30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: WIN :Zákaz vjezdu všech motorových vozidel - mimo dopravní obsluhu  (Přečteno 10171 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu všech motorových vozidel - mimo dopravní obsluhu
« Odpověď #15 kdy: 12 Listopadu 2021, 11:11:41 »

Tak to je vyborne, ze  prijdou 2, velice casto se vypovedi neshoduji nebo naopak jsou v rozporu.
Mate alespon audio zaznam?

Pokud tam neprijdete, zednici tam dorazi tak mozna formalne, zda vubec, daji si nekde koblihu a SO to prikryje a do spisu si SO da co bude chtit.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

mortas

  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu všech motorových vozidel - mimo dopravní obsluhu
« Odpověď #16 kdy: 12 Listopadu 2021, 12:04:26 »

Audio záznam z kontroly žádný není.. Jako chápu myšlenku na hledání rozporu ve výpovědích ( při mém prastarém řízení při měření radarem jsem toho zdatně využil - měl jsem fota jak vojenská policie manipuluje s radarem ale PČR tvrdila že VP nic, že nesahali, neměřili a jen koukali..) ale v tomto konkrétním případě žádnou velkou výhodu v hledání rozporů nevidím.. Navíc pro mne osobně je to zabitý den + cesta, pokud si SO dá do spisu co bude chtít, tak to podle mě moji pozici nijak moc nezmění - jediný důkaz co zatím mají je oznámení od MP, bude li to výpověď MP... tak je to pořád nastejno ( tj. dle mého mínění důkazně slabé) ale na tomto foru víme, jak si SO vykládají zákony a právo obecně :-(
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu všech motorových vozidel - mimo dopravní obsluhu
« Odpověď #17 kdy: 12 Listopadu 2021, 13:04:20 »

Mate moznost se presvedcit na vlastni oci, jak ne/funguje SO, pokud to vnimate jako ztratu, mozna nejste na spravnem foru.

SO si tam obvykle vyfantaziruje co napsali fizlove a vse bude kristalove ciste, pan cikus by vam mohl vypravet.
Asi vite nejlepe, jak to bylo a co je mozne ziskat/ztratit, pouze sem vas chtel varovat.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Kokrhel123

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 238
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu všech motorových vozidel - mimo dopravní obsluhu
« Odpověď #18 kdy: 12 Listopadu 2021, 14:43:25 »

Na výslechy policistů chodím vždy, zásadně se jim nevyhýbám. Vždy jsou překvapeni úředníci i samotní fízlové, že se někdo dostavil. Nemůžou to vyřídit obvyklým přátelským popovídáním u kávy, kdy si pak do záznamu napíšou, co potřebují. Najednou musí probíhat vše pěkně podle správního řádu. Samozřejmě na začátek provedu úkon nahlédnutí do spisu včetně protokolace, takže dalších 10-15 minut času uplyne. V celku jim to pak nabobtná na víc jak hodinu. Obzvláště fízlové jsou z toho nervózní, utíká jim pokutové rito. Platí zásada - připravit se (prostudovat příslušné části spr.řádu, nachystat otázky a strategii, mít spolehlivé nahrávací zařízení, vše nahrávat již od vstupu do budovy) a reagovat podle vývoje situace. Nenechat se sebou vyjebat, což je běžná úřednická praxe. Rozhodně se jedná o velmi užitečnou zkušenost, navíc jim přiděláte práci, což líný parazit nerad. Opravdu doporučuji tam jít.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu všech motorových vozidel - mimo dopravní obsluhu
« Odpověď #19 kdy: 12 Listopadu 2021, 16:24:24 »

Mate moznost se presvedcit na vlastni oci, jak ne/funguje SO, pokud to vnimate jako ztratu, mozna nejste na spravnem foru.

SO si tam obvykle vyfantaziruje co napsali fizlove a vse bude kristalove ciste, pan cikus by vam mohl vypravet.
Asi vite nejlepe, jak to bylo a co je mozne ziskat/ztratit, pouze sem vas chtel varovat.
Já už vím, jak SO ne/funguje, výslechu PČR u SO jsem se už také účastnil (pravda, cca 10 let nazpět), pouze v aktuálním případě mi víceméně vychází poměr cost/benefit účast - neúčast na jednání pro neúčast, i když je riziko, že si tam pak ukuchtí SO + MP co budou potřebovat. To se dá ale řešit v Odvolání.. snad?? Pracovní den zabitý cestou a jednáním rozhodně využiju lépe na vydělávání peněz ( což pokryje bez problémů hypotetickou pokutu + ještě zbude), navíc bez nákladů na 200 km cesty..
Já chápu, že Číkus či popř. Vy to máte jako zásadní ortodoxní boj vůči SO, které jen rýžují love z lidí a s Vaším cílem souzním, jen holt nejsem tak zatvrzele zásadový a pro mě je cesta nejmenšího odporu a výhry ( odložení přestupku) dostatečným vítězstvím.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu všech motorových vozidel - mimo dopravní obsluhu
« Odpověď #20 kdy: 12 Listopadu 2021, 17:48:13 »

Pokud to ma clovek za rohem, tak svedecka vypoved policistu, to je vec, kterou kazdemu doporucuji vyzkouset, zvlaste v pripade, kdy jde o par kacek a ziska se tim zkusenost do budoucna. Chapu, ze casto se cas nehodi a je to z ruky... pro tento pripad je zde sit nahlizecu. Pokud byste naznacil, kde to je a navnadil na vysoky fun factor, pak by se mozna nekdo nasel, ale opravdu bez zaruky.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2244.msg20170#msg20170
« Poslední změna: 12 Listopadu 2021, 17:50:44 od ladin »
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu všech motorových vozidel - mimo dopravní obsluhu
« Odpověď #21 kdy: 25 Března 2022, 13:45:57 »

Tak máme posun - výslechu/jednání s MP a SO1 jsem se nezúčastnil, zde si samozřejmě vše potvrdili a odkývali - rozhodnuto vinen.
Podáno odvolání na SO2 - argumentace použití úředního záznamu jako  jediného důkazu, nevěrohodnost policistů - jak mohli vypovídat ve shodě když se mnou jednal jen jeden a druhý řešil o X metrů dál další vozidlo, trvání na tom, že jsem dopravní obsluha a že tím pádem přestupek se nemohl stát. Plus argument že, SO nevyslechl svědky, spolujezdce či "objednavatele". SO2 se s námitkami ztotožnil a nařídil SO1 vyslechnutí "objednavatele" nebo to odložit in dubio pro reo... Uvidíme jak moc tedy SO1 bude aktivní, objednavatel bude instruován i papírově vybaven..

To be continue next..
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu všech motorových vozidel - mimo dopravní obsluhu
« Odpověď #22 kdy: 27 Dubna 2022, 17:10:55 »

Máš štěstí, že ve Tvém odvolání se vypořádali nějak s přestupkem. U mne se točili na malichernostech okolo a přestupek v odvolání minuli. To jsem ho rozporoval docela dost... Ovodlání samozřejmě zamítli.
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu všech motorových vozidel - mimo dopravní obsluhu
« Odpověď #23 kdy: 27 Května 2022, 12:29:29 »

Takže hlásím WIN

SO1 byl zarputilý a nakonec předvolal svědka - "objednavatele prací".. Ten instruován vypověděl, že si prd pamatuje ale "někdo" v tam danou dobu byl a dělal u něj to co tvrdím já, papíry už ale nemá a je to dávno a prd si pamatuje... SO1 tedy odložil protože  "in dubio pro reo".

Zde bych se pak rád ještě zeptal zkušenějších - rád bych si ještě "kopnul" do ležící mrtvoly SO1.. kdy bych madam rád vrátil její zarputilost. A potřebuji "usměrnit" - rád bych to vedl po linii dotazu po stošestce - jaké celkové náklady měl SO1 s daným případem ( číslo. jednací ) a následně stížností na konkrétní dámu, proč neodložila mnohem dříve, zda zbytečné náklady jí budou dány nějak k tíži a zda se neplánuje nějaké její proškolení, aby byla "zdatnější" a nevytvářela rozhodnutí, které ji kdekdo následně omlátí o hlavu.. Plus ta stížnost dá bonus do budoucna pro podjatost až se znovu třeba setkáme ( SO v daném místě není nijak moc personálně silný).

Má to smysl nebo máte někdo (pan Číkus, pan HH a jiní bijci.. ) nějaké další doporučení??

Děkuji a možno přesunout ( dodám dokumenty až se mi je povede lépe anonymizovat..)
« Poslední změna: 08 Června 2022, 16:50:49 od mortas »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zákaz vjezdu všech motorových vozidel - mimo dopravní obsluhu
« Odpověď #24 kdy: 27 Května 2022, 15:42:37 »

Má to smysl pokud si s nimi chcete hrát a otravovat. Pokud si chcete pohrát ještě víc, tak se v rámci InfZ žádosti požádejte o info o platu dané úřednice. Zamítnou vám to, ale budou s tím mít ještě solidní papírování (pokud podáte např. blanketní odvolání, námitku podjatosti, odvolání proti určení lhůty k doplnění odvolání...).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

mortas

  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:WIN :Zákaz vjezdu všech motorových vozidel - mimo dopravní obsluhu
« Odpověď #25 kdy: 08 Června 2022, 16:53:34 »

Přidán dokument mého odvolání na SO2 a následné finální rozhodnutí SO1 s odložením, v něm je shrnut víceméně celý průběh řízení. Děkuji všem co pomohli s nápady a "jak na to".
IP zaznamenána