30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Správní delikt právnické osoby  (Přečteno 36167 krát)

HOHO

  • Příspěvků: 87
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt právnické osoby
« Odpověď #15 kdy: 25 Února 2015, 00:26:12 »

Tak jsem v časové tísni sesmolil odvolání. Na slovosled a čárky nehleďte, nepřátel se nelekejte, jsem už trochu znaven. :x Tak uvidíme, jak se s tím kraj popasuje, když to tlačím k tomu Ústavnímu soudu.

Hodně mě pobavila část o dealerovi a výrobci, to je super výrok a krásně demonstruje absurditu paskvilu zvaného SPRDEL.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 139
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt právnické osoby
« Odpověď #16 kdy: 25 Února 2015, 09:14:04 »

kverulant: moc hezky napsáno, tak pěkně filozoficky. Pěkné. Ale mám obavu co se stane, až tato perla narazí na čelo tupého púřednického prasete. Asi se nestane vůbec nic. Ozve se tiché zachrochtnutí a úředník rozhodne. Takže tohle filozofické pojednání bych si schoval spíše až k soudu. Tam by to soudce mohl patřičně ohodnotit.

Také bych radikálně omezil ten první odstavec. Proč jim hned předkládat na talíři možné postupy, kterými se zde zabýváme?
IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt právnické osoby
« Odpověď #17 kdy: 25 Února 2015, 10:38:45 »

Mně se to taky líbí. Být úřední osobou, tak ten spis ztratím  8)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt právnické osoby
« Odpověď #18 kdy: 25 Února 2015, 18:07:51 »

........tohle filozofické pojednání bych si schoval spíše až k soudu.......
Také bych radikálně omezil ten první odstavec. Proč jim hned předkládat na talíři možné postupy, kterými se zde zabýváme?

U soudu už to bude muset být profesionální, na této úrovni se tím ještě mohu bavit já. Mě osobně se nejvíc líbí odstavec se svědomitým úředníkem Adolfem Eichmannem. Fašismus jako fašismus.
S tím talířem bych to nepřeceňoval, to co je pro nás chvilková kratochvíle je úředníkův denní chleba. Asi jako kurvu jen tak nepřekvapíte nějakou Vaší "speciální" libůstkou.   
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 139
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt právnické osoby
« Odpověď #19 kdy: 25 Února 2015, 18:37:09 »

jj, ten Eichmann byl skutečně velmi šťavnatý.  ;D
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt právnické osoby
« Odpověď #20 kdy: 26 Února 2015, 08:38:11 »

Krásně napsáno. Být úředníkem, už úkoluju poslance ke změně návrhu. Za mě máte bludištáka za nejlepší odvolání letošní zimy!
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt právnické osoby
« Odpověď #21 kdy: 12 Října 2015, 18:45:41 »

Mně se to taky líbí. Být úřední osobou, tak ten spis ztratím  8)
Tak ten spis asi fakt ztratili. Náhodou jsem zjistil, že 14.8. nastala prekluze. A přitom jsem v odvolání napsal, že přestupek se stal, je dobře zdokumentován a že čekám, že mě odvolací orgán smázne s odkazem na platné zákony.
Z dálky to vypadá, že nechtěli od soudu, aby nás spravedlivě rozsekl. Hm, škoda. 
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt právnické osoby
« Odpověď #22 kdy: 12 Října 2015, 19:33:58 »

a já se tak těšil  :'(
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt právnické osoby
« Odpověď #23 kdy: 24 Února 2016, 02:48:16 »

Pravděpodobně do 4 let Vám budu moci prozradit, jak se k tomu postavil jeden úřad ve městě, co stojí v pěkné rovině.
Jsem měl za to, že je po prekluzi. Tedy je po jednoroční prekluzi přestupku, ale protože zavčasu zahájili sprdel, bude se čekat na čtyřletou prekluzi?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt právnické osoby
« Odpověď #24 kdy: 24 Února 2016, 09:39:16 »

Jojo, také jsem si zase kalhoty natáhl a schoval bimbasa. Mají 4 roky na to, aby vylezl nějaký pro ně vhodný rozsudek NSS.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Správní delikt právnické osoby
« Odpověď #25 kdy: 11 Září 2016, 20:56:58 »

Tak odvolácí orgán - Krajský úřad středočeského kraje - napadané rozhodnutí zrušuje a řízení zastavuje, protože uplynula prekluzivní lhůta. Zajímavé je, že ačkoliv správní delikt spáchala právnická osoba (s.r.o.), tak klidně použili analogii s přestupkovým zákonem a stačil jim jeden rok (i když tedy uběhly už 2). A pak se v tom někdo vyznejte.   
IP zaznamenána