30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

Jak se stavíte k očkování proti SARS-CoV-2?

Nechal jsem se naočkovat rád a jsem pro povinné očkování.
- 6 (6.2%)
Nechal jsem se naočkovat rád a jsem proti povinnému očkování.
- 17 (17.5%)
Nechal jsem se naočkovat nerad a jsem pro povinné očkování.
- 1 (1%)
Nechal jsem se naočkovat nerad a jsem proti povinnému očkování.
- 22 (22.7%)
Nemohu očkování absolvovat ze zdravotních důvodů a jsem pro povinné očkování.
- 0 (0%)
Nemohu očkování absolvovat ze zdravotních důvodů a jsem proti povinnému očkování.
- 2 (2.1%)
Toto očkování principiálně odmítám.
- 49 (50.5%)

Celkem hlasů: 97

Hlasování ukončeno: 10 Prosince 2021, 09:22:41


Stran: 1 ... 5 6 [7] 8

Autor Téma: Povinné očkování  (Přečteno 19348 krát)

Paulie86

  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #90 kdy: 25 Prosince 2021, 19:53:03 »

Tak jsem shlédl další video Hlásenský vs. Jeseník.

https://youtu.be/J7xGs-ghItI

A Hlásenský opět tváří v tvář úředníkovi-právníkovi je úplně mimo mísu. Obzvlášť mě dojal komentář pod videem: "Dobre školeni mu dava pan Hlasensky-bravo." Já tam teda vidím akorát na české poměry nadstandardně vzdělaného a uvědomělého ouřadu, který dává školení Hlásenskému.

Jediné jeho pozitivum je, že plýtvá ouřadovým časem. Jinak vůbec nic. Fascinuje mě, že místo toho, aby se z předchozího argumentačního debaklu v Jeseníku aspoň trochu poučil a líp se na další jednání připravil, tak pořád mele ty stejné blbosti pořád dokola.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #91 kdy: 25 Prosince 2021, 20:05:40 »

Paulie86 > Tak já na to nahlížím asi úplně stejně jako Vy, nicméně i tak aspoň částečně oceňuji, že někdo vůbec úřadu a státní správě nějaký odpor klade. Navíc tento aktivistický senior v lidech zahnízďuje názor, že úředníci jsou neschopná pakáž, kterou si on maže na chleba. To je asi v zásadě pozitivní. Na druhou stranu, asi podobně jako vás mě znepokojuje ten WTF kult osobnosti kolem něho, kdy si z něj parta (a teď sorry, nemyslím to arogantně, byť to tak vyzní) nízkorozpočtových primitivů dělá hrdinu a právního boha. Pokud to náhodou vyhrajou - GGWP Aloisi, jsi pán. Pokud to prohrajou, protože to co tam Hlásenský plácá jsou víceméně nesmysly, tak za to může úřad a prznení práva úředníky... (oni to právo przní, o tom tu na fóru jsou stovky důkazů, ale zrovna Hlásenský ho przní xkrát víc :D )

I tak ale opět dodávám - tomu aktivismu všechna čest. Já sám bych takovou odvahu/ego na to takhle vystupovat neměl. A to si troufnu říci, že zejména díky tomuto fóru jsou moje znalosti sankčního správního řízení cca stejné, jako ty pana Hlásenského. Možná právě ta neznalost vlévá do žil jeho a jeho fanoušků pocit křivdy, když mu tento nadprůměrně kvalitní úředník odmítne zohlednit námitku podjatosti formou trestního oznámení pro nepříslušnost. Kéž by se konečně objevil na scéně nějaký legitimní právník, který by si ty úředníky opravdu "mazal na chleba" a natáčel se u toho.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Paulie86

  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #92 kdy: 25 Prosince 2021, 21:21:37 »

Ano, o tom nejsme ve sporu.

Hlásenského pozitiva jsou, že zaměstná úředníky a občas i opice a tito potom mají časový deficit ve vysírání jiných lidí. I to se počítá a v tomto směru je i blbá obhajoba lepší než žádná.

Ano, Hlásenský nepochybně alespoň trochu zasévá semínka odporu vůči aparátu. Minimálně v tom směru, že se aspoň části populace dostane informace o tom, že policajt není ničím neomezený samosoudce a pokuta na místě se opravdu platit nemusí (a dost lidí opravdu věří, že fízl si může dávat pokuty jak se mu zachce a nic nad ním není).

Ale to je tak všechno. Jako seriózní zmocněnec je nepoužitelný a pokud ano, tak snad jen na ty úplně nejblbější úředníky.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #93 kdy: 26 Prosince 2021, 02:32:12 »

Je vhodne si to jit prozit na vlastni kuzi, poridit si zaznam a pak ukazat vsem ostatnim.
Od klavesnice se to kritizuje velmi snadno.

Ucel nekterych jeho vyjadreni mi unika, jestli to je taktika( v hodne vaty schovat par dulezitych poznamek) nebo neznalost.
« Poslední změna: 26 Prosince 2021, 03:40:50 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #94 kdy: 26 Prosince 2021, 18:17:41 »

Mě se ve správních řízeních osvědčuje psát připomínky, nesouhlas a pod. svými slovy. Přestože mam záda krytá právníkem a vím co chci sdělit či dosáhnout, tak tím že to píšu jako laik mě příjde že ty úředníci nejsou tak ve střehu jako když je to psané právní "hatmatilkou"  ;D a dělají fatální chyby.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #95 kdy: 27 Prosince 2021, 09:47:13 »

Doplním pana ateliersk, že ani dlouhé texty nejdou úředníkům pod nos. Jednodušeji se vypořádají s jedno, dvou stránkovým dokumentem, sáhnou po něm při vyřizování agendy přednostně. Pokud má např. odvolání dvacet stran, navíc čtenářsky obtížného textu na pochopení, nechají to hnít. Lenost úředníka a jím upřednostňovaný princip "rychlý prachy" jsou vlastnosti, které je třeba využívat.
Samozřejmě, 100% účinnost není u ničeho, ale lze používat nástroje, které parazity spolehlivě otráví.
IP zaznamenána

se777

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #96 kdy: 03 Ledna 2022, 19:29:30 »

Kéž by se konečně objevil na scéně nějaký legitimní právník, který by si ty úředníky opravdu "mazal na chleba" a natáčel se u toho.

Tak první vlaštovku jsem objevil na FB RaptorTV, dnes byl JUDr. Jindřich Rajchl na Úřadu městské části Praha 10 a celá událost byla vysílána živě. K samotnému správnímu jednání ani nedošlo, protože se po celou dobu (záznam má skoro 3.5 hod.) s měšťáky a policajty řešily roušky.  :x

https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/3116546138616768/
https://www.facebook.com/RaptorTV.cz/videos/372548294637697/
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #97 kdy: 03 Ledna 2022, 23:00:00 »

S lehkým poskakováním jsem na to koukal. Mrzí mě jediné, že se na konci nechali vyprovodit bez zákonné výzvy. Tudíž je ten uberfízl zcela z obliga, on jim přece jen přátelsky domlouval..
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #98 kdy: 05 Ledna 2022, 11:38:52 »

Tak jsem si to vyzkoušel i bez Raichla a mám krásný protokol o vykázání z důvodu nenasazené roušky. Parazit to řešil korektně, bez eskalace s fízlama a mám tak krom standardního videozáznamu o jeho nezákonném jednání v ruce orazítkovaný papír.
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #99 kdy: 05 Ledna 2022, 12:35:46 »

Dnes ráno jsem byl na stavebním úřadě nahlížet do spisu. Nabitý argumentací ze zdejšího videa jsem očekával, co bude. Úřednice neříkala na absenci respirátoru nic, ale přišla vedoucí. Říká slušně, "mohu vás požádat o nasazení respirátoru?". Já odpovídám slušně "Ano, můžete. Beru požadavek na vědomí, děkuji". Byla chvilka ticha, já samozřejmě nic nenasadil, paní pochopila, a jednání pokračovalo dál.. Malý městys na jihu Moravy.

Nicméně při žádosti o kopii spisu jsem jako účastník řízení nepochodil. Provede jedině za úplatu. Což nepatří do tohoto vlákna, zmiňuji jen jako zajímavost, že úředník si prostě vždycky něco proti občanovi vymyslí.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #100 kdy: 05 Ledna 2022, 12:53:18 »

Asi záleží co to je za úřad. Stavební úřad není primárně určen k ojebávání lidí a vyžaduje alespoň nějakou odbornost. Takže bych tam čekal lidštější úředníky než je ta verbež na přestupkovém, která na těch pokutách existenčně závisí a nedělá celý den nic než rozdává pokuty. Navíc čím menší město, tím větší odchylky od standardu v dobrém i zlém.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #101 kdy: 05 Ledna 2022, 14:55:45 »

IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #102 kdy: 05 Ledna 2022, 17:57:35 »

Tak na to fakt nemám slušných slov, neskutečná píča...
"Experimentální vakcínou, která nemá plné schválení" "To je váš názor". Ty vole to bych se asi neudržel.....
A pokud vím tak je to platné až od března ne? Tak co ty studenty vůbec otravujou?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #103 kdy: 05 Ledna 2022, 18:08:55 »

Řáda provakcinančních fanatiků, kteří uvěřili, že vakcína kompletně zastaví pandemii a že ti, kteří ji odmítají mohou za to, že tu covid ještě je (ano, takoví existují a jsou největším problémem), má sadistické uspokojení, když může šikanovat a zesměšňovat lidi, kteří vakcínu odmítají. Vzhledem k tomu, že jsem v té situaci nějakou chvíli byl, tak mohu říci - nic moc pocit. Z jedné strany na vás tlačí stát, z druhé škola (nám se víc jak půlku zimního semestru přímo z úst vedení tvrdilo, že nejspíš bude vysoká škola jen pro očkované/testované a že PCR testy si budeme muset platit sami.....), ze třetí půlka rodiny... A jakékoliv argumenty samozřejmě odmítají, protože oni si to píchnout nechali, nic se jim nestalo a tudíž je to perfektní a zcela bezpečný přípravek, který si vy nechcete píchnout, protože věříte dezinformacím, že v tom jsou nanočipy, jed apod. :) No a protože si to odmítáte píchnout, tak máte podíl na těch lockdownech a omezeních, co všechny serou. Vláda za tom samozřejmě nemůže, jsou to tak trošku tataři, ale jednají zcela bona fide :) :)

EDIT: Já se vlastně těm fanatikům tolik nedivím. Sere je lockdown, sere je covid. Problém je, že uvěřili pasivní propagandě, která říká (a minimálně celý podzim říkala), že očkování to vše do pár měsíců vyřeší. A svoje frustrace si promítají do "odmítačů"... Může za to vláda, ne lidi, ani vakcína...
« Poslední změna: 05 Ledna 2022, 18:27:47 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Povinné očkování
« Odpověď #104 kdy: 05 Ledna 2022, 19:44:02 »

Jiste ze za tou mohou lidi, kteri svym jednani podpori vladu, aby:
- chteli pomoci (je to tak uspokujujici, zacne to rouskama apod.)
- mohli k mori
- meli klid  (obchod, prace, vnitrni - ze neco udelali)
- z neznalosti uverili, neoverili, proste pusti televizi/internet a dostali https://78.media.tumblr.com/bfb3c7f32cea612c7adfdc1c27334cf4/tumblr_ozgrd49S9X1qkegsbo4_1280.jpg
apod.

Vlada sama o sobe toho moc nezmuze.

PS: jeden z pohledu na historii https://www.youtube.com/watch?v=X2TifqQvY0Y
« Poslední změna: 05 Ledna 2022, 19:59:32 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin
Stran: 1 ... 5 6 [7] 8