30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9

Autor Téma: 1,5m od cyklisty při předjíždění  (Přečteno 28424 krát)

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #30 kdy: 05 Května 2021, 23:58:24 »

s těmi dědky a bábami, většinou není problém
potkáte je spíše v obci, když jedou z obchodu nebo kostela
v horším případě z hospody
ti ovšem nemají tendenci jet prostředkem, shlukovat se a případně napadat a poškozovat vozidla nebo řidiče
protože tak nějak tuší, že chtějí-li se ve zdraví přesunout z bodu A do bodu B, tak nad tunou a více plechu nezvítězí
to Bouchalové, ti to vidí jinak
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #31 kdy: 06 Května 2021, 01:13:39 »

No myslím, že když už jsou u nás lesy značek, tak by nevadilo tam kde pro cyklisty existuje možnost použít cyklostezku, nebo silnici nižší třídy hezkypěkně osadit silnice značkami zákazu vjezdu cyklistů.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #32 kdy: 06 Května 2021, 07:45:04 »

...a jak by ho poldové chytili na kole bez řidičáků pokuta a mohlo by to část hovad odfiltrovat...

Teda necekal jsem, ze se toto doctu na foru, kde se resi jak bojovat proti pokutam za dopravni prestupky... Je mi z toho smutno. Vidim v tom takove to klasicke lidske mysleni... "Soused ma krasnou kozu." "A ty bys chtel taky takovou?" "Ne, ja chci, aby mu ta jeho chcipla!"

Na tomhle vsem by zas jen vydelal statni aparat. Takovy ridicak a zkouska, to by nebylo zadarmo. A kdo by to resil? Muselo by se najmout vic uredniku. A kdo bude vybirat pokuty? Nekdo musi ty babicky, co si fakt zadny ridicak delat nebudou a vetsinu casu jen vedou kolo po chodniku, protoze maji v kosiku nakup, poradne obrat o penizky. Poradke musi bejt. I kdyby to zachranilo jednoho cyklistu!
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #33 kdy: 06 Května 2021, 07:57:45 »

No myslím, že když už jsou u nás lesy značek, tak by nevadilo tam kde pro cyklisty existuje možnost použít cyklostezku, nebo silnici nižší třídy hezkypěkně osadit silnice značkami zákazu vjezdu cyklistů.
Možnost? Povinnost! ... § 57 odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #34 kdy: 06 Května 2021, 08:32:38 »

No to jo, ale opet narazime casto na uplne nesmyslne znaceni. Existuje mnoho cyklostezek na ktere nelze legalne najet, vyjet nebo cloveka zavedou nekam uplne jinam nez by chtel. Zaroven se tato povinnost nevztahuje na stezku pro chodce a cyklisty.

Tim nechci rict, ze to je tak vsude. Je spousta mist, kde to jde naridit a bude to ku prospechu vsem.
IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #35 kdy: 06 Května 2021, 08:33:46 »

V novele bude možnost. Už teď se brání, že na sdílenou stezku nemusí, protože ji zákon nenařizuje.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #36 kdy: 06 Května 2021, 08:57:16 »

U te mi to ani tolik nevadi, chapu ze na silnicnim kole mezi kocarky, detmi a psy to neni idealni ani pro jednu stranu. Tam jsem vuci silnickam tolerantni (ti vetsinou nevravoraj a jedou aspon svizne, dokud je teda nepotkam na useku kde je horizont co 100m ve spicce a neni sance je s necim vetsim predjet).
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

pattcz

  • Příspěvků: 20
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #37 kdy: 06 Května 2021, 11:02:55 »

...a jak by ho poldové chytili na kole bez řidičáků pokuta a mohlo by to část hovad odfiltrovat...

Teda necekal jsem, ze se toto doctu na foru, kde se resi jak bojovat proti pokutam za dopravni prestupky... Je mi z toho smutno. Vidim v tom takove to klasicke lidske mysleni... "Soused ma krasnou kozu." "A ty bys chtel taky takovou?" "Ne, ja chci, aby mu ta jeho chcipla!"

Na tomhle vsem by zas jen vydelal statni aparat. Takovy ridicak a zkouska, to by nebylo zadarmo. A kdo by to resil? Muselo by se najmout vic uredniku. A kdo bude vybirat pokuty? Nekdo musi ty babicky, co si fakt zadny ridicak delat nebudou a vetsinu casu jen vedou kolo po chodniku, protoze maji v kosiku nakup, poradne obrat o penizky. Poradke musi bejt. I kdyby to zachranilo jednoho cyklistu!

To není o té koze. Jde o to že se cyklisti většinou chovaj jak hovada a jak se něco stane tak řidič auta je vinen. Cyklisti nemaj páru o značkách nic, červená na semaforu je jen doporučující, směr jízdy jak se jim to hodí. A ještě ti vynadají jak je omezuješ.

IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #38 kdy: 06 Května 2021, 11:14:15 »

To mě ty kličkující babky a dědkové úplně nevadí u nich se dá víceméně předvídat, co se může konat a není jich zase tolik. Horší je pumpičkář, který na světlech podjíždí zprava chvíli jede po chodníku chvíli po silnici, kličkuje mezi auty pak to střelí v plné rychlosti bez rozhlédnutí na přechod.
Nedávno jsem dvě takový pumpy upozornil klaksonem, že se mi nelíbí jejich způsob jízde tři vedle sebe. Po pár metrech na světlech se snaží podjet  náklaďák přede mnou zprava, který má tuplák asi tak 30 cm od obrubníku. Když zjistí, že to asi nepůjde, tak pro jistotu mu zůstanou  stát v mrtvém úhlu  v sedlech a rukou opřeni o plachtu. Tak jsem je opět upozornil klaksonem a poklepáním na čelo, jestli jim jejich počínání připadá úplně normální. Už jsem čekal přinejmenším ránu pěstí  do střechy nebo kopanec do dveří. Naštestí padla zelená a já jen čekal jestli ten řidič náklaďáku o těch trotlech ví. Prostě klasičtí Bouchalové.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #39 kdy: 06 Května 2021, 11:42:30 »

ted jsme v diskuzi presne tam, kde nas "aparat" chce mit. Postvat dve (tri, ctyri...) skupiny proti sobe at se pomlatej. Vime (nebo se to obecne predpoklada) ze cca 5% lidi z jakekoliv grupy kasle na nejaka zakony, pravidla, slusnost ci ohleduplnost. A my tu resime tech 5% presne stylem statniho aparatu, ktery vymysli pravidla kterymi ve vysledku zbuzerujou tech slusnych 95% a tech  5% o ktere se jedna na to bude stejne kaslat. Napadu na ridicak na kolo, technicka a znacky na kola a povinne ruceni uz tu mnohokrat bylo a tlaky jsou cimdal silnejsi. Klasickej salam kdy na vas navalej dalsi povinosti, predpisy a budete platit jak mourovaty a nekteri tady tomu i tleskaji .... divna doba...
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #40 kdy: 06 Května 2021, 13:05:54 »

.. cca 5% lidi z jakekoliv grupy kasle na nejaka zakony, pravidla, slusnost ci ohleduplnost.


To je jen ta menší polovina problému - větší je, když tenhle člověk je z grupy protežované.  Ať si cyklista jezdí jak chce, nevadí mi to - když budu vědět, že v případě kolize způsobené ignorováním předpisů pozůstalí bryskně uhradí způsobené škody.
IP zaznamenána

ateliersk

  • Příspěvků: 123
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #41 kdy: 06 Května 2021, 13:33:28 »

.. cca 5% lidi z jakekoliv grupy kasle na nejaka zakony, pravidla, slusnost ci ohleduplnost.
To je jen ta menší polovina problému - větší je, když tenhle člověk je z grupy protežované.  Ať si cyklista jezdí jak chce, nevadí mi to - když budu vědět, že v případě kolize způsobené ignorováním předpisů pozůstalí bryskně uhradí způsobené škody.
...a kdy naposled se vam stalo ze vam pozustali po cyklistovi odmitli uhradit skodu ?  8) . Mam pocit ze castejsi problem budete resit u normalni pojistne udalosti ze vas ojebe pojistovna, nez ze budete resit skodu zpusobenou cyklistou. Zatim to jsou pouze kecy coby, kdyby ...
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #42 kdy: 06 Června 2021, 05:24:20 »

IP zaznamenána

motoosman

  • Příspěvků: 255
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #43 kdy: 06 Června 2021, 06:44:38 »

Ústavně právní výbor Senátu vydal usnesení zrušit ustanovení o vzdálenosti a nepoužívání cyklostezek. Ostatní nechal.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:1,5m od cyklisty při předjíždění
« Odpověď #44 kdy: 06 Června 2021, 22:27:47 »

ted jsme v diskuzi presne tam, kde nas "aparat" chce mit.
já bych tam rád měl ten aparát
na cca. 10tis aktivních cyklounů se nasypaly miliardy do cyklostezek
tzn. na miliony řidičů se musí nasypat ekvivalent do kapacitních komunikací

pak mi budou pumpičkáři úplně u zadele
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 9