30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podání vysvětlení emailem  (Přečteno 3186 krát)

MT

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Podání vysvětlení emailem
« kdy: 15 Dubna 2021, 12:56:23 »

Hezký dobrý den,

řeším jednu takovou pěknou záležitost, kdy vyzvaný provozovatel vozidla (výzva k podání vysvětlení - špatné parkování) zaslal poštou své vysvětlení ve kterém adresoval řidiče v době přestupku. Pošta však nedoručila a vrátila odesílateli.

Při telefonické komunikaci s přísloušnou "vyřizovačkou" mu bylo porazeno, aby jí emailem zaslal scan toho co odeslal poštou. Což tak provozovatel učinil.

A nyní moje otázka, je toto legitimní způsob jak podat vysvětlení (prásknout řidiče)? Email nebyl opatřen elektronickým podpisem, byl odeslán na adresu ve formatu jmeno.prijmeni@urad-brno.cz, dokonce po emailu byl poskytnut doplňující detail (tj. doručeno). Na základě skutečností zjištěných emailem byla vygenerována a odeslána výzva k podání vysvětlení danému řidiči.

Já se domnívám, že ne, jelikož neexistuje spojitost mezi tím kdo email odeslal a vyzvaným účastníkem řízeni.

Ve "spisu" je kopie emailové korespondence vč. scanu udání co přišlo poštou, fyzicky však nic nemají.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení emailem
« Odpověď #1 kdy: 15 Dubna 2021, 17:06:33 »

Z jakého důvodu pošta nedoručila?
IP zaznamenána

MT

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení emailem
« Odpověď #2 kdy: 15 Dubna 2021, 23:37:11 »

  • Uložení zásilky - adresát nezastižen.   
  • Odeslání zásilky zpět odesílateli - adresát zásilku nevyzvedl ve stanovené odběrní lhůtě.   
Víc nevím...
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení emailem
« Odpověď #3 kdy: 16 Dubna 2021, 00:39:44 »

Opravdu odesláno úřadu?
IP zaznamenána

MT

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:Podání vysvětlení emailem
« Odpověď #4 kdy: 16 Dubna 2021, 08:02:25 »

Ano (pokud jde o tu listinu), je to opravdu tak klíčové? Pro mne je spíše zásadnější ten email, nebo mi něco uniká?

Resp. bylo odesláno na adresu která byla uvedená na výzvě, jestli je to správná adresa - nebo špatná, to neumím posoudit.
« Poslední změna: 16 Dubna 2021, 08:10:55 od MT »
IP zaznamenána