30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: vypalne CKP  (Přečteno 5849 krát)

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
vypalne CKP
« kdy: 08 Února 2022, 17:56:09 »

Podarilo se mi nemit pojistene auto 4 dny kdy jsem byl jiz provozovatelem ale bez zakonneho pojisteni. Podarilo se mi to tak, ze jsem pojistil pres internet ale podarilo se mne najit lepsi pojisteni takze jsem to internetove nezaplatil a zaplatil az to nove, cili 4 dny bylo to auto nepojistene. Prislo mi vypalne z CKP na 650Kc, coz se mne tem ........ platit nechce. 86kc na den, zbytek jsou naklady na dopis. Jelikoz nic neprislo doporucene tak o nicem nevim.

Kazdopadne bych se rad poradil co s tim dal... Asi bych umel dolozit ze auto bylo v deklarovane dobe v servisu a nebylo provozovane, ale predpokladam ze jim to je uplne jedno, jdou po penezich. Vymahacim agenturam nebo exekuci bych se radej vyhnul.

Dekuji za pripadne rady ci doporuceni.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #1 kdy: 08 Února 2022, 19:34:32 »

Mám s nimi poslední dobou špatné zkušenosti, že si vytírají pr... s jakýmkoliv důvodem. Jednou se mi povedlo, ale toto není Váš případ, hodit to na helmuta, ale to jsem auto prodal a již více neřešil, rozhodně podat odpor, ale víc se s nimi nebavit, dokud nevymyslíte neprůstřelný důvod. Vozidlo v servisu a mimo komunikaci, fotografie vozidla v dílně nebo na nějakém pozemku a kontakt na svědky, kteří to podpoří v případě potřeby.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #2 kdy: 08 Února 2022, 19:34:51 »

Klíčová slova - vyhláška 205/1999.

l_oupi: ”podat odpor” ?  … viz 168/99.
« Poslední změna: 08 Února 2022, 19:39:46 od gumidos »
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #3 kdy: 08 Února 2022, 20:16:57 »

Muzete mne prosim nasmerovat konkretneji na § nebo odstavec jelikoz po nekolikatem precteni mne zcela unika co jste mi chtel naznacit.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1999-205/zneni-20220101
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 892
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #4 kdy: 08 Února 2022, 22:28:09 »

IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #5 kdy: 08 Února 2022, 22:39:52 »

Vyhláška 205/1999 - § 2 a 2a, vyčíslení příspěvku a nákladů nikoliv na dopis, ale na mimosoudní uplatnění práva
Zákon 168/1999 - § 1, odst. 2(a). Umístění v servisu, nebo neprovozování není podstatné.
IP zaznamenána

Spitfire

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #6 kdy: 25 Září 2022, 20:26:39 »

Zdravím.

Připíchnu se sem ať zbytečně nezakládám nové téma.
Převáděl jsem auto na veteránské značky a bohužel 8 dní nebylo auto z "viny" pojišťovny pojištěno. Doběhla klasická pojistka a veteránskou bohužel pojišťovák úplně nepodchytil. Začátek prazdnin, dovolené a neuvědomil si, že veterány schvalují extra a není to standardně na počkání jako klasická pojistka. Takže jsme týden čekali na schválení než se někdo vrátí z dovolené.
S pojišťovákem sem se už srovnal, mrzí ho to a dohodli jsme se že mi to nějakým způsobem bude refundovat v dalších službách. Přesto ale nechci těm kurv@m z čkp dát ani korunu. Za 8 dní to vzhledem k nejvyšší sazbě za objem motoru dělá přes 1300 kč.
Dopis mi vhodili do schránky zrovna když jsem byl na dovolené.  Mám datovku, takže zatím dělám mrtvého brouka i když sem tu někde četl, že ty dobytkové ani nemají povinnost doručovat do datovky. Takže to mi zřejmě moc nepomůže.
Auto samozřejmě bylo těch 8 dní v dílně a vůbec nikam nejelo.
Jaký bych měl zvolit postup? Předpokládám že přiznat pravdu mi nijak nepomůže jen se mi vysmějou že jsem si to měl pohlídat. Jde se teď vůbec ještě  nějak rozumně vyhnout tomuhle státem posvěcenému výpalnému?

Díky
IP zaznamenána

ČKP

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #7 kdy: 19 Října 2022, 10:42:44 »

Dobrý den, vzhledem k tomu, že z Vašeho příspěvku není zřejmé, o jaký konkrétní případ se jedná, je obtížné na něj reagovat. Výše příspěvku vychází z vyhlášky Ministerstva financí ČR č. 205/1999 Sb. a pokud máte osobní automobil s nejvyšším objemem, tak Vámi uvedená výše příspěvku je příliš vysoká. Výše příspěvku zároveň ani neodpovídá jinému typu vozidla, u kterého mohou být sazby vyšší. Bude tedy nejlepší, když nás budete kontaktovat na e-mail dotazy@ckp.cz a společně to prověříme.  Pokud jde o datovou schránku, tak ČKP nemá ze zákona povinnost do ní doručovat  a proto argument, že jste obdržel výzvu k úhradě doporučeným dopisem, místo prostřednictvím datové schránky, Vám nepomůže vyhnout se povinnosti, příspěvek uhradit Dělat mrtvého brouka bychom Vám určitě nedoporučovali, jelikož pokud nebudete na zaslanou výzvu jakkoliv reagovat, a zároveň nedojde k úhradě příspěvku, může následně dojít ke zbytečnému navýšení částky o případné náklady spojené s uplatněním pohledávky u soudu. Na závěr je důležité zmínit, že vybraný příspěvek následně slouží k úhradě škod osobám, které se staly obětí dopravních nehod způsobených nepojištěnými vozidly, nebo vozidly, jejichž řidiči od nehody ujedou. Bez Garančního fondu by se tito poškození jen stěží domáhali úhrady za škodu, kterou jim způsobí nepojištěný řidič.
Česká kancelář pojistitelů
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #8 kdy: 19 Října 2022, 11:24:26 »

DOporucuji si precist ucetni uzaverku CKP ... 30 matlaku + 8 manazeru. Prumerny mzdovy naklad na matlaka 60kKc/mesic, na manazera 150kKc/mesic. To clovek potom ty sazby za den nepojisteni i docela chape.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #9 kdy: 19 Října 2022, 11:40:55 »

Hm... zajímavé. Czech Point identifikuje CKP jako orgán veřejné moci - https://www.czechpoint.cz/sovm/detail/spuu_70099618.9999.
Orgán veřejné moci spadá pod povinnost doručovat do DS dle 300/2008.
Ty kydy o těžkostech  s domáháním se úhrady škody nepojištěným řidičem jsou už k pláči.
« Poslední změna: 19 Října 2022, 11:47:52 od gumidos »
IP zaznamenána

Luky1CZ

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #10 kdy: 19 Října 2022, 16:20:16 »

Na závěr je důležité zmínit, že vybraný příspěvek následně slouží k úhradě škod osobám, které se staly obětí dopravních nehod způsobených nepojištěnými vozidly, nebo vozidly, jejichž řidiči od nehody ujedou. Bez Garančního fondu by se tito poškození jen stěží domáhali úhrady za škodu, kterou jim způsobí nepojištěný řidič.
Vaše ospravedlnění příspěvku je zavádějící. Nebo mi snad ČKP opravdu uhradí škodu, kterou na mém vozidle způsobil neznámý řidič neznámým vozidlem a od nehody ujel?
« Poslední změna: 19 Října 2022, 16:29:39 od Luky1CZ »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #11 kdy: 19 Října 2022, 23:21:41 »

Hm... zajímavé. Czech Point identifikuje CKP jako orgán veřejné moci - https://www.czechpoint.cz/sovm/detail/spuu_70099618.9999.
Orgán veřejné moci spadá pod povinnost doručovat do DS dle 300/2008.

Také si myslím, že dle tohoto mají povinost do DS doručovat ať si o tom oni myslí co chtějí.
Pro jistotu přikládám screenshot kdyby se náhodou ta informace někam záhadně ztratila...
IP zaznamenána

ČKP

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #12 kdy: 20 Října 2022, 12:35:36 »

Hm... zajímavé. Czech Point identifikuje CKP jako orgán veřejné moci - https://www.czechpoint.cz/sovm/detail/spuu_70099618.9999.
Orgán veřejné moci spadá pod povinnost doručovat do DS dle 300/2008.

Také si myslím, že dle tohoto mají povinost do DS doručovat ať si o tom oni myslí co chtějí.
Pro jistotu přikládám screenshot kdyby se náhodou ta informace někam záhadně ztratila...

Dobrý den, děkujeme Vám za upozornění na údaje uváděné v Czech Pointu. Tyto údaje jsou však chybné. Česká kancelář pojistitelů byla zřízena na základě §18 odst. 1 zákona č. 168/1999 Sb. jako profesní organizace pojistitelů a je právnickou osobou, která je oprávněna vyvíjet činnost v rozsahu stanoveném tímto zákonem. Na základě Vašeho upozornění budeme řešit opravu těchto údajů.
Česká kancelář pojistitelů.
IP zaznamenána

ČKP

  • Příspěvků: 12
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #13 kdy: 21 Října 2022, 09:43:52 »

Na závěr je důležité zmínit, že vybraný příspěvek následně slouží k úhradě škod osobám, které se staly obětí dopravních nehod způsobených nepojištěnými vozidly, nebo vozidly, jejichž řidiči od nehody ujedou. Bez Garančního fondu by se tito poškození jen stěží domáhali úhrady za škodu, kterou jim způsobí nepojištěný řidič.
Vaše ospravedlnění příspěvku je zavádějící. Nebo mi snad ČKP opravdu uhradí škodu, kterou na mém vozidle způsobil neznámý řidič neznámým vozidlem a od nehody ujel?


Dobrý den, děkujeme za Váš doplňující dotaz a rádi Vám tyto informace detailně popíšeme. Samozřejmě, že veškerá plnění, která jsou financována z Garančního fondu, jsou přesně stanovena zákonem a mají i svá omezení. Pokud nehodu způsobí nezjištěná osoba nezjištěným vozidlem, poskytuje Česká kancelář pojistitelů z Garančního fondu plnění za újmu na zdraví nebo usmrcením (ustanovení § 24 odst. 2 písm. a) zákona č. 168/1999 Sb.). Plnění za věcnou škodu nebo ušlý zisk se může z Garančního fondu v těchto případech poskytnout pouze v případě, že poškozenému byla současně způsobena závažná újma na zdraví a způsobená věcná škoda nebo ušlý zisk převyšuje částku 10.000,- Kč (ustanovení § 24 odst. 3 zákona č. 168/1999 Sb.). Pokud tedy došlo nezjištěným vozidlem pouze k věcné škodě, s ohledem na výše uvedené, ČKP tyto škody hradit nemůže. Je však třeba si také uvědomit, že plnění z Garančního fondu, kdy se jedná jak o škody na vozidle, tak i o škody na zdraví, na majetku apod. (výše specifikovaná), která Česká kancelář pojistitelů vyplácí, se ve výsledku mohou vyšplhat i do řádů desítek milionů korun. Garanční fond je tedy skutečně prospěšný. V případě dalších dotazů se na nás můžete obrátit na náš e-mail dotazy@ckp.cz.
Česká kancelář pojistitelů
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:vypalne CKP
« Odpověď #14 kdy: 21 Října 2022, 10:15:15 »

Pro ČKP: tento web neslouží ani jako webová stránka ČKP, ani jako nástěnka ČKP a neslouží ani k nicneříkajícím "odpovědím" nebo dokonce radám,  jejichž vyslyšením by si účastník spíše ublížil, než pomohl  - viz rada napráskat se ze dne 27.5.2022.
Budou-li další příspěvky v podobném duchu pokračovat, skončí tam, kam reálně patří.
IP zaznamenána