30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 9

Autor Téma: 1,5m od cyklisty při předjíždění  (Přečteno 28696 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #15 kdy: 27 Dubna 2021, 11:52:02 »

No ale překročení povolené rychlosti je snad 9. a to se můžou strhat při měření, zmrdi.
Překročení povolené rychlosti nezpůsobilo byť jedinou nehodu, pročtěte si ty důvody znovu a důkladněji.. ;-) A co se týče cyklistů - dřív jsem to nedělal, teď mám nutkavou potřebu si umýt okno když nějakého míjím..
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #16 kdy: 27 Dubna 2021, 12:00:30 »

A co se týče cyklistů - dřív jsem to nedělal, teď mám nutkavou potřebu si umýt okno když nějakého míjím..
Fogyn: Jistě, koho jiného trestat za debilní parlamentní tvořivost, než náhodného cyklistu.

Stará paní na nás ukázala prstem a pištěla: "Darebáci, starýho člověka nepustí sednout." Upozornil jsem ji jemně, že celou cestu stojím na jedné noze a ještě ne na své. "Stojí, stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil, já je znám," vřeštěla ta paní a udeřila Jónu deštníkem.

Tolik klasik k tématu kolektivní viny ...
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #17 kdy: 27 Dubna 2021, 15:08:34 »

Ja je treba selektuju podle uplyho obleceni. :D
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #18 kdy: 27 Dubna 2021, 16:27:11 »

Já se obávám, že doba dospěla k tomu, že stát rezignoval na nějakou presumpci neviny a na nějakou proporcionalitu zásahů do svobod a tak se lidé začínají logicky chovat podobně a proto brzo začnou drobné války např. válka řidičů proti cyklistům. A že oběti budou na obou stranách většinou ti slušnější je také jasné.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #19 kdy: 27 Dubna 2021, 19:07:07 »

Ja je treba selektuju podle uplyho obleceni. :D

A proc? Co je na uplem obleceni spatneho? A co treba ridici bavoraku? Taky jim obchazite auto klicem, protoze urcite ti darebaci neblikaj?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #20 kdy: 27 Dubna 2021, 19:58:27 »

Me nevadi ze neblikaji, manevry jsou predvidatelne a ja na ne reaguji. Pokud ma nekdo jako konicek nasadit si buzioblecek a v dopravni spicce jet zdrzovat kamiony na hlavni tah, vnimam to tak ze jim smes do ostrikovacu a bordel z vyfuku museji chutnat.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #21 kdy: 27 Dubna 2021, 20:36:50 »

Tak se zeptam jeste jednou. Co je na cyklistickem dresu spatneho?
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #22 kdy: 27 Dubna 2021, 23:27:52 »

připomnělo mi, když si brácha kdysi koupil Felicii 1,6 LaK
tak měla ten zázrak v podobě ostřikovačů světel, a nádržku asi na 6litrů kapaliny
v podstatě po chvíli dodělal vypínač nebo spíše odpojovač toho motorku, co tryskal na světla

dnes mám tenhle poklad na všech autech, tak asi udělám naopak vypínač jen na ty světlotrysky   ;)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #23 kdy: 28 Dubna 2021, 11:16:52 »

Mohla by se prosím diskuse vrátit od sprchování ocyklenců k odstupu při předjíždění?

Doufám, že tyhle řeči jsou jen internetové machrování. Praktikuje-li to někdo reálně, tedy že ostřikuje, zblízka troubí atp. na cyklouše (a oběti si vybírá podle upnutého dresu) je to 1) jako vyjádření frustrace blbě zacílené, pravděpodobně to neschytá Vít Masare, ale někdo úplně normální, 2) kontraproduktivní, poslouží to jako záminka k dalšímu utahování šroubu, 3) vstupenka do kriminálu - cyklouš se lekne, spadne, auto za ním ho přizabije ... a z kombinace výpovědi, dashcam a znalců vznikne smrtící koktejl.
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #24 kdy: 28 Dubna 2021, 12:52:13 »

hh > Vy znáte pražskou legendu Víta Masareho? <3 Neviděl jsem asi nikdy nikoho, kdo by byl názorově tak extrémně na opačné straně, než je diskurz tohoto fóra :D Ten člověk zjevně pociťuje hluboké uspokojení, když může přispět ke zrušení nějakého parkovacího místa, nebo někam postavit sloupek, aby se tam nedalo jezdit autem :D Smutný je, že na celorepublikový úrovni by si ani neškrtl, ale v Praze má zřejmě docela vliv :D
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

jafo

  • Příspěvků: 49
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění - tohle je za mě strašná hovadina
« Odpověď #25 kdy: 04 Května 2021, 16:57:19 »

Pokud řídím auto, tak jsem se vždy snažil dát cyklistovi místo. Jenže z druhé strany třeba už nemusí být místo a na silnici se nevejdu. Navíc ten 1,5m nedokážu žádným způsobem změřit. Abych s jistotou pokaždé minul na 1,5m tak bych musel k tomu přidat ještě rezervu třeba dalších 0,5m. Auto by muselo mít nějaký senzor a ukazovat mi jak jsem skutečně daleko. A co když cyklista ke mě ze strany přijede - pokud je omezení 30km/h tak mohou auta a cyklisté jet stejnou rychlostí? To potom mám nabourat auto v sousedním pruhu?

Jak to psali v jednom článku: Buď z toho vznikne další paskvil, který stejně nikdo nebude dodržovat a nebo v horším případě další nástroj policejní šikany. Mám obavu, že obojí najednou nikdo to dodržovat nebude a občas si na někom policajt schladí žáhu.

Já vůbec nechápu jak je možné, že auta jezdila nějakých 100 let a armageddon cyklistů nenastal. Vidím to jako další utahování šroubů.
« Poslední změna: 04 Května 2021, 17:00:20 od jafo »
IP zaznamenána

pattcz

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #26 kdy: 05 Května 2021, 13:35:54 »

Kdyby aspoň tu cyklistů jezdili kde mají. Všude cyklostezky a stejně se serou na silnici z důvodu že na cyklostezce by museli zpomalit, že na oplátku zpomalí ostatní provoz je nesere. Každopádně cyklisty objíždím dostatečně ale jak holt jede starej dědek a klátí se ze strany na stranu nebo frajer na kole se rozhodne odbočit a nějaké ohlidnuti nebo daní znamení He též netlačí. Já bych byl pro aby cyklista na silnici museli mít něco jako řidičák. Pak by se nestávalo že cyklistů si to klidně vezmou do protisměru nebo jedou potmě. Pak je sranda jak lije jak z konve a stejně cyklista vyjede a pak nadává jak ho auta obchodí.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #27 kdy: 05 Května 2021, 13:53:18 »

Já bych byl pro aby cyklista na silnici museli mít něco jako řidičák. Pak by se nestávalo že cyklistů si to klidně vezmou do protisměru nebo jedou potmě.

 :D Jasny, stejne tak jako ted se nestava, ze ridici, co maji ridicak jezdi opili nebo zpusobji nehody, ze... Ridicske opravneni samo o sobe nic nezarucuje.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 655
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #28 kdy: 05 Května 2021, 14:54:36 »

Ale dá se důvodně předpokládat, že řidič jízdního kola má nějaké povědomí o předpisech. Já mám zničený levý blatník, jak mi to do něj cyklista cestou z kopce zapíchnul, bo ignoroval přednost vozidel zprava.
IP zaznamenána

pattcz

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #29 kdy: 05 Května 2021, 23:11:04 »

Já bych byl pro aby cyklista na silnici museli mít něco jako řidičák. Pak by se nestávalo že cyklistů si to klidně vezmou do protisměru nebo jedou potmě.

 :D Jasny, stejne tak jako ted se nestava, ze ridici, co maji ridicak jezdi opili nebo zpusobji nehody, ze... Ridicske opravneni samo o sobe nic nezarucuje.

Nezaručuje nic, ale byl líp dohledatelný, musel by složit test takže by byl papír, že je poučen jak se má chovat na veřejné komunikaci a jak by ho poldové chytili na kole bez řidičáků pokuta a mohlo by to část hovad odfiltrovat.
Taky na kole musí jet kdejaká stoletá bába co jede 2km/h a klátí se ze strany na stranu cca 5m. Předjížděj pak něco takového a modli se ať ti to nevjede pod kola i když si dáš odstup pomalu až k levé krajnici.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4 ... 9