30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pokuta z Chorvatska  (Přečteno 11586 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Chorvatska
« Odpověď #45 kdy: 27 Srpna 2021, 18:43:12 »

V AT mají odpovědnost provozovatele. Něco jako místní tzv. sprdel (i když je to konstruováno právně jinak a nutno říct, že čistěji než v Kocourkově, dokonce kvůli tomu hrabali do ústavy). V DE je situace naprosto odlišná, tam je nutné stíhat řidiče, ale stává se, že vůči někomu je vydáno takové rozhodnutí a protože se nebrání (často i proto, že o tom vůbec neví), tak to pak tamní orgány vymáhají, a někdy to zkoušejí i přeshraničně (2005/214/SVV). Od vaší situace se to liší - odpovědnost provozovatele v HR podle všeho nemají (aspoň jsem to v tom jejich zákoně při rychlém průletu nenašel, můžu se klidně mýlit) a žádné rozhodnutí zatím nevydali. A že by to zkoušeli na dálku vymáhat je z říše snů (ono ani těm Němcům to moc nejde, navzdory tomu, jak to mají blízko, i své pověstné pečlivosti).
IP zaznamenána

Vypokutovaný

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Chorvatska
« Odpověď #46 kdy: 28 Srpna 2021, 00:15:52 »

Od vaší situace se to liší - odpovědnost provozovatele v HR podle všeho nemají (aspoň jsem to v tom jejich zákoně při rychlém průletu nenašel, můžu se klidně mýlit) a žádné rozhodnutí zatím nevydali. A že by to zkoušeli na dálku vymáhat je z říše snů (ono ani těm Němcům to moc nejde, navzdory tomu, jak to mají blízko, i své pověstné pečlivosti).

Také jsem teď trochu detailněji pročetl ten jejich silniční zákon a kromě toho paragrafu 229, kde se řeší akorát pokuta za nesdělení, tam skutečně nic o objektivní odpovědnosti není. Pokud to nemají v nějakém jiném zákoně. Projel jsem i fórum a tématicky podobné rakouské případy a je pravda, že s ignorem pochodili všichni dobře. Respektive nevšiml jsem si, že by něco z někoho vytáhli.

Je pravda, že přeshraniční vymáhání a dohledávání z HR je asi sci-fi. I pokud by poslali tu pokutu za nenaprášení. Na to asi sázejí, nesdělíš, můžeme to zahájit s tebou. Nevíte, jak je to s efektivitou soukromých firem, kancláří na vymáhání, které tam údajně používají?

Zas co by se stalo sdělením Helmuta? Odvedu pozornost od sebe.

Platit to každopádně nebudu, je to 20 000-50 000 Kč. To se úplně zbláznili. Tady to lidi riskli kvůli 20 €. Ty bych možná klidně i zaplatil. 😄
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Chorvatska
« Odpověď #47 kdy: 28 Srpna 2021, 01:03:48 »

K strategiím ohledně HR dopisu už se vyjadřovat nebudu. K efektivitě soukromých inkasních agentur je sem tam něco i zde na fóru, např. https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8960.msg111496#msg111496

Ohledně strašení vysokou pokutou, to přece není nic nového pod sluncem. I zde v Kocourkově je každý druhý dopis od fízlů či úřadů opatřen tučným poučením a citacemi ze zákonů, kde vyhrožují pořádkovou pokutou podle § 62 SprŘ až 50 000 Kč, případně pokutou až 50 000 Kč za zatajení nebo uvedení nesprávného údaje správnímu orgánu za účelem získání neoprávněné výhody podle § 2(2)(b) zák. 251/2016 Sb., 20 000 Kč za nepravdivé obvinění z přestupku podle § 7(1)(c)(2) téhož zákona, 10 000 Kč za svěření řízení osobě neznámé totožnosti (§ 125c(2) ZPPK, právnická a podnikající fyzická osoba to má dokonce za 100 kCZK, § 125d ZPPK). A vůbec jim přitom nevadí, že v dané situaci obvykle tyhle sankce vůbec nepřipadají v úvahu, a když nějaký aktivní blbec přesto podezřelému dá pořádkovou pokutu za to, že se dostatečně rychle nepřiznal a/nebo nepřišel žmoulat čepici, je z těch až 50 000 Kč najedou pětikilo či litr, u nenapravitelných recidivistů 2000, no a pak to u odvolacího orgánu s ostudou projedou (viz opět už slušná sbírka zde na fóru). Nečekám, že by to v HR bylo diametrálně odlišné.
IP zaznamenána

Vypokutovaný

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Chorvatska
« Odpověď #48 kdy: 01 Září 2021, 15:32:27 »

Na druhou stranu je fakt, že když se hodí ignor, přijde další dopis, tentokrát s pokutou pro provozovatele, a já už si ho na poště nepřevezmu, tak se stane co? Nic? Fikce doporučení asi nefunguje.

A ve finále kdybych cokoliv odepsal mailem a oni mi poslali pokutu mailem, tak se to dá brát jako pravomocné doručení do vlastních rukou? To se mi taky nezdá. Zjišťoval jsem si info o přeshraničním vymáhání, ale jsou to všechno takové pohádky spíš.

Blíží se mi patnáctý den na reakci (pokud se počítají i víkendy). Je mi divné, že by to měli tak debilně vymyšlené, když už teda dělali v 2019 novelu. Ale možné je všechno. Jak říkám, nemám problém tam x let nejet, ale exekuce mi malinko vrtá hlavou.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Pokuta z Chorvatska
« Odpověď #49 kdy: 03 Září 2021, 13:02:28 »

Vy mi připomínáte Buridanova osla - ještě že ta lhůta od Chorvatů je pouze 15 dní, pokud by byla delší, patrně by vám vážně hrozilo, že dříve, než vyberete tu správnou reakci, umřete hlady. Já už fakt nevím, jak jinak napsat, ať se tím netrápíte a pustíte to z hlavy. Nechce někdo jiný převzít štafetu?
IP zaznamenána