30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Rychlost Kuřim  (Přečteno 14752 krát)

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
[LOST] Rychlost Kuřim
« kdy: 19 Října 2021, 11:12:17 »

Zdravím, mám tu další obálku, postup je celkem zřejmý, kontaktní řidič těsně před koncem lhůty, kočkování do prekluze atakdále, variace na toto téma je tu mockrát...

Takže o co jde: odpustková výza za údajné překročení rychlosti začátkem září, dorazilo celkem obratem. Jedná so o nově nainstalovaný radar, který je umístěný na výjezdu z Kuřimi směrem na Jinačovice. Vypadá to, že měří v obou směrech a je umístěný zde: https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x=16.5237654&y=49.2951159&z=18&ut=Radar%20Ku%C5%99im&uc=9l.y-x8Wqi Měřidlo je označené jako „Unicam“. Pošťačka říkala, že z Kuřimi teď u nás nosí těchto dopisů spousty, takže Kuřimští zřejmě nechtějí zůstávat pozadu s odpustkovým byznysem.

Osobně mi to přijde celkem podezřelé, protože na daném místě se moc prasit nedá - stává se celkem často, že od Mor. Knínic tam někdo nereflektuje přednost.

Rychlost je 61 resp. 58.

Edit: přidána rychlost na žádost Kokrhel123.
« Poslední změna: 19 Října 2021, 12:30:51 od mhepp »
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #1 kdy: 19 Října 2021, 12:23:15 »

Díky za informaci, o tomto radaru v Kuřimi jsem nevěděl, na Jinačovice tudy občas jezdím.
K tomu množství. Je klidně možné, že hamižní úředníci nastavili limit radaru tak, aby pokutoval každého, kdo překročí třeba jen o 1 km/h (jak měly zpočátku i Šlapanice, než jim došlo, že je to zahltí). Proto by bylo zajímavé, kdybyste sdělil, o jak velké překročení rychlosti se jedná.

Edit: Díky!
« Poslední změna: 19 Října 2021, 13:00:14 od Kokrhel123 »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #2 kdy: 19 Října 2021, 12:32:21 »

Přidal jsem do prvního příspěvku... (61/58). To je na dané místo pro onoho řidiče opravdu moc. Jsem zvědavý na fotky, ale nechci být příliš aktivní.
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 628
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #3 kdy: 19 Října 2021, 17:59:12 »

Jsou to šulini. Obchvat nebude nikdy, takže projet v určitých dnech a hodinách je bič boží  :o ale radárek, to jde velice rychle  :x
https://www.kurim.cz/cs/samosprava/investicni-akce-2021/radary-vcetne-sw-pro-mereni-rychlosti-vozidel.html
https://www.facebook.com/Kurim/posts/5581981251843161/
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #4 kdy: 22 Října 2021, 11:36:32 »

Mi povídej... Projet Kuřim je problém v každou denní dobu každým směrem. I ve dvě v noci vám alespoň dají červenou na semaforu na křižovatce Tyršova - Legionářská. Prostě tam na pár sekund blikne a donutí vás zastavit. A každý návrh obchvatu shodí na nesmyslech. Hovada!
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #5 kdy: 24 Října 2021, 12:35:19 »

Podle dokumentu mají technologii pronajatou a koupený SW na zpracování přestupků--
A pak i SW na měření rychlosti v částce 517.000,-Kč a technickou podporu za 98.000,-Kč/rok
+ hodinovou sazbu 1.210,-Kč??????

To je někdo řádný hospodář???
Logicky bych přepokládal, že k pronajaté technologii je i SW k tomu nutný..
K čemu jim pak bude ten SW až radyry po 5 letech třeba vrátí?
a SW na měření rychlosti za půl míče , je myslím slušný přepal.. Vždyť je to jen načtení hodnot z čidel v paměti a přižazení fotografie.
a podpora 100.000,-Kč ročně???  si dělají už fakt prdel...
Já bydlet v Kuřimi , tak jim to tam omlátím o hlavu, že mrhají penězi daňových poplatníků

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #6 kdy: 24 Října 2021, 21:26:11 »

Já bydlet v Kuřimi , tak jim to tam omlátím o hlavu, že mrhají penězi daňových poplatníků

Bohužel se to nejspíše mnohonásobně zaplatí  :x
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #7 kdy: 25 Října 2021, 00:19:39 »

pk202 > Vy smýšlíte úplně špatnou cestou. O peníze přeci vůbec nejde. I kdyby ten radar byl ztrátový, za bezpečnost maminek a důchodců (kvůli kterým se to jistě kupuje) to přeci stojí :)
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

foxinus

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #8 kdy: 25 Října 2021, 20:13:32 »

K ekonomice: kromě pořizovacích nákladů je roční platba za kuřimský radary 2,2M (pronájem od AŽD a SW technická podpora). Plus roční provoz k tomu zřízených opičáků (6M) a vícepráce parazitů (ca 2-3M). V plánu rozpočtu bylo vybrat na mýtném ca 13M za půl roku. Odchyt jde ale dolů, řádově to bylo poslední měsíc „jen“ 3000 odpustků, takže rejže  na  další rozkopání silnic asi bude. Ať je průjezd Kuřimí zážitek.

K přestupku: zaměřte se i na procesní stránku, dělají často chyby. Chci si zjistit i něco o tom Unicamu, takže když tak info dodám.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #9 kdy: 25 Října 2021, 20:14:58 »

to bude spis mala domu kamaradum...nez  mestu
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #10 kdy: 25 Října 2021, 20:23:20 »

Jedou to extra ve velkém, jen ve svém blízkém okolí jsem zaznamenal už 4 odpustkové výzvy. A také rychle, typicky bylo posláno jeden den po změření.
IP zaznamenána

foxinus

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #11 kdy: 25 Října 2021, 20:36:25 »

To je ta drahá SW podpora:) Jedou to tam tuším tři lidi, takže na vypravení 200ks výzev denně jim asi pomáhá i uklízečka. Jo a kdyby někdo chtěl objíždět kolonu od Brna, tak v ul. Pod Vinohrady je taky úsekovka. Na 30km/h. Třetí se chystá na 43 u Podlesí. To doufám, že policajti zarazí...
IP zaznamenána

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #12 kdy: 25 Října 2021, 21:05:24 »

Po té 43 jezdím denně, to by bylo nemilé. Nevím, proč zrovna tam. Moc rychleji než 90 se tu v běžnou pracovní dobu jezdit nedá, vzhledem k provozu. U Podlesí není ani omezení, tedy zatím. 70 je až u křižovatky na Kuřim.
No, počkám si.
IP zaznamenána

šusplech

  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #13 kdy: 24 Listopadu 2021, 08:26:35 »

Kolegovi z práce nedávno došla taky. Podle papíru byl limit nastaven na 53km/h před odečtem tolerance (-3km/h). Jel tam 57km/h, tj. 54km/h. Dostal 700,- + 150,- od ŠkoFinu za přeúčtování.
IP zaznamenána

Stejk

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost Kuřim
« Odpověď #14 kdy: 06 Ledna 2022, 15:00:49 »

Dobrý den,
dostal se už někdo do správního kolečka, nebo obecně dále, než k odpustkovému psaní? Také jsem spadl do kuřimské pasti a hodlám po letech zabojovat, tak abych věděl, co případně očekávat. Děkuji
IP zaznamenána