30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23  (Přečteno 9550 krát)

N123S

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« kdy: 30 Listopadu 2021, 12:42:49 »

Zdravím,

V nedeli jsem byl zastaven policejní hlídkou a nadýchal 0,20 a 0,23 promile. Naposledy jsem pil den před tim v 8 večer víno a bohuzel, jsem tenhle fakt sdělil hlídce. RP zadržen nemam. Jaký je nejrealnejsi postih co muzu dostat? Je to má první přestupková zkušenost. Děkuji.
IP zaznamenána

klapaucius

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #1 kdy: 30 Listopadu 2021, 12:55:31 »

Samotné zjištění alkoholu v dechu pod 0,24 není dostatečný důkaz o tom, že jste ovlivněn alkoholem.
Přiznáním, že jste pil jste si moc nepomohl. Ale důležité je, co se dělo během zastavení.

Podepisoval jste něco? Jestli ano, tak co? Neodmítl jste lékařské vyšetření?

Osobně si myslím, že z toho nic dál nebude, protože jestli mají jen tyhle dvě hodnoty a nic dalšího, tak to pravděpodobně vyšumí. A pokud se něco bude dít dál, tak by to mělo jít lehce rozbít.
IP zaznamenána

N123S

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #2 kdy: 30 Listopadu 2021, 13:00:35 »

Podepisoval jsem tuším 2 papíry. Něco bylo s výsledky z Drageru a něco byl papir kde na první stránce byly vypsány moje iniciály asi oznameni správnímu organu . Vysetreni mi nabídnuto nebylo.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #3 kdy: 30 Listopadu 2021, 13:02:29 »

No samozřejmě, že na 90% Vám příjde z úřadu příkaz, protože jste se doznal k požití. Vyhrát by to ale neměl být zas tak velký problém, pokud nejsem úplný novic. Krev byla či nebyla? To že Vám nechali papíry je dobře, i pro případný výsledek správka, protože se s tím mnohem lépe pracuje.

Nicméně je divné, že pokud to byl ´´zbytkáč´´ tak to mělo stoupající tendenci..... :-)
IP zaznamenána

klapaucius

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #4 kdy: 30 Listopadu 2021, 13:04:42 »

Předpokládám, že to co jste podepisoval vyfocené nemáte? Případně proškrtal jste volné místo, aby nemohli nic dopsat?
Je tu teoretická šance, že by mohli (až si uvědomí, že nic na vás nemají), upravit ten papír, co ste jim podepsal a třeba doplnit, že jste odmítl lékařské vyšetření. A to by pak problém mohl být.

Ale tohle už se bavíme v hodně teoretické rovině. Zatím bych byl klidný a čekal, zda-li něco přijde.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #5 kdy: 30 Listopadu 2021, 13:06:14 »

Každopádně hrozí 2500-20 000 kč a 6-12 měsíců. Reálně pokud něco dorazí na 98% dostanete 5000kč a 6 měsíců v příkazu.
IP zaznamenána

N123S

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #6 kdy: 30 Listopadu 2021, 13:09:03 »

Předpokládám, že to co jste podepisoval vyfocené nemáte? Případně proškrtal jste volné místo, aby nemohli nic dopsat?
Je tu teoretická šance, že by mohli (až si uvědomí, že nic na vás nemají), upravit ten papír, co ste jim podepsal a třeba doplnit, že jste odmítl lékařské vyšetření. A to by pak problém mohl být.

Ale tohle už se bavíme v hodně teoretické rovině. Zatím bych byl klidný a čekal, zda-li něco přijde.
Nemam, bohuzel. Moznost něco dopsat jsem jim nenechal, to jsem stihl najít jako doporučení když oni vypisovali první část papíru. Sami říkali, ze mě nic hrozného pravděpodobně nečeká.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #7 kdy: 30 Listopadu 2021, 13:43:58 »

Neplatná dechovka!
Rozdíl mezi zkouškami je více jak 10%
Dejte si pozor, aby to neudělali jako, že jste odmítl jet na krev!
« Poslední změna: 30 Listopadu 2021, 13:45:41 od Panek »
IP zaznamenána

klapaucius

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #8 kdy: 30 Listopadu 2021, 13:50:37 »

Neplatná dechovka (rozdíl o více než 10 %) by to byla u hodnot nad 0,24 . Ale v principu jde o to samé a to, že vlastně nic, kromě vašeho přiznání, nemají.

Já bych ve vašem případě teď počkal co se bude dít. Jakmile něco přijde, tak bych to tu řešil dál. Ale jak říkám, osobně vidím šanci na výhru dost velkou.

Jen doplním odkaz na podobný případ, kde se vyjadřovali i zkušenější členové fóra: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3789.0
« Poslední změna: 30 Listopadu 2021, 13:55:21 od klapaucius »
IP zaznamenána

urbann

  • Příspěvků: 346
  • s
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #9 kdy: 30 Listopadu 2021, 14:37:32 »

Sami říkali, ze mě nic hrozného pravděpodobně nečeká.

Úředník vám může stanovit trest pouze v rozmezí, které je určeno zákonem, minimálně 6 měsíců zákaz, 2500 pokuta a 7 bodů. To jenom abyste měl pro příště představu o tom, nakolik můžete věřit tomu, co vám budou tvrdit příslušníci.
IP zaznamenána

N123S

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #10 kdy: 30 Listopadu 2021, 14:44:43 »

7 bodů by bylo nad jinou hranici. Pro mě bylo spíš otazné jestli z toho něco bude a když jo, do jake miry je mozne že dojde jenom k pokutě.

Kazdopadne dekuju všem. Počkám a ozvu se:)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #11 kdy: 30 Listopadu 2021, 15:11:14 »

U tohoto přestupku právní úprava nedává prostor pro úvahu nad druhem trestu - buď to přestupek vůbec nebyl (resp. jej nebylo možné prokázat, což je ve výsledku totéž), pak je to zcela bez trestu, nebo řidič byl ovlivněn, a i kdyby to mělo být prokázaných 0,01 mg/l, pak je to vždy i se zákazem, není možné uložit jen pokutu (tomu brání § 125c odst. 9 ZPPK).

Kdyby SO hodně chtěl, tak najít nějakou cestu, jak tuto překážku prolomit, by se možná povedlo nalézt, ale to by muselo jít o nějakého papaláše a/nebo kolegu, u běžného účastníka řízení je úřad kreativní pouze pokud čelí efektivní obraně nebo potřebuje neutralizovat své předchozí chyby ...
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #12 kdy: 05 Prosince 2021, 19:47:38 »

Zahajovat by sice teoreticky nic neměli, ale mám silné obavy, že po tom přiznaném chlastu ouřad skočí jak po flusu a bude se Vás na tom snažit utáhnout, hodnota-nehodnota. Vyhrát to s nejvyšší pravděpodobností půjde, ale zbytečně jste jim nahrál na smeč. Propříště zapamatovat - s fízly se nebavíme a už vůbec ne o tom, kdy a co jsme pili. Na tohle totiž ti hajzlíci vysloveně čekají.

Neměl by být problém postavit eventuální obhajobu na tom, že jste měl důvody se domnívat, že v době řízení již pod vlivem nebudete (viz např. rozsudek NSS č.j. 7 As 105/2010-96), ale opět - záleží v kolik hodin to bylo (to nepíšete) a kolik toho vína jste jim přiznal. Ale pokud to nebylo ve tři ráno a toho vína nebyl demižón, troufám si říct, že pořád taháte za výrazně delší kus provazu.

Jinak, jak mám rozumět tomu, že "asi oznámení správnímu orgánu"? Podepsat něco a nevědět co, to je nejspolehlivější cesta do problémů. Bůhví co tam načmárali, navíc oni jsou dva a Vy jste sám. Btw, kontrolu nahranou máte/nemáte?

"Sami říkali, ze mě nic hrozného pravděpodobně nečeká." - fízlům nevěřit ani slovo. "Nic hrozného" v jejich žargonu může klidně znamenat půl roku papírů v zastavárně. Aneb pokud fízl mele hubou, tak lže.

V každém případě, pokud něco přijde, ihned si obstarejte spis, ať víte, co vlastně vyblili do toho oznámení - například jestli jste podle nich nevykazoval vizuální známky podnapilosti - mají tam na tohle přímo zaškrtávací kolonky.

A dokud nic nepřijde, tak to nechte být a aktivně se nepřipomínejte.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 246
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #13 kdy: 05 Prosince 2021, 20:44:00 »

0.23 promile neni az takovy problem, zvanenim jste si zkomplikoval pozici, ale furt to jde. Na postraseni vsak nasdilim jeden velmi medialne popularni pripad:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3898.0
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Zbytkový alkohol 0.2 , 0.23
« Odpověď #14 kdy: 05 Prosince 2021, 22:05:16 »

V uvedeném případě byl průser ještě znásoben tím, že fízl sebral řidičák. To, že v případě tazatele ŘP nezbalili, dává jistotu naději, že nebudou pohádkářit.

Ale za situace, kdy jim tazatel cosi podepsal a sám vlastně ani neví co, bych zůstal ostražitý, krotil bych optimismus a pomalu se připravoval na boj. Nevěřím tomu, že to úřední parazit jen tak zahodí, aniž by se aspoň nepokusil z toho něco vytřískat.
IP zaznamenána