30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] Znojmo, parkování bez karty  (Přečteno 12168 krát)

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
[LOST] Znojmo, parkování bez karty
« kdy: 23 Dubna 2021, 20:16:33 »

Tak už došlo i na mě v mém rodném městě. Máme tu pár velmi aktivních měšťáků, kteří se zaměřují výhradně na parkování a jiné naše etnikum, co na tom náměstí dělá bordel, to je nezajímá.
K věci nyní.

Moje vozidlo zaparkovalo na místě, kde jsem se domníval, že mohu stát s parkovacím zaplaceným lístkem. Bohužel to byla zona, kde je potřeba parkovat s kartou a jelikož tam nemám trvalý pobyt ani žádnou provozovnu, tedy nemohu mít parkovací kartu. Nějaký zaplacený lístek nikoho nezajímá.

Nějaký aktivní měšťák mé vozidlo vyfotil tabletem a automaticky v ta jejich tabletová aplikace to posílá na úřad, takže žádné "domluvy" ani neexistují. Přišla "výzva k uhrazení určené částky".
Za stěračem lísteček, že měšťák stepoval u auta OD-DO asi 15 minut a já ne a ne přijít. Tak to vyřešil takhle.
V dopise tato informace chybí, tedy jen OD. Otázkou, zda to nebude ve spisu v hlášení a oznámení.

Jak s tím naložit? Klasika Helmut nebo to točit na závadu auta? Nebo argumentovat, že jsem stál 3 minuty.

Děkuji.






IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #1 kdy: 23 Dubna 2021, 23:01:57 »

Helmut je na banální přestupek jako je parkování zbytečnej risk, neb úřady s touto taktikou umí docela dobře vyběhnout.
Hledejte termín "spolupracující řidič". Kdy k přestupku došlo? Pokud to je pro Vás časově možné, tak již v tuto dobu můžete zajít náhlédnout do spisu. Klíčové je zjistit, kdy se úřad o přestupku dozvěděl.

Obhajoba třemi minutami je imo nesmysl, protože tam měšťák během dokumentování téměř určitě 3 minuty byl a i pokud nebyl, tak to tvrdit bude.

EDIT: Až teď jsem si všiml, že na tomto fóru máte dvojnásobek příspěvků, co já. Tak to asi tyto rady už znáte :D
« Poslední změna: 23 Dubna 2021, 23:11:28 od johncreek »
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2021, 08:25:21 »

Našel jsem, co se tím myslí. Dovolím si odcitovat:

"Spolupracující řidič je takový, který se v rámci podání vysvětlení práskne, úřad s ním zahájí řízení. Přestupek provozovatele a samostatné překročení rychlosti jsou dva odlišné přestupky, tj. pro oba běží i samostatně lhůty. Cílem řidiče tedy je protahovat řízení do takové doby, aby byl přestupek provozovatele promlčen a nešlo jej zahájit = s provozovatelem game over, řidič potom popře, že řídil a protože záznam o podání vysvětlení není možné použít jako důkaz, tak jej úřad nemá jak usvědčit a s řidičem je to rovněž game over. Pro promlčení už pak nelze zahájit řízení s provozovatelem, ačkoli by byla dána podmínka dle § 125f odst. 5 písm. b) ZPPK, výsledek je tedy WIN."

Teď filozofická otázka, kde tedy toho řidiče vzít? :)
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2021, 12:31:54 »

Tyjo, já nevím.. co kdybyste jim byl vy?

Případně pro Brno je tu jeden laskavý aktivista, který se rád přiznává

Obecně je výhodnější, když je provozovatel a spolupracující řidič jiná osoba, ale i kdyby ne, neměl by to být větší problém.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2021, 13:33:34 »

Tak tohle mě napadlo taky, ještě věnuji nějaký čas studiu případů minulých a třeba tam najdu ten vzor, kudy se ubrat. Případně když už tu byla řeč o Brně, tak tam se mi podařilo vyhrát a moc dobře si pamatuji JAK.
Takže ten samý postup bych použil, avšak jak tu bylo nahozeno se spolupracujícím řidičem, tohle je mi novinka.  :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #5 kdy: 25 Dubna 2021, 15:33:57 »

Kdy (cca) mělo k přestupku dojít?
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #6 kdy: 25 Dubna 2021, 20:18:30 »

Tento týden to bylo, asi 3 dny zpět.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #7 kdy: 25 Dubna 2021, 22:24:29 »

To není úplně optimální výchozí pozice. Divím se, že stihli tak brzo vypravit sprdelní výzvu. Ale proč jste ji převzal tak brzo? Příště využívejte lhůt.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #8 kdy: 26 Dubna 2021, 07:53:39 »

Stihli hodně rychle, třetí den od přestupku jsem měl papír doma. Bohužel to byla shoda náhod, k nám chodí pošta brzo ráno a zrovna jsem byl na odchodu do práce, když mě zastavila - počkejte, máte tu dopis, tady mi to podepište. Bohužel už se stalo.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #9 kdy: 26 Dubna 2021, 09:39:25 »

Jasně podepíšu ... jejda, já u sebe nemám doklady.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #10 kdy: 26 Dubna 2021, 11:22:28 »

Ja jsem s postackama nikdy nemel problem. Tohle si vezmu, tohle nechame ulezet ... Bylo jim to jasne a nedelali zadny problem, i se smaly ... nektere  ;)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #11 kdy: 26 Dubna 2021, 16:37:35 »

Jedna z variant je zkusit je vyprovokovat k předčasnému odložení, například brzkým odmítnutím sdělit totožnost řidiče (nebo jim třeba napsat, že nevíte kdo řídil). Pokud odloží předčasně, stačí pak ve lhůtě 60 dnů od přestupku (aby bylo v té lhůtě doručeno) sdělit libovolného řidiče. To by vedlo na šach-mat.

edit: Nebo třeba zaplacením určené částky po konci lhůty.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #12 kdy: 26 Dubna 2021, 17:46:55 »

A co ještě to točit má závadu a auto dojelo na parkovací místo silou vůle ?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 021
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #13 kdy: 26 Dubna 2021, 17:50:21 »

To se nevylučuje. Nicméně lépe se něčím podobným bude argumentovat (údajnému) řidiči než provozovateli.
IP zaznamenána

Mesec

  • Příspěvků: 1 008
    • Zobrazit profil
Re:Znojmo, parkování bez karty
« Odpověď #14 kdy: 26 Dubna 2021, 18:24:11 »

A byl byste ochoten jako zběhlý člen mi dělat řidiče?  :)
IP zaznamenána