že je velice malá šance, tak by se odborná pomoc docela hodila tak či tak ten spis sem hodím anonymní bez datumů apod. pokud byste chtěl nějaké datumy vy nebo kdokoliv jiný tak stačí napsat a odpovím..

Mé poznatky:
 - Policista v úředním záznamu tvrdí, že se mne ptal, zda jsem si zkontroloval vozidlo před jízdou.. na nic takového se mne netázal..
 - Skoro v celém spisu tvrdí, že byl odstraněn katalyzátor, příčemž na tomto autě je placatý, takže jen tak vidět nebude..hlavně takové fotky, zde ani nejsou
 - Pak jsou zde ty fólie, které pánové tvrdí, že jsou zatmavovací, přitom na fotkách jsou zcela čiré, akorát jsou zde vidět ty kousky v rohách ( dalo by se tedy říci, že se jedná o průhledné ochranné fólie )
 - Taktéž v oznámení o přestupku je uvedeno, že jsem o 9 let starší :D
 - Na oznámení o přestupku je č.p., které je na druhé straně ulice ( v podstatě až další autobusová zastávka ) a na úředním záznamu je zas č.p. mého trvalého bydliště pro změnu.
 - Z celého přestupku nemají ani videozáznam bo se jedná o velice "slavného" a "oblíbeného" policistu a neodpustil si pár nadávek, které na konci ještě popřel.
 - Dalo by se možná tvrdit jak jste říkal to o tom výfuku v jednom, že se s tímto katalyzátorem nebo respektivě výfukovým systémem ... měřili emise a vše a bylo vše v normě a kdyby mne k jejich zkoušce na místě vyzvali tak bych se tomu podrobil na jakékoliv STK stanici..
 - mám dva svědky, kteří na místě byli, kteří by se případně dali využít nejspíše v můj prospěch.

Dal jsem to sem raději bez fotek, pokud je mám též přidat napiště o ně
« Poslední změna: 25 Března 2022, 22:41:12 od Locallyhated »
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Tady jsou, kdyžtak ty odpory a co mi na ně bylo odpovězeno..ta vyzva k odstranění vad je měsíc stará jak jsem jíž psal ztratil jsem poté víru, že bych to mohl vůbec vyhrát
« Poslední změna: 25 Března 2022, 22:41:29 od Locallyhated »
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Zde je doručenka v jiném formátu, který je univerzální pro každy OS.
« Poslední změna: 25 Března 2022, 22:41:41 od Locallyhated »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

Pokud máte zájem podat odpor e-mailem, pošlete e-mail na adresu e-podatelny (nikoli přímo konkrétnímu úředníkovi):

Podávám odpor proti příkazu č.j. XYZ.

Jméno Příjmení
Ulice 123
000 00 Město
nar. DD.MM.YYYY
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

A mám to tedy podat normalně? Nebo ten Schrodingerův odpor co jste dříve zmiňoval?

Já stejnak budu ještě těch pár dní přemýšlet, zda to potvrdím skrz DS nebo ne. Doufám, že do té doby se  třeba ještě někdo přispěje svým názorem a pohledem na věc, protože já zatím vůbec nevím jakou variantu zvolit

Ještě přemýšlím jak sepíšu ty mimořádné opatření proti 1. ZŘMV
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil

Číkus - nemyslíte, že už by teoreticky být potrestatelný neměl? Za to, že řidil nevědomky už trest má pravomocný, chytili jej později. Kdyby mu chtěli ten trest dát i za to že řidil toho 12.9... tak by jej defakto trestali za jeden přestupek 2x.

Nějak si totiž neumím představit, že jde někoho potrestat za řízení bez řidičského oprávnění 2x když se to vztahuje ke stejnému zákazu řízení co byl doručen fikcí.  To z logiky věci není možné.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil

Můj názor bude jiný než Čískusův.
Myslím že aktuální příkaz je lépe zaplatit. Při zaplacení ho již nikdo nebude otevírat a zkoumat platnost či neplatnost ŘO v době skutku. V opačném případě je skoro jisté že k tomu dojde.
Sice si tím zabije šanci na předčasné prominutí druhého ZŘMV ovšem to v první případě padne také a jediná šance je uspět při napadení prvního ZŘMV - a ta je IMHO opravdu velmi mizivá...
« Poslední změna: 02 Března 2022, 23:31:15 od pk202 »
IP zaznamenána

Locallyhated

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

Též jsem si myslel, že lepší možností je příkaz nechat nabýt pravní mocí (sice jsem podal odpor emailem, ale je stále potřeba podepsat pomocí DS do 5. Ti dnů od jeho odeslání respektivě do 7. 3.), ale po pár různých názorech si nejsem jist co bude lepší možností..

Proč myslíte, že tím zabiju šanci na prominutí v půlce trestu 2. ZŘMV, když se to stalo ještě před samotným zastavením za které mi byl udělen 2. ZŘMV? Když bych měl i zřizený splátkový kalendář+jsem se ponaučil z chyb - zřízení DS, aby znovu nemohlo dojít k doručení nějakého příkazu tkzv. fikcí.

A myslíte, že se zde najde někdo ochotný kdo by mi s tím napadnutím prvního zřmv pomohl?.. sice chápu šance na dosažení požadovaného je malá, ale tak či onak, kdyby napadnutí 1. Žrmv nedopadlo podle očekávaní a řízení by nebylo obnoveno nebo pozastaveno či jinak troufám si říct, že na datum půlky či konce 2. Žřmv to nebude mít vliv.. nebo se mýlím?
« Poslední změna: 03 Března 2022, 00:10:38 od Locallyhated »
IP zaznamenána