30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6

Autor Téma: [WIN] Přestupek provozovatele  (Přečteno 9803 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 886
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #15 kdy: 28 Července 2021, 16:48:59 »

Obávám se Kadel42, že tady melete páté přes deváté a chcete odpověď na neexistující situaci.
Shrnu to - manželka zastavila na kryplparkovišti. Údajně jí při tom nějak ztotožnil měšťák. Přestupek se tedy týká pouze manželky a na provozovatele se to prostě už nedostane.
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #16 kdy: 28 Července 2021, 16:59:35 »

Všechno hned ozřejmím, popíšu a pošlu veškeré doklady, jen co se mi podaří přijít na to, jak zde postovat přílohy.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #17 kdy: 28 Července 2021, 17:13:37 »

pk202> Tipl bych si, že unterfízl se ukázal až ve chvíli, kdy chtěla manželka s autem z místa odjet, případně chvíli předtím, nicméně ne v době, kdy zaparkování vozidla proběhlo.

Kadel42> Pod polem pro vkládání textu příspěvků je tlačítko "rozšířené možnosti", pak sekce "Připojit".

edit: A nebo nahrát někam jinam a připojit odkaz.
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #18 kdy: 28 Července 2021, 17:15:20 »

Zkusím napřed odkaz: https://imgur.com/a/mHku4uC
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #19 kdy: 28 Července 2021, 17:25:02 »

Popis situace: Kdosi zaparkoval na místě vyhrazeném pro invalidy a pro individuální SPZ. Majitelka této SPZ bohužel přijela zrovna ve zhruba stejnou chvíli (o něco málo později) a zastavila za špatně stojícím autem tak, že nebylo možno vyjet. Celé situace si všimla manželka, která většinou chybně zaparkovaným autem jezdí a vyběhla ven, aby paní z místa uhnula (auto na místě nestálo více než 2 minuty). Bohužel manželka nemluví česky a paní si tuto jazykovou nedostatečnost vyložila jako aroganci a rozhodla se zavolat strážníka MP. Strážník MP se dostavil na místo chvíli se bavil s přáteli mé manželky, kteří byli také přítomni a pak se jal ztotožnit manželku, která po úspěšném ztotožnění z místa před zraky strážníka odjela. Manželka dbajíce mých rad s měšťákem nekomunikovala (bohužel nedbala rad ohledně pořízení záznamu z místa), to mu ovšem nebránilo zapsat (a dnes i dosvědčit), že manželku v anglickém jazyce řádně poučil a pak z ní dostal doznání.

Edit: Ještě jsem zapomněl zmínit, že manželka není provozovatelem vozidla, tím je moje mamka.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 999
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #20 kdy: 28 Července 2021, 17:28:51 »

To* by mělo být vyhrané:

Otázka správního orgánu: Viděli jste osobně, jak obviněná přijela výše uvedeným vozidlem a zaparkovala na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením?
Odpověď svědka: To jsem neviděl, ale viděl jsem jak poté paní do vozidla nasedla a odjela.


Co manželka uvedla na místě je irelevantní.

*) Tedy zatím jen tohle kolo, lze očekávat, že se pak bude chtít úřední parazit léčit na provozovateli.

PS: Máte k dispozici osobní údaje té udavačky?
« Poslední změna: 28 Července 2021, 17:35:36 od Číkus »
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #21 kdy: 28 Července 2021, 17:41:38 »

Jinak shrnutí toho, co zatím proběhlo v řízení: K údajnému přestupku došlo 20. 2. 2021, Oznámení o zahájení řízení bez ústního jednání manželce přišlo dne 19. 4. Dne 22. 4. 2021 jsme požádali o nařízení ústního jednání a dále jsme požádali o tlumočníka do manželčiny mateřštiny (Bikol). 5. 5. přišlo předvolání k ústnímu jednání, to proběhlo 24. 5. ovšem bez tlumočníka. Na jednání jsem předložil plnou moc. Dne 1. 7. úřad ustanovil manželce usnesením tlumočníka do angličtiny, ovšem manželku o tom nijak neinformoval (tady plánuji napsat odvolání -> nebylo oznámeno + není absolutně odůvodněno, proč byl ustanoven tlumočník do angličtiny, když jsme žádali Bikol). Dne 9. 7. manželka obdržela předvolání k ústnímu jednání (mě jako zástupci nic doručeno nebylo) a dále k jednání se svědky (opět přišlo pouze manželce). Dnes tedy proběhlo ústní jednání i se svědky, na kterém jsme se až po prozkoumání spisu dozvěděli, že je zde založeno usnesení o ustanovení tlumočníka.
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #22 kdy: 28 Července 2021, 17:42:54 »

Osobní údaje udavačky mám, byla druhou svědkyní. Jinak ze všech jednání mám záznamy, které bych i zveřejnil (podjatost a arogance úřednic je neskutečná), ale nevím, jak audio zanonymizovat (je to něco kolem 4 hodin audia).
« Poslední změna: 28 Července 2021, 17:46:42 od Kadel42 »
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #23 kdy: 28 Července 2021, 18:14:45 »

Ještě zkusím vypsat chyby, kterých jsem si zatím svým laickým okem všimnul: Úřad doručuje pouze manželce, která mě ale zplnomocnila (hádám, že úřad by měl doručovat spíš mně, kdyžtak mě opravte)
Úřad manželce přidělil tlumočníka do angličtiny, přestože ta žádala o tlumočníka do Bikolu (její mateřština), toto rozhodnutí úřad nijak neodůvodnil.
Úřednice mě dnes dvakrát vykázala z ústního jednání dle § 63 odst. 1 (s tímhle bych potřeboval pomoct asi nejvíc) za to, že jsem manželce napovídal, aby neodpovídala (podruhé jsem jí tento pokyn pouze pošeptal)
Při pokládání dotazů svědkům mi úřednice zakázala se zeptat na dle mého názoru zcela relevantní dotazy (chtěl jsem například, aby mi měšťák předvedl, jak zhruba poučoval v angličtině moji manželku, na to úřednice řekla, že měšťáka z angličtiny zkoušet nebudeme).
Jinak protokoly jsou protkány velkým množstvím chyb, úřednice mě neustále nutila podepisovat věci, které bych podepisovat neměl (např. protokol z jednání, kterého jsem se zčásti nezúčastnil a jehož pravdivost jsem na místě mohl jen těžko ověřit, dále chtěla, abych podepsal, že si pořizuji záznam), pokud se chcete zasmát tomu, jak se dá taky napsat protokol, doporučuji přečíst protokol z 24. 5. 2021, kde mě jako zástupce označila zkratkou "obviněná".
Úřednice ráda doplňuje dokumenty po jejich podepsání, protokol z dneška je tak za podpisy ještě doplněn o lhůty k dodání údajů, v protokolech jsou opravované datumy (nejsem si vědom, že ty by byly opravovány ještě před podepsáním), Soupis spisu 24. 5. obsahoval pouze dvě položky - podklad z 3. 3. a z 15. 4., to znamená podklad z 26.4. a 30.4. byl doplněn později (mám fotku)
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 187
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #24 kdy: 28 Července 2021, 20:00:39 »

A vy jste u UJ mel jakou pozici?
Cim jste rusil?
Klasika, kdyz Vas do neceho urednik nuti, tak to nechte zaprotokolovat s casem, napr>
Urednice Mgr. Ulhana me proti me vuli nuti podepsat protokol a pritom si musi byt vedoma, ze uvedene skutecnosti neodpovidaji realite, protoze me v dobe od xx:xx vykazala.

Samozrejmosti je nahravka, aspon audio a oslovovani behem UJ  jednani jednotlivych ucastniku.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #25 kdy: 28 Července 2021, 20:17:40 »

Já jsem zástupce obviněné (na základě plné moci). On tenhle incident s vykázáním i v protokole je, vše mám nahrané, rušil jsem údajně tím, že jsem obžalované radil, aby nevypovídala. Aby úřednice něco přidala do protokolu jsem žádal několikrát, ale většinou mi nebylo vyhověno. Několikrát se mi navíc úřednice snažila zakázat, abych na manželku mluvil anglicky s tím, že jednání má být vedeno v češtině.
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #26 kdy: 28 Července 2021, 20:28:31 »

A plná moc byla tedy v době konání ústního jednání v dispozici správního orgánu?
Pokud ano, tak je to poměrně závažné narušení práva na spravedlivý proces. Správní orgán se účelově snaží vyvíjet na obviněnou nátlak tím, že jí odpírá přístup k obhajobě a právní pomoci, na kterou má ze zákona nárok.
IP zaznamenána

Kadel42

  • Příspěvků: 59
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #27 kdy: 28 Července 2021, 20:33:11 »

Ano výše jsem postoval link se všemi doklady. Plná moc byla ve spisu už z minulého jednání a manželka jim navíc hned na začátku jednání potvrdila, že chce abych ji zastupoval.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 137
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #28 kdy: 28 Července 2021, 20:50:43 »

IZS: kdyby jen to, navíc ještě evidentně zneužívá její jazykové indisposice proti ní. Tohle už je na trestní oznámení…
IP zaznamenána

IZS

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 518
    • Zobrazit profil
Re:Přestupek provozovatele
« Odpověď #29 kdy: 28 Července 2021, 23:32:14 »

Nojo. Tak kandidátů na nejvíce šikanózní postup orgánu tu bylo mnoho, ale tenhle mi tedy dost vyčnívá, protože "jednací jazyk je čeština, takže ani vy dva se mimo protokol nemůžete bavit v angličtině" je teda opravdu perla hodná rozmáznutí a zveřejnění těch jejích úřednických pindů.
Pro začátek bych podal stížnost na postup podle § 175 SprŘ a zvážil bych podání námitky podjatosti.
A popřemýšlel bych taky nad tím trestním oznámením jak píše ViktorN, těch skutkových podstat by se mi tam líbilo vícero.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 6