30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová  (Přečteno 16941 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #30 kdy: 14 Ledna 2022, 03:25:33 »

Pane Číkusi, hledala jsem na webu kontakt na paní A. a našla tuhle diskusi. To co jsem si tady přečetla, se mnou úplně otřáslo. Od včerejška na to pořád myslím a teď jsem se rozhodla zaregistrovat, abych vám napsala - netahejte tu tragédii do přestupkového řízení. Nijak si tím nepolepšíte a akorát si zhoršíte karmu. Když si přečtete ten rozsudek (pokud je pravý, ale to musíte vědět vy), ta paní neměla na hlídání jedno dítě. Pracovala jako vychovatelka v dětském domově a když bylas dětmi v létě na táboře u vody (nechala se dětmi ukecat, sama tam jít nechtěla), utopila se jedna malá holčička. Měla plavací kruh, ale asi se ho pustila. Já jsem jako malá udělala stejnou blbost, ale zachránila mě máma. Jenže ta měla na hlídání jenom mě, tady byly 2 ženské na 17 dětí.

Podle rozsudku měla právě tahle vychovatelka s holčičkou blízký vztah, hodně se jí věnovala a učila ji plavat. Nejspíš ji její smrt vzala víc než rodiče, kteří to děvčátko šoupli do děcáku. IMHO má zničený život a každý den až do smrti bude mít tu hrůzu před očima a trápit se, co mohla udělat jinak. Trest od soudu dostala, odpykala si ho a přijde mi naprosto nelidské, abyste jí tu minulost předhazoval. Kdyby spáchala nějaký úmyslný zločin, kdyby se dopustila něčeho ohavného... ale uhlídat malé děti ve vodě je mimořádně náročné. Každý rodič ví, že je mnohem bezpečnější pustit jim telku nebo vrazit tablet... a pak všichni bědují, že mladá generace jen sedí na zadku. Tahle paní měla veskrze dobré úmysly, chtěla dopřát trochu radosti opuštěným dětem z děcáku - prosím vás, netýrejte ji.

Děkuji za Vaši konstruktivní a slušnou reakci a skutečně to nemyslím ironicky.

Na začátek se ale nemohu nezeptat: Na základě čeho soudíte, že mi tento postup nepomůže? Máte nějaké zkušenosti se správním řízením? Já se naopak na základě nemalých zkušeností domnívám, že pomůže. Nicméně primárním účelem není aby mi to pomohlo.

Nemohu s Vámi nesouhlasit ve věci, že paní A. již byla za své pochybení potrestána a trest si odpykala. Stejně tak souhlasím s tím, že je patrně dostatečně potrestána už tím, že se ta tragédie stala.

Účelem tohoto postupu není ani v nejmenším trestat paní A. za ten incident. Předpokládám, že to neudělala schválně a že jí samotnou to velice mrzí. Jako polehčující okolnost také nelze nezmínit, že o tu holčičku stejně nikdo neměl zájem, když byla umístěna do dětského domova.

Účelem je potrestat paní A. za dle mého názoru a smyslu pro spravedlnost mnohem horší a mnohem více zavrženíhodnou věc. Za to, že se živí tím, že z peněz slušných lidí těmto slušným lidem jen a pouze škodí. Dovolím si presumovat, že k přijetí "práce" na pozici úřednice (referentky správního řízení - přestupků) ji nikdo nenutil a neučinila tak v rámci nějaké krajní nouze. Ostatně, pokud by tomu tak bylo, nic jí nebrání se mi neformálně ozvat a pokusit se nějak obhájit. Minimálně mou e-mailovou adresu má k dispozici a jako úřednice může též využít registru osob.

Domnívám se, že je povinností každého občana takovýmto karikaturám ubližovat, kdykoli je to možné, a že v takovémto případě lze v souladu s dobrými mravy užít i prostředky, které by byly ve sporu s lidmi jinak považovány za nepřijatelné. Jak víme, zločin na tyranovi není zločinem.
« Poslední změna: 14 Ledna 2022, 03:42:06 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #31 kdy: 21 Ledna 2022, 18:26:32 »

Odvolání podáno, ještě doplněno o stížnost.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #32 kdy: 21 Ledna 2022, 18:46:40 »

Nepokusili se zahájit řízení s provozovatelem? Myslel jsem, že MHMP posílá usnesení a oznámení prakticky ve stejný den. A nebo že by ve vašem případě tušil, že to nebude tak křišťálově čisté?
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #33 kdy: 21 Ledna 2022, 19:03:03 »

Pokud vím, tak zatím ne. Provozovatel zatím nezmiňoval.
IP zaznamenána

hladik

  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #34 kdy: 23 Ledna 2022, 15:45:19 »

Citace
Že o takové prkotině, jako je údajný banální přestupek zaparkování vozidla na nějaké čáře namalované na silnici, rozhoduje osoba, která zabila malou Natálku, pak považuji za postup zcela v rozporu s dobrými mravy a za naprostý hyenismus.
Pane bože xDD Číkusmut mě pravidelně dostává, celek panelák už pozná že pročítám 30km/h :-)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #35 kdy: 14 Února 2022, 20:24:01 »

Už po několikáte refreshuji seznam zveřejněných infožádostí a kde ni tu nic :( Snad se pravdu brzy dozvíme...
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #37 kdy: 15 Února 2022, 10:00:39 »

"Vážený pane magistře"?!

Tvrzením, že mám pseudo-titul Mgr., který se rozdává (i) na podřadných rádoby-školách netechnického zaměření, mne může značnou měrou poškodit mj. v mé profesní kariéře. Nemůže se tak parazitka Dederová náhodou dopouštět TČ pomluvy? :-)
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #38 kdy: 15 Února 2022, 10:06:31 »

"Vážený pane magistře"?!

Tvrzením, že mám pseudo-titul Mgr., který se rozdává (i) na podřadných rádoby-školách netechnického zaměření, mne může značnou měrou poškodit mj. v mé profesní kariéře. Nemůže se tak parazitka Dederová náhodou dopouštět TČ pomluvy? :-)

Já bych si spíš ověřil aby Oxana byla fakt ta Oxana z toho spisu, abyste si nenaběh na vidle.
Říkat magistře třeba profesorovi by možná mohla být lehká urážka, říkat to inženýrovi je asi neutrální a říkat to třeba bakalářovi může být lehké podkuřování. :-)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #40 kdy: 15 Února 2022, 20:58:22 »

Ono to je vůbec zajímavé. Rozsudek byl vydán dne 21.12.2017 a dle informace dole nabyl právní moci dne 07.03.2018. Dle sdělení MHMP tam je od 15.05.2018 a předložila výpis z trestního rejstříku, kde o tom nic nebylo. Tak váhám, za jak dlouho se takový TČ objeví v rejstříku trestu a za jak dlouho je takový TČ zahlazen.

Pak se nabízí úvaha, zda předložila nějaký neaktuální výpis a nebo třeba zda nebyl výpis zfalšován. Asi je tu námět na další infožádost.
« Poslední změna: 09 Března 2022, 00:48:14 od Číkus »
IP zaznamenána

Hugo

  • Příspěvků: 909
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #41 kdy: 15 Února 2022, 21:26:45 »

Nepředkládá se vždy výpis z RT ne starší 3 měsíce? Tedy 6.3.2018 si nechala vyhotovit a do 5.6.2018 mohla předklâdat.

Závěrečný odstavec mi přijde spíš jako výhrůžka než upozornění. A jelikož se "skoro" všichni domníváme, že zmíněná Oxana je onou nedbalou Oxanou, tak nemůže jít o vědomě nepravdivé údaje.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #42 kdy: 16 Února 2022, 07:52:50 »

Spekulace:
Dle Peciny je účastnicí DVOU trestních řízení, takže je klidně možné, že to druhé je odvolání a odvolací soud udělal z podmínky zastavení řízení a pak by byl VÝPIS čistý celou dobu. OPIS chtějí jen policajti, biska a spol.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #43 kdy: 16 Února 2022, 09:52:19 »

Pecinova databáze najde s jejím jménem 2 řízení:

- OS Příbram 3 T 194/2017 (skončeno 21.12.2017, kdy se konalo hlavní líčení a byl vyhlášen odsuzující rozsudek, výše ve vlákně citovaný)

- KS Praha 9 To 61/2018 (odvolací řízení, odvolání podáno zjevně proti rozsudku výše, výsledek je podle InfoSoudu částečná změna původního rozsudku, rozsudek vydán 7.3.2018)

Z výpisu prvostupňového řízení je vidět, že bylo podáno ještě jedno odvolání, které bylo zamítnuto (pravděpodobně té druhé obviněné nebo nějaké další osoby s odvolacími právy, např. poškozené VZP). Více z InfoSoudu vykoukat nejde, ale částečná změna znamená na 99% nějakou kosmetickou úpravu v délce trestu a/nebo podmínky, kdyby šlo o zproštění nebo zastavení stíhání, vypadal by ten záznam jinak. Jiná věc je, že InfoSoud je vždy třeba brát trochu s rezervou, je krmen metadaty z ISAS resp. ISVKS, která ne nutně odpovídají skutečnému obsahu předmětných dokumentů (záleží na tom jak moc pečlivá resp. ne/schopná je úřednice, která to tam naklikává).

Rozsudek výše odkazovaný Číkusem má dole doložku, podle které v otázce viny byl potvrzen původní rozsudek, trest byl nějak modifikován odvolacím rozsudkem 9 To 61/2018-400. Dokument je přímo z justice.cz a s výše uvedenými informacemi to sedí, tak asi není rozumný důvod o tom pochybovat. Pokud někdo chce úplnou jistotu, může si infožádostí vyžádat i samotný odvolací rozsudek.

Jinak v dané věci bych dal nový podnět na MHMP, aby bezúhonnost paní Ox prověřili. A proti vyřízení infožádosti stížnost - na nějaké výhružky ohledně možné trestní odpovědnosti jste se nikoho neptal, a nikde v infozákoně se nepíše nic o tom, že by měly být součástí vyřízení žádosti. Pokud má úřednice dojem, že mohlo dojít k nějakému TČ, ať upozorní zákonným způsobem příslušné orgány, ale k žadateli nechť se chová s náležitým respektem - a nemá-li žádné indicie k tomu, že by to, co je uvedeno v žádosti, mohlo být úmyslně nepravdivé, je nepřípustné to jakkoliv v komunikaci reflektovat.
« Poslední změna: 16 Února 2022, 10:49:32 od hh »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 019
    • Zobrazit profil
Re:Číkusmut vs. Mgr. Oxana Antošová
« Odpověď #44 kdy: 21 Února 2022, 20:00:00 »

Provozovateli doposud nepřistálo nic v DS. Vypadá to, že se nezadržitelně blíží WIN.
IP zaznamenána