30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Znojmo, parkování bez karty  (Přečteno 12178 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #15 kdy: 26 Dubna 2021, 18:32:08 »

Mesec> Já teď mám rozjeto vícero důležitějších věci a tak bych se tomu zdaleka nemohl věnovat na 100 % a také zdaleka nejsem optimálním řidičem. Mnohem více by se Vám hodil řidič místní, kterému by nevadilo se na úřad případně dostavit osobně a ještě lépe, který se stejným úřadem povede jiné řízení, aby se tak dalo spojit do společného řízení.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #16 kdy: 26 Dubna 2021, 18:38:05 »

I tak každopádně děkuji. Bohužel já o nikom nevím a nemám tak “dobré” kamarády, kteří by se do něčeho takového pustili >:(

Budu si muset najít jinou cestu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #17 kdy: 26 Dubna 2021, 18:43:03 »

Tím řidičem můžete být Vy sám. A pokud skutečně nikoho nemáte, mohu do toho jít jako řidič, ale upozorňuji, že následné vedení správního řízení nebude v horní části mého žebříčku priorit.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #18 kdy: 26 Dubna 2021, 18:49:05 »

Kdyby nebylo Znojmo úplně mimo můj region, tak se vám i nabídnu :D Ale jak píše Číkus, kde je problém v tom, že si toho řidiče zahrajete sám? Nic jiného, než sankce nehrozí a navíc, pokud budete dodržovat co vám zde bude razeno, tak to bude bez zářezu v kartě řidiče :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #19 kdy: 26 Dubna 2021, 18:54:59 »

Což zcela chápu, jedná se o malý přestupek a ne žádný velký dělo.

Edit: Pánové, děkuji za nabídky, tohle je malý přestupek a půjdu do toho sám. :)
« Poslední změna: 26 Dubna 2021, 19:49:58 od Mesec »
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #20 kdy: 17 Května 2021, 14:59:14 »

Malý pokrok - částku jsem poslal po splatnosti, už to přes týden bude a stále ji nemám zpět. Jak se dozvím, že bylo odloženo? Co se tím myslí "bezodkladně"?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #21 kdy: 03 Února 2022, 13:42:06 »

Blíží se pomalu rok a obávám se, že pozdní zaplacenou výzvu brali jako "v toleranci". Jak jsem ale pochopil, to oni nemohou a musí zahájit šetření s řidičem, což se ale nic takového nestalo.

Taky jsem psal "dopis", že se přestupek nestal a auto tam zaparkovalo díky technické závadě.

Má smysl je prošťouchnout nebo počkat ještě 3 měsíce?
« Poslední změna: 03 Února 2022, 13:43:40 od Mesec »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #22 kdy: 03 Února 2022, 13:48:17 »

Počkejte na promlčení (nebo až už promlčení nepůjde zvrátit) a požádejte je o vrácení peněz podle § 125h(5) ZPPK.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #23 kdy: 03 Února 2022, 17:32:03 »

Platí stále lhůta rok od přestupku?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #24 kdy: 25 Srpna 2022, 13:47:34 »

Dobrý den, teď už tak na závěr

správní řízení zahájeno nebylo a podařilo se mi získat původní výzvu, kdy je částka splatná do 15 dnů ode dne doručení  - berou se kalendářní dny nebo pracovní dny ?
Pokud to jsou kalendářní, zaplatil jsem to 18. den, když by to byly pracovní, tak 13. den.

Žádost o navrácení částky byla zamítnuta, neboť výzva byla zaplacená do 15 dnů ode dne doručení. Mám potvrzení i od banky.

Dá se ještě něco dělat nebo už je po všem?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #25 kdy: 25 Srpna 2022, 15:18:58 »

Jsou to kalendářní dny, a je to podle všeho procesní lhůta, tedy se aplikuje "víkendové pravidlo", pokud by poslední den vycházel na nepracovní den. Jste si tím zaplacením 18. den jist? O čem máte potvrzení od banky? Je v zamítnutí vrácení nějaká argumentace, případně nějaká fakta, která nesouhlasí? Je jednoznačně "stabilizované" datum doručení výzvy?

Proti zamítnutí vrácení určitě bude nějaký opravný prostředek (přiznám se, že netuším, jak ten paskvil funguje, zda se postupuje klasicky podle DŘ, nebo jsou to transakce sui generis, ale buď tam bude nějaké odvolání, nebo možnost dát námitku podle § 159 DŘ, nebo něco podobného). To jste zkoušel?
IP zaznamenána

Schmebulock

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #26 kdy: 26 Srpna 2022, 19:17:34 »

Proč je to podle Vás procesní lhůta? Já jsem nad tím přemýšlel, i jsem hledal, ale nenašel jsem žádnou jednoznačnou odpověď (což může znamenat, že jsem jen hledal blbě).

Odesláno z mého KB2003 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #27 kdy: 26 Srpna 2022, 23:59:52 »

Schmebulock: IMO tam moc není o čem přemýšlet. § 125h(3) ZPPK určuje okamžik, do kterého je nutné provést nějaký úkon (zaplatit odpustek), aby tento úkon měl nějaké účinky. To je definice lhůty (srov. § 40 SprŘ). A kdo by pochyboval, tak odst. 6 na odst. 3 odkazuje, a v tomto odkazu to dokonce nazývají lhůtou výslovně.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 010
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #28 kdy: 31 Srpna 2022, 11:59:21 »

Hh

Ano, jsem si jist, že bylo zaplaceno až 18.den a 15.den byl pátek, 16-17.den byl víkend a 18.den pondělí. Mám potvrzení od banky.

Mám originální spis, kde je pouze výzva, fotografie a sdělení MP.

Žádal jsem o vracení částky, bohužel bylo zamítnuto, protože částka byla včas uhrazena a případ odložen.
Ten dopis už ve spisu chybí. Stejně jako moje sdělení k přestupku.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #29 kdy: 31 Srpna 2022, 14:58:54 »

Potvrzení máte o čem přesně - kdy ten příkaz provedla vaše banka? Ta následná podání asi budou v nějakém jiném spisu - jen tak skartovat by to SO neměl, pokud tam spisovou službu jako vedlejšák neřídí Vráťa Mynář. Ale nemá smysl pátrat ve spisech po tom, co už stejně máte (tedy co jste jim posílal vy nebo oni vám).

Jinak viz výše ... jak vypadalo to zamítnutí, byl to nějaký formální úkon, nebo jen přípis typu "neotravuj a buď rád, že to nebylo horší". Bylo tam nějaké poučení o opravném prostředku? Pokud ano, podat, pokud ne, žádat znovu a/nebo podat námitku podle § 159 DŘ.
IP zaznamenána