30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli ke sdělení totožnosti řidiče do datovky PO - PRAHA  (Přečteno 5999 krát)

frost_umnepatop

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Dobry den,

Jsem začátečník, zkousel jsem najit podobdy pripad na foru, ale vetsina jsou ohledne osob fyzyckych, takze potrebuji o radu.
Mam vozidlo psane na s.r.o., provozovatelem jsem ja (jednatel). Prisla mi vyzva ke sdeleni totoznosti ridice do datove schranky. Zadnou castku zaplatit nenavrchli, jenom ze mam poslat udaje ve lhute 15 dnu a nejake pouceni. Zadne info o zpusobu mereni nebo namerenych kilometrech (podle 125c bod 3. asi vim ze jde o +20kmh v obci).

Jaka by byla vchodna strategie vyhnout se 3 bodum a castce 2500? Pouzit helmuta nebo vybec se nereagovat na podobnou vyzvu? Predem moc dekuji.

viz kopie vyzvy
« Poslední změna: 25 Července 2016, 12:57:25 od frost_umnepatop »
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ke sdělení totožnosti řidiče do datovky PO - PRAHA
« Odpověď #2 kdy: 25 Července 2016, 10:57:08 »

By mě zajímalo, kdo vymejšlel takovouhle šablonu, neboť z ní vůbec není patrné, na co se orgán ptá....
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ke sdělení totožnosti řidiče do datovky PO - PRAHA
« Odpověď #3 kdy: 25 Července 2016, 11:00:13 »

To posielaju opice a nie magosrat? Nepatri to do kosa?
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

frost_umnepatop

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Tak dnes prisla ta sama vyzva postou na firemni adresu, akorat datum byl uveden uz Srpen, takze zrejme to nezahodili do kose alre pokracuji zkouset dostat info o ridici. Prijal to jiny jednatel. Takze postup je stejny - patri to do kose a nazdar?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Není to náhodou výzva k úhradě určené částky, tzv. odpustek?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

frost_umnepatop

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

nene, to je uplne ten samy text co v prvni vyzve co byla poslana pres datovku. Akorat je tam jiny datum a doruceno to ne datovkou ale postou
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil

Jde opravdu o zcela a úplně identický text?
Snad se k tomu vyjádří experti přes SŘ, ale mně to nepřijde jako něco, co by se muselo považovat za výzvu k podání vysvětlení či jiný přípustný buzerační akt státní správy vůči provozovateli.

Jak Vám bylo doručeno? Obálka s modrým pruhem proti podpisu + ověření totožnosti či jinak?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil

Tak mě zaujala ta jistota, že přestupek byl spáchán. Žádné podezření, prostě nade vší pochybnost spáchán byl a tečka. A také to, že že PČR ani nenaznačuje, že mohou být i další důvody, proč člověk může odepřít výpověď.
IP zaznamenána

frost_umnepatop

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Ano, je to uplne stejny identicky text. Doruceno v obalce s cervenym pruhem "jen do vlastnich rukou adtesata" ... A neni to vyzva k uhrade urcite castky (tu posila uz magorat?)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ke sdělení totožnosti řidiče do datovky PO - PRAHA
« Odpověď #10 kdy: 05 Září 2016, 22:17:06 »

A koho vyzývají? Vás jako soukromou osobu nebo jako jednatele s.r.o.? Je to podstatný rozdíl.
a) pokud jako soukromou osobu, tak v tom případě nejste provozovatel vozidla
b) pokud jako jednatele, tak nerozumím, proč jste to vůbec převzal, když mají zasílat do datovky PO, ale již se stalo
Až odpovíte, budeme řešit dál.
« Poslední změna: 05 Září 2016, 22:19:27 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

frost_umnepatop

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli ke sdělení totožnosti řidiče do datovky PO - PRAHA
« Odpověď #11 kdy: 09 Září 2016, 09:02:55 »

Jak uz jsem psal driv - prevzal to na poste jiny jednatel, ktery nevedel co to je. Stale to jde na pravnickou osobu, nikoliv na fizickou. A ani nemaji jmeno jednatele na vyzve, jde to jen na nazev s.r.o. Jak je videt z textu - proste se snazaji at jim tam nekdo napraska ridice aby potom uz to resili s nim.
IP zaznamenána