30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli  (Přečteno 172 krát)

Kokrhel123

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« kdy: 08 Srpna 2022, 11:46:02 »

Mám rozjetých několik pěkný případů s úřady, vše se vyvíjí podle očekávání. Dnes pošta přinesla úřední psaní, nebyl jsem doma, s doručovatelkou komunikovala manželka. Dozvěděla se, že zítra musím převzít dopis osobně s občankou, jinak se ihned vrací odesilateli.
Nemám problém být zítra přítomen, ale ejhle, OP bude zapomenut. Hodlám trvat na 10-denní úložní době od prvního pokusu o doručení. Pokud mi nebude vyhověno, nechám dopis poslat zpátky odesilateli (tedy pokud půjde o nějaké sankční řízení, chodí mi i jiné ouřadoviny, to bych OP náhle objevil), a budu to brát jako plus body do dalšího průběhu.
Tak se chci zde jen ujistit, zda 10-denní úložná lhůta platí vždy. Jestli ji úřad nemůže z nějakého zákonného důvodu za určitých okolností zkrátit. V těch mých probíhajících případech se nyní velice blíží prekluze, současně tam prudím podjatostí, atd. Parazit má napilno.
IP zaznamenána

Číkus

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
Re:Úřední zásilka ihned vrácená odesilateli
« Odpověď #1 kdy: 08 Srpna 2022, 12:06:13 »

Nechala doručovatelka na místě výzvu k vyzvednutí zásilky a (zejména) poučení?
IP zaznamenána

Kokrhel123

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 08 Srpna 2022, 13:37:40 »

Nenechala vůbec nic. Jen tlačila na urychlené převzetí.
Konkrétně tato doručovatelka patří mezi ty normální, co k nám chodí pravidelně a dá se s ní mluvit. Nikdy nedělala problémy. Zkusím od ní zítra zjistit co nejvíc.
IP zaznamenána

pk202

• hard core 30kmh.cz
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 08 Srpna 2022, 13:47:08 »

Hlavně bacha na to, aby nenapsala, že jste odmítl převzetí. Pokud Vás zná, tak ani OP nemusí chtít a když odmítnete, nikdy nevíte co tam zaškrtne. Lepší by bylo se před ní ukrýt. 10 denní dobu fikce si myslím nelze zkrátit.
Osobně doporučuji s pošťačkou se nebavit obzvlášť když nenechala žádný lístek. Při známé kreativitě ouřadů to může být nějaký nátlak na pošťačku z jejich strany a komunikací s ní to akorát pohoršíte.
At jí manželka řekne že jste čekal ale neodkladně jste musel odjet a ať vám nechá číslo jednací a kontakt na ten úřad, že si písemnost vyzvednete tam. Tím se dozvíte, vo co go .
« Poslední změna: 08 Srpna 2022, 13:51:38 od pk202 »
IP zaznamenána

Kokrhel123

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 08 Srpna 2022, 13:54:29 »

Na odmítnutí převzetí si dávám pozor. Zatím sázím na dobré vztahy s naší doručovatelkou, je celkem vstřícná. Pokud zásilku nepřebírám, vždy tvrdím, že dneska mám občanku zapomenutou. A tu občanku vyžaduje vždy, i když mne zná.
Ještě dodám, že na taktiku přes manželku jsem myslel, asi to tak udělám.
IP zaznamenána

Fogyn

• Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 08 Srpna 2022, 14:09:20 »

Mohu prosim vyuzit tema (a zaroven MOZNA poradit) k dotazu ohledne fikce doruceni..? Posta je ochotna pisemnosti predat manzelce na zaklade plne moci - bude mit v takovem pripade urad nalezite doruceno nebo ne...?
IP zaznamenána

Kokrhel123

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 08 Srpna 2022, 14:20:02 »

Podle mých zkušeností nelze takovou písemnost předat jiné osobě ani na základě plné moci. Pokud to pošta udělá, nebude doručeno.

Edit: Mám na mysli obálky s červeným pruhem, na které nelze udělit plnou moc.
« Poslední změna: 08 Srpna 2022, 15:34:27 od Kokrhel123 »
IP zaznamenána

Fogyn

• Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 08 Srpna 2022, 14:46:44 »

Info z posty - na zaklade plne moci lze vydat vse s vyjimkou "do vlastnich rukou". Ale nevim nakolik to urady opravdu pouzivaji.
IP zaznamenána

Kokrhel123

• stálý člen 30kmh.cz
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: Dnes v 11:46:15 »

Agent manželka dnes ofotil obálku a přesvědčil doručovatelku, aby uložila dopis na poště, kde si jej s občankou vyzvednu. Poslední den, jak jinak.
Ve schránce skončila pouze výzva, poučení nikoli. Jsem také zvědav, jak ouřad obhájí, že zadal pozn.1, tedy vrácení zásilky odesilateli.
IP zaznamenána