30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat  (Přečteno 7071 krát)

bonjour

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
[?] Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« kdy: 05 Září 2016, 23:47:57 »

Ahoj

doufám, že mě tu neukamenujete, vzhledem k velkému množství podobných dotázů, ale mám taky jeden k obdržené výzvě od PČR. Prošel jsem diskuze zde a i přesto si nejsem zcela jistý řešením.

Situace: Provozovateli (nejsem já) motorového vozidla přišla výzva, ať napráská řidiče (já) za rychlost (~70km/h na 50 na magistrále). Provozovatel mě napráskal a mi přišla výzva k podání vysvětlení.

A teď je teda otázka co s tím?

Ignorovat? Dojít na policii a (doplňte)? Jsem povinnen podávat vysvětlení? Helmut?

Díky moc

BTW tuší někdo, jak mě změřili? To seděj v autě a fotěj? Trojnožku jsem tam nikdy neviděl. Píšou, že mě naměřili cca 50m po tom, kde se 80 mění na 50, směrem do centra PRG.
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2016, 00:07:05 »

Jestli to fakt přišlo od policie tak ignorovat.

Jak vás změřili tady fakt netušíme. Měří z ruky, z trojnožky, ze zaparkovaného auta a ze stacionárních radarů. Mozkovým myšlením snad rychlost ještě neměří, tak to bude určitě jedno z toho.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2016, 01:42:00 »

Kde a jak Vás změřili se časem dozvíte. Důležitější je Váš vztah k provozovateli. Pokud ho nemáte rád (třeba za to, že Vás bez upozornění napráskal), tak nemusíte dělat nic, časem se to překlopí na sprdel a on zaplatí cca 1500+1000 za správko. V každém případě prošvihl možnost udat Helmuta nebo zjistit potřebné informace předem (třeba jak měřili) a na základě toho třeba odmítnout podat info. Vaše pozice už bude o dost těžší, Vám už Helmuta nebudou chtít věřit.
Pokud teď nebude reagovat nebo napíšete policii, že řídil Helmut (lepší varianta do budoucna), tak to nejspíš pošlou na úřad, ať to řeší on. Reálný Helmut Vám v takovém případě určitou reálnou šanci dává. Provozovatel svěřil auto Vám a Vy Helmutovi. Pokud nejste jasně na fotce, tak třeba proto, že se opilý válíte na zadním sedadle.
IP zaznamenána

bonjour

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2016, 10:47:55 »

Přišlo to fakt od PČR (alespoň mají v hlavičce logo). Takže pokud budu ignorovat, vypadá to spíš na sprdel? Píšou tam, že když se bez omluvy nedostavím, tak můžu být předveden, k čemu se předpokládám nedostanou (?)

A prý vysvětlení nelze podat žádnou jinou formou než osobně. O Helmutovi jim mám teda jít případně povědět osobně nebo je to jen prevence, aby jim lidi nic neposílali a můžu jim to poslat?

Díky
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« Odpověď #4 kdy: 06 Září 2016, 10:56:35 »

Na PČR, stejně jako na MP se nechodí. Maj tam divnej vzduch. Jediné na co se reaguje na magistrát / městský ouřad.
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« Odpověď #5 kdy: 06 Září 2016, 11:14:52 »

Vysvětlení samozřejmě je možné podat i písemně. Že to PČR nemá ráda, neboť papír "V souladu s paragrafem XY odmítám v této věci podat vysvětlení a toto vyjádření podávám písemně v souladu s rozhodnutím NSS" se dost blbě přesvědčuje, aby prásknul i něco dalšího.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« Odpověď #6 kdy: 06 Září 2016, 11:28:43 »

Já osobně bych na to vůbec nereagoval, nikam nechodil, nic neposílal. Pokud nebyla zaslána výzva k úhradě určené částky, tak nelze zahájit sprdel, čili s nějakým Helmutem bych případně počkal až jestli to postoupí úřadu. Hlavně je třeba upozornit provozovatele, aby dopisy od PČR pro příště rovnou házel do koše.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« Odpověď #7 kdy: 06 Září 2016, 13:18:48 »

Dovolím si podotknout, že PČR to na správní delikt překlopit nemůže. Čili pokud výzvu ignorujete, bude postup následující:
1) PČR časem předá věc na magistrát.
2) Magistrát pošle provozovateli výzvu k úhradě určené částky.
3a) Provozovatel Vás opět udá jako řidiče. Následně - pokud řeknete, že jste neřídil - bude s provozovatelem zahájeno řízení o správním deliktu.
3b) S provozovatelem se nějak domluvíte a on Vás neudá jako řidiče (Helmut, úhrada určené částky, cokoliv...).
IP zaznamenána

icu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 337
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« Odpověď #8 kdy: 06 Září 2016, 14:29:07 »

Na druhou stranu - pokud nejde o sprdelizovatelný přestupek (typicky - měření radarem na autě), tak správně napsané "nic vám neřeknu"  to zastaví už u PČR, neboť ta ví, že je v důkazní nouzi a SO již neobesílá. Ano, je to trochu sobecké, neboť to uvolňuje kapacity SO pro ostatní případy, ale mám-li srovnat svůj klid s nejistým zaměstnáním kapacit SO, volím svůj klid.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« Odpověď #9 kdy: 06 Září 2016, 15:57:32 »

Už se tu probíraly podobné případy. Bude zajímavé sledovat, jak se SO zachová, bude-li mu taková věc postoupena PČR ve fázi, kdy navíc k dokumentaci potenciálně sprdelizovatelného přestupku je přiložena i nějaká částečně úspěšná snaha o identifikaci přestupce provedená ještě policejním orgánem. Není jasné, zda jsou splněny podmínky pro výzvu podle § 125h(1) ZPPK, konkrétně písm. b) týkající se toho, zda je/není známa totožnost přestupce.

Pokud by SO výzvu nezaslal, tak by se s tím pak dalo pracovat (v rovině toho, že známá/zřejmá totožnost řidiče není totéž, co nepotvrzený bonz od provozovatele, který je pouhou indicií).
IP zaznamenána

bonjour

  • Příspěvků: 29
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« Odpověď #10 kdy: 09 Září 2016, 12:29:21 »

zatím tedy všem děkuji za rady, počkám, co přijde
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« Odpověď #11 kdy: 09 Září 2016, 16:29:33 »

Ted nejak nevim, nejsem-li uplne mimo, ale podle mne 1) PCR magoratu tyhle prestupky nepredava ... alespon veskere moje fotky z magistraly (m.j. i z tohoto mista) skoncily tim, ze jsem rekl (vzdy PCR - at uz osobne v Kongresove nebo korespondencne) ze nic nereknu a pak mi prisel papir o odlozeni nebo ukonceni nebo tak nejak. 2) I kdyby to PCR magoratu predala, tak Sprdel na tohle nejde hodit - PCR na magistrale nemeri automatizovanym prostredkem.
Pletu se?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« Odpověď #12 kdy: 15 Září 2016, 09:39:53 »

Ted nejak nevim, nejsem-li uplne mimo, ale podle mne 1) PCR magoratu tyhle prestupky nepredava ... alespon veskere moje fotky z magistraly (m.j. i z tohoto mista) skoncily tim, ze jsem rekl (vzdy PCR - at uz osobne v Kongresove nebo korespondencne) ze nic nereknu a pak mi prisel papir o odlozeni nebo ukonceni nebo tak nejak. 2) I kdyby to PCR magoratu predala, tak Sprdel na tohle nejde hodit - PCR na magistrale nemeri automatizovanym prostredkem.
Pletu se?

Obecně se nepleteš, nicméně už nějaký chytrolín na MD vymyslel, že i fotka z Rameru, který pracuje v "automatizovaném režimu" je měření automatickým prostředkem bez obsluhy a lze tedy sprdelizovat, nevím jestli se už takový případ dostal před nějaké soudy, nicméně státní buzeraparát to občas na ovce takto zkouší.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Provozovatel napráskal a já mám vysvětlovat
« Odpověď #13 kdy: 15 Září 2016, 09:43:04 »

Obecně se nepleteš, nicméně už nějaký chytrolín na MD vymyslel, že i fotka z Rameru, který pracuje v "automatizovaném režimu" je měření automatickým prostředkem bez obsluhy a lze tedy sprdelizovat, nevím jestli se už takový případ dostal před nějaké soudy, nicméně státní buzeraparát to občas na ovce takto zkouší.

Na to lze argumentovat, že si také myslím že u policie nepracují duševní velikánové, ale vydávat je za automatizovaný prostředek mi i přesto přijde poněkud přes čáru.
IP zaznamenána