30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ukončení POV  (Přečteno 19469 krát)

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #30 kdy: 08 Dubna 2021, 09:47:02 »

A co teprve, když je těch zraněných víc než jeden ...
Nebýval ten limit na škody na zdraví za každú poškodenú osobu samostatne, a majetkové ujmy jeden limit dohromady? Či si to zle pamätám?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #31 kdy: 08 Dubna 2021, 10:32:07 »

Máte samozřejmě pravdu, § 3a zák. 168/1999 Sb. Tedy víc zraněných/mrtvých nevadí, ale jinak platí, že počet nehod ročně, u kterých hmotná škoda přesahovala 35M, půjde spočítat na prstech (nebude-li množina prázdná), kdežto těch vážně zraněných je pár tisíc, a sice ne každý bude za 35M+, ale pár desítek jo.
IP zaznamenána

Spocklw

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #32 kdy: 08 Dubna 2021, 11:03:43 »

Potenciál k vysokým škodám mají právě ty již zmiňované přejezdy. Zatím se průměr škod drží poměrně nízko, protože po železnici jezdí z většiny opravdu staré kusy, kde i totálka mašiny je pár milionů. Ale když někdo trefí modernější vlak, tak stačí málo a ta škoda letí nahoru velmi rychle. Tady například malý VW narazil do boku lokomotivy (380), na první pohled to vypadalo že škoda bude relativně malá, max v řádu statisíců. Výsledek je téměř 11M. Jak jde o nějaký novější vlak a něco většího, typicky ty náklaďáky, tak to naskakuje rychle (tahač v Uhříněvsi 50M, vyčíslení není ukončeno).
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #33 kdy: 08 Dubna 2021, 11:31:48 »

Polák  a Pendolino je již notorieta..
Jinak na to není žádná převodní tabulka - záleži "koho potkáte". Takže to klidně může být havarovaný tahač s návěsem plným drahých aut, případně elektroniky.
Dobře velké škody jsou i při požáru vozidla v podzemní garáži - ostatní zničená vozidla, problematický zásah HZS - zakouřené prostory nahoře včetně zboží atd. se mohou dostat do vysokých částek při likvidaci ušlého zisku. Odpovědnost z provozu v takovémto případě již byla judikována.
IP zaznamenána

Viktor Š.

  • Příspěvků: 91
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #34 kdy: 08 Dubna 2021, 12:18:38 »

Potenciál k vysokým škodám mají právě ty již zmiňované přejezdy.  ...
Také nejsou špatné ekologické škody. Taková správně vylitá cisterna ropných produktů nebo něčeho vysloveně jedovatého než se uklidí a okolí vyčistí přijde na slušný balík.
Při sestřelování lidí pak je lepší trefovat starší tuzemce - způsobit trvalé postižení adolescentovi ze západní Evropy se dost prodražuje.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 636
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Ukončení POV
« Odpověď #35 kdy: 08 Dubna 2021, 12:23:46 »

Tak toto samozrejme, ale z velke casti se to uz tyka hlavne tech, co sedi v tom kamionu, a tam je to na zamestnavateli, ne? Zamestnanec je odpovednej do vyse platu, pokud na sebe něco nenavlikne, protoze si pokeca s opicajtama. Tam se ovsem da lecos spachat i kdyz clovek jede na kolobezce - jak se jednou bavi s opicakama, je kazdej aspon jednou nohou v podmince.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - e-shop nekonformních samolepek a placek

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #36 kdy: 12 Dubna 2021, 19:30:05 »

Díky všem za rady, vyřazení z provozu a následné ukončení vyřazení z provozu proběhly skvěle, evidentně jsem nebyl první, takže když jsem se zmínil o svém plánu, rychle mi ještě referentka vrazila TP do ruky, ať si ho vyfotím, než do něj zapíše to ukončení vyřazení (až mě překvapilo, jak moc příjemná byla, ale chtěl jsem jim dobrovolně zaplatit správní poplatky, tak možná proto). Teď ještě aby stará pojišťovna nedělala problémy. :)
« Poslední změna: 12 Dubna 2021, 19:32:57 od adolf »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #37 kdy: 12 Dubna 2021, 20:30:10 »

Neslyšel jsem o případu, kdy by vznikly problémy.
Nicméně §12, 1c) zákona 168/99 neuvádí dobu zániku jako "okamžik" vyřazení vozidla, ale jako "den vyřazení" vozidla z provozu. Pokud ten samý den bude vyřazení z provozu zrušeno a vozidlo bude opět registrováno - byl by zajímavý výsledek případného sporu. Teoreticky by také mohl pojistitel namítnout nějaké zneužití práva, pokud mezi oběma úkony proběhlo fakticky pár minut a jediným výsledkem bylo ukončení pojistné smlouvy. Ale pojistitelé přístup do registru nemají a muselo by jít o přístup z důvodu právního zájmu. Zatím nejspíše mimo rozlišovací schopnosti jednotlivých pojistitelů.
IP zaznamenána

František Dobrota

  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #38 kdy: 13 Dubna 2021, 09:27:18 »

Myslim si ze je uz dostatecne zmrdstvo nemoznost vypovedet pojisteni jinak nez mesic pred jeho ukoncenim. Chapu ze to nemusi jit ze dne na den, ale nevidim zadny duvod ktery by branil tomu aby nesla uplatnit treba mesicni vypovedni lhuta kdykoliv dostanu lepsi podminky. U telekomunikaci to taky dlouho neslo a hle, najednou to jde.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #39 kdy: 13 Dubna 2021, 09:33:37 »

Třeba taková Pillow to má podle frekvence platby pojistného.
IP zaznamenána

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #40 kdy: 15 Dubna 2021, 07:50:34 »

Čekal jsem bůhvíco, pojišťovně jsem poslal jen Rozhodnutí o vyřazení, ne kopii TP, a dneska dorazil e-mail, že bylo pojištění ukončeno a vrátí mi skoro stovku. :D Ani nevyužili práva nechat si pojistné do konce měsíce.

A ano, některé pojišťovny umí vypovědět i jinak než jednou za rok, ale všechno jsou to pojišťovny, co nejsou schopné slevit oproti kalkulačce na webu a to je pro mě prostě nepoužitelné.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #41 kdy: 15 Dubna 2021, 13:41:55 »

Až Vám ta 100vka dorazí složenkou, tak názor změníte:) Mně snad vraceli kolem 50korun složenkou:)
IP zaznamenána

adolf

  • Příspěvků: 101
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #42 kdy: 16 Dubna 2021, 12:06:29 »

Dorazilo dneska na účet. Šlo o Koop, přijde mi to až příliš korektní jednání na to, co jsem o nich četl, ale možná prostě jen nechtěj na*rat odcházející, aby se k nim zase někdy vrátili.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #43 kdy: 07 Prosince 2021, 14:04:02 »

Pokud ještě neskončilo předplacené období, ale nestihl jste lhůtu 1 měsíce podle § 2786 OZ (o čemž ale víte jen vy), zdá se jako cesta nejmenšího odporu oznámit pojistiteli písemně nesouhlas se zvýšením pojistného, do toho dopisu uvést, kdy jste se o změně dozvěděl (aby byl dodržen ten měsíc, máte-li nutkavou potřebu něco vysvětlovat, může za to třeba COVID-19 a trávení lockdownu mimo adresu, kam vám běžně chodí pošta), a že tedy počítáte s tím, že pojištění uplynutím období zanikne a ať vám to potvrdí.

Omlouvám se za oživení staršího vlákna -- teď zkouším tento postup a dám vědět, jestli je i v současnosti průchozí :)
IP zaznamenána

cocomoon

  • Příspěvků: 997
    • Zobrazit profil
Re:Ukončení POV
« Odpověď #44 kdy: 08 Prosince 2021, 12:10:25 »

Já tedy nic nevysvětluji. To se do toho člověk akorát nějak zamotá.
Prostě jen napíšu že vypovídám POV ke konci pojistného období z důvodu nesouhlasu se změnou pojistného a tečka.
Nikdy jsem neměl problém, že by pojišťovna chtěla nějak dokazovat, kdy jsem se o tom dozvěděl.
IP zaznamenána