30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová  (Přečteno 2140 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 986
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #30 kdy: 14 Ledna 2022, 03:25:33 »

Pane Číkusi, hledala jsem na webu kontakt na paní A. a našla tuhle diskusi. To co jsem si tady přečetla, se mnou úplně otřáslo. Od včerejška na to pořád myslím a teď jsem se rozhodla zaregistrovat, abych vám napsala - netahejte tu tragédii do přestupkového řízení. Nijak si tím nepolepšíte a akorát si zhoršíte karmu. Když si přečtete ten rozsudek (pokud je pravý, ale to musíte vědět vy), ta paní neměla na hlídání jedno dítě. Pracovala jako vychovatelka v dětském domově a když bylas dětmi v létě na táboře u vody (nechala se dětmi ukecat, sama tam jít nechtěla), utopila se jedna malá holčička. Měla plavací kruh, ale asi se ho pustila. Já jsem jako malá udělala stejnou blbost, ale zachránila mě máma. Jenže ta měla na hlídání jenom mě, tady byly 2 ženské na 17 dětí.

Podle rozsudku měla právě tahle vychovatelka s holčičkou blízký vztah, hodně se jí věnovala a učila ji plavat. Nejspíš ji její smrt vzala víc než rodiče, kteří to děvčátko šoupli do děcáku. IMHO má zničený život a každý den až do smrti bude mít tu hrůzu před očima a trápit se, co mohla udělat jinak. Trest od soudu dostala, odpykala si ho a přijde mi naprosto nelidské, abyste jí tu minulost předhazoval. Kdyby spáchala nějaký úmyslný zločin, kdyby se dopustila něčeho ohavného... ale uhlídat malé děti ve vodě je mimořádně náročné. Každý rodič ví, že je mnohem bezpečnější pustit jim telku nebo vrazit tablet... a pak všichni bědují, že mladá generace jen sedí na zadku. Tahle paní měla veskrze dobré úmysly, chtěla dopřát trochu radosti opuštěným dětem z děcáku - prosím vás, netýrejte ji.

Děkuji za Vaši konstruktivní a slušnou reakci a skutečně to nemyslím ironicky.

Na začátek se ale nemohu nezeptat: Na základě čeho soudíte, že mi tento postup nepomůže? Máte nějaké zkušenosti se správním řízením? Já se naopak na základě nemalých zkušeností domnívám, že pomůže. Nicméně primárním účelem není aby mi to pomohlo.

Nemohu s Vámi nesouhlasit ve věci, že paní A. již byla za své pochybení potrestána a trest si odpykala. Stejně tak souhlasím s tím, že je patrně dostatečně potrestána už tím, že se ta tragédie stala.

Účelem tohoto postupu není ani v nejmenším trestat paní A. za ten incident. Předpokládám, že to neudělala schválně a že jí samotnou to velice mrzí. Jako polehčující okolnost také nelze nezmínit, že o tu holčičku stejně nikdo neměl zájem, když byla umístěna do dětského domova.

Účelem je potrestat paní A. za dle mého názoru a smyslu pro spravedlnost mnohem horší a mnohem více zavrženíhodnou věc. Za to, že se živí tím, že z peněz slušných lidí těmto slušným lidem jen a pouze škodí. Dovolím si presumovat, že k přijetí "práce" na pozici úřednice (referentky správního řízení - přestupků) ji nikdo nenutil a neučinila tak v rámci nějaké krajní nouze. Ostatně, pokud by tomu tak bylo, nic jí nebrání se mi neformálně ozvat a pokusit se nějak obhájit. Minimálně mou e-mailovou adresu má k dispozici a jako úřednice může též využít registru osob.

Domnívám se, že je povinností každého občana takovýmto karikaturám ubližovat, kdykoli je to možné, a že v takovémto případě lze v souladu s dobrými mravy užít i prostředky, které by byly ve sporu s lidmi jinak považovány za nepřijatelné. Jak víme, zločin na tyranovi není zločinem.
« Poslední změna: 14 Ledna 2022, 03:42:06 od Číkus »
IP zaznamenána