30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Neplatný příkaz?  (Přečteno 20758 krát)

Grutn

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Neplatný příkaz?
« Odpověď #30 kdy: 29 Prosince 2021, 16:42:28 »

Tak slavím dílčí úspěch. Krajský úřad vyhověl mému odvolání proti zamítnutí žádosti o prominutí zmeškání podání odporu.
Krajský úřad se v zásadě ztotožnil s mojí argumentací, a uvádí:
"... z uvedeného je zcela seznatelné, že uvedené poučení pak zcela popírá možnost pouhého podání "odporu", bez uvedení důvodu, a tím ke zrušení příkazu a následnému řízení o přestupku s možností uplatnění zákonných práv obviněného..."

Pokud by měl někdo zájem, můžu nahrát celé rozhodnutí..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Neplatný příkaz?
« Odpověď #31 kdy: 26 Července 2022, 20:29:43 »

Promlčeno?
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Neplatný příkaz?
« Odpověď #32 kdy: 23 Listopadu 2022, 21:10:10 »

Bohužel mi právě přišlo vyrozumění o nabytí právní moci. Zdá se, že jsem idiot, a když jsem reagoval na výzvu k doplnění blanketního odvolání, zapomněl jsem ho podepsat. Vždy si fotím co jim na úřad posílám, ale v tomhle případě to zrovna vyfocené nemám, takže fakt nevím jestli jestli jsem to podepsal nebo ne. Ale asi opravdu ne..

Obávám se tedy, že tímto je to definitivní. Nicméně v plusu naštěstí úřad rozhodně nebude, takže alespoň tak..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Neplatný příkaz?
« Odpověď #33 kdy: 23 Listopadu 2022, 21:18:19 »

O nabytí právní moci čeho? Mluvíte o doplnění blanketního odvolání, takže asi se jedná o rozhodnutí. Nedoplnění blanketního odvolání však nemá za následek nabytí právní moci rozhodnutí.

Můžete sem to vyrozumění nahrát?
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Neplatný příkaz?
« Odpověď #34 kdy: 23 Listopadu 2022, 21:19:48 »

Ještě mě napadla jedna věc, jak z toho možná vybruslit.. během řízení jsem změnil trvalé bydliště, a vinným je uznaná tedy v podstatě neexistující osoba (já se starý bydlištěm). Bylo to ještě před vydáním rozhodnutí, a rozhodnutí je tedy v podstatě vydané špatně..
Není zde nějaká možnost to tedy v podstatě ignorovat, a až přijde exekuce, tak začít s tím, že já nejsem pan X z Horní Dolní, ale já jsem pan X z Prahy, a tak jsem výzvy směřované panu X z Horní Dolní ignoroval, neboť jsem měl zato, že je to nějaký omyl.. ?
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Neplatný příkaz?
« Odpověď #35 kdy: 01 Prosince 2022, 06:50:59 »

Můžete sem to vyrozumění nahrát?
Zde to je.
« Poslední změna: 06 Prosince 2022, 10:27:54 od Číkus »
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 597
    • Zobrazit profil
Re:Neplatný příkaz?
« Odpověď #36 kdy: 01 Prosince 2022, 07:42:04 »

Doanonymizovat.
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Neplatný příkaz?
« Odpověď #37 kdy: 05 Prosince 2022, 09:26:11 »

Dík za upozornění. Teď už snad dobré.
IP zaznamenána

Paulie86

  • Příspěvků: 229
    • Zobrazit profil
Re:Neplatný příkaz?
« Odpověď #38 kdy: 06 Prosince 2022, 10:05:35 »

Není to dobré - máte to vloženo 2x a v prvním obrázku to jméno pořád je.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Neplatný příkaz?
« Odpověď #39 kdy: 06 Prosince 2022, 10:28:03 »

Opraveno.
IP zaznamenána

Grutn

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Neplatný příkaz?
« Odpověď #40 kdy: 14 Prosince 2022, 11:22:51 »

Díky. Teprve se tu s tím učím..

Ještě se tedy nakonec nevzdávám, a rád bych aplikoval následující postup.
1. Podat žádost o ochranu proti nečinnosti SO1 na SO2 ve věci, že SO1 nerozhodl o mé žádosti o prominutí zmeškání úkonu (uvažuji správně, že byť jí nemusí vyhovět, tak rozhodnout musí..?)

2. Zároveň bych rád zkusil argumentační linii v tom smyslu, že odvolání bylo podáno včas, a SO2 se s ním tedy měl zabývat.
Nejsem si teď jist, jestli ale to, že SO2 vrátil spis SO1 s tím, že se odvoláním nezabýval, kvůli tomu, že bylo podáno opožděně je forma rozhodnutí (a tedy postup by měl být podání správní žaloby..? ), nebo to není forma rozhodnutí, a měl bych podat rovněž žádost o opatření proti nečinnosti na SO3?

V rozsudku na který se SO2 odkazuje, se mluví o případu, kdy podatel podpis vůbec nedoplnil. Já ho doplnil, akorát jsem nestihl stanovenou lhůtu (nicméně i tak jsem to doplnil dávno před tím, než se to někomu na SO2 vůbec dostalo na stůl), čili si myslím, že argumentace je neplatná, takže tam vidím šanci na úsěch.

IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Neplatný příkaz?
« Odpověď #41 kdy: 26 Února 2023, 04:53:22 »

Ještě mě napadla jedna věc, jak z toho možná vybruslit.. během řízení jsem změnil trvalé bydliště, a vinným je uznaná tedy v podstatě neexistující osoba (já se starý bydlištěm). Bylo to ještě před vydáním rozhodnutí, a rozhodnutí je tedy v podstatě vydané špatně..
Není zde nějaká možnost to tedy v podstatě ignorovat, a až přijde exekuce, tak začít s tím, že já nejsem pan X z Horní Dolní, ale já jsem pan X z Prahy, a tak jsem výzvy směřované panu X z Horní Dolní ignoroval, neboť jsem měl zato, že je to nějaký omyl.. ?
Pokud by v ČR existovala ještě další osoba se stejným jménem, příjmením, datem narození, tak možná by exekutor problém měl. Anebo by to naopak mohl legálně zkusit vymáhat od obou? Ale předpokládal bych, že v registru obyvatel lze dohledat i bývalá trvalá bydliště, a že by ho to napadlo.
IP zaznamenána

Eric

  • Příspěvků: 597
    • Zobrazit profil
Re:Neplatný příkaz?
« Odpověď #42 kdy: 26 Února 2023, 08:14:50 »

I bývalý CRO evidoval tři poslední TP.
IP zaznamenána