30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Fízl brečí před soudem že musel podvádět v úředním záznamu o přestupku  (Přečteno 21391 krát)

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil

https://www.novinky.cz/krimi/423016-navedl-me-sef-obhajoval-falsovani-dukazu-policejni-zelenac.html

"Pro policejního nováčka Jana Willa (26) to byla první služba v dopravní hlídce."

Tak snad už žádná další nebude a šup zpátky k lopatě.

"Později si oba policisty jako svědky předvolali úředníci na přestupkovou komisi, která s řidičem zahájila správní řízení. Tam policisté shodně tvrdili to, co bylo uvedeno ve zfalšovaných záznamech. Jenže měli smůlu. Řidič jako důkaz předložil tajnou audionahrávku z průběhu kontroly, ze které jasně vyplynulo, že ho nikdo ke třetí dechové zkoušce nevyzval stejně jako k odběru krve."

Nahrávat, nahrávat, nahrávat a nevěřit jim, nevěřit jim a nevěřit jim!!!

"„Oba policisté se při kontrole chovali velice korektně. O to víc mě překvapilo, že se v jejich úředním záznamu objevily údaje odlišné od jejího skutečného průběhu. Jsem přesvědčený o tom, že záznamy neupravili ze své vůle. Místo nich by měl sedět na lavici obžalovaných ten, kdo je k tomu navedl,“ prohlásil před soudem řidič."

Ano my víme, fízlové se chovali velice slušně, dělali jen svou práci.

"„Obsah těchto listin jsem nekontrolovala, praxe je u nás taková, že když kolega sepíše úřední záznam, tak ten druhý ho nečte a jen ho podepíše. Že jsou tam uvedené údaje v rozporu se skutečností, jsem se dozvěděla až později, tak už jsem držela basu,“ vypovídala se slzami v očích Zachová."

V pohodě, proč by si to měla číst, prostě to jen podepiš a zodpovídej za to, co tam je napsáno vůbec neřeš.
« Poslední změna: 08 Prosince 2016, 18:46:11 od t4455 »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 004
    • Zobrazit profil

To je nějaké divné, proč by tedy měl být řidič potrestán, když pralinková zkouška byla neplatná?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil

To je nějaké divné, proč by tedy měl být řidič potrestán, když pralinková zkouška byla neplatná?

protože se asi chlapsky přiznal. Nicméně zkouška byla provedena nesprávným postupem, tudíž by měla být neplatná. A myslím že by ho tedy neměli potrestat ani kdyby se přiznal.
IP zaznamenána

DanBlack

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil

IMHO byl o tom topic i zde na foru...
(nedari se mi ho najit - nebyl schvan do kuchyne?)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 921
    • Zobrazit profil

Po dlouhe dobe jsem si precetl kus diskuse pod tim clankem - z toho by jeden blil.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

IMHO byl o tom topic i zde na foru... (nedari se mi ho najit - nebyl schvan do kuchyne?)
Původní topic je zde, schován nebyl: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=3290.0
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil

A copak nám soudruh soudce tímto chce říci ? ža policajti směj, pokud je jim to ku prospěchu, lhát a podvádět jak chtějí a to že sekundárně tím někoho poškodí je vlastně jedno ???? .....no to si snad ta černá svině dělá prdel !!!!!!

BTW: Je v silách obyčejného občana, kterého se to konkrétně netýká, vyvolat nějakou revizi takového nestoudného amorálního rozsudku ?
« Poslední změna: 13 Února 2017, 07:50:51 od pk202 »
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil

Se už nedivím Zemanovi že nemá rád novináře : když tenhle je schopen použít výraz "podnapilý"  v souvislosti s "naměřenými" 0,47 promile na detektoru pralinek, viz.: "a napravil tak chybu, kterou se Zachovou při kontrole podnapilého řidiče udělali." . Kromě toho že půlka evropy má povolenu hranici 0,5 promile, což je cca to jedno pivo, tak si pod pojmem "podnapilý" představím někoho, na kom už je zcela evidentní že je pod parou. No, je vidět že se slovy se dá čarovat.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil

Na druhou stranu to otevírá možnost zpochybňování úředního záznamu a výpovědi policistů - je nutné připomenout, že policistovi, který se v úředním záznamu nebo výpovědi zmýlí nebo dokonce lže, nic nehrozí. Nejde o trestný čin a děje se tak často na příkaz nadřízeného nebo alespoň s jeho tichým souhlasem. Takový nadřízený pak zcela jistě podřízeného policistu v rámci kázeňského řízení nepotrestá.
IP zaznamenána

mrkef

  • Příspěvků: 483
    • Zobrazit profil

Ta možnost se otevírá, ale zase záleží jak se k tomu postaví SO a další stupně. Oni si to určitě podrží.
IP zaznamenána

qqvvmm

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil

Dnes jsem byl u lékaře a v čekárně si zkracoval tuto dobu různým čtením. Když jsem narazil na tento článek a dočetl ho do konce, tak jsem se nezmohl na nic jiného, než: TO SI Z NÁS UŽ K*RVA DĚLAJÍ PRDEL. Všichni přítomní byli mým poznatkem pohoršeni ale kdyby věděli co čtu, tak jim je taky tak zle.  :x
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil

No já bych si nejdřív počkal na pravomocný rozsudek. Za předpokladu, že to novináři nějak zásadně nezkreslili (což se nejspíš stalo, takže následovat bude jen jakési rozjímání nesouvisející s realitou), tak soudkyně nejspíš měla zatmění a zaměnila úmysl a přímý úmysl.

Úmysl pachatele způsobit škodu nebo neoprávněný prospěch je znakem skutkové podstaty zneužití pravomoci ÚO. Úmysl (či šířeji zavinění) má vždy dvě složky, jednak vědomost o následku, jednak postoj jednajícího k takovému následku. Ohledně vědomosti patrně není sporu (policajt jistě věděl, že tím falšováním může způsobit škodu/újmu řidiči). Pokud by to bylo i jeho cílem, tj. o takový následek by usiloval, jednalo by se o přímý úmysl. Je klidně možné, že tak tomu nebylo, že primárně fízl skutečně chtěl zakrýt svoji chybu, resp. vyhnout se následkům, které by to pro něj mělo. Pokud ale byl srozuměn s tím, že řidiči škoda vznikne, tj. počítal s tím, že ten následek může nastat (i když o to primárně neusiloval), jde o tzv. nepřímý úmysl. Pokud by naopak jen předpokládal/spoléhal na to, že újma řidiči nevznikne, jde o vědomou nedbalost. Protože hranice není úplně ostrá, obsahuje TrZ i zásadu, že hraniční případ, typicky lhostejnost či smíření pachatele, zda následek nastane, se posoudí pořád jako úmysl - § 15(2).

Z toho, co víme, je evidentní, že fízl o možném následku věděl, a nedovedu si představit, jak by argumentoval, že spoléhal na to, že nenastane. Minimálně srozumění/smíření tam zjevně bylo. Tedy argumentace soudu o absenci úmyslu vypadá jako exces, který pravděpodobně bude v odvolacím řízení korigován (pokud ovšem SZ také nestudoval v Plzni ...).
IP zaznamenána

gogobrno

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 644
    • Zobrazit profil

No jo:-)  Nezávislá justice
Ale nezávislá na legislativě
IP zaznamenána